dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 45
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 885
  1. #241
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    glusiowa

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    witam!! poszukuje firmy ,ktora wierci na podlasiu...mam dzialke ok.50km od Białegostoku..........

  2. #242
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piszam

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    jeśli jest Białystok to i ja się zgłoszę(raczej okolice: Międzyrzecze 14km za Supraślem). Jednak mi chodzi o pogłębienie/zrobienie studni głębinowej z istniejącej studni kopanej (13 kręgów- mało wody). Była jedna ekipa, ale nie chciało im się "bawić" (dodam, że nie można tam użyć wiertnicy na trójnogu z racji bliskości płotu sąsiada), z tego co pamiętam to ok 150 /mb chcieli + materiał.
    Tak więc jeśli jakiś rzetelny wiertacz się znajdzie to i ja jestem chętny.
    bialystok

  3. #243
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    glusiowa

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    http://szukaj.e-podlasie.pl/katalog/...879930383.html
    wejdz moze na ta strone i podzwoń....my jeszcze sie wztrzymujemy bo mamy czas do wiosny.........

  4. #244

    Domyślnie

    Wprawdzie nasza studnia nie była wiercona ale bita, ale wtrącę i ja swoje trzy grosze. Dzisiaj właśnie rozliczyłem się z wykonawcą. Koszt 4400,-. Głębokość 40 m, średnica 150 mm, wkopane trzy kręgi betonowe, właz najazdowy. Pierwsza woda pojawiła się na 15 m., rury wpuszczone na głębokość 17 m.

  5. #245

    Domyślnie

    A jaka to okolica? Cena wygląda zachęcająco...

  6. #246

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado
    A jaka to okolica? Cena wygląda zachęcająco...
    Lublin.

  7. #247
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawciokrk

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    witam!!
    Dzwoniłem dziś do tego pana z mazowsza powiedział mi 200złmb ale jesli będzie skała! jesłi nie będzie taniej!! cena oczywiście z materiałem. Jest jest ktoś chętny to na PW musze miec ok 7-10 osób na dzień dzisiejszy mam 4.
    ma ktoś namiary na jakiegoś geofizyka z krakowa?? w celu sprawdzenia wody.
    pozdrawiam !

  8. #248

    Domyślnie

    Ja byłbym chętny, ale jestem ze śląska. Nie wiem czy to nie za daleko od Krakowa...

  9. #249
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar langerob25
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    1.017
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Ja się pisze,a kiedy to by miało być?
    Dziennik budowy
    Komentarze
    gg 7903978
    Sprzedam reku

  10. #250

    Domyślnie

    Witam
    Czy ktoś wiercił studnie w okolicach Jeleniej Góry? Proszę o namiary

  11. #251
    small
    Guest
    small

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawciokrk
    witam!!
    Dzwoniłem dziś do tego pana z mazowsza powiedział mi 200złmb ale jesli będzie skała! jesłi nie będzie taniej!! cena oczywiście z materiałem. Jest jest ktoś chętny to na PW musze miec ok 7-10 osób na dzień dzisiejszy mam 4.
    ma ktoś namiary na jakiegoś geofizyka z krakowa?? w celu sprawdzenia wody.
    pozdrawiam !
    ja tez jestem zainteresowany

  12. #252

    Domyślnie

    Czy wiercił ktoś studnie w okolicach Pabianic?
    Dostałem oferte: 400zł za krąg! Dlatego szukam taniej
    maciek
    zaczynamy!

  13. #253
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar langerob25
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    1.017
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał small
    Cytat Napisał pawciokrk
    witam!!
    Dzwoniłem dziś do tego pana z mazowsza powiedział mi 200złmb ale jesli będzie skała! jesłi nie będzie taniej!! cena oczywiście z materiałem. Jest jest ktoś chętny to na PW musze miec ok 7-10 osób na dzień dzisiejszy mam 4.
    ma ktoś namiary na jakiegoś geofizyka z krakowa?? w celu sprawdzenia wody.
    pozdrawiam !
    ja tez jestem zainteresowany
    napisz na PW do pawciokrk.Już pare osób by było
    Dziennik budowy
    Komentarze
    gg 7903978
    Sprzedam reku

  14. #254

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawciokrk
    witam!!
    Dzwoniłem dziś do tego pana z mazowsza powiedział mi 200złmb ale jesli będzie skała! jesłi nie będzie taniej!! cena oczywiście z materiałem. Jest jest ktoś chętny to na PW musze miec ok 7-10 osób na dzień dzisiejszy mam 4.
    ma ktoś namiary na jakiegoś geofizyka z krakowa?? w celu sprawdzenia wody.
    pozdrawiam !
    Moge podać namiary na geofizyka, który na pewno działa w woj lubelskim i mazowieckim i tu sie sprawdza - najlepiej z wszystkich czterech mi znanych, choć stu procentowy nie jest.
    wiercenie studni - moje ogłoszenie http://forum.muratordom.pl/showthrea...ercenie+studni

  15. #255

    Domyślnie

    My w wiercimy w pod Konstantynowem Łódzkim, cena hm ... sami spawdzcie co dzieje się w woj. łódzkim:

    Barnat Andrzej 602 256 217 270-300zł/mb rura 150,330zł/mb rura 160
    Skowron Jan 601 374 423 300zł/mb rura 160
    Marszalik Krzysztof 501 368 687 185zł/mb rura 110
    Smiałkowski Leopold 42/640 65 10 280zł/mb rura 160
    Andrzej Kabza 603 283 500 170zł/mb rura 110
    Przewoźny Jan 503 012 940 160 zł/mb rura 110
    Kołtunik Halina 42/211 31 63 180zł/m rura 110
    Firma "Aron" 509 320 865 170zł/mb rura 110
    Firma "Geotech" 600 894 590 180/mb rura 110
    Firma "Mesa" 601 378 556 150zł/mb rura 110
    Elżbieta Moszumańska 43/677 35 11 130zł/mb rura 110
    Piątek Stanisław 43/678 81 81 110zł+VAT/mb rura 110, 220zł/mb rura 160

    Dwie ostatnie oferty są najkorzystniejsze cenowo, ale firma która wierci za 130zł/mb robi to starą metodą tzw. "świdrową", Pan powiedział, że wywierenie studni 30-40mb będzie trwało ok. tygodnia. Druga firma to firma z Poddębic - cena 110 + VAT , mają nowoczesny sprzęt, wiercą w jeden dzień, dają rury z certyfikatami, robią betonowe uszczelnienia połączeń rur itd., ale....Pan usilnie nas przekonuje, że rura fi110 jest jak maluch przy 4-osobowej rodzinie . No i mamy dylemat 110 czy 160? Co jest z tą średnicą skoro inne firmy ponoć tylko taką średnicą wiercą? Już zgłupieliśmy Może ktoś, kto ma taką średnicę rury wypowie się o działaniu studni? Wiem tylko, że pompy do studni o mniejszej średnicy są droższe, a te "normalne" (95mm) mogą się zaklinować. No i cóż począć? proszę o sugestie.

  16. #256

    Domyślnie studnia

    Wystarczy fi 110 mm. Przypilnuj żeby nie były to rury bez atestu (nie dopuszczalne są rury pcv kanalizacyjne koloru pomarańczowego). Istotna jest obsybka filtra no i oczywiście uszczelnienie w postaci korka iłowego (zapytaj czy stosują compactonit, jeśli nie to jak to zastępują)
    wiercenie studni - moje ogłoszenie http://forum.muratordom.pl/showthrea...ercenie+studni

  17. #257

    Domyślnie

    Witam! Czy ktoś ma namiary na sensowną firmę z okolic Poznania?

  18. #258

    Domyślnie

    Wystarczy fi 110 mm. Przypilnuj żeby nie były to rury bez atestu (nie dopuszczalne są rury pcv kanalizacyjne koloru pomarańczowego). Istotna jest obsybka filtra no i oczywiście uszczelnienie w postaci korka iłowego (zapytaj czy stosują compactonit, jeśli nie to jak to zastępują)
    Dzięki zwrócimy na to uwagę A swoją drogą co to jest compactonit, obsypka filtra i korek iłowy? - nie mamy o tym bladego pojęcia. Co do rur to jest to podobno "specjalistyczne" PCV z nadrukowaną datą produkcji - nie wiem do czego Studniarz zmierzał podkreślając datę produkcji, ale zapewniał nas, że pracuje tylko na najświeższym materiale. Wspomniał też, że jego specjalistyczny samochód mierzy sobie aż 13 metrów długości i troszeczkę zdewastuje nam działkę.

    Urgot, a co z grubością rury tzn. ścianki. Na chłopski rozum wydedukowałam, że jeśli rura ma średnicę 110, a wewnętrzna średnica wynosi 100, to na grubość ścianki przypada 0,5 cm. Tyle powinna wynosić grubość ścianki? - z Twoich postów wiem, że jest to bardzo ważna sprawa.

    Czekam na szybkie info "Formumowy studniarzu" - kopiemy już w przyszłym tygodniu.

  19. #259

    Domyślnie

    Witam szanownych forumowiczów.

    Poszukuję studniarza wiercącego w okolicach Gliwic.

    1. Czy maże ktoś korzystał z usług studniarza z Tarnowskich Gór nick na allegro "Jack45s" nr. telefonu 696 976 628 (tylko tego udało mi się znaleźć póki co)
    2. mam jeszcze studniarza, ale twierdzi że w potrzebnej mi okolicy będzie za dwa lata, znam tylko numer tel. 691 189 351 - może ktoś ma opinię o nim?
    3. Zamawiając usługę studni wierconej na co muszę zwrócić szczególną uwagę: tzn. jaki rodzaj filtru, osypki, rury i jak powinna być ta studnia zakończona - chyba poniżej poziomu zamarzania?

    nie chciałbym za bardzo przepłacać, ale przede wszystkim wolę mieć to dobrze zrobione.

    Pozdrawiam,
    Wojtek

  20. #260

Strona 13 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony