dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 45
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 885
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert_i_Asia
    Kupiliśmy nasz wymarzony domek w i okazało się że nie ma wody! Nie wiem czy jest to wina tego suchego lata czy tu tak zawsze, w każdym bądż razie studnia wyschła i już 2 miesiące z przerwami nie ma kropli wody Jedynym wyjściem jest studnia głębinowa, tyle że w naszych okolicach ceny zaczynają się od 350zł/m. Myśleliśmy,że to norma do momentu kiedy nie przeczytaliśmy Waszych wypowiedzi. Błagamy o pomoc, może ma ktoś namiar na ekipę, która wierci studnie na śląsku w "ludzkich" cenach?
    No i tu jest problem. Ja już od dłuższego czasu usiłuje się dowiedzieć kto mógłby studnie na Śląsku (Górnym) poniżej 250 zł/m, ale tutaj ludzie jedynie się chwalą, że zapłacili np 150 zł, ale namiarów już podać nie chcą.

  2. #62

    Domyślnie

    [quote="KubaB"]
    Cytat Napisał Robert_i_Asia
    No i tu jest problem. Ja już od dłuższego czasu usiłuje się dowiedzieć kto mógłby studnie na Śląsku (Górnym) poniżej 250 zł/m, ale tutaj ludzie jedynie się chwalą, że zapłacili np 150 zł, ale namiarów już podać nie chcą.
    Ja też mam wrażenie, że to tylko przechwałki. Wiosną szukałem speców od studni w Poznaniu i okolicach. Rozmawiałem z kilkunastoma wykonawcami i ceny były pomiędzy 170 z materiałem do 600. Zdecydowałem się na najtańszych i wkrótkce z nich zrezygnowałem tracąc trochę kasy ze względu na materiał. Wszyscy tu piszą że ceny są z materiałem i faktycznie są tylko z jakim. Mi chcieli założyć szarą rurę PCV łączoną tak, że miałem wrażenie że ledwo się trzyma, rura o przekroju 100 mm. W trakcie wiercenia okazało się że woda jest dość głęboko (ponad 30m) a ich wiertło pozwalało tylko na otwór umożliwiający umieszczenie rury 80 mm. Filtr w wartstwie wodonośnej to była jakaś samoróbka, a na obsypkę w takim wąskim otworze to wogóle nie było miejsca. W końcu wybrałem inną firmę i zdecydowałem się na rurę specjalną do wody (niebieską, zdaje się PE) o średnicy 120 mm i przynajmniej na czas budowy mogłem tam włożyć zwykłą ruską pompę za 130 zł (bo weszła). Cena 1 mb wyniosła 230 zł. Zwracam uwagę że moja studnia była wiercona na dość dużą głębokość. Jak ktoś ma wodę na 10 m to można pewnie trójnogiem ręcznie wywiercić solidną dziurę (też próbowałem) i będzie taniej. W każdym razie po moim rozpoznaniu rynku to za porządną studnię trzeba zapłacić co najmniej 230 zł / m, a taniej to raczej jakości bym się nie spodziewał.

  3. #63

    Domyślnie

    [quote="mip2002"]
    Cytat Napisał KubaB
    Cytat Napisał Robert_i_Asia
    No i tu jest problem. Ja już od dłuższego czasu usiłuje się dowiedzieć kto mógłby studnie na Śląsku (Górnym) poniżej 250 zł/m, ale tutaj ludzie jedynie się chwalą, że zapłacili np 150 zł, ale namiarów już podać nie chcą.
    Ja też mam wrażenie, że to tylko przechwałki. Wiosną szukałem speców od studni w Poznaniu i okolicach. Rozmawiałem z kilkunastoma wykonawcami i ceny były pomiędzy 170 z materiałem do 600. Zdecydowałem się na najtańszych i wkrótkce z nich zrezygnowałem tracąc trochę kasy ze względu na materiał. Wszyscy tu piszą że ceny są z materiałem i faktycznie są tylko z jakim. Mi chcieli założyć szarą rurę PCV łączoną tak, że miałem wrażenie że ledwo się trzyma, rura o przekroju 100 mm. W trakcie wiercenia okazało się że woda jest dość głęboko (ponad 30m) a ich wiertło pozwalało tylko na otwór umożliwiający umieszczenie rury 80 mm. Filtr w wartstwie wodonośnej to była jakaś samoróbka, a na obsypkę w takim wąskim otworze to wogóle nie było miejsca. W końcu wybrałem inną firmę i zdecydowałem się na rurę specjalną do wody (niebieską, zdaje się PE) o średnicy 120 mm i przynajmniej na czas budowy mogłem tam włożyć zwykłą ruską pompę za 130 zł (bo weszła). Cena 1 mb wyniosła 230 zł. Zwracam uwagę że moja studnia była wiercona na dość dużą głębokość. Jak ktoś ma wodę na 10 m to można pewnie trójnogiem ręcznie wywiercić solidną dziurę (też próbowałem) i będzie taniej. W każdym razie po moim rozpoznaniu rynku to za porządną studnię trzeba zapłacić co najmniej 230 zł / m, a taniej to raczej jakości bym się nie spodziewał.

    Poproszę o namiary na tą firmę za 230zł
    ------------------------------------------
    Pozdrawiam

    Darek

  4. #64

    Domyślnie

    Może się komuś przyda namiar
    HYDRO-ODWIERT Roboty Hydrologiczne Studniarstwo
    Dariusz Małecki
    05-091 Ząbki ul. Ks. Kuleszy 26
    tel 022 7816338 fax 7624139 kom może jeszcze aktualna 0608284533

  5. #65

    Domyślnie

    soory studnia fi 110 było 110 zł/m fi 150 150 zł/m

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał bat21
    soory studnia fi 110 było 110 zł/m fi 150 150 zł/m
    A te ceny to skąd? Z Hydro-Odwiert? I gdzie ta firma się mieści, bo z całym szacunkiem, ale Ząbki nic mi nie mówią

  7. #67

    Domyślnie

    Witam,
    szukam chętnego kto chciałby sobie wywiercić studnię (najlepiej z Tychów lub okolice Katowic). Ja też sobie chce wywiercić, ale jak firma bedzie miała co najmniej dwa zlecenia z jednej okolicy to wyjdzie znacznie taniej (pewnie ok. 150-170 zł a metr, studnia o srednicy 160mm). Dla porównania powiem, że z rozeznania które mam z okolic Tychów, Katowic, Bielska to ceny są od 300zł/mb.
    Jeśli byłby ktoś chetny aby razem zamówić wiercenie to proszę o kontakt na priv lub telefon 507-022951.
    KubaB

  8. #68

    Domyślnie

    Radzę unikać firmy Block z Pszczyny, miły Pan wziął zaliczkę 4tyś + 600zł za wskazanie miejsca przez radiestetę i po kilku mięsięcznym przeciąganiu sprawy zniknął i nie odbiera telefonów.

    No i po 4 miesiącach odzyskałam pieniądze....

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał isztar
    Radzę unikać firmy Block z Pszczyny, miły Pan wziął zaliczkę 4tyś + 600zł za wskazanie miejsca przez radiestetę i po kilku mięsięcznym przeciąganiu sprawy zniknął i nie odbiera telefonów.
    dziekuję za przestrogę
    Nasz wiertacz nie bierze zaliczki- płacimy po wykonaniu roboty, która mam nadzieję bedzie w połowie grudnia

  10. #70

    Domyślnie

    Witam,czytam ten wątek bo za tydzień zaczynam bicie stuni i szczerze mówiąc nie wiem, skad te kosmiczne ceny o których piszecie.
    U mie trzeba bić na głębokość około 40-50 metrów, za mb kopania wykonawca bierze 50 PLN, do tego za rure osłonową fi168 60 PLN ( używana).

    To chyba całkiem normalna cena, dodam że wykonawca polecony i sprawdzony w okolicy.

    Pozdrawiam

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariucha
    Witam,czytam ten wątek bo za tydzień zaczynam bicie stuni i szczerze mówiąc nie wiem, skad te kosmiczne ceny o których piszecie.
    U mie trzeba bić na głębokość około 40-50 metrów, za mb kopania wykonawca bierze 50 PLN, do tego za rure osłonową fi168 60 PLN ( używana).

    To chyba całkiem normalna cena, dodam że wykonawca polecony i sprawdzony w okolicy.

    Pozdrawiam
    to daj namiary na tego wykonawcę. Bo "mój" się spóźnił i jeszcze roboty nie wykonał - może tańszego znajdę

    pzdr
    KubaB

  12. #72

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja14
    Mariucha - jeśli możesz to ja też proszę o namiary.
    Panowie, mogę Wam je wysłac tylko że tem wykonawca jest z Lublina, a z tego co widzę wy budujecie ciut dalej.

    Pozdrawiam

  14. #74

  15. #75

    Domyślnie namiary

    Witam,

    ciekawa jestem skad macie takie niskie ceny?? Ja od pol roku szukam kogos do wykopania studni w malopolsce - ceny od 200 zł za metr - sama robocizna!!!

    Juz pisalam do wielu co pisali, ze im studnie prawie za darmo wykopali, ale jakos prawie nikt nie jest chetny do podania namiarow... Wiec moze albo sie nie chwalcie jacy to sprytni jestescie, albo piszcie od razu na forum kontakt do tego co wam ta studnie wykopal. Inaczej to strata czasu na czytanie tego forum.

  16. #76

    Domyślnie Re: namiary

    Cytat Napisał gosia138
    Witam,

    ciekawa jestem skad macie takie niskie ceny?? Ja od pol roku szukam kogos do wykopania studni w malopolsce - ceny od 200 zł za metr - sama robocizna!!!

    Juz pisalam do wielu co pisali, ze im studnie prawie za darmo wykopali, ale jakos prawie nikt nie jest chetny do podania namiarow... Wiec moze albo sie nie chwalcie jacy to sprytni jestescie, albo piszcie od razu na forum kontakt do tego co wam ta studnie wykopal. Inaczej to strata czasu na czytanie tego forum.
    Spoko, spoko, trochę ostatnio brakuje czasu na odpisanie.
    U mnie gość właśnie zaczął kopać, cena którą podawałem wyżej.
    Rozmawiałem z nim, jak ktoś z dalszych okolic będzie chciał z niego skorzystać ( kilka osób) i będzie mu się to opłacało to jest otwarty.
    Namiary wysłałem na priva.

    Pozdrawiam

  17. #77

    Domyślnie

    hej hej a może ktoś zna kogoś z okolic Krakowa czy Myślenic kto móglby wykopac studnię głębinową??
    bede wdzieczna za info

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał anulab
    hej hej a może ktoś zna kogoś z okolic Krakowa czy Myślenic kto móglby wykopac studnię głębinową??
    bede wdzieczna za info

    - NAPISZ PILNIE DO MNIE ALBO ZADZWON - wyslalam ci nr telefonu na priva; JA TEZ SZUKAM KOGOS W TYCH OKOLICACH A FACET NA KTOREGO MAM NAMIARY I JEST NIEDROGI NIE CHCE DO JEDNEJ STUDNI PRZYJECHAC.

  19. #79

    Domyślnie

    Witam,

    Okolice piaseczna...studnia 18 metrow 2500 zl. Srednica rury 110 mm. Bylo by taniej ale sie upieralem ze chce studnie z cienkiej rury i sie nie udalo a za robote troszke policzyl. Z grubej tez jest fajnie tylko trzeba doliczyc koszt zakupu pompy glebinowej ( ja od rosjanina 280 zl + 220 zl kabel)
    Jakby co podaje namiar:
    502286560
    Pozdrawiam

  20. #80

    Domyślnie Studnia głębinowa

    Lipiec 2005 rura fi 160 30 mb głębokości 250zł za 1mb, trzy kręgi kupiłem sam i za montaż trochę dopłaciłem. Robiła to firma z podkarpackiego, ponieważ często wiercą studnie w okolicach Wadowic, Suchej B. Są solidni, nie piją, nie są bezczelni jak to fachowcy. zero problemów.Ja płaciłem jeszcze za projekt, którego teraz już nie potrzeba. Podaję telefony jeżeli są jeszcze aktualne 013 439 50 06, 602 455 003. U znajomej wierciła ekipa ze Skawy koło Rabki 018 268 62 89, 602 443 462. Zosia też jest zadowolona, woda jest!

Strona 4 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony