dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 59 z 60
Pokaż wyniki od 1.161 do 1.180 z 1194
  1. #1161

    Domyślnie

    jeśli ktoś planuje wybudować Rododendron 5 i zamieszkać za 200 tys. pln to życzę z całego serca zdrowia i pogody ducha w trakcie wznoszenia domu. Okna kosztują ok 20 tys. tak więc musisz wiedzieć że dom w którym okna kosztują 10 % budowy to nie jest dom. Jeśli nadal upierasz się że zamieszkasz za 200 tys to z całym sumieniem nie dam Tobie żadnych rad. Bo takowe nie istnieją.

  2. #1162
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad79

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mirków
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    319

    Domyślnie

    Drutex wycenia okna do tego domu na 8000 więc można też taniej a
    te 200tys przeznaczone tylko na materiały przy ogromnym wkładzie własnej pracy powinno wystarczyć
    więc można jako tako się wprowadzić odkładając pewne sprawy i wydatki na później oczywiście

  3. #1163
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad79

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mirków
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    319

    Domyślnie

    Ścianki działowe poddasza...

    Jako że posiadałem dziurawkę to po sobocie 2100szt cegły mam w nogach ... mam nadzieję że wystarczy

    Jeżeli jesteście na etapie dachu to sprawdźcie położenie trzech drewnianych słupów piętra U mnie jeden ekipa przesunęła ok 7 cm i wypada mi że ścianę mam w oknie wykusza
    Jeżeli słupów nie przymocujecie u dołu potrafią się skręcić u mnie o ok 15 stopni dołem i nie wygląda to efektownie

    Lepiej te słupy zamienić na prostokątne wtedy chowają się w ścianie

  4. #1164
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    macek_

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Dulowa
    Kod pocztowy
    32-545
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dziekuje wszystkim za odpowiedzi.
    Czy ktoś ma możę koszotrys dla banku do mojego rododendrona 5w, Jeśli tak to proszę o podesłanie


    Obecniemam prawie skonczone fundamenty koszty:

    Stopa
    1000 drut
    2100 beton 10 m3 b20
    sciana fundamentowa
    2000 bloczki szalunkowe
    1680 beton 8 m3
    2000 izolacja drenaż ocieplenie (miałem żwir)
    1400 zł brakująca część piasku
    2000 koparka

    Moze to sie komus przyda wiec kontynuje koszty na dzien 21 wrzesnia
    na dzien dzisiejszy rozpoczynam dach:
    A dotychczas Fundamenty zamknięte kwotą 15000
    bloczki termalica + nadproza + scianki dzialowe + kominy 20 000
    Beton na plyte 17 m3 3900
    Beton na wieniec + schody 7 m3 1600
    Więźba dachowa 7000
    Dachówka Brass 150 m2 + gąsiory i boczne dachowki 7000
    Wszystko robię sam jedynie byli panowie powiązać zbrojenie 1500

    Razem 42500

    Więc całkiem niezły wynik
    Ostatnio edytowane przez macek_ ; 21-09-2012 o 19:02

  5. #1165
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jopecki

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Nowe Sady, Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-743
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam. Na wiosnę chcemy ruszać z budową. Wybraliśmy wersje z piwnicą. Czy ktoś ostatnio budował taki? Proszę o odpowiedź. Jak z kosztami chociażby na początek fundamentów z bloczków?

  6. #1166
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasia&pawel10

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-826
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, ja wchodzę na forum czasem poszukać jakichś rozwiązań i akurat trafilam na te wpisy

    jeśli chodzi o koszty budowy (z mężem budujemy Rododendron 5N) to zgadzam się z Tobą macek_ - nie jest tak z tymi kosztami źle

    fundamenty trzeba faktycznie liczyć jakieś 30 tys. - nieunikniony wydatek jeśli chcesz mieć dobrze zrobione fundamenty i ocieplone - My na początku przeraziliśmy się kosztami ale później stwierdziliśmy że były konieczne - my fundamenty budowaliśmy na zasadzie: ławy fundamentowe + bloczki betonowe (sporo ich było bo 10 szycht) + zaprawa na fundamenty żeby "czarne" dobrze trzymało + styropian + folia kubełkowa

    jeśli chodzi o materiał na ściany parteru i poddasza to nas wyniosło ok. 20 tys

    strop nad parterem + schody: beton + robocizna(częściowa, bo większość szalunków robiliśmy sami, bardzo pomogły nam płyty szalunkowe) ok. 7 tys.

    stal na fundamenty, strop i wieńce to koszt ok. 7 tys. z czego nam i tak zostało jakaś 1 tona z 3 zamówionych ton

    drewno mieliśmy własne, ale wszystkiego wyliczyć się nie da, domawialiśmy 2xpłatew (a płatew jest ogromna bo ma bodajże 16x21 czy jakoś tak i jedna waży 500 kg) i jakieś dodatkowe krokwie

    na dach wybraliśmy dachówke antracyt z Robena i myślę że to dobry wybór za cały komplet + orynnowanie z Galeco zapłaciliśmy ok. 21 tys.
    jeśli chodzi o dachówki to bardzo fajna jest dachówka ceramiczna z Brasa i tu CIEKAWOSTKA jest wypalana w całości w kolorze dlatego jak się ją tnie czy odpryśnie kawałek nie widać glinianego koloru no ale niestety droższa jakieś 3 tys. na 200 m2 dachu.

    Jeśli chodzi o koszty domu w stanie surowym otwartym to do tej pory (zaczęliśmy budowę w kwietniu 2012 roku) wydaliśmy jakieś 125 tys. łącznie z robocizną. (z czego robocina na moje oko wyniosła nas ok. 34 tys.)

    Pozdrawiam

  7. #1167
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    125 tysi to strasznie mało. My budujemy Rodosa 6 G2 i SSO wyszedł jakieś 190 000 w tym ogrodzenie. więc różnica spora. (Niestety Koszty robocizny wyszły na poziomie 55 000)
    Ściany z czego?
    Jakie cegły na kominy (cena za cegłe?)

  8. #1168
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    CHAMPION

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    GDANSK
    Kod pocztowy
    80-853
    Posty
    21

    Domyślnie Witam

    Prosiłbym o rady odnosnie podasza w rodendronie 5 podasze ma 2,57cm co o tym myslicie czy podnosci sciane czy wystarczy na podaszu dziekuje za kazda rade pozdrawiam

  9. #1169
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad79

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mirków
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał CHAMPION Zobacz post
    Prosiłbym o rady odnosnie podasza w rodendronie 5 podasze ma 2,57cm co o tym myslicie czy podnosci sciane czy wystarczy na podaszu dziekuje za kazda rade pozdrawiam
    Ja u mnie nie podnosiłem ściany kolankowej...aktualnie jestem po posadzkach ale przed ociepleniem poddasza i teraz nie wiem czy nie lepiej podnieść 1-2 cegły (ale nie pustaki) np. mam problem z zamocowaniem Geberitów łazienki poddasza ściana jest odsunęła dość mocno aby można było wygodnie korzystać (są pod skosem) mocowane na pręty gwintowane fi12 no i wełny będzie 15+max10 i nie wiem czy to nie za mało

    Za to wiem ile potrzeba cementu na posadzki góra 6cm dół 7cm i garaż 8 cm
    -cement 3palety x 56worków(25kg) zostało 2 worki
    -siatka stalowa 210m2 zabrakło 8m2
    -piach 1 auto to mało ok. 14m2

  10. #1170
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    macek_

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Dulowa
    Kod pocztowy
    32-545
    Posty
    5

    Domyślnie

    No to melduje sie z mojego nowego domku 5w mieszkamy juz dwa miesiace. Wykonczyliśmy tylko parter w średnim standardzie. Góra jest tynkowana. Udało się zmieścić w okolicach 190 tys zł, Dom jest ocieplony otynkowany. Muszę przyznać że kosztowało mnie to dużo zdrowia ale się udało. Może nie mam parkietów i jakuzzi ale własne Służę radą, [email protected]

  11. #1171
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad79

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mirków
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    319

    Domyślnie

    Podziwiam osoby które mieszkają w kwocie 170tys bo to nie możliwe Jeżeli wszystkie wydatki nie są notowane skrupulatnie są przeoczone
    Ja też nie mam wodotrysków i oprócz stanu surowego tynków CW i miksokreta wszystko pozostałe wykonywałem sam i moja kwota bez jakuzzi jest o 100tys wyższa mam nadzieję że już w 2014r będzie max 300tys i przeprowadzka
    Kwota zawiera narzędzia, osprzęt (nawet worki do odkurzacza) koszty transportu to ponad 5000 a 12.500 wydałem zanim wbiłem szpadel.
    Dodam że działki nie uwzględniam bo takową posiadałem
    Z wydatków mogę odjąć max 50tys gdybym oszczędzał na materiale lepsze okna wełna styropian brama na pilota ale teraz to nie wypas mam alarm i całość podłogówka ale to akurat taniej mnie kosztowało niż grzejniki
    Nie ma co się łudzić

  12. #1172
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    otka66

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Łowicz
    Kod pocztowy
    99-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Jesteśmy z mężem bardzo zainteresowani projektem rodo 5. Martwi mnie tylko wielkość kuchni. Czy ktoś jest z okolicy Łowicza? Chcielibyśmy bardzo zobaczyć jak prezentuje się ten domek, a w szczególności kuchnia. Ewentualnie czy moglibyście przesłać zdjęcia wnętrza domu? [email protected] Pozdrawiam

  13. #1173
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad79

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mirków
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    319

    Domyślnie

    Ten temat to chyba już martwy jest i rzadko ktoś tu zagląda -projekt przestarzały? Jak nie zapomnę prześlę zdjęcia "gołej" kuchni jeszcze nie mieszkam Nie mam spiżarki , dwa okna
    Kuchnia jest mała do czasu gdy dostaniesz wycenę mebli zobaczysz że taka już nie będzie

  14. #1174
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad79

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mirków
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    319

    Domyślnie

    Popytaj na forum o 6-tce tam chociaż życie jest

  15. #1175
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szaryb
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    LU Miasto czerwonych świateł
    Posty
    107

    Domyślnie

    Ja mam Rododendron 5"W" wersja 1 (v1==v2 -tylko styro dali 20cm, mój bez garażu)
    Ostatnio edytowane przez szaryb ; 02-08-2015 o 18:14

  16. #1176
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DOM100

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    gdansk
    Kod pocztowy
    81-840
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam rozważam zakup projektu dom Dom w rododendronach 5 2 g ale muszę oszacować koszty budowy prace chce rozłożyć w czasie czy mógłby ktoś podpowiedzieć ile kosztowało by wybudowanie domu w stanie surowym otwartym dziękuję

  17. #1177
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DOM100

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    gdansk
    Kod pocztowy
    81-840
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam czy jest ktoś kto może pomóc powiedzieć ile kosztował go sso dziękuje

  18. #1178

    Domyślnie Wycena domu w rododendronach 5p

    Witam,

    Rozpoczynam poszukiwania wykonawcy, dzisiaj dostałem pierwszą wstępną wycenę budowy domu bez dachu.

    -ława fundamentowa 3700zł
    -piwnice bloczek betonowy 4900zł
    -chudy beton piwnice 700zł
    -strop plus chudy garaż 5400zł
    -schody żelbet 1600zł
    -parter mury 6800zł
    -strop2 6200zł
    -schody żelbet 1600zł
    -ścianka kolankowa 1400zł
    -wieniec plus trzpienie 2300zł
    -ścianki poddasze 2500zł
    -szczyty plus facjata 3400zł
    -komin prefabrykat 2300zł

    Co o tym sądzicie miejsce to woj. śląskie, okolice Dąbrowy Górniczej.

  19. #1179
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    NOWY DOM

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-249
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ludziska pomóżcie ile wyszły was materiały na sso a ile robocizna sso proszę o odpowiedz

  20. #1180
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    NOWY DOM

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-249
    Posty
    3

    Domyślnie

    Będę bardzo wdzięczny

Strona 59 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony