dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 94 z 272
Pokaż wyniki od 1.861 do 1.880 z 5440
  1. #1861
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Dziękuję dziewczyny baaardzo za gratulacje jesteście kochane.
    A ja już mam kolejny plan - od października idę na studia podyplomowe .
    Misha - domek pięknieje z dnia na dzień. Zapewne święta Bożego Narodzenia będziecie już spędzać u siebie.
    Co do kredytu i nieszczęsnego kursu franka w ostatnim czasie... nieszczęsnego dla nas nie mających jeszcze wykorzystanego w pełni kredytu. Jeżeli uda nam się w niedługim czasie sprzedać mieszkanie to z tych pieniędzy dokończymy budowę a umowę kredytową renegocjujemy i przedłużymy okres karencji do połowy przyszłego roku. W naszym banku to koszt 100 zł za aneks do umowy. Jutro będę szczegółowo rozmawiać z osobą , która "opiekuje się" nami w banku.
    Mam nadzieję, że podejmiemy właściwą decyzję. W naszym przypadku była by to w tej chwili strata około 15 tys. zł. a to już jest spora kwota.
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  2. #1862

    Domyślnie

    Iza, serdeczne gratulacje!!!! Widze, ze ciagle Ci malo no ale przeciez to najlepsza inwestycja

    Nina
    - dzieki serdeczne za wyczerpujace wiadomosci (swoja droga cene za marbau dostaliscie rzeczywiscie rewelacyjna), jestem ciekawa, czy to drewno tarasowe bedzie bardziej czerwone czy bardziej zolte... az zaczynam zalowac, ze sama takiego nie bede miala bo baaardzo lubie takie klimaty
    Jesli chodzi o cokol, to jego kolor jest mieszanka kolorow, ktore juz mialam na domu (zalezalo mi na niedodawaniu kolejnego koloru) -> czyli sa tam rude ziarenka w kolorze okien, miedziane ziarenka ceramicznych parapetow (ktore z kolei sa takie jak dachowka) i bardzo ciemne (czyli jak rynny i podbitka) - na zdjeciu jest zestawione zdjecie cokolu (widac tez kawalek rynny) z fotka kawalka parapetu i okna.



    Jezeli chodzi o kolor drewna, to jestesmy z mezem zachwyceni jak udalo sie panom super wykonczyc nasza klepke. Material kupilismy najnizszej klasy (chcac uzyskac wieksze urozmaicenie jezeli chodzi o seki i przebarwienia) i kolor parkietu swietnie wspolgra z kolorem drzwi



    Bardzo powieksza przestrzen zrobienie ciagiem jednym materialem wiekszej powierzchni (na gorze nie dzielilismy podlogi - gdy drzwi od sypialnie sa pootwierane podloga stanowi calosc, poza tym bardzo polecam mosiezne listwy do laczenia np. drewna i kafli ( w ksztalcie "c". Swietnie i dyskretnie to wyglada - widac ok. 1,5mm tej listwy .
    Moja kolejna fascynacja to pomieszczenie nad garazem. Jest ono tak pojemne, ze pomiesci nie tylko pralke, suszarke, deske do prasowania ale takze wszystkie nasze ciuchy

    Misha, gratulacje z okazji kolejnych postepow Widze, ze jednak postawilas na swoim i lodowka jest tam, gdzie w planach. I dobrze! Tak, jak kazdy Granat jest inny tak kazda granatowa kuchnia tez taka bedzie.
    Jesli chodzi o okno nad schodowa, to uwazam, ze Gosie powinno sie ozlocic za podrzucenie tu tego pomyslu

  3. #1863
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Aniu, pięknie
    Pokoik który pokazałaś wygląda na bardzo przestronny.
    To jest ten z kominem prawda? Czy komin macie obudowany płytą KG czy otynkowany?
    Cokół też bardzo ładnie współgra i z parapetem i z oknami.
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  4. #1864
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    A my cały czas zbieramy oferty na wykończeniówkę.
    Kolejną wycenę za robociznę mamy taką - ceny netto
    - ocieplenie zewnętrzne (styropian, siatka, klej, tynk) 60 zł/m2
    - opaski wokół okien - 60 - 100 zł za szt (cena w zależności od tego czy samo malowanie czy opaska naklejana ze styropianu
    - parapety - klinkier 55 zł/mb, np. metalowy 40 zł/szt
    - cokół zewnętrzny - klinkier - 50 zł/mb, tynk - 20 zł/mb
    Poddasze:
    - wełna 20 +5, stelaż, folia, KG, szpachlowanie spoin i 1x gruntowanie - 50 zł.m2
    - szpachlowanie z malowaniem na biało - 20 zł/m2
    - ocieplenie strychu - wełna i folia - 15 zł/m2

    Jutro kolejna wycena, we środę kolejna.
    Ciekawe jak będą kształtować się ceny
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  5. #1865
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Witam, u nas nareszcze juz ruszyła się prawdziwa wykańczaniówka
    na pierwszy rzut oczywiście kafle, które zjechały ostatecznie do domku
    i od razu powstała burza mózgów jak układać kafle w :salonie" ponieważ
    rozmiar ich to 14x60


    i napewno zostanie "jodełka"


    te kwadratowe to będą w kuchni


    w zblizeniu


    łazienka górna


    marzenie mojej córki - łazienka dolna (musiały być różowe) brakuje dekoru
    będzie za tydzień ale mnie też urzekł ten kolor podłogi (gusta gustami)
    na ścianie będzie kremowa, mamy szyby mleczne ze wzorkiem i trochę łazienka zrobiła się ciemna dlatego jasne ściany


    kafle w kuchni na podłogę i ściana


    taras, balkon i przed wejściem


    jedyne pomieszczenia zrobione - kotłownia i garaż


    a tutaj dekor między salonem a korytarzem

  6. #1866
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    necvip

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujących GRANATA

    My jesteśmy dopiero na samym starcie, jak narazie mamy tylko złożony wniosek o warunki zabudowy...

    Po długich poszukiwaniach ostateczny wybór padł na projekt GRANTA. Chcemy zrobic kilka zmian polegajacych na podwyższeniu strychu nad garazem, likwidacji okrąglego okna oraz spiżarni.
    Dodatkowo chcemy wstawic dwa oddzielne okna balkonowe zamiast okna w scianie szczytowej salonu tak jak to jest rozwiązane w projekcie Moje Miejsce03a
    http://projekty.muratordom.pl/projek...=&x=0&y=0&nr=3
    Zreszta ten projekt był zawsze naszym idolem do momentu jak nie wypatrzyliśmy GRANATA...

    Zwracam sie też z zapytaniem do budujacych Granata w promienu 200 km od Starogardu Gdańskiego czy istniałaby możliwosc podjechania do kogos na budowe i obejrzenia Granata na żywo.

    Z góry dziekuje i pozdrawiam
    Rafał

  7. #1867
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Witaj Rafał,
    my budujemy się w Trąbkach Wielkich. Zapraszamy w odwiedziny. W chwili obecnej mamy zadeskowany dach, ale nie mamy jeszcze ścianek działowych na poddaszu. Z początkiem sierpnia powinien być już stan surowy zamknięty.
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  8. #1868

    Domyślnie

    Witam czekam na pozwolenie na budowę ponad miesiąc..i mamy je odebrac przed ustawowym 65 dniem

    Mam ogromną prośbę do granatowiczów czy może ktoś wypełniał dla Banku przy kredycie dokument Zestawienie kosztów i zaawansowania budowy... i mógłby go udostępnić [email protected]
    Z góry wielkie dzięki.. pozdrawiam

  9. #1869
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Agnieszka, to zestawienie kosztów jest indywidualne w zależności jak oszacujecie ile będzie was kosztowało wybudowanie domku i ile macie środków własnych juz zaangażowanych - np zakup działki, no i ile chcecie kredytu..... Niestety, nie ma tak łatwo... kazdy ma inny kosztorys. Moja pracownica pomaga Klientom przy wypełnianiu takich dokumentów ale tak prawde mówiąc to powinien to zrobić Twój kierownik budowy albo Ty a on podpsze się pod tym.....

  10. #1870
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar asiulaiprzemo
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Glisno
    Kod pocztowy
    69-210
    Posty
    67

    Domyślnie

    hejka !!!
    ludziska napiszcie mi tak mniej wiecej ile potrzebujemy stali na wybudowanie "zera" chcielibyśmy w tym roku chociaz tyle zrobić,na razie wzbraniamy się od kredytu chcielibyśmy stan "surowy" postawić za swoją kaskę dlatego nie będziemy tak "szli jak burza". na razie Przemek zrobił 465 bloczków betonowych i ze wstępnych ustaleń wyszło że sztuka kosztowała nas 1,60 więc troszkę zaoszczędziliśmy(chyba).
    Będę wdzięczna za jakiekolwiek info o ilości stali.
    pozdrawiam Aśka

  11. #1871

    Domyślnie

    wasiek wielkie dzięki za info.. wczoraj siedziałam kilka godzin nad tym i nie dałam rady..pozdrawiam

  12. #1872

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izulek
    Pokoik który pokazałaś wygląda na bardzo przestronny.
    To jest ten z kominem prawda? Czy komin macie obudowany płytą KG czy otynkowany?

    Izulek
    , tak, to ten sredni pokoj na gorze, komin jest otynkowany, a to wglebienie po lewej i cala ta czesc na lewo od wglebienie to zabudowa k-g rury od rekuperacji

    Agaba - takie zestawienie kosztow, o jakie pytasz na 100% jest tu gdzies na forum (najprawdopodobniej w dziale "dokumenty wlasne"). Jest bardzo pomocne, bo procentowo okreslono koszt poszczegolnych etapow. Czyli wystarczy sobie zalozyc, ze na cala budowe wyda sie X zł i potem z procentow wylicza konkretne kwoty na kolejne etapy. Niestety nie mam tego nigdzie na dysku, ale na bank jest tu na forum, bo na tej podstawie robilam wyliczneie dla banku, do ktorego zreszta nie mieli zadnych zastrzezen

    U nas przestoj, bo kasy brak Pozdrawiam!

  13. #1873

    Domyślnie

    Ani@ dzięki znalazłam.. zrobiłam i zobaczymy jak bank oceni moje wypociny.. kasa idzie jak woda..

  14. #1874
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Aniu, a mogłabyś mi napisać jaka jest szerokość tej wnęki w pokoju z kominem? Tzn. od ścianki kolankowej do zabudowy komina (a właściwie do zabudowy tej rury od rekuperatora o której pisałaś).
    Pytam, bo dzisiaj byłam na budowie i ta wnęka wydaje mi się taka mała, ze boję się że nie postawię tam nawet łóżka
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  15. #1875

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izulek
    Aniu, a mogłabyś mi napisać jaka jest szerokość tej wnęki w pokoju z kominem? Tzn. od ścianki kolankowej do zabudowy komina (a właściwie do zabudowy tej rury od rekuperatora o której pisałaś).
    Pytam, bo dzisiaj byłam na budowie i ta wnęka wydaje mi się taka mała, ze boję się że nie postawię tam nawet łóżka

    Iza
    , pojedyncze lozko powinno spokojnie wejsc. U mnie "normalny" komin jest pocieniuszony ze wzgledu na zabranie przewodow wentylacyjnych (bo mam reku) -> otynkowany ma 52cm, do tego dochodzi 21 cm zabudowy k-g. A do sciany zostaje 141cm

  16. #1876
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    To u nas jest mniej miejsca, ale my mamy komin normalny (w sensie spalinowy do kominka) i do tego dwa kanały wentylacyjne (do okapu w kuchni i jeden nie wiem do czego ....) i chyba ta wnęka ma około 125 cm w tej chwili
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  17. #1877
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Halo, halo jestem i wstawiam zdjęcia moich stojących juz na miejscu schodów. Musze powiedzieć, że ta nasza mała klatka schodowa poprzez te ażurowe schody optycznie zrobiła sie szersza. Takie mamy złudzenie pewnie przez to, że schody są wyginane i stopnie dosyć szerokie. Pierwszy schodek ma 120cm....

    Więcej zdjęć w moim dzienniku...
    Ania, a co u Ciebie? Jak tam z przeprowadzką? Pokaż co juz zrobiliście ......

  18. #1878

    Domyślnie

    nie no WASIU schody imponujace i rzeczywiscie optycznie powiekszaja klatke schodowa obejrzalam tez zdjecia w Twoim dzienniku - super !! kiedy byly polozone same plytki w korytarzu to ta klatka schodowa robila wrazenie jak mini wersja z domku dla lalek (toprzez wielkosc plytek) ale ze schodami to juz clkiem inne wrazenie !!
    A pokazesz nam jeszcze ile schodow widac i jak wygladaja jak bedziesz siedziala na kanapie/sofie w salonie??

  19. #1879
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Już pokazuję....zdjecie robione telefonem to i kolory nierzeczywiste. Na pierwszym planie widać płytki oczekujące na położenie. Niestety, plan ten musi być, zniknie jak wszystkie płytki będą juz na swoi miejscu....
    W rogu po lewej stronie u góry będzie jeszcze barierka zakrywajaca tą trójkątną dziurę. Przykręci ją drugi stolarz jak tylko obrobi nam filary. Wtedy schody będą w pełnej krasie.....

  20. #1880

    Domyślnie

    wasiek piękne schody..
    mam pytanie do budujących granatowiczów czy przy adaptacji projektu - na dole w prawym rogu na projekcie , gdzie jest data i podpisa architekta adoptującego projekt macie wpisaną konkretną datę czy tylko miesiąc i rok.
    Przy pozwoleniu na budowę urząd wezwał nas do uzupełnienia braków tj. wpisania dnia przy dacie, gdyż nie może być tylko czerwiec.2008
    Pozdrawiam

Strona 94 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony