dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 58 z 60
Pokaż wyniki od 1.141 do 1.160 z 1194
  1. #1141
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szaryb
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    LU Miasto czerwonych świateł
    Posty
    107

    Domyślnie rododendronach 5 (W)

    Witam.
    Rododendron 5W
    (~8,9 x (10.1m+2m dobudowy)), to taki Rododendron 5 bez garażu. Ustawienie wej. wchód,salon poł/zach.
    Dopiero się przymierzam - papiery, wiadomo, trwa. Projekt kupiony.
    Z garażu zrezygnowałem, wąska działka, zmieścił by się ale wolę ogród. Parkować mam gdzie. Pokój nad garażem też dla nas za dużo. Trzeba się trochę redukować w kosztach ogrzewania itd. Stan: 2+2
    Co tylko dam radę - robię sam. Spróbuję się zmieścić w 200 tyś. za sensowny stan pod klucz (z papierami!).
    Moje pomysły na zmiany:

    - ściany 24 BK + 18-20 cm styro (zależy jaki kupię lambda), H+H? na klej, max. poziomów i pionów by potem nie poprawiać wylewkami itd. znaczy: wolniej i dokładnie!
    - fundament: ława + bloczki, ocieplenie ~10cm XPS, glina, bez kubełkowej
    - izolacje poziome ? - nie mam pojęcia co wymyśle ..ale na pustaki szklane mnie nie stać
    - podniesienie ściany kolankowej do 1m
    - podniesienie wysokości parteru do ~2.80 (na przewody wentyl.mech., podwieszany sufit)
    - przeprojektowanie lekkie schodów
    - lany strop poddasza użytkowego (tzn. beton a nie k-g nad głową)
    - konstrukcja dachu oczywiście ponad tym lanym stropem, blachodachówka, styro 20cm
    - strop monolityczny parteru i jeśli się uda podciągi (mam stal materiał darmo) = likwidacja słupa
    - likwidacja okna kuchni (wschodnie ałt) + przesunięcie lekkie okien w rozsądne miejsca
    - likwidacja balkonów (jeden od zachodu ale jako samonośna konstrukcja drewniana, chyba), wpiszcie w google; "+projekt +dom +dyl" mmmm
    - likwidacja wykusza (zostaje okno 150x90 i lukarna na górze)
    - jeżeli się uda, likwidacja lukarny schodów ew. 2x pustak szklany zamiast okna
    - ogólnie zmiana okien z balkonowych (bo brak balkonów) i 2-3 tzw. fix-y
    - przysunięcie na ~3.15m do granicy północnej (bo okien brak) a ogród lepszy
    - likwidacja kominka i jego komina (tylko ew. wentyl., rury, instalacje)
    - wentylacja mechaniczna pełna (być może kiedyś rekuperator), rury w podłodze, pod suf. parteru i górą do poddasza z przepustnicami (~2 obwody, j.n.) + awaryjna/szczątkowa wentyl. grawitacja (w kotłowni wiadomo).
    - ogrzewanie: podłogówka niemal na całości + nagrzewnica powietrza wodna (tj. nadmuch kanałami wentylacji, dlatego 2 obwody, zima dołem grzanie, lato chłodzenie górą)
    - GWC (chyba rurowe)
    - zbiornik wody szarej w fundamentach (~odzysk ciepła na cwu)
    - częściowo podzielony obwód kanalizacji (szambo, oczyszczalnia kampakt.- na którą nie mam zgody :\ )
    - jakieś "solary" ze zwykłych grzejników panelowych, chodzące na wodę kotłową (zimą spuszczane)
    - gaz jest ale daleko, ałt, kocioł na paliwo stałe; węgiel/miał
    - zmiana komina ze spalinowego na dymny
    - kotłownia (~4m2!) za mała, dobudowuję taki ganek od ściany północnej aż za wejście do domu ~5.5m długi, przylegający do kotłowni (przejście zamiast okna), drzwi wejściowe skierowane na południe, daszek nad cała długością ściany,co za tym idzie; całkowicie zmienia się elewacja frontowa (prawie bez okna, nie licząc poddasza), ja jestem przysłonięty innym budynkiem i mi to nie przeszkadza.
    - wentylacja mech. schodzi się w "kotłowni", nie na poddaszu jak w proj. do kupienia.
    - w dobudowanym ganku; akumulator ciepła z pieca (zbiornik 1.2m3 wody) + ciut opału + spiżareczka
    - ocieplenie podłogi na gruncie ~20cm, +żwir (zobaczymy co wydumam)
    - likwidacja spiżarki kuchnia i może przejścia
    - zmniejszenie lekkie pokoju na dole i powiększenie ciut salonu i szerokości schodów (jak wyjdzie).
    - zmniejszenie tarasu (przynajmniej w projekcie)
    - od strony północnej dodana wąska wiata drewniana (samonośna) na graty/rowery itd.
    - umieszczenie trochę rurek PEX w w ciepłych betonach (np. poddasze strop, chłodzenie, grzanie wody - może )
    - trzeba wygospodarować więcej miejsca w ciągach na instalacje (rury)
    - szambo betonowe (10m3) + ... to się jeszcze zobaczy

    Tylko architekt zrobił kwaśną minę bo już podał cenę i miał nie zmieniać
    Ciekawe jak mi wyjdzie.

  2. #1142

    Domyślnie

    Co robicie nadbitkę czy podbitkę?
    sympatyczka

  3. #1143
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bozka11
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    19
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Rododendron 5 G2

    Witam
    Kupiliśmy projekt Rododendrona 5.
    Jesteśmy w trakcie załatwiania papierów.
    Mamy dość dużo zmian w projekcie, będzie zrobiony pod dom nowoczesny z oszklonym wykuszem.
    Pozdrawiam

  4. #1144

    Domyślnie

    Witam,

    My także zakupiliśmy projekt Rododendrona 5.
    Będziemy budować w pobliżu Krakowa.
    Największa zmiana to powiększenie garażu (z tyłu będzie kotłownia).
    Jesteśmy na etapie załatwiania papciochów, ekipe na SSO mamy nagraną. Także jak tylko będzie PnB to ruszamy.

    Ostatnio chodzi mi po głowie wentylacja mechaniczna z rekuperacją.
    Czy ktoś z Was robił u siebie w rodo taką instalacje? Jeśli tak napiszcie prosze ile Was to wyniosło.

    Pozdrawiam!

  5. #1145
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzesiek8630

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Pomiechówek
    Kod pocztowy
    05-180
    Posty
    67

    Domyślnie

    Poszukuję osób które wybudowały dom Rodo 5 z garażem dwustanowiskowym z Mazowsza- najlepiej okolice Warszawy lub kierunek na Płońsk. Jeśli to możliwe chciałbym zobaczyć w realu ten domek.

  6. #1146
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzesiek8630

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Pomiechówek
    Kod pocztowy
    05-180
    Posty
    67

    Domyślnie

    Witam ponownie. Czy nikt już tu nie zagląda??

  7. #1147

    Domyślnie

    ja zaglądam.
    Właśnie kupuję kominek do salonu. Strasznie mało miejsca na ten kominek.

  8. #1148
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad79

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mirków
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    319

    Domyślnie cisza na forum?

    Projekt "Dom w Rododendronach 5" to już nie taka nowość ale ja również taki buduje okolice Wrocka
    Budowa obecnie stan surowy
    Aktualnie na tapecie okna -montaż z początkiem kwietnia
    Gdybym miał jeszcze raz wybierać projekt wybrałbym ten bez balkonów "5-tka energoszczędna"
    -bo po co nam trzy balkony?

  9. #1149
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad79

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mirków
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    319

    Domyślnie

    U mnie również miała być wentylacja mechaniczna jednak wykluczyły ją trzy kominy które już stoją
    łączny koszt do 10000 to prawie połowa wentylacji- będzie więc grawitacja
    na te 10000 składają się kominy systemowe + ok 600szt klinkiru w graficie

  10. #1150
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    macek_

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Dulowa
    Kod pocztowy
    32-545
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Spędziłem na tym forum już ładnych parę godzin i uznałem że pora się przywitać. Jak się trochę ociepli to rozpoczynamy kopanie fundamentów. Budujemy Rodo 5 W w okolicach Krakowa dokładniej niedaleko Trzebini.

    Łudzę się że uda mi się doprowadzić dom do zamieszkania w 200 tyś zł. Przy założeniu pozostawienia poddasza w stanie otynkowane i z wylewkami, a dół wykończony w średnim standardzie. Zakładamy zatrudnienie fachowców tylko do murowania, tynków i wylewek. Resztę chce wykonać samodzielnie i przy pomocy rodziny. Generalnie są osoby na tym forum które uważają że poniżej 400 tyś to się nie da wybudować tego domy. Tylko potem czytam że za schody z barierką dali 18000 zł....

  11. #1151
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad79

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mirków
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    319

    Domyślnie

    No nie wiem Ja też miałem takie plany, ale po tym jak wydałem prawie 8tys na piasek spasowałem i postanowiłem że wprowadzamy się trooochę później
    Ogólnie nie miałem na tyle czasu aby stawiać samemu i stan surowu zleciłem koszt robocizny 45tys materiały to 120tys

  12. #1152
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    macek_

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Dulowa
    Kod pocztowy
    32-545
    Posty
    5

    Domyślnie

    Nie bardzo umiem sobie policzyć skąd się wzieło 120 tys za same materiały ja tak liczyłem

    30 tys na fundamenty
    20 tys pustaki (pianobeton)
    10 tys drewno na dach
    15 tys dachówka
    i powiedzmy płyta ze zbrojeniem i wieńcem 20 tys
    to daje 95 tys tak liczyłem że i tak grubo zaokrąglone w górę, powiedzcie mi gdzie robię błąd ???

  13. #1153
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad79

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mirków
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    319

    Domyślnie

    Jak już zaczniesz budowę sam zobaczysz dodaj jeszce
    -pozwolenia,projekt i kierownik budowy 5000
    -koparka 1500
    -piasek 7000
    -deski na szalunki 3000
    -papa na fundament 1000
    -stemple 1200
    -złączki i gwoździe ciesielskie 800
    to tylko kilka a lista jest długa
    Jeżeli liczysz np cement z gruszki pamiętaj że za pompę płacisz dodatkowo
    2x600 itd itd

  14. #1154
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad79

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mirków
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    319

    Domyślnie

    Z twojej listy u mnie tylko dach był droższy reszta faktycznie tańsza

    z tego co jeszcze pamiętam
    -przyłącze woda 2000
    -przyłącze prąd 3200
    -styropian na fundament 1200
    -lepik siatka klej 1000
    -bednarka otok 600
    -2 palety cementu 1400
    -kanalizacja (nie mam piwnicy) to co pod chudziakiem 600
    -rynny 2000
    -odwodnienie 1000

  15. #1155
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad79

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mirków
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    319

    Domyślnie

    Jeżeli dom podpiwniczony to piasek odpada

  16. #1156
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Grzaneczki

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Olkusz
    Posty
    122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witam!
    budujemy dom wg projektu indywidualnego ale opartego na rondo 5 (rzuty w dzienniku) dlatego dołączę do wątku.
    Konrad 79 my mamy połowę podpiwniczenia a piasku potrzebujemy mnóstwo, koparka wybrała glinę i w to miejsce trzeba uzupełnić piaskiem tzn obsypać.
    macek a co z kosztami kominów (2 x systemowe, jeden do kotła, drugi do kominka to około 6 tyś)

  17. #1157

    Domyślnie

    Macek...
    zeby sie wprowadzic nie mozesz zapominac rowniez o wykonczeniu domu. Nawet jak tylko ma byc to parter to podlogi tam musisz zrobic. Pomalować sciany. Musisz kupic piec, cala hydraulika. Sanitariaty przynajmniej na parterze. Kuchnie tez trzeba jakos urzadzic.


    Tak to sie mowi... ale bardzo duzo rzeczy sie pomija przy kalkulowaniu kosztow. Jak dla mnie to bardzo wazne by nie robic prowizorek, bo one pozniej sa wieczne. Dobrze cos robic juz na stale tak jak ma byc.

  18. #1158
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad79

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mirków
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    319

    Domyślnie Okna Dom w Rododendronach 5

    Jutro wstawiają mi okna "Wielki Piątek"

    dla zainteresowanych cena 21tys z montażem za 17szt (5xbalkonowe) -nic nie zmieniane w projekcie
    -Okna Avante,3 szyby,profil 6-cio komorowy Forte obustronny antracyt rdzeń szary

    Można kupić taniej ale chciałem mercedesa w ładnym kolorze
    Wyceny PCV dla tego domu to od 8000 Drutex (białe) do 28000 Wratislavia Pasiv (białe)

    Dla tych co preferują ciepły montaż (zimne wykonanie bez montażu w warstwie izolacji) taśmy można zakupić samemu a potem to już tylko dogadanie z ekipą wstawiającą okna
    Koszt zakupu ok. 860zł 2x 100metrów
    Przy zakupie okien za taką usługę (...)trzeba od 2000 do 4000zł w zależności od firmy u której kupujemy okna

  19. #1159
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    guliwer89

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Strzelin
    Kod pocztowy
    57-100
    Dzielnica
    Kadłubka
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.

    Zamierzam zamowic projekt rodo 5 G2p ale chciałbym zobaczyc takowy dom przed kupnem tego projektu i tu zarwcam sie z prozba do KONRAD79 czy byla by mozliwosc podjechania do ciebie w jakis dzien i ogladniecia takiego domu i obgadanie kilku rzeczy. Zostawiam swoj numer tel. jak bys mogl to napisz sms-a a ja oddzwonie i bysmy sie dogadali - 519484174. Wielkie dzieki.

    Pozdrawiam.

  20. #1160
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad79

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mirków
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał guliwer89 Zobacz post
    Witam.

    Zamierzam zamowic projekt rodo 5 G2p ale chciałbym zobaczyc takowy dom przed kupnem tego projektu i tu zarwcam sie z prozba do KONRAD79 czy byla by mozliwosc podjechania do ciebie w jakis dzien i ogladniecia takiego domu i obgadanie kilku rzeczy. Zostawiam swoj numer tel. jak bys mogl to napisz sms-a a ja oddzwonie i bysmy sie dogadali - 519484174. Wielkie dzieki.

    Pozdrawiam.

    Na mojej "wichurze" budują się dwa domki rododendron 5 ten drugi jest na etapie tynków wewnętrznych
    mój numer dostaniesz sms-em jak będziesz w okolicach Wrocka to zadzwoń na budowie zawsze ktoś jest

Strona 58 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony