dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 45
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 885
  1. #201

    Domyślnie

    W centralnej Polsce pompowanie próbne studni z wydajnością 5000 l/godzine to standart. Wydajności rzędu 1000 l/godzine i mniejsze są traktowane jako otwory negatywne i idą do likwidacji (negatywne jako źródło wody dla domku jednorodzinnego). Faktycznie, sytuacja na pewnych obszarach Polski południowej jest nie do pozazdroszczenia, wody mało a wiercenie drogie
    wiercenie studni - moje ogłoszenie http://forum.muratordom.pl/showthrea...ercenie+studni

  2. #202
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BeaWroc
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    1.134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    210

    Domyślnie

    Ja już jestem po
    Studnia wiercona na 6 m, wiercenia próbne na 4 m, nawiert pod dom na 1,5m, rura na 6 metrów plus 2 m z filtrem plus dokumentacja geotechniczna okreslajaca warunki gruntowo-wodne, za wszystko 2500 zł bez faktury,
    Nie wiem czy to dużo czy mało , sami ocencie

  3. #203

    Domyślnie Re: Ile za studnię wierconą ?

    Cytat Napisał niedzio
    Ile może kosztować studnia wiercona (głębokość do 30m, gleba raczej wiercona).

    Czy macie może jakieś zaufane ekipy za przyzwoitą cenę z Łodzi i najbliższych okolic?
    Witam wszystkich, miłego dnia zyczę pomimo złej pogody,
    Mnie równiez interesują informacje nt ceny i dobrej firmy wiercącej studnie - okolice Łodzi-Adamów,prosze o podpowiedzi z numerami telefonów.

  4. #204
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KARKOVIP1

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    1

    Domyślnie Odpowiedz

    Rok temu wierciła u mnie firma Studnie Szlachtycz z Lubuskiego gł 30m woda leci czyściutka do dziś jestem zadowolona, to naprawde firma z doświadczeniem nie uciekają gdy napotkają jakiś kamień. Tak też było u mnie musieli wiercic drugi otwór ponieważ nie mogli sie przedostac ale nie zostałam obciążona dodatkowymi kosztami.
    Polecam www.szlachtycz.pl

  5. #205

    Domyślnie

    ja płaciłem za wywiert z rurą plus filtr na 9m 1100zł w wlkp

  6. #206

    Domyślnie

    Witam , poszukuję geodety albo firmy mogącej określić na jakiej głębokości spodziewać się wody / badania geofizyczne ? / jaki koszt takich badań ?
    okolice Warszawy - Płońsk

  7. #207

    Domyślnie wody szukanie

    Koszt badań elektrooporowych (tzw geofizycznych) to około 600-800pln. Badania takie najlepiej sprawdzają się gdy jest kilka hektarów do szukania, natomiast przy działce o wielkości 1000 metrów raczej się nie sprawdzają.
    wiercenie studni - moje ogłoszenie http://forum.muratordom.pl/showthrea...ercenie+studni

  8. #208

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za odpowiedz

  9. #209
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    molier

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    5

    Domyślnie studnia łódź

    Cytat Napisał mruva
    Okolice Łodzi za 1 metr 140 zł
    mruva - a możesz podać namiary na tego studniarza za 140 zł??

  10. #210
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Aurel

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2

    Domyślnie Re: Studnia Żarki Letnisko

    Cytat Napisał rzawada
    Cytat Napisał ivulla
    Cytat Napisał bartosz-w
    Cytat Napisał SYLWIA777
    Po przeczytaniu kilku postów jestem w szoku. Jak można naciągać tak ludzi!!!
    Jedni piszą, że za metr wywiercenia studni zapłacili 300 zł, a jeszcze inni, że ktoś chciała za wywiercenie metra studni 400 zł. Ludzie, za czym podejmiecie decyzję o wywierceniu studni u siebie na posesji to poszukajcie fachowców w miare rozsądnie ceniących swoje usługi. Ja takich znalazłam. Przyjechali, w jeden dzień wywiercili studnię o głębokości 28 metrów. Z filtrem usługa kosztowała 1800zł. Bardzo mili fachowcy i uczciwi. Wiercą na terenie Mazowsza, a z tego co wiem to biorą za metr po 60 i 100 zł. Zależy od grubości rury. Tel. 0 696 545 339. Nie dajcie się naciągnąć wykorzystywaczom.
    Rozmawiałem z tą firmą. Ceny są takie jakie podała Sylwia czyli taniocha. Mogą przyjechać w okolice Częstochowy, ale nie do jednej studni. Jeśli jest ktoś zainteresowany proszę o kontakt. Ja chcę wywiercić w przeciągu 2 miesięcy.
    Jesteśmy zainteresowani. Mamy działkę w Żarkach Letnisko. Jaka byłaby cena?
    Jestem zainteresowany wierceniem studni w Tychach. Jaka bylaby cena?
    Również jesteśmy zainteresowani wierceniem studni w Siewierzu.

  11. #211
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Aurel

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2

    Domyślnie Re: My już po

    Cytat Napisał bartosz-w
    Cytat Napisał Piotr_M
    Cytat Napisał bartosz-w
    No, my już po odwiertach. Ekipa, którą zamówiliśmy super. Telefon powyżej. Goście przyjechali do nas 300km, nie tylko do nas. W sumie załatwiliśmy im 7 odwiertów. Woda kryształ, przestaliśmy wiercić na 12 metrach. Od tych wiertaczy czuć doświadczenie na kilometr. Nie, było problemów nie do rozwiązania. Koszt jak na nasz region śmieszny, chłopaki bardzo w porządku, jeszcze się z nimi na wódkę umówiłem w hotelu. Jak na razie pomysł z zebraniem kilku chętnych do studni i zamówienie ekipy z poza śląska jak najbardziej sprawdzony. Rachunek za całość: 100 zł metr odwiertu z materiałem+ 300 zł filtr+ dreny i dekiel 130 zł.

    Czy dobrze zrozumiałem, że wiercenie + prace dodatkowe zajeły im 1 dzień a cena to mniej niż 2 tys. zł?
    Chłopaki wiercą szybko. Myślę, że spokojnie są w stanie zrobić 2 studnie dziennie. Tak, studnia kosztowała mnie mniej niż 2000 zł.
    Ja jestem z Siewierza , mogłbys mi podać namiar na te firme

  12. #212

    Domyślnie

    Właśnie jestem już po biciu studni.Głębokość-50m, wydajność-6m sześc./h,rury stalowe 160mm, wewnątrz rura nadfiltrowa pcv 110mm do samej góry,filtr,głowica ,obudowa.Czas -10 dni(z chlorowaniem i pompowaniem).Koszt 13700pln netto-tańszych w naszych okolicach nie ma.Woda wydaje się być jak kryształ, ale wyniki badań bedą za kilka dni.
    Teraz mam pytanie- jakiej firmy pompę polecacie,lub jakiej nie kupować.
    Pytam,bo każdy(studniarz,hydrogeolog,sklep)poleca inną mówiąc, że tych innych nie warto,a muszę się w końcu na coś zdecydować.

  13. #213
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    CTS

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    1

    Domyślnie Re: Studnia Żarki Letnisko

    Cytat Napisał Aurel
    Cytat Napisał rzawada
    Cytat Napisał ivulla
    Cytat Napisał bartosz-w
    Cytat Napisał SYLWIA777
    Po przeczytaniu kilku postów jestem w szoku. Jak można naciągać tak ludzi!!!
    Jedni piszą, że za metr wywiercenia studni zapłacili 300 zł, a jeszcze inni, że ktoś chciała za wywiercenie metra studni 400 zł. Ludzie, za czym podejmiecie decyzję o wywierceniu studni u siebie na posesji to poszukajcie fachowców w miare rozsądnie ceniących swoje usługi. Ja takich znalazłam. Przyjechali, w jeden dzień wywiercili studnię o głębokości 28 metrów. Z filtrem usługa kosztowała 1800zł. Bardzo mili fachowcy i uczciwi. Wiercą na terenie Mazowsza, a z tego co wiem to biorą za metr po 60 i 100 zł. Zależy od grubości rury. Tel. 0 696 545 339. Nie dajcie się naciągnąć wykorzystywaczom.
    Rozmawiałem z tą firmą. Ceny są takie jakie podała Sylwia czyli taniocha. Mogą przyjechać w okolice Częstochowy, ale nie do jednej studni. Jeśli jest ktoś zainteresowany proszę o kontakt. Ja chcę wywiercić w przeciągu 2 miesięcy.
    Jesteśmy zainteresowani. Mamy działkę w Żarkach Letnisko. Jaka byłaby cena?
    Jestem zainteresowany wierceniem studni w Tychach. Jaka bylaby cena?
    Również jesteśmy zainteresowani wierceniem studni w Siewierzu.
    Witam
    Ja również byłbym zainteresowany miejscowośc Preczów koło Będzina

  14. #214

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    Ja wiercilem studnie w okolicach Warszawy 1 miesiac temu.
    Woda ustabilizowala sie na 15 metrach.
    Panowie brali 60 zl/m z materialem do tego koszt hydroforu w sumie wyszlo 1300 PLN. Ekipa godna polecenia.

    Pzdr

  15. #215
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lider6
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    112
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Rybnik

    Witam
    Ja również jestem ogromnie zainteresowany odwiertem na śląsku mam dwie studnie do odwiertu w rybniku więc się podłączam do ściągnięcia firmy z mazowsza

  16. #216

    Domyślnie My również szukamy wykonawcy

    Tak jak sobie czytam wypowiedzi na forum... zacząłem się zastanawiać czy i na ile lat wystarczy wody z odwiertu do domu jednorodzinnego.

    Biorąc pod uwagę niemałe koszty wykonania takiego odwiertu wraz z osprzętem i urządzeniami doprowadzającymi czystą już wodę do kranu, należy liczyć się z kosztami powyżej 20 tys PLN. ( biorąc do tego firmę rodzimą czyli ze Śląska)

    Przecież studnie wiercimy po to aby:
    - mieć dostęp do jakościowo lepszej wody
    - koszty wody mają być korzystniejsze dla konsumenta
    - mieć dostęp do wody tam gdzie nie ma wodociągów.

    Niemniej jednak każdy liczy na oszczędności finansowe mając własne ujęcie.

    ....Dlatego zastanawiam się nad ryzykiem wykonania takiego odwiertu.....
    Co będzie jeśli po dwóch latach wody nie będzie, bo np mamy suche i upalne lato?
    Na jakich głębokościach najlepiej jest wykonać odwiert aby zminimalizować ryzyko braku wody....głębokości poniżej 20m nie przekonują mnie....a może nie mam racji....
    Czy warto o to pytać firmę wykonawczą, czy przeprowadzić np inne badania
    gruntu.
    Każdy z nas wydając mniejszą lub większą kwotę liczy na amortyzację tego przedsięwzięcia.

    Zastanawiam się nad tym wszystkim, ponieważ chciałbym zamówić wykonanie odwiertu koło Gliwic i rozważam wszystkie za i przeciw.
    Arek

  17. #217

    Domyślnie Odwiert

    Rozmawiałem z mazowiecką firmą.

    Z tego co mi powiedzieli wynika, że nie są zainteresowani odwietami na Śląsku, ponieważ nie wyrabiają się z pracami na swoim terenie.

    Pozostaje dalej szukać...

  18. #218

    Domyślnie Witam

    Ja tez jestem z Krakowa, a wiercic chce w okolicach Wadowic, prosze o namiar na jakas dobra firme z atrakcyjnymi cenami

    z gory bardzo dziekuje

  19. #219
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jm67

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Też potrzebuję studniarzy ,jestem z okolic Wadowic.

  20. #220

    Domyślnie Studnia w Tyńcu Małym ok.Wrocławia

    Mam pytanie do mieszkańców Tyńca Małego(okolice Wrocławia). Mam nadzieję, że jest tutaj ktoś stamtąd? Robię tam ogród. Inwestorzy chcą mieć system automatycznego nawadniania zasilany ze studni. Rozmawiałam w Gminie Kobierzyce z człowiekiem, który zajmuje się wodą itp. Powiedział mi, że tam są tak grube pokłady gliny, że woda może być nawet na 100 m, ale są takie miejsca gdzie jest płycej. Moi inwestorzy mają dom przy ul. Malowniczej (okolice Polnej, Dębowej). Niestety nie udało mi się znaleźć nikogo w okolicy kto niedawno robiłby studnię. Studniarze proponują próbne odwierty 70-80 pln za metr. Gdyby okazało się, że woda jest rzeczywiście dopiero na 100 m, to studni nie będziemy robili. Nie chciałabym wobec tego bez sensu wydawać pieniędzy na próbne wiercenia, szczególnie, że to nie ja bym za to płaciła, tylko inwestorzy. Może jest ktoś stamtąd i wie jak sytuacja wodna tam wygląda? Będę wdzięczna za informacje.

Strona 11 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony