dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 66
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1320
  1. #21
    asiunia
    Guest
    asiunia

    Domyślnie czy ktoś ma dachówkę Creaton?


  2. #22

    Domyślnie

    Mam! I właśnie dekarz skończył mi daszek. Za parę dni zrobię zdjęcia i zamieszczę w necie. Mam Kerapfane antracytową barwioną w masie - jest naprawdę piękna (cóż za skromność ) i niestety nie jest tania (ale warta swojej ceny).

  3. #23

    Domyślnie

    Ja tez mam Creatona Kerabiber Karpiowka kladziona w luske. Wyglada rewelacyjnie przynajmniej jak dla mnie
    Cena byla w tedy bardzo korzystana (maj 2002)
    Teraz to juz jest bardzo droga euro zaszalalo wiec.
    Co do jakosci to naprawde jest bardzo dobra.

  4. #24

    Domyślnie

    Ja mam Kerapfane brąz i jestem bardzo niezadowolony. Są różne odcienie dachówki, reklamacji nie chcą uznać, sprawa pewnie trafi do sądu. Ale może to tylko mój indywidualny przypadek?
    Pozdrawiam.

  5. #25

    Domyślnie

    Mam karpiówke Creaton Klassik (czerwona angoba) - układana w koronkę. Kupowana jesienią 2003 (dobra cena). Dachówka jest bez zarzutu. Moge polecić. Przy układaniu karpiówki trzeba mieć bardzo dobrych dekarzy, ta dachówka nie wybacza błędów.

    Pzdr
    maxtor

  6. #26

    Domyślnie

    za miesiąc- mam nadzieję-mieć na dachu karpiówkę miedziana angoba

  7. #27

    Domyślnie

    Sprecyzuj o jakie wiadomości na temat Creatona Ci chodzi pytanie jest zbyt ogólne.Pozdrawiam Piotr

  8. #28

    Domyślnie Dachówka Creaton - Ostrzeżenie. Prośba o pomoc.

    Jestem w trakcie układania dachówki Creaton Harmonie angoba miedziana I gatunek zakupionej w ramach promocji.
    Ceaton firma również na tym forum określana jako Mercedes wsród dachówek, promocje obecnie są na większość materiałów budowlanych,
    tak że nie budziło to wątpliwości.
    Dachówkę dostarczono na plac budowy, wykonawcy solidni.
    Oglądając dokładnie dachówki już na dachu zauważyłem, ze większość
    z nich ma uszkodzoną angobę w postaci linijnego ubytku długości
    około 1-2 cm na grzbiecie dachówki a uszkodzenia są również dachówkach
    jeszcze nie rozpakowanych. Uszkodzenia musiały powstać w trakcie transportu i są widoczne również przy oglądaniu dachu z dołu.
    Wykonawca i sprzedawca odesłali mnie do przedstawiciela firmy Creaton,
    który ku mojemu zdziwieniu zakomunikował, że reklamacja na tego typu uszkodzenia nie będzie uwzlędniona, ponieważ takie sytuacje reguluje dyrektywa europejska, która mówi, że uszkodzenia angoby na dachówkach powstałe w trakcie transportu i rozładunku nie wpływają na wartość użytkową dachówek. Ponadto stwierdził, że ten typ dachówek często jest w taki sposób uszkodzony, że po kilku deszczach ubytki nie będą widoczne i tak poza tym to oglądając dachówkę na ekspozycji można było zauwazyć podobne ubytki angoby więc wiedziałem co kupuję.
    Z własnego doświadczenia stwierdzam, ze dachówka Creaton Harmonie jest bardzo miękka i łatwo ją uszkodzić.
    CZy ktoś byłby w stanie podpowiedzieć mi co dalej robić.
    Za dachówkę częściowo zapłaciłem.
    Revo

  9. #29

    Domyślnie Re: Dachówka Creaton - Ostrzeżenie. Prośba o pomoc.

    Lepiej .......... nie mówić !

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Revo, miałam identyczny problem z dachówką Koramic w zeszłym roku.
    W wątku podanym przez Olinek opisałam, jak załatwiałam reklamację.

  11. #31

    Domyślnie

    witam mam nadzieję , że połaczymy swe siły z producentami i sprzedawcami badziewa( to są chyba k... jakies odpady produkcyjne...)
    mam identyczną sytuację z koramic l-15 ceglasta angoba szlachetna

  12. #32

    Domyślnie Re: Dachówka Creaton - Ostrzeżenie. Prośba o pomoc.

    Cytat Napisał revo
    Z własnego doświadczenia stwierdzam, ze dachówka Creaton Harmonie jest bardzo miękka i łatwo ją uszkodzić.
    ja mam co prawda Creaton Kera Pfanne ale równiez angobę miedzianą co prawda można zarysowac angobe ale po przetarciu chociażby palcem nie ma sladu.

    Jednak nie bardzo wiem dlaczego sprzedawca odesłał Cię do Creatona - jeśli sprzedawca dostarczył Ci towar własnym transportem to co Cię powinno obchodzić czy coś się uszkodziło czy nie - Ty masz dostać towar na plac w I gatunku - jesli taki zamówiłeś
    Jak zwykle widać jakąś spychologie odpowiedzialności.

    Druga sprawa to wspomniana przez Ciebie ekspozycja - nie bardzo wiem co ma wygląd dachówek na ekspozycji do dachówek które ci sprzedali przecież nie kupiłeś tych z ekspozycji - to już jakieś chamstwo ze strony sprzedającego

  13. #33

    Domyślnie [color=red]Pilne dachówka CREATON[/color]

    Mam nowy dach i problem. Kupiliśmy dachówkę CREATON kera pfanne brazową i po założeniu zauważyliśmy ciemne plamy. Sprawdziliśmy serię dachówki i okazało, że są z dwóch serii i faktycznie różnią się kolorem. Rozmawiałam z przedstawicielem, ale stwierdził że gwarancja nie jest na kolor. Różnicy nie ma znacznej przykładając ją do siebie, ale na dachu wygląda to jak zacieki. co z tym fantem zrobić?

  14. #34

    Domyślnie

    Czy to była ta finesse brąz glazura?

  15. #35

    Domyślnie

    a jaka cene dostaliscie na dachowke i gdzie kupowaliscie ją, jaka powierzchnia dachu i jaka cena za całośc dachowki z obrobkami/

  16. #36

    Domyślnie

    Dachówka jest kasztanowa, nie znam dokładnie nazwy. Dach ma 265m2, ale zamawialiśmu 15% więcej. Cena myślę że dobra ok.20400 zł. Za obróbki płacilismy( robociznę ) ok.1100 zł.(3 kominy,kosze,pas nadrynnowy)

  17. #37

    Domyślnie

    ja też mam mały problemik
    wczoraj przyjechała do mnie karpiówka i trójniki są sporo jaśniejsze
    hlip

  18. #38

    Domyślnie Creaton - Kera Pfanne

    Mam ofertę na dachówkę czerwień miedziana z upustem 40% od cen katalogowych producenta? Dach domu ma mieć powierzchnię 352m2. Czy to dobry rabat?

    Rabat na okna Velux (4sztuki) - 20%, rynny Lindab 22% od cen producenta.

    Można jeszcze coś z tego zbić ?

  19. #39

    Domyślnie

    Czy moge sie dowiedziec ile w tej chwili bedzie kosztowal caly twój dach czy jest to tylko upust na dachowke podstawową. Moze daj link do swojego domu-projektu. Mój dach to 300mkw i bardzo podoba mi sie creaton dachówka.

  20. #40

    Domyślnie

    Jesienią na Kera-Pfanne (całą, tzn. podstawową i pozostałe) producent dawał rabat 30%. Nie wiem, jak jest w tej chwili. Najlepiej popytaj o oferty w innych miejscach, poza tym zawsze warto skontaktowac się z przedstawicielem z Twojego regionu, on może udzielic Ci sensownej porady (także, czy warto współpracowac z danym sprzedawcą, w moim przypadku jego rady okazay się cenne). Sama dachówka bardzo OK.

Strona 2 z 66

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony