dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Tak się zastanawiam nad wypowiedziami zwolenników i przeciwników tego materiału. I myślę jak wiele osób postępuje nierozsądnie a nawet powiedziałbym głupio.
    Większość z budujących, boryka się z kłopotami finansowymi. Ludzie ci pożyczają, pracują jak niewolnicy a jednocześnie ładują się w niesprawdzone technologie, które mogą cały ten wysiłek obrócić w kupe gruzu.
    Istnieją przecież dobre sprawdzone i niedrogie technologie budowy domów.To samo dotyczy budowy domków z styropianu lekkiego betonu czy innych nietrwałych materiałów.
    Moim zdaniem lepiej jest ulepszyć sprawdzony materiał (np. porządnie ocieplić mur ceglany) niż na własnej skórze prowadzić testy z super nowościami.

    Mój znajomy, który zbudował domek z bali(bal 6 cm ocieplany wełną) klnie jak szewc na to, że dał się na to namówić. Olbrzymie koszty, ciągła renowacja (ganek zgnił po 5 latach) i strach przed pożarem. Chce to teraz sprzedać i postawić najzwyklejszy dom z zwykłej cegły.Takich osób jest wiele.
    Dobra reklama, atrakcyjna cena a potem szara rzeczywistość.
    A Murator.... cóż to nie organizacja pomocy społecznej tylko wydawnictwo, firma która jeśli nie wypracuje zysku to zbankrutuje.Białe ma być czarne, będzie - klijent płaci klijent wymaga, a ty się potem martw i licz ile pustaków ci popękało.

    Dom ma być oazą spokoju i inwestycją długoterminową, która przyniesie zyski przyszłym pokoleniom a nie domkiem z kart na wietrze.
    Przemyślcie to budujący szczególnie ci z cienkimi portfelami.
    I nie martwcie się, rząd się wyżywi.

  2. #2

    Domyślnie

    W całości się zgadzam z wypowiedzią Anonima. Dom ma być przyjazny dla uzytkownika, dlatego buduje tradycyjnie, bez żadnych modnych technologicznych wynalazków i niesprawdzonych w długoletniej praktyce, Kazda technologia jest dobra jeżeli jakość materiałów i robocizna jest na poziomie przewidzianą przez tą technologię.
    Kto z Forumowiczów brał atesty na zakupjone materiały. w moim przypadku jeżeli prosiłem o atest to cena potrafiła wzrosnąć o 100%
    PZD.

    _________________


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: musso dnia 2003-01-30 22:38 ]</font>

  3. #3

    Domyślnie

    Anonimowy odpie... się wreszcie od tego Porothermu!

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: ckwadrat dnia 2003-01-30 22:41 ]</font>

  4. #4

    Domyślnie

    Polecam budowe z pustakow zuzlowych alfa. Sprawdzona technologia, niezawodne mury .

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    musso-z całym szacunkiem
    ale jeśli Ty mając taki projekt mówisz,że budujesz:
    -tradycyjnie
    -przyjaźnie
    -bez wynalazków
    -tanio (zgadzasz się z anonimem)
    to chyba coś tu nie gra.

  6. #6

    Domyślnie

    Cóż, nie jestem zwolennikiem niesprawdzonych materiałów i eksperymentowania na sobie, jednak idąc tym tokiem myślenia, pozostaje nam powrót do... jaskiń... do dziś istnieją..

    Pzdr.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Zwykła ceramiczna pełna cegła też może się rozpłynąć jeśli producent zapomni jej wypalić. A to jest stara sprawdzona ttechnologia.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Ckwadrat, masz 100% racji. Zagląda człowiek do tego wątku a tu kolejny kretyn roztrząsa temat dyżurny !

  9. #9

    Domyślnie

    Ale się Ckwadrat zdenerwował....
    Co do pryncypiów zgadzam się z Anonimem rozpoczynającym wątek. Z tym, że dla mnie wypalona glina pozostaje tradycyjnym materiałem niezależnie od ilości i kształtów poczynionych w niej otworów.

  10. #10

    Domyślnie

    jak temu wyżej ganek zgnił - to znaczy że ktoś dobrze spier.. robotę - takie domy stoją po 100 lat. Na pewno przed wyborem materiałow myśleć trzeba i nie wszystko brac co nowe na rynku.
    /Sam buduję tradycyjnie /
    I ZNOWU ODPOWIADAM ANONIMOM

  11. #11

    Domyślnie

    Ja ze sprawdzonych technologii proponuję lepiankę glinianą oraz szałas z gałęzi. Trwałe toto może nie jest, ale tanie, sprawdzone na przestrzeni wieków i można co roku stawiać nowe w dowolnie wybranym miejscu. </p>
    PS> Dziwię się że Anonimowy korzysta z komputera - przecież do komunikacji międzyludzkiej tam-tamy są znacznie bardziej sprawdzone i trwałe.

  12. #12

    Domyślnie

    Ganek zgnił po 5 latach? ) - jak robił partacz to tak wychodzi. Nawet najlepszy materiał można zniszczyć.
    Hlup.

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Firma z mazur polecana przez Muratora(tyle,że już jakiś czas temu).

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    No i co z tego wynika?
    Jakie masz interesujące wnioski?

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Tak: "nie wszystko złoto co się świeci".

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    Ale to straszny banał, nie szkoda czasu wyważać otwartych drzwi?

  17. #17

    Domyślnie

    Jesli ANIONIMOWY twierdzi, ze Porotherm to nowosc - to chyba lepiej, zeby naprawde zaczal budowac z pustaka zuzlowego i pokryl dach eternitem (bardzo trwaly, tani i sprawdzony material).
    Porotherm o nie jest material z "nieba". W Austrii i Niemczech jest znany od 20 lat! I sprawdzil sie w tamtych warunkach.
    Nie dajmy sie zwariowac !.
    Za chwile okaze sie, ze nie warto kupowac nowoczesnych kotlow i systemo C.O. bo najlepiej kupic piec mialowy i zasypywac go (tak jak to robili rodzice, dziadkowie i pradziadkowie).
    Po co ladowac nasze ciezko zarobione pieniadze np. w kociol gazowy Viessmanna - PRZECIEZ TO BEZ SENSU! ILE TAM ELEKTRONIKI, ktora moze sie popsuc! A klasyczny piec - to zawsze piec !!!!
    Jak wielokrotnie pisalismy w naszych watkach:
    WSZYSTKIE ZALETY NOWYCH MATERIALOW MOZE SP....YC EKIPA, KTORA POTRAFI TYLKO (tyle o ile) MUROWAC Z CEGLY!.
    I to jest 90% klopotow z nowymi technologiami.
    Pozostale 10% to (niestety) nasze wlasne, inwestorskie, ulepszenia zalecen producentow (nie zawsze trafione).
    W techologii sila !

  18. #18

    Domyślnie

    Ceramika poryzowana ma historię dużo dłuższą niż 20 lat. Robiono ją u nas na pewno już przed wojną - widziałem ogłoszenia w prasie o jej sprzedaży z tamtego okresu. A ktoś chyba już mówił na Forum że jeszcze wcześniej. Więc w ogóle trudno coś takiego uznać za nowość. A jeśli nawet to przecież nie musi oznaczać z założenia niczego złego jako usiłuje sączyć anonim .

  19. #19

    Domyślnie

    W ceramice poryzowanej tak jak w tradycyjnej tworzą sie dokładnie te same związki (w tych samych zakresach temperatur ),które decydują o tym samym w taki sam sposób.
    Zatem z punktu widzenia czysto materiałowego twierdzenia ,że jedna ceramika może się rozmiękać czy rozmakać, a druga nie, jest niedorzeczna i świadczyć może tylko i wyłącznie-nawet nie wiem o czym albo wiem i nie chcę napisać.
    HEJ!

  20. #20

    Domyślnie

    Panie i Panowie.
    Nie możemy się cofać ani biec na przód z zamkniętymi oczami. Mówiąc krótko siła w umiarze. Bazujmy na świetnych sprawdzonych materiałach ( nie sądzę aby ktoś wymyślił coś lepszego od palonej gliny i nie ważne jak ją zwał ), ale z ufnością patrzmy na "nowe".
    Które lepsze? Każdy ma rozum więc niech z niego korzysta i to na własną odpowiedzialność.
    I to by było tyle. Pa.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony