dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 387
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 7737
  1. #21

    Domyślnie

    Monia I Arooo
    My również chcemy budować Oliwkę. Otrzymaliśmy jej rzuty. I tu zastanawia mnie jedna rzecz. Mianowicie schody wewnętrzne. Na rzucie poddasza wygląda to tak jakby te schody "wchodziły" w korytarz. Wg. mnie powinny kończyć się równo ze ścianą korytarza na poddaszu. Macie już projekt i pewnie więcej wiedzy i swoich przemyśleń. Jak to u Was wygląda? Co sądzicie o wygodzie tych schodów(wysokość, szerokość stopni)? Pozdrawiam serdecznie.
    Piotr.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie Re: Oliwka

    Cytat Napisał Monia i Arooo
    Witam wszystkich zainteresowanych.
    My już kupiliśmy ten projekt i jesteśmy na etapie adaptacji do warunków zabudowy na działce.
    Po wstępnej rozmowie z projektantem praktycznie wszystko można zmienić i dostosować do swoich potrzeb. Mamy materiały przesłane prosto od projektanta tylko nie wiem jak się je dołącza zainteresowanych proszę o adres na pocztę: mamy kosztorys, rzuty z wymiarami.
    Wszystko można zmienić w trakcie budowy, nawet ściany nośne.
    My będziemy budowali z ytonga i strop z płyty żerańskiej z Żabiego Rogu dla zainteresowanych w pobliżu Olsztyna.
    Co do budowania samodzielnego własnego domu jestem zdania, że facet z koparki który kopie pod fundamenty robi to nie od dziś i zrobi to sam, facet co wozi cement z gruszce wozi go nie od dziś i wyleje go jak będziecie chcieli, facet co wozi płytę na strop i facet co operuje dźwigiem robi to nie od dzisiaj i napewno położy tą płytę tak jak na innych budowach – oczywiście wszystko za drobną opłatą a nie za fortunę. Pozostają tylko ściany i proponuję przejechać się po domach i stwierdzić póki jest zimno czy warto inwestować w ytong czy postawić tanio. Ściana postawiona tanio nie zawsze jest tania w wykończeniu i wymaga roboczo-godzin.
    Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt.
    Pozdrawiam.
    Jesli to nie problem to bardzo prosze .
    Mój adres to [email protected]
    Ogladam dzisiaj ten projek i bardzo mnie zaintrygował .
    Pozdrawiam
    Jacek

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie Oliwka

    No więc nie ma szans aby zobaczyć dom wybudowany na podstawie tego projektu , ponieważ powstał on na jesieni 2005 , a pierwszy projekt zostal sprzedany dopiero w listopadzie 2005.
    Projekt ogólnie bardzo sie podoba (ale to zawsze kwestia gustu , a o tym sie nie dyskutuje ) i sprzedano już kilkadzesiąt projektów.
    Jest jednym z moich faworytów ( ale nie mojej zony) , mnie osobiście podoba się duży salon 37 m , to prawie tyle co obecne moje mieszkanie .
    Zastanawiam się czy nie jest za waski , ale 4.35 m szerokości chyba wystarczy, musze zmieżyć swoją kanapę i wszystko będzie jasne.
    Co do kuchni to fakt , że nie jest za duża , ale jest szansa na powiększenie jej trochę kosztem pomieszczenia gosdpodarczego ( bede miał piec gazowy więc nie potrzebuje dużo miejsca) i jeszcze jedna rzecz można wygospodarować trochę miejsca (wneka) po tej stronie gdzie są schody można zrobić wnękę na np. lodówkę , duże cargo , piecyk .........., dzisiaj mam dostać przekrój przez schody to zobacze co się wygospodarować.
    Jeśli ktoś ma inne pomysły to podzielcie się nimi .
    Jacek

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    No cóż mam wrażenie że sam sobie odpowiadam ,ale może komuś to się przyda. Tak jak wcześniej myslałem , można trochę więcej mebli zmieścić w kuchni kosztem pomieszczenia pod schodami . Rozmawiałem z projektantem i powiedział że trzeba stawiać tej scianki między schodami a kuchnią . W tej wnęce można wstawić dużą lodówke( lub wysokie szafki, cargo , oraz dwie mniejsze szafki na całej długości sciany ( muszą być oczywiście schodzace ze względu na stopień nachylenia ściany. Pozostaje tylko ładnie wykończyć np karto-gipsem . Ta takiem moje rozważanie.

    Teraz rozmyslam jak tu rowiązać kwestie DGP aby dochodziło do wszystkich pomieszczeń na poddaszu oraz na dole do gabinetu i łazieńki.

    Może ktoś z tych co kupili projekt ma garaz w wersji na 2 stanowiska ?
    pozdr
    Jacek

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jarex

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    jacekot
    Kiedy zamierzasz rozpocząć budowę?
    Na dzień dzisiejszy Oliwka to nasz pewniak. Niestety dalej czekam na podpisanie umowy kupna działki. Mam nadzieję, że nastąpi to w przyszłym tygodniu. Nie wiem jednak czy dam radę rozpocząć budowę w tym roku. Mimo to chętnie skorzystam z Twoich romyślań i zmian w projekcie.[/b]

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarex
    jacekot
    Kiedy zamierzasz rozpocząć budowę?
    Na dzień dzisiejszy Oliwka to nasz pewniak. Niestety dalej czekam na podpisanie umowy kupna działki. Mam nadzieję, że nastąpi to w przyszłym tygodniu. Nie wiem jednak czy dam radę rozpocząć budowę w tym roku. Mimo to chętnie skorzystam z Twoich romyślań i zmian w projekcie.[/b]
    Hmm
    chciałbym zacząć w tym roku ale jestem na etapie papierologii , zmian w projekcie oraz zgody na wycięcie około 20 drzew na maszej działce , jak man to wyjdzie to zobaczymy . Oczywiście jestem dobrej nadziei że uda się zacząc w tym roku.
    Jacek

  7. #27

    Domyślnie

    Witam sympatyków Oliwki.
    Ten projekt to wybór męża, pod względem funkcjonalności i rozmieszczenia pomieszczeń odpowiada mi w 90%. Elewacja jednak nie zachwyca. Myślę jak ją uatrakcyjnić, jednocześnie nie zwiekszając zbytnio kosztów budowy i nie psując jej pierwotnego klimatu i proporcji.
    Przede wszystkim widzę potrzebę podniesienia ścianki kolankowej (w projekcie 63cm). Salon jest duży, ale proporcje ciut zachwiane (4,35 x 8,75) dlatego zastanawiam się nad urozmaiceniem jego kształtu i optycznym poszerzeniem poprzez wykusz w miejscu okien na dłuższej ścianie, (przy okazji uzyskuję większy balkon). W ten sposób zyska na atrakcyjności również elewacja boczna. Do tych zmian zainspirowała mnie Hania z Archipelagu. Myślę również o ściętym rogu budynku - podobnie jak w Hani. Tylko czy w rzeczywistości całość będzie wyglądała równie atrakcyjnie i harmonijnie jak w moich wyobrażeniach???
    http://archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=207

    Jacekot
    Co zmieniasz poza ścianką m. kuchnią i schodami? W kwestii DGP nic nie podpowiem, bo planujemy kominek z płaszczem wodnym.
    Życzę sprawnego przebrnięcia przez papierologię i szybkiego rozpoczęcia budowy.
    Pozdrawiam.
    Baśka.

  8. #28

    Domyślnie

    Witam
    Przepraszam za brak odpowiedzi – brak czasu. No wielkich zmian nie robiliśmy w projekcie bo wszystko można zrobić na etapie budowy przez kierownika budowy i wpisie w dziennik najważniejsze jest pozwolenie.
    Jesteśmy na etapie – dostaliśmy już pozwolenie na budowę i załatwiamy kredyt to straszne same uruchomienie kredytu od 200 000 tys. to około 5 tys. załamka. Adaptacja projektu kosztowała razem około 2 tyś. no i mamy już prawie ekipę byliśmy właśnie na spotkaniu z szefem i oglądaliśmy domy postawione przez jego ekipę. Zdecydowaliśmy się na ekipę bo wyszła na działce wymiana gruntu dom jest na skarpie i wyjdzie pewnie piwnica ale tego też nie trzeba sobie projektować kierownik budowy dokonuje tylko wpisu w dziennik lub można zrobić projekt zastępczy. Koszt ekipy 20 000 tys. czas 1,5 miesiąca czyli piwnica, wiadomo ściany, działowe też bo nie wszystkie ekipy je stawiają w cenie, schody, kominy, dach – deskowanie i krycie papą.
    Reszta wyjdzie w praniu zobaczymy.
    Pozdrawiam wszystkich miłośników Oliwki

  9. #29

    Domyślnie

    Podane przez Was ceny dają już jakieś wyobrażenie o niektórych kosztach budowy Oliwki. To zawsze jakaś skala porównawcza. W jakim rejonie budujecie? Nie macie zastrzeżeń do schodów wewnętrznych?
    Pozdrawiam.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr38
    Podane przez Was ceny dają już jakieś wyobrażenie o niektórych kosztach budowy Oliwki. To zawsze jakaś skala porównawcza. W jakim rejonie budujecie? Nie macie zastrzeżeń do schodów wewnętrznych?
    Pozdrawiam.
    A co jest wg ciebie nie tak ze schodami ?

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr38
    Monia I Arooo
    My również chcemy budować Oliwkę. Otrzymaliśmy jej rzuty. I tu zastanawia mnie jedna rzecz. Mianowicie schody wewnętrzne. Na rzucie poddasza wygląda to tak jakby te schody "wchodziły" w korytarz. Wg. mnie powinny kończyć się równo ze ścianą korytarza na poddaszu. Macie już projekt i pewnie więcej wiedzy i swoich przemyśleń. Jak to u Was wygląda? Co sądzicie o wygodzie tych schodów(wysokość, szerokość stopni)? Pozdrawiam serdecznie.
    Piotr.
    Zwężają korytarz na poddaszu, "wchodząc" w jego powierzchnię- aż dwoma stopniami. Widzę konieczność wstawienia tam właśnie (dla bezpieczeństwa) bocznej, dodatkowej barierki. Wysokość i szerokość stopni też nie wydaje się być komfortowa.
    Pozd. Baśka.

  12. #32

    Domyślnie

    Witam wszystkich zainteresowanych kosztami.
    Budujemy się koło Bartoszyc to gdzieś 80 km od Olsztyna. Bierzemy 200 000 tys ale nie wszystko chcemy wydać jak by zabrało znowu ta kwitologia, prowizje i ubezpieczenia ciężka sprawa. Byliśmy u kolegi który buduje dom 122 metry, sam postawił fundamenty czyli stan zerowy przyłącza, i wziął ekipę do postawienia reszty za 19 tys. Do tej pory ma postawiony stan surowy, położoną instalację elektryczną, kominek, zakupiony piec z grzejnikami, okna i drzwi wydał do tej pory 95 tys., Rozmawiałem z gościem który ma ekipę budowlaną kupuje ziemię i buduje domy do stanu surowego, a potem sprzedaje. Zaskoczyła mie cena tj. przyłącza woda, skrzynka elektryczna przed domem materiały, robocizna jego + opłaty pracownikom całkowity koszt 60 tys.
    Pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    Optymistyczna wersja z tymi kosztami. Mam nadzieję, że mi też to się sprawdzi.
    Poazdrwiam

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr38
    Cytat Napisał Piotr38
    Monia I Arooo
    My również chcemy budować Oliwkę. Otrzymaliśmy jej rzuty. I tu zastanawia mnie jedna rzecz. Mianowicie schody wewnętrzne. Na rzucie poddasza wygląda to tak jakby te schody "wchodziły" w korytarz. Wg. mnie powinny kończyć się równo ze ścianą korytarza na poddaszu. Macie już projekt i pewnie więcej wiedzy i swoich przemyśleń. Jak to u Was wygląda? Co sądzicie o wygodzie tych schodów(wysokość, szerokość stopni)? Pozdrawiam serdecznie.
    Piotr.
    Zwężają korytarz na poddaszu, "wchodząc" w jego powierzchnię- aż dwoma stopniami. Widzę konieczność wstawienia tam właśnie (dla bezpieczeństwa) bocznej, dodatkowej barierki. Wysokość i szerokość stopni też nie wydaje się być komfortowa.
    Pozd. Baśka.
    No to muszę się przyjrzeć projektowi.
    Można ewtętulnie dać jeden stopień więcej na dole to no górze też wyjdziemy o jeden stopień .
    Ale nie zauwazywłem tego
    Jacek

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Monia i Maroo pochwalcie się czy ruszyliście z budową i jak wam idzie .
    Jacek

  16. #36

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujących
    Z okazji Świąt Wielkiej Nocy Życzymy wszystkim smacznego jajeczka.
    My ogólnie to po Świętach mamy zamiar zaczynać, wszystko właściwiej już załatwione – prawie. Trochę załamały nas opłaty od kredytu na uruchomienie – czyli prowizje, ubezpieczenia, wpisy i itp. ok. 5500 tys. od 200 000 tys.
    Mamy już ten kredyt i pierwszą transzę na koncie po spadku franka ok. 20 500 tys.
    We wtorek po świętach geodeta, no i później koparka.
    Pozdrawiamy.
    przepraszamy za brak czasu na odpowiedzi jak już to wszystko ruszy to może wtedy będziemy go mieli

  17. #37

    Domyślnie

    Witam
    Coś cicho na temat budowy Oliwki.
    My też na razie stoimy wszystko się odwleka coraz dalej.
    Pozdrawiam.

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    witam
    u nas etap adaptacji projektu i zezwolenia na budwę
    oczyszczania działki z drzew
    wyboru ekipy

    powiem że optymistycznie chiałbym ruszyć w sierpniu i postawić stan surowy otwarty jesli się nie uda to chociaż sam fundamet , ale pozyjemy zobaczymy

    zrobimy kilka zmina z oknami ,te trzy na bocznej elewacji małe zamienimy na dwa większe

    pozdr
    Jacek

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jarex

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Witam po długiej przerwie. Właśnie dzisiaj staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami działki. Teraz nadszedł czas na wybór projektu.

    jacekot - czy mógłbyś napisać jakie zmiany masz zamiar wprowadzić oprócz tych okien i czy podnosisz ściankę kolankową.[/b]

  20. #40

    Domyślnie

    Przypominam o Oliwce) Też mi sie ten projekt podoba, a w szczególności salon, wiekszy niz w upatrzonym projekcie z muratora "dom za rogiem". Jak poszła budowa, czy ktoś juz sie z tym projektem boryka. Interesuje mnie postawienie go na działce ze skosem, czy mozna go troszke podnieśc bez podpiwniczania.

Strona 2 z 387

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony