dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 45
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 885
  1. #81
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kleosin

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1

    Domyślnie studnia

    Cytat Napisał diego80
    ekipa z podlasia 100zl za metr z własnym materiałem wykonuja równiez studzienki rewizyjne 500zl polecam z tego co sie zorientowałem to chyba jedzą i kopia po całej polsce
    czy mógłbyś mi podać namiary na tych fachowców?

  2. #82

    Domyślnie studnia

    Witam
    Szukam fachowców od studni w okolicach Wrocławia. Moze ktoś juz korzystał, bede wdzieczna za namiary.

  3. #83
    ELITA FORUM (min. 1000)
    speek

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.133
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    69

    Domyślnie

    Okolice Piaseczna to cena od 110-150 zł z materiałem

  4. #84

    Domyślnie

    Witam
    Szukam ekipy w temacie z okolic Ełku

  5. #85

    Domyślnie

    Zasadniczym czynnikiem mającym wpływ na cenę odwiertu jest jego lokalizacja bo zupełnie inne koszty będą w przypadku wiercenia w litej skale co wiąże się z zupełnie innym sprzętem i pracochłonnością a zupełnie inne w przypadku piasków.

  6. #86

    Domyślnie

    Czy ktoś zna jakąś firmę, która w Bielsku Białej może wykopać mi studnię głębinową (radiosteta stwierdził, że woda jest na 24 metrze) oczywiście nie za 300 PLN za metr bo takich ofert jest sporo w tym regionie kraju
    Pozdrawiam
    Grzankes

  7. #87

    Domyślnie Proszę o namiary

    Cytat Napisał metea
    Nasza studnia ma 22 m, rura fi 110, 3 filtry + studzienka kanalizacyjna + pompa z rynku na czas bydowy - całośc 3 tyś. Robili chłopaki z podkarpackiego ( robią dużo w okolicy Aleksa ) czas 2 dni bo musieliśmy załatwic agregat , jeśli masz 380V i dobrą glebę to może i w 1 dzień zrobią. Polecam.
    Możesz mi przesłać namiary na tą ekipę?
    Pozdro
    Grzankes

  8. #88

    Domyślnie

    Myśmy ( w kilku chetnych z okolic Katowic) zamówili ekipę która wykonuje studnie o srednicy 160mm w cenie 170 zł/metr ( z materiałem) + koszt dojazdu. Moga wiercić do 30 metrów, ale nie w skale.
    Przyjeżdzają z okolic Legnicy do nas w przyszłym togodniu. Jak ktoś jest chętny to może się jeszcze dopisać do naszej grupy

  9. #89

    Domyślnie

    Z jakiego materialu macie rury do studni? Jaka jest grubosc ich scianki i jak wydgladaja filtry?

  10. #90

    Domyślnie Studnia głębinowa

    Witam serdecznie,
    Właśnie zakończyliśmy małą inwestycję wykonania studni głębinowej. Fakt, ze jest to studnia wykorzystywana w domku letniskowym czyli od kwietnia do października, ale podeszliśmy do tematu tak jakby miała być wykorzystywana przez cały rok dla 4 - os. rodziny, działka znajduje się w Borach Tucholskich.
    Zanim jednak zdecydowaliśmy się na ostatecznego wykonawcę zrobiliśmy tzw wywiad pośród około 10 firm studniarskich oraz wśród sąsiadów, którzy mają głębinówki w okolicy. Ostatecznie padło na firmę z Kościerzyny.
    Oczywiście cena zależna jest od materiału z jakiego ma zostać wykonana, my zdecydowaliśmy sie na:
    - rury stalowe, po pierwsze grunt to piasek i żwiry, typowo polodowcowy teren, więc materiał pewniejszy, średnica rur133, a nie 110, ze względu na pompę głębinową zatapialną, która moim zdaniem powinna "wchodzić" w rurę tak aby nie uległa zaklinowaniu dmucham na zimne , rury gwintowane
    - do tego 3 metrowy filtr
    - rury do podłączenia od studni do domu,
    - wykonanie obudowy studni 1,2 x 1,2 - murowana z bloczków
    - doprowadzenie do domu ok. 7 metrów
    - 2 dodatkowe kraniki jeden przy studni do podlewani ogrodu drugi przy domku do mycia auta (to ze względu na układ studnia - domek - podjazd)
    - i oczywiście cały komplet osprzętu, zbiornik wyrównawczy w studzience,(brak miejsca na duży zbiornik w domku), pompa głębinowa, zabezpieczenia,
    no i oczywiście podłączenie elektryki do domku
    - firma miała swój własny agregat, bo grunt był ciężki 7 metrów to glina i trochę kurzawki, zanim dotarli do strefy wodonośnej na 22 m
    Wszystko przebiegło sprawnie i fachowo.
    Zanim podpisaliśmy umowę fachowiec przyjechał na działkę, przeprowadził wywiad, omówiliśmy parametry, ustaliliśmy wydajność studni na 2-4 m3/h,
    Podczas pracy ekipy i w monecie kiedy źródło było stabilne nastąpiło pompowanie próbne pompą wykonawcy.
    Do tego firma udziela 3 letnią gwarancję na prace i instalację i 2 letnią na pompę
    Ufff, to tak w skrócie
    Mogę tylko dodać, ze sam szef i pracownicy zawsze kompetentnie odpowiadali na moje wątpliwości i pytania , wiecie moi drodzy jak to jest kiedy upierdliwa baba inwestor prowadzi inwestycję, a na dodatek bardzo dociekliwa.
    A i najważniejsze całość wyniosła 8.500 zł.

    Pozdrawiam wszystkich poszukujących wody

    Jeśli macie pytania to chętnie odpowiem
    Pozdrawiam
    Joanna JAM

  11. #91
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Papkin

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    7

    Domyślnie Jeszcze coś na temat studni

    Czytam sobie o tym jak to taka firma odwierciła studnię tu i tam. Dziwne jest to, że w tak zróżnicowanych warunkach (piszecie z całej Polski) prawie wszystkie nie przekraczają głębokości 30,0 m. Wyczyny niektórych wykonawców - tzw. studniarzy, godne są podziwu. W ich ofercie znajdujemy np. rury używane. Mam nadzieję, że nie są to rury kanalizacyjne. Sądząc po cenach za tzw. 1 mb dochodzę do wniosku, że:
    1. Stosowane są materiały podłej jakości
    2. Nie stosuje się zabiegów związanych z odcinaniem wyżej położonych (ponad poziomem użytkowym) warstw wodonośnych, które w przeważającej części skażone są odciekami z nieszczelnych szamb i innymi substancjami wprowadzonymi do gruntu. Ludzie mówią: mamy dobrą wodę, bo studnia głęboka. Akurat! Pomiędzy kolumną filtrową a ociosem istnieje zazwyczaj nieuszczelniona przestrzeń po rurach stalowych, dzięki której wody przypowierzchniowe, gruntowe i inne swobodnie spływają do filtra w ujętej warstwie wodonośnej
    3. Rzadko wykonywane są badania hydrogeologiczne ( powinny być przeprowadzone na etapie wykonanego otworu hydrogeologicznego). Dopiero po ich zakończeniu i spełnieniu oczekiwań inwestora co do jakości i ilości pozyskanej wody wykonuje się ujęcie, czyli studnię. Jest ona zatem produktem warunkowym (jeśli woda dobra i jej ilość mnie zadowala, to chcę studnię). Te badania muszą być poprzedzone pompowaniem oczyszczającym, które może trwać nawet kilka dni. Później dokonuje się pompowania pomiarowego. Następnie otwór się chloruje (odkaża), bo przecież na narzędziach wiertniczych, pompie itd wprowadzamy do niego mnóstwo bakterii. Później (po 24 godz) chlor się odpompowuje i laboratorium bierze próbkę wody do badań chemizmu i bakteriologii. Krótko mówiąc samo wiercenie dziury w ziemi może trwać krótko, lecz badania nie. Zatem ci wykonawcy co robią studnię za 100 zł/mb lub 150 zł/mb czegoś nie dopełniają. Moim zdaniem i tak za dużo biorą.
    4. Za taki stan rzeczy odpowiedzialny jest ustawodawca - na wykonanie studni o głębokości do 30,0 m i dobowym poborze wody nie większym niż 5000 litrów, o ile woda pobierana jest dla potrzeb gospodarstwa domowego (zwykłe korzystanie z wód) nie potrzeba żadnych kwitów. Zamawiający zleca i wykonawca robi. To właśnie jest przyczyna, że Wasze studnie (przeważnie) nie przekraczają 30 m. Jest to oczywiście bzdura, bo dziury są głębsze. Ukrywany stan faktyczny ma czysto ekonomiczne podłoże. Nie trzeba robić projektu badań geologicznych, dokumentacji wynikowej itd. Czyli w kieszeni zostaje ok. 2000 - 2500 zł. Poza tym dawno, dawno temu, by móc wiercić studnie trzeba było zdać egzaminy w Urzędach Górniczych. Teraz wiercić każdy może.. i wierci.
    5. Zdumiony jestem, że wykonawca mówi: jak nie ma wody, to Pani/Pan nie płaci. Oczywiście, to jego sprawa. Widać zawsze chciał zostać Świętym Mikołajem. To świadczy o braku profesjonalizmu wykonawcy.
    Przecież jeżeli wiercenia zleca mu inwestor, to inwestor ponosi całe ryzyko, że nie ma wody. Po co nabył taką działkę? Wówczas rozliczone powinno być wiercenie (bez zabudowy materiałów).
    5. Skoro już się tak wymądrzam, to jeszcze jedna uwaga.
    Ktoś wspomniał: wiercą w rurach 133 mm, montują filtr 110 mm, za materiały zapłaciłem 500 zł, za 1mb wiercenia 100 zł.
    Super!!!
    Policzmy! Grubość ścianki takiej rury, to ok. 4 mm, czyli 133-8=125 mm - w taką średnicę ma wejść filtr PCV 110 mm. Jego poszczególne odcinki albo są skręcane, albo połączone na wcisk. Musi zatem istnieć kielich (roztłoczenie) z jednej strony rury, by druga w ten kielich weszła. Dodajmy do średnicy 110 mm podwojoną grubość ścianki (ok. 10 mm). Otrzymamy 120 mm. Jak rury PCV wsadzimy w stalowe, to teoretycznie luzu mamy po 2,5 mm na stronę. Tutaj daję głowę, że wykonawca nie próbował nawet myśleć o żwirowaniu filtra, ani o uszczelnianiu przestrzeni pomiędzy ociosem i kolumną filtrową.
    Nie winię tutaj wykonawcy. On w swojej ofercie ma takie właśnie dziury. Inwestor ma to, za co zapłacił.
    6. Zasoby wody do picia w Polsce są mniejsze niż w Egipcie!!!

    Pozdrawiam właścicieli ujęć i kandydatów na właścicieli.

  12. #92

    Domyślnie

    KubaB- czy ten wykonawca to ten z namiaru od Mariuchna- proszę o info o grupie - terminy itp.Okolice Cieszyna- pewnie wierciliby jak juz tu(Śląsk) będą

  13. #93
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar roni
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie Studnia w okolicach brennej

    Witam.
    Planuje wykonanie studni w Górkach Wielkich koło Brennej/Bielska.
    Może znajdzie się ktoś, kto poda namiary na rozsądnego wykonawcę.A może znajdą się chętni z mojej okolicy do ściągnięcia ekipy z innych (tańszych) rejonów Polski, bo do jednej studni nie wiem czy będzie się chciało jechać.
    Z góry dziękuje i pozdrawiam.

  14. #94

    Domyślnie

    Czekam na info od KubyB , ale jestem zainteresowany - Goleszów.

  15. #95

    Domyślnie

    Szukamy chętnych z okolic Bielska, Cieszyna, Skoczowa lub pobliskiego Śląska na wykonanie studni głębinowej. Jeżeli są chętni proszę się zgłaszać. Za przykładem KubyB -ściągamy firmę o połowę tańszą od tych miejscowych zdzierusów. Transport na kilku inwestorów będzie tańszy. Firma sprawdzona u KubyB w praktyce.

  16. #96

    Domyślnie

    Proszę o namiary sprawdzonego studniarza z okolic Warszawy/Piaseczna/Zalesia - studnia wiercona.

  17. #97
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jarow

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja jestem chętny - napisałem na priva Greg_pu.
    Tylko kiedy i czy coś trzeba przygotować poza działką.
    Jest działka, czekam na media

  18. #98

    Domyślnie Proszę o namiar na ekipę do wiercenia studni

    Proszę o namiar na ekipę do wiercenia studni (studnia abysyjska) z wiertłem i filtrem w okolicach Płocka .POZDRAWIAM

  19. #99

    Domyślnie

    Pod Grójcem cena za rure 110- 120 zeta,za wieksza nie pamietam trzeba czekac na wykonawce 2-tygodnie
    Mam dość biurokracji

  20. #100

    Domyślnie

    witam ,moze ktoś ma kontakt w okolicach Sulejówka,pilnie jest mi potrzebny,bo walneła mi pompa i silnik.Ztego co sie zorientowałam trzeba kopac nowa studnię.pozdrawiam
    kupiłam dom!

Strona 5 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony