dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: porotherm

  1. #1

    Domyślnie

    czy ma sens docieplanie sciany zewnetrznej z porothermu 44p+w , a jezeli tak to czym.chetnie wymienie wszelkie doswiadczenia z kazdym kto wybudowal dom z 44 bez docieplenia.

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj
    Wybudowałem, ale jeszcze nie mieszkam.Celowo nie docieplam porothermu 44 P+W, wpierw chcę sprawdzić, jak to będzie wyglądało w praktyce. Uważam, że przy obecnych cenach gazu wsp. U=0,35 W/m2K (około) jest całkowicie do zaakceptowania.
    Co może być później - jeśli drastycznie skoczą ceny gazu, to dołożę metodą lekką mokrą wełnę mineralną. Tylko i wyłącznie wełne mineralną. Nie po to z całym rozmysłem zastosowałem ściany z czystej ceramiki, by ewent. później kłaść na to polistyren, nawet w formie spienionej.
    Pozdrowienia

  3. #3

    Domyślnie

    Witaj
    Wybudowałem, ale jeszcze nie mieszkam.Celowo nie docieplam porothermu 44 P+W, wpierw chcę sprawdzić, jak to będzie wyglądało w praktyce. Uważam, że przy obecnych cenach gazu wsp. U=0,35 W/m2K (około) jest całkowicie do zaakceptowania.
    Co może być później - jeśli drastycznie skoczą ceny gazu, to dołożę metodą lekką mokrą wełnę mineralną. Tylko i wyłącznie wełne mineralną. Nie po to z całym rozmysłem zastosowałem ściany z czystej ceramiki, by ewent. później kłaść na to polistyren, nawet w formie spienionej.
    Pozdrowienia

  4. #4

    Domyślnie

    znam parę osób, no może kilkanaście, które wybudowały dom w tej technologii i muszę ci powiedzieć,że dociepla PTH44P+W mniej wiecej 1 na 10 budujących. dalej powiem ci że nie ma istotnych różnic w późniejszych rachunkach za gaz(polecam muratornr4 z tego roku strona 39 ,druga kolumna ,pod rysuneczkiem )
    Hej!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony