dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    WITAM WSZYSTKICH !!

    Mam jedno pytanie !!
    Mam mieć zamontowany w/w piec u siebie w nowym mieszkaniu niestety nie mam jeszcze połozonej instalacji wodnej. Czy po zalaniu instalacji CO można grzać w mieszkaniu jeżeli istalacja CO ma obieg zamknięty ??? a ja nie mam podłaczonej zimnej wody do pieca????
    Z góry dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi
    POZDRAWIAM SZUWAR

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Tak jest to możliwe.
    Dokładnie wczoraj uruchamiałem taki układ u klienta.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Uruchomienie było wykonane u klienta. Wcześniej było kilku "fachowców" i mówili klientowi że to niemożliwe.
    Układ CO napełniłem wodą za pomocą pompki do prób cisnieniowych
    (w mieszkaniu nie było wody - poprosiłem sąsiada) Natomiast przepływ CWU wykonałem na krótkim obiegu również za pomoca pomki aby sprawdzić czy działa komfort CWU.
    POZDRAWIAM ROMAN

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    dzięki za informacje widzę że zajmujesz sie instalacją CO więc może powiesz mi czy grzejniki (nowe te cienkie ) mozna zalewać zwykłą wodą bo ja myślałem że stosuje się jakies ulepszacze w celu zmniejszenia korozji urządzeń i pieca ..??

    SZUWAR

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Są dostępne na rynku różne inhibitory korozji do systemów CO.
    Ja stosuję preparaty firmy Fernox
    http://www.fernox.pl/default1.htm
    UWAGA - trzeba zwrócić szczególną uwagę na zalecenia producenta kotła CO.
    Zawsze robię płukanie instalacji na zimno potem rozgrzewam układ i jeszcze raz płukam. Po około tygodniu pracy jeśli klient chce a staram się go przekonać że warto dodaję odpowiednią porcje inhibitora

  6. #6

    Domyślnie

    Posiadam kocioł Junkers Novatherm ZW20 i nie mam oddzielnego filtra do zimnej wody na wejściu do w/w kotła
    czy ten kocioł ma swój własny filtr do wody ?? jeżeli tak to gdzie on się znajduje i jak go się wykręca i czyści ?????

    Wydaje mi się że strumień wody wypływającej z kotła (bez podłączenia) jest dużo mniejszy niż ciśnienia w kranach z zimną woda.
    Czy może to być wina zanieczyszczenia kotła przez wodę?? W bloku trwała wymiana rur, moje rury tez są nowe i mogło się zdarzyć że piec mógł dostać bardzo zanieczyszczona wodę na obieg (tylko do podgrzania) natomiast CO nie zostało napełnione ta wodą !!

    Czy może to doprowadzić do jakiejś usterki i jakiej jeżeli już ???"
    CO mam zrobić w zaistniałej SYTUACJI !!!!?????


    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: szuwar dnia 2003-01-16 01:35 ]</font>

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Przepraszam że się niezalogowałem ale jestem zawodowo związany z firmą Junkers i niechcę aby moje posty były torpedowane z tego powodu.
    A teraz wracając do kotła Novatherm. Firma Junkers zaleca montaż filtrów na wodzie i na gazie. W kotle dla bezpieczeństwa zamontowane są oba filtry tyle że dostęp ma do nich tylko serwis. Raczej niepowinno to doprowadzić do awarii ale lepiej dokonać konserwacji.
    Kocioł dwufunkcyjny (ZW) może pracować tylko na C.O. należy jednak doprowadzić wodę zimną i napełnić kocioł. Najlepiej montując na wyjściu mały zaworek.
    Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania zawsze możesz zadzwonić 0 801 600 801.
    pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Ja nie jestem związany z firmą Junkers ale posiadam kocioł tej firmy i na wejsciu do instalacji CO, ZW i CWU mam zamontowany filtr. Na instalacji gazowej również. Dodatkowo są filtry na powrocie CO.
    Do Szuwar: odpowiednie zalecenia są (powinny być) w instrukcji kotła więc byłoby dobrze poczytać. W mojej instrukcji było napisane że powinny być filtry na gazie i wodzie więc je zrobiłem.
    Hej
    pzdr

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    szuwar
    Przecież kotły Junkersa wymagają pierwszego uruchomienia przez autoryzowanego fachowca. Moje pytanie - czy nie zwrócił on uwagi na brak filtrów. Jest dokładnie tak jak napisał Octavian są pewnne wymogi i jest to określone w gwarancji.

  10. #10

    Domyślnie

    Dokładnie tak. Do mnie przyjechało dwóch gości od Junkersa - nawet zmierzyli poziom spalin. Wszystko wymogi powinny być w instrukcji i gwarancji. Na koniec przylepili wizytówkę z odpowiednim numerem telefonu oraz datą kolejnej wizyty.
    Hej
    pzdr

  11. #11

    Domyślnie

    oczywiście że pierwsze urochomienie zostałoprzeprowadzine przez serwisanta i oczywiście umiem czytać że niezbędny jest filtr na powrocie CO poniewaz niezamontowanie go moze doprowadzić do awari pompy i utrate gwarancji .
    natomiast zamontowanie filtrów do GAZU I WODY JEST ZALECANE natomiast niekonieczne.
    Oczywiście FIltr do gazu miałem a do zimnej wody założyłem dopiero jak mi obesrani monterzy cały syf z nowo zamontowanej instalacji wodnej (stal i nieuzywany pion wodny ) póscili ten cały syf na piec (przekazałem im miłe pozdrowienia począwszy od wymienienia kim była ich matka itd... a potem zagroziłem ze jezeli cos sie stanie to bedą kukać
    Jednak kiedy przyjechał serwisant i wyczyscił wewnetrzny filtr zimnej wody - już wiem gdzie jest i jak sie to robi TO WSZYSTKO JEST OK STRUMIEN CIEPŁEJ WODY JEST SPOKO I NIC SIE NIE STAŁO
    ALE SPRAWDZIŁO SIE PRZYSŁOWIE

    !!! MADRY POLAK PO SZKODZIE!!!

    POZDRÓWKA

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Witam
    Czy ktos wie jak powinna byc ustawiona moc Junkersa obslugujacego c.o. (Junkers Euroline)? Serwisant po instalacji zmniejszyl moc kotla tak, ze temperatura wody c.o. nie osiaga wiecej niz ok 50 stopni. Ktos wie jak powinna byc wyregulowana moc kotla? Mieszkanie o powierzchni 75m2.

    pozdrawiam grupowiczow
    j.w.

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Witam
    Czy ktos wie jak powinna byc ustawiona moc Junkersa obslugujacego c.o. (Junkers Euroline)? Serwisant po instalacji zmniejszyl moc kotla tak, ze temperatura wody c.o. nie osiaga wiecej niz ok 50 stopni. Ktos wie jak powinna byc wyregulowana moc kotla? Mieszkanie o powierzchni 75m2.

    pozdrawiam grupowiczow
    j.w.

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Witam.
    Minimalna moc kotła EUROLINE na c.o. wynosi 8 kW. W przypadku mieszkania 75 m2 jeżeli serwisant ograniczyłby moc do minimum to i tak wystarczy.

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Ale dlaczego nie można na kotle osiągnąć więcej niz 50 st?

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lukasm6

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Posty
    8

    Domyślnie

    On 2003-01-30 07:59, Anonymous wrote:
    Witam
    Czy ktos wie jak powinna byc ustawiona moc Junkersa obslugujacego c.o. (Junkers Euroline)? Serwisant po instalacji zmniejszyl moc kotla tak, ze temperatura wody c.o. nie osiaga wiecej niz ok 50 stopni. Ktos wie jak powinna byc wyregulowana moc kotla? Mieszkanie o powierzchni 75m2.

    do osoby która to pisała

    witam

    czy jesteś zadowolony z tego pieca euroline, czy żałujesz, że go wybrałeś

    pozrawiam

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Temp. na wyjściu z kotła jest uzależniona (uogulniając) od 3 czynników.
    1. to moc kotła
    2. to temperatura wody jaka wraca do kotła.
    3. strumień wody
    Jeżeli grzejniki w twoim domu dobierał jakiś instalator stosując przelicznik 120-150 W/m2 to (zakładając instalację 75/55) woda powrotna zamiast mieć temp 55C ma 30 i wtedy żeczywiście kocioł ma za mało mocy aby dogrzać wodę do zadanych parametrów (ale to już nie wina kotła a tego że inwestor porzałował na projekt)
    A co do kotła EUROLINE jest to bardzo dobry kocioł dla mieszkań i domków o pow. do 150m2

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    Anonimie w pełni się z Tobą zgadzam. Inwestorzy chcieliby mieć oszczędną, dobrą i sprawną instalację ale niekiedy żałują na projekt. Lecz trzeba spojrzeć na tę sprawę w ten sposób, że przesież to instalator ma w 99% pierwszy kontakt z inwestorem i jak wytłumaczy sens i korzyści wynikające z wykonania projektu za rozsądną cenę to sądzę, że inwestor bedzie zainteresowany projektem. Szkoda że ustawa nie nakazuje wykonania projektu na instalację CO, wod-kan.

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    Tylko jak przekonać instalatora który wali grzejniki po 150 w/m2 i wychodzi z założenia że jego klienci mają ciepło i są zadowoleni. Niestety są ludzie gorąco popierający taką sytuację (firmy produkujące grzejniki - większy grzejnik, wiecej szmalu, przedsiebiorstwa energetyki cieplnej - im większy grzejnik tym chłodniejsza woda na powrocie a oni płacą kary gdy jest za gorąca, skarbówka - większy grzejnik droższy grzejnik, większy podatek vat ale ci ostatni naszczęście mają małą siłę przebicia) przykładów można mnożyć dużo. A za wszystko i tak płaci klient ostateczny

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony