dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 58 z 58
  1. #41

    Domyślnie

    cyt.:Wolę w tym miejscu mieć odpowiedni klimat - muzyka, świece, zapach kadzidełka zamiast błyskającego pudła, które podaje kolejne szczegóły katastrofy czy gęby kaczorów zaglądające mi pod kołdrę...
    Kwestia kilku dni choroby (jeśli takowe się zdarzą) także jest w moim przypadku rozwiązana - wezmę lapka i projektor z piwnicy, powieszę prześcieradło na ścianie naprzeciw łóżka i po sprawie


    Niestety kiedy ruszy u nas światłowód, przerzucimy się na kabel i wtedy będę musiała uczestniczyć w forum lub odrabiać pańszczyznę, w przypadku choroby, opatulona w koce w gabinecie, bo uparłam się właśnie, że sypialnia, to .....sypialnia. Jedno gniazdko więcej by się przydało, w awaryjnych momentach. Oczywiście internetowe, a nie tv.

  2. #42

    Domyślnie

    Dzięki Wam wszystkim za odpowiedzi

    Po tym co przeczytałam...też bym nie zrobiła TV w salonie. Ale mam już kable... szkoda, że tak późno znalazłam ten temat Teraz to już tego chyba nie da się odkręcić

    A co do sypialni...też macie rację..ale w moim przypadku.. ja chodzę spać dużo wcześniej niż mój małżonek... więc Tv w sypialni dla mnie musi być.

    ALe cieszę się, że przedstawiliście swój punkt widzenia...dało to mi trochę do myślenia.

    Szkoda, że mój mąż nie lubi kadzidełek i świec..... ja je uwielbiam...
    ...więc pozostaje mi TV
    Agdula

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jurand79
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    736
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał magda72
    Niestety kiedy ruszy u nas światłowód, przerzucimy się na kabel i wtedy będę musiała uczestniczyć w forum lub odrabiać pańszczyznę, w przypadku choroby, opatulona w koce w gabinecie, bo uparłam się właśnie, że sypialnia, to .....sypialnia. Jedno gniazdko więcej by się przydało, w awaryjnych momentach. Oczywiście internetowe, a nie tv.
    Proponuję inne rozwiązanie. Laptopy są coraz bardziej popularne. Osobiście polecam moim klientom takie rozwiązanie, o ile w domu nie ma jakiegoś zapalonego gracza komputerowego. Kup lapka, zainstaluj w domu bezprzewodowy punkt dostępowy (dziś kupuje się to za grosze) i nie będziesz potrzebować żadnych kabli do neta w sypialni. Co więcej - skorzystasz z neta bez kabla także w salonie, na tarasie czy gdziekolwiek w domku (przy dobrym umiejscowieniu nadajnika).

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jurand79
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    736
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Podrzucę jeszcze trochę fotek mojego przyszłego salonu:
    Oto sprzęt wykorzystany "na próbę"





    A tak wyglądało Pulp Fiction na moim ekranie:



    ....i taaaaakie biusty!!!! Yyyyy.... Przepraszam - takie piękne kobiety!



    Pod ekranem będzie niska zabudowa, na której staną głośniki przednie i centralny, z lewej strony natomiast będzie regał na sprzęcik typu amplituner, DVD, tuner N-ki, komp stacjonarny itp. Może w końcu znajdę trochę czasu na skonstruowanie wzmacniacza lampowego - chodzi to za mną od 3 lat i jakoś ciągle nic. A praktycznie wszystkie komponenty mam już zgromadzone - lampy, trafa, kondensatory....

  5. #45

    Domyślnie

    Tak czytam i co osoba to inna opinia - oczywiste .
    Ja w chwili obecnej mam TV w salonie jakies 3-4 m w bok od kominka.... po zimie jestem zdania, że TV należy przestawić/zmienić z sofami - aby sofy były bliżej kominka a TV na przeciwnej ścianie. Dzisiejszy układ TV w salonie jest wygodny - dziecko jest na "widoku" jak ogląda bajkę, babcia nie musi latać- siedzi w bujanym foteliku . Jak wykończe pokój "imprezowy" to może tam przeniosę całe audio-video ..... Mamy tez tv w sypialni .... czasem - jak mamy czas- oglądamy różne programy - ja na dole, żona na górze ....
    Ja wychodze z założenia, ze jest czas na tv i jest czas na bara bara - żadne pudło mi nie przeszkodzi . Co do spotkań ze znajomymi w salonie - poprostu nie włączamy Tv choćby błagali na kolanach - jedynie muzyczkę ....
    Budowa, budowa - jak to przetrwać i nie zwariować, wreszcie zamieszkane... cudownie jest na własnych śmieciach

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar azalka
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    968
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    hihihi, Jurand, JAK DOBRZE, ze ja nie bede miec miejsca na takie bajery... Moj maz (moj synek rowniez) by tam na 100% zamieszkali! Cala reszta domu bylaby im niepotrzebna Co jakis czas wynurzalyby sie z podziemi cienkie bladziochy, zielonkawe ufoki - po nowy film...

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jurand79
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    736
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał azalka
    hihihi, Jurand, JAK DOBRZE, ze ja nie bede miec miejsca na takie bajery... Moj maz (moj synek rowniez) by tam na 100% zamieszkali! Cala reszta domu bylaby im niepotrzebna Co jakis czas wynurzalyby sie z podziemi cienkie bladziochy, zielonkawe ufoki - po nowy film...
    Oj no coś Ty. Wystarczy podpiąć internecik i nie będą się wynurzać. Albo zacząć korzystać z VOD. Będziesz miała z nimi spokój na dobre

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał jurand79
    Cytat Napisał magda72
    Niestety kiedy ruszy u nas światłowód, przerzucimy się na kabel i wtedy będę musiała uczestniczyć w forum lub odrabiać pańszczyznę, w przypadku choroby, opatulona w koce w gabinecie, bo uparłam się właśnie, że sypialnia, to .....sypialnia. Jedno gniazdko więcej by się przydało, w awaryjnych momentach. Oczywiście internetowe, a nie tv.
    Proponuję inne rozwiązanie. Laptopy są coraz bardziej popularne. Osobiście polecam moim klientom takie rozwiązanie, o ile w domu nie ma jakiegoś zapalonego gracza komputerowego. Kup lapka, zainstaluj w domu bezprzewodowy punkt dostępowy (dziś kupuje się to za grosze) i nie będziesz potrzebować żadnych kabli do neta w sypialni. Co więcej - skorzystasz z neta bez kabla także w salonie, na tarasie czy gdziekolwiek w domku (przy dobrym umiejscowieniu nadajnika).

    Ja nie mam w ogóle stacjonarnego kompa, tylko laptop.

    I po tym, co napisałeś już jestem spokojna o swoją przyszłość

    Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że jeśli ktoś nie musi zmieścić czteroosobowej rodziny na 100 metrach, to przy dzisiejszych szaleństwach technicznych powinien pozwolić sobie na pokój poświęcony okablowaniu dla audio video i inny zaciszny kącik na biblioteczkę i biurko czyli miejsce do pracy.

    Kiedy stawiałam kreski na papierze w naszym projekcie i mówiłam, że tu będzie gabinet, a tu pokój z kanapami i tv, mój mąż stwierdził, że nabieram wielkopańskich nawyków.
    .......Już zmienił zdanie

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szymeq
    Tak czytam i co osoba to inna opinia - oczywiste .
    Ja w chwili obecnej mam TV w salonie jakies 3-4 m w bok od kominka.... po zimie jestem zdania, że TV należy przestawić/zmienić z sofami - aby sofy były bliżej kominka a TV na przeciwnej ścianie. Dzisiejszy układ TV w salonie jest wygodny - dziecko jest na "widoku" jak ogląda bajkę, babcia nie musi latać- siedzi w bujanym foteliku . ............... ............... Mamy tez tv w sypialni .... czasem - jak mamy czas- oglądamy różne programy - ja na dole, żona na górze ....
    Ja wychodze z założenia, ze jest czas na tv i jest czas na bara bara - żadne pudło mi nie przeszkodzi . Co do spotkań ze znajomymi w salonie - poprostu nie włączamy Tv choćby błagali na kolanach - jedynie muzyczkę ....
    Szymeq u nas dokładnie jest tak samo

    Cytat Napisał Jurand79
    Kup lapka, zainstaluj w domu bezprzewodowy punkt dostępowy (dziś kupuje się to za grosze) i nie będziesz potrzebować żadnych kabli do neta w sypialni
    Napisz coś więcej o tym punkcie. Ja mam neostradę, czy mogę też z tego Twojego punktu korzystać?
    Agdula

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jurand79
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    736
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agdula
    Napisz coś więcej o tym punkcie. Ja mam neostradę, czy mogę też z tego Twojego punktu korzystać?
    Możesz o ile masz modem ze złączem RJ45 (znaczy się Ethernet - wtedy dokupujesz urządzenie, podłączasz, konfigurujesz i korzystasz ) ale na 95% zapewne śmigasz na modemie z USB, zgadłem?
    Jeśli chodzi o Neo to spróbuj podejść do telepunktu TePsy i pogadaj o wymianie na Liveboxa. Dostaniesz routerek z portem USB, 2xRJ45 (na podłączenie 2 kompów po kablu Ethernetowym - popularnie zwanym "skrętka") oraz co najważniejsze z wbudowanym dostępowym punktem bezprzewodowym. Jeśli w lapku nie masz wbudowanej karty Wi-Fi (choć ostatnio tylko takie są praktycznie dostępne w sklepach) to w zestawie jest karta Wi-Fi na USB.

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Agdula, oczywiście - kupujesz tzw. accesspoint i już masz interek w całym domu, a także po za nim. Koszt to jakieś 150-200zł.

    Co do TV w sypialni - dlaczego nikt nie wpadł na wyjście wręcz salomonowe - TV w sypialni tak, ale nie podłączony do anteny - a tylko do DVD.

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jurand79
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    736
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał frykow
    Co do TV w sypialni - dlaczego nikt nie wpadł na wyjście wręcz salomonowe - TV w sypialni tak, ale nie podłączony do anteny - a tylko do DVD.
    Heh - kwestią czasu byłoby wymuszone podciągnięcie kabla antenowego. Wolę moje rozwiązanie z lapkiem i mobilnym projektorem

  13. #53

    Domyślnie

    Jurand79 zgadłeś...mam łącze USB.

    Ale właśnie byłam się dowiedziałam...że w moim nowym domu ( do którego planuję się przeprowadzić na początku października... nie będę korzystała z neostrady muszę poszukać innego operatora dostaw usług telefonicznych....a co za tym idzie internetu...

    Jeszcze nie wiem ...co zrobię, żeby mieć sprawny internet....
    Agdula

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qqrq5
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    87

    Domyślnie

    teraz niezle juz smigaja iPlusy i tym podobne

  15. #55

    Domyślnie

    Agdula - miło słyszeć bratnią duszę

    Ja niestety w domu nie mam internetu ....Na początku byłem w szoku.... jak to 21 wiek a tu neta nie ma... znalzałem jakiegoś "tubylczago" dostawcę radiówki ... jednak sąsiad był 1 - pół roku trwało zanim sąsiad był zadowolony z internetu.... dziś juz mi wisi - czy będzie czy nie .... mam więcej czasu dla domu.... nie musze pracować na necie więc chyba sobie daruję...
    Budowa, budowa - jak to przetrwać i nie zwariować, wreszcie zamieszkane... cudownie jest na własnych śmieciach

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał qqrq5
    teraz niezle juz smigaja iPlusy i tym podobne
    A coś bliżej? Myślisz o tych przenośnych?
    Agdula

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szymeq
    Agdula - miło słyszeć bratnią duszę

    Ja niestety w domu nie mam internetu ....Na początku byłem w szoku.... jak to 21 wiek a tu neta nie ma... znalzałem jakiegoś "tubylczago" dostawcę radiówki ... jednak sąsiad był 1 - pół roku trwało zanim sąsiad był zadowolony z internetu.... dziś juz mi wisi - czy będzie czy nie .... mam więcej czasu dla domu.... nie musze pracować na necie więc chyba sobie daruję...


    Szymeq, ja jednak wolałabym mieć internet... fakt... czasu to kradnie strasznie dużo....ale chcociaż takie podstawowe wieści ze świata poczytac by się przydało
    Agdula

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qqrq5
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agdula
    Cytat Napisał qqrq5
    teraz niezle juz smigaja iPlusy i tym podobne
    A coś bliżej? Myślisz o tych przenośnych?
    w pracy uzytkujemy iPlusy do laptopow
    niejest to moze cud szybkosci ale poklikac na forum odebrac poczte sprawdzic stan konta mozna
    pewnie na nowym domku tez sie skusze na swoj

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony