dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 60
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 1194
  1. #981
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ola i Krzysiek
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga i Zbyszek
    Dolaczamy do grona rododendrowiczow
    Witajcie Rozumiem, że projekt kupiony?! A może już stan budowy zaawansowany?
    Gdzie się budujecie?

  2. #982

    Domyślnie

    Projekt juz kupiony i oddany do adaptacji.
    Z budowaniem prawdopodobnie ruszymy na wiosne.
    A budujemy sie kolo Lodzi

  3. #983
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Monika.Sz-a

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    witamy) jak miło w większym gronie ruszać z budową- my z mężem zaczynamy na wiosne- czekamy tylko na pogodę

    oglądam czasem zdjęcia, dzienniki budowy..już nie mogę się doczekać aż u nas zaczną rosnąć ściany..
    a gdzie w okolicach Łodzi się budujecie- czasem jeżdzę w tamte strony- piękne tereny mijam po drodze..

    pozdrawiam
    Uważaj o czym marzysz- marzenia się spełniają
    dziennik M&P
    komentarze

  4. #984

  5. #985
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Monika.Sz-a

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    ja od tej strony Łodzi znam Brzeziny, Stryków..-jeżdze z Wawy

    miło, że nowe rododendrony będą rosnąć.. ja zbieram siły na rozpoczęcie-trochę się boje jak to ogarnąc- mąż ma sztywniejsze godizny pracy-wiec siłą rzeczy ja jestem bardziej dyspozycyjna :/
    zastanawiam się czy kupować już coś, a z czym czekać do wiosny.. jakie macie w tej kwestii plany?- ja zmaierzam zamówić BK, może stal..?a reszte to chyba na bierząco..
    jeszcze jendo pyt.. który rodo budujecie? my z mężem 5 G2. macie może kosztorys-ja się nie chciałam zniechęcać na wstępie, więc jeszcze nie kupiłam..

    pozdrawiam
    Uważaj o czym marzysz- marzenia się spełniają
    dziennik M&P
    komentarze

  6. #986

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika.Sz-a
    zastanawiam się czy kupować już coś, a z czym czekać do wiosny.. jakie macie w tej kwestii plany?- ja zmaierzam zamówić BK, może stal..?a reszte to chyba na bierząco..
    jeszcze jendo pyt.. który rodo budujecie? my z mężem 5 G2. macie może kosztorys-ja się nie chciałam zniechęcać na wstępie, więc jeszcze nie kupiłam..

    pozdrawiam
    Rodo 5... chcielismy G2 ale z jednym garazem jest tanszy o 48 tys netto (w systemie gospodarczym)
    Narazie nic nie mamy zamowione ani kupione.

  7. #987

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika.Sz-a
    zastanawiam się czy kupować już coś, a z czym czekać do wiosny.. jakie macie w tej kwestii plany?- ja zmaierzam zamówić BK, może stal..?a reszte to chyba na bierząco..

    pozdrawiam
    Czesc,
    Tez mialem taki dylemat w zeszlym roku jak zaczynalismy - wszedzie w hurtowniach straszyli nas zeby zamawiac bo na wiosne bedzie drozej albo w ogole nie bedzie towaru (przypominajac to co sie dzialo w 2007r.). W koncu wszystko zamawialismy na biezaco i dobrze na tym wyszlismy, bo zloty byl mocny (cegle sciagalismy z Niemiec), a budowlanka zaczynala juz troche spowalniac i ceny spadly. Wszystko dostawalismy od reki.
    Teraz zlotowka sie oslabila i import nie jest juz tak oplacalny ale budowlanka dalej spowalnia i mysle ze hurtownie nie beda podnosic cen bo po prostu nie bedzie zbytu. Dodatkowo ropa jest bardzo tania.
    Z tego co widze najwiecej kasy do tej pory poszlo nam na beton - dlatego radze poszukaj dobrej, taniej betoniarni


    Pozdrawiam
    I zycze sukcesow !!
    Bartek

  8. #988

    Domyślnie

    Mam takie pytanie - czy ktoś z Was, po przeniesieniu kotłowni za garaż, zmieniał wyjście kanalizacji z domu?? Wg projektu wychodzi ona w bok domu - przez garaż. Ja po wprowadzeniu rury do garażu chciałbym zrobić ,,kolano" i wyprowadzić ją na tył garażu, poprzez przyszłą kotłownię, a stamtąd na zewnątrz do studzienki kanalizacyjnej.
    Ale pan który miał wykonywać projekt przyłączy odradzał mi takie rozwiązanie, nie tłumacząc w zasadzie dlaczego.
    I teraz nie wiem czy mogę tak zrobić czy kierować się sugestia projektanta???

  9. #989

    Domyślnie

    wszyscy juz wybudowali swoje rododendrony?

  10. #990

    Domyślnie pobór gazu

    Musze wypełnic wniosek o warunki przyłaczenia gazu czy może mi ktos podpowiedziec jaką moc powinien miec kocioł gazowy na podgrzanie ciepłej wody i ogrzania domu. Oraz maksymalny odbiór paliwa gazowego godzinowy i roczny.
    sympatyczka

  11. #991

    Domyślnie

    Czy mogłabym prosic kogoś życzliwego o kosztorys. [email protected]
    Dzięki. Obym się nie wystraszyła
    sympatyczka

  12. #992

    Domyślnie

    Cytat Napisał meri
    Czy mogłabym prosic kogoś życzliwego o kosztorys. [email protected]
    Dzięki. Obym się nie wystraszyła

    http://www.budujemydom.pl/component/...28/Itemid,306/

  13. #993

    Domyślnie

    Diękuję za ten link już go przeglądałm, ale myslałam o takim bardziej szczególowym kosztorysie z archonu czy może mógłby ktoś mi udostępnic.
    sympatyczka

  14. #994

    Domyślnie

    Dostałam pierwsza wycene robocizny. Od fundamentów po szczyty 38 tyś + dach 18 tyś. Co myslicie o tej wycenie? Wersja z pojedyńczym garażem.
    sympatyczka

  15. #995
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Monika.Sz-a

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga i Zbyszek
    Cytat Napisał meri
    Czy mogłabym prosic kogoś życzliwego o kosztorys. [email protected]
    Dzięki. Obym się nie wystraszyła

    http://www.budujemydom.pl/component/...28/Itemid,306/

    a ja mma prośbę też tego typu tylko z dodatkowym utrudnieniem
    słyszałam, że gotowe kosztorysy czasem mają się nijak do rzeczywistości.. czy ktos mógłby z własnego doświadczenia powiedzieć ile orientacyjnie wynosi koszt SSO dla rodo 5G2..mam na myśłi koszt materiałów, oraz robocizna oddzielnie.. nasz Rodo będzie z BK, kryty blachodachóką. czy ktoś może coś zasugerować cenowo- czego sie spodziewać. bo arhcon kosztorys uaktualni dopiero w marcu/kwietniu- taka dostałam info..

    pozdrawiam i dziekuję za pomoc
    Uważaj o czym marzysz- marzenia się spełniają
    dziennik M&P
    komentarze

  16. #996
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Błaszczyk

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cze ....Witamy wszystkich zaczynających ..budujących...mieszkających w tym domku.... dziekujemy za cenne rady tym którzy już mieszkają...U nas zaawansowanie 50% ..... czekamy z niecierpliwością na wiosenkę i z rozpaczą na nadciągający k....Pozdrowionka

  17. #997

    Domyślnie

    Czy ma może ktoś naniesione na projekcie zmiany związane z zlikwidowaniem gabinetu. Czyli pozbyciem się tego słupa. Potrzebuje przekonac mojego architekta. Zostawiam strop monolityczny. Albo mógłby mi ktos szerzej wyjaśnic jak pozbyc sie tego słupa.Ewentualny skan [email protected]
    sympatyczka

  18. #998
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ania&uki
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    90

    Domyślnie

    Witam budujących i wybudowanych
    zakupiliśmy dzisiaj projekt i oddaliśmy do adaptacji Rodo 5 P-lustrzane odbicie.
    pełni obaw i jednocześnie mocno podekscytowani
    szukamy usilnie szcześliwego posiadacza Rodo na Śląsku lub w okolicach chcemy bowiem na etapie adaptacji móc fizyczne zwiedzić wybrany przez nas dom.
    Liczne zdjęcia i dzienniki budowy zwróciły nam uwagę na mnóstwo istotnych rzeczy.
    Zastanawiamy się nad zmianą schodów aby zrobić podest zamiast tych krętych schodów.
    Pytanko-czy mocno zmienialiście wymiary okien?Jakie wymiary okien po likwidacji balkonu nad wejściem?
    my mamy dosyć wąską działkę więc Rodo zmieścił się "cudem"i musieliśmy zlikwidować wykuszłączymy salon z gabinetem z nadzieją na pozbycie się słupa
    szukamy też inspiracji co do stworzenia daszku na wejściem po liwidacji balkonu-jakieś sugestie?
    liczymy na Wasze wsparcie i cenne uwagi z autopsji

    Ania&Uki

  19. #999

    Domyślnie

    Czesc

    nikt sie nie kwapi z odpowiedzia... to ja sie wypowiem

    Cytat Napisał ania&uki
    Zastanawiamy się nad zmianą schodów aby zrobić podest zamiast tych krętych schodów.
    ???? szczerze mowiac nie za bardzo wiem o co chodzi z tymi schodami. To co u nas majster zrobil to dodal 1 czy 2 schody i przez to sa mniej strome i wygodniejsze

    Cytat Napisał ania&uki
    Pytanko-czy mocno zmienialiście wymiary okien?Jakie wymiary okien po likwidacji balkonu nad wejściem?
    szukamy też inspiracji co do stworzenia daszku na wejściem po liwidacji balkonu-jakieś sugestie?
    jezeli chodzi o okna, to po likwidacji balkonu od frontu mamy 2 okna o rozmiarach 1200 x 1500. Poza tym :
    - powiekszylismy szerokosc bocznych okien w wykuszu do 900
    - powiekszylismy wyjscie na taras do 2700 (przesuwne, niestety baaaaaaardzo drogie ).
    - zlikwidowalismy okno w salonie za wykuszem
    ... i to by bylo na tyle, aha w zwiazku z tym ze zmienilismy uklad na gorze musielismy zrobic pojedyncze drzwi na balkon nad wykuszem.

    Co do daszku, to juz chyba rzecz gustu, mozna zrobic dwuspadowy , mozna lamany. Jak tylko u nas skoncza dodam zdjecia z daszkiem.

    Pozdrawiam
    Bartek

  20. #1000

    Domyślnie

    Witam,

    Co do okien: w projekcie okno balkonowe nad wejściem frontowym jest szerokości 110 cm, mnie poradzono, żeby zamontować standardowe, 90 cm.
    A to dlatego, że szersze drzwi są cięższe i potem się opuszczają i generalnie tylko jest większy kłopot.
    Inne zmiany okienne: w kuchni dwa okna powiększone do wymiarów: 120 cm(szer) x 150 cm (wys) - blat kuchenny zamiast parapetu - super sprawa, ładnie wygląda i rozwiązanie jest funkcjonalne.
    W salonie też 120x150 (z tego okna, co było takie długaśne jak te z wykuszu (poszerzyliśmy, ale skróciliśmy).
    W salonie, który mamy połączony z gabinetem na dole, okno to "gabinetowe" to fix 180 (szer) x 150 cm (wys). Dodam, że mamy wentylację mechaniczną.

    Nad wykuszem jadalnianym w sypialnie dzisiaj już bym nie zrobił balkonu, tylko normalne okno. Wykusz wtedy można spokojnie docieplić od góry i zrobić daszek. Odpada zmartwienie o to, czy będzie tamtędy ciekło do jadalni, czy też nie. Odpada kombinowanie z dociepleniem, koszt płytek i wylewki na balkonie, izolacji przeciwwilgociowej, gresu i jego położenia, barierka. Dochodzi koszt drewna na mini-więźbę i pokrycie dachówką lub blachą.

    W pokoju nad garażem w szczycie wstawiliśmy dwa okna, oraz tylko dwa okna dachowe (bliżej wejścia do pokoju, po przeciwległych stronach). Światła jest wystarczająco i można w razie draki podzielić ten pokój na dwa mniejsze (elektryka i wentylacja są na to przygotowane )

    Ale zdaje się, że już o tym pisałem

    pozdrawiam

Strona 50 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony