dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie

    Mam zamiar zakupić wannę narożną i zastanawiam się czy warto wydać większe pieniądze na znaną markę np.KOŁO ,czy nie ma co przepłacać i kupić w promocji coś z nie znanych marek (no name).
    Obawiam się czy pokrycie wanny np.nie zżółknie lub zacznie odpryskiwać.
    Co o tym sądzicie?

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Ja mam wannę z promocji.Akrylowa.Nie polecam.
    Teraz się zastanawiam czy nie odpuścić sobie akrylowej w ogóle.

  3. #3

    Domyślnie

    Opal
    a co innego polecasz? i dlaczego odradzasz?

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Sama nie wiem jaką wybrać.Widziałam u kogoś żeliwną lub stalową wannę i jak twierdzi ta osoba porcelanową.Po 20 latach jest śnieżnobiała i błyszcząca.
    Moja zmatowiała,i nabrała lekkich przebarwień od prania w niej.Są nie do usunięcia.Dziecko porysowało tylko dlatego,że bawiło się zabawkami w niej-plastikowymi.Rysy są niewidoczne jakoś bardzo,ale ja je widzę
    Wiem,że trzeba się z nią obchodzić delikatnie i nie wolno myć ostrymi środkami.Ale to chyba jak każdą.
    Wygląda trochę jak miska platsikowa,ale tę zdecydowanie łatwiej domyć.




  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    To byłam ja.

  6. #6

    Domyślnie

    opal - dzięki za informację
    może jeszcze powiesz jakiej firmy masz tą wannę?i ile czasu?


    Ijeszcze jedno -czy wannę narożną kupuje się w komplecie razem ze styropianową podstawą?

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Niestety nie znam firmy.
    3 lata z groszami.
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    my mamy plastikową, ( może jest to akrylowa - nie wiem ) nie najtańszą i nie najdroższą, z pewniością nie jest to znana firma. Po 3 latach jest OK. czasem włączamy system hydromasażu razem z kostką do zmywarki, coby rurki były czyste i nic tam nie rosło. Co będzie za jeszcze np. 5 lat - ???
    Mieliśmy żeliwną, solidna ale po wielu latach ( jeszcze z dzieciństwa ) było widać smugi nie do doczyszczenia.
    Nic nie jest wieczne i remonty trzeba robić !

    P.S.
    jeśli chciałbyć wannę z bąbelkami, to nie widziałam żeliwnej, tylko same plastikowe.

    Karina

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    U mnie chyba będzie jednak drewniany strop, więc wannę w łazience na górze dam "plastikową". Jest lżejsza. Widziałem w Leroy-Merlin (chyba jedyny u nas hipermarket budowlany) wanny o różnych, pastelowych kolorach, podobały mi się. Dobrać kolor do glazury i całej reszty... Kosztowały ok. 1000 złotych sztuka - "zwykłe" można było kupić po 400.

    A bąbelki do wanny są cholernie drogie...

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam wannę narożną akrylową firmy Excellent, użytkuę ją dwa lata. Stwierdzam:
    - łatwiej utrzymać czystość
    - żadnych wad w wykonaniu
    - jest przyjemniejsza w kontakcie
    Reasumując jestem za.
    Kosztowała około 1000 zł.

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Dlatego myślę,że jak kupować to nie na promocji.

  12. #12

    Domyślnie

    Ja kupiłem KOŁO narożną. Czyści się doskonale - szmatką z mikrowłóknami. O ile pamiętam, żadna z wanien narożnych nie była dostępna ze styropianowym wkładem. Można ewentualnie wannę od spodu opryskać pianką poliuretanową, ale przy akrylowych wannach woda nie chłodnie aż tak szybko jak przy metalowych.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Jak kupowaliśmy wannę akrylową, to dowiedzieliśmy się, że różnią się one ilością warstw akrylu. Sądzę, że warto to sprawdzić w katalogach.

  14. #14

    Domyślnie

    Ja mam od dwóch lat wannę firmy Sanplast. Na wannie jest parawan - używana jest do "klasycznych" kąpieli i do prysznica - można w niej spokojnie stawać i mimo, iż jest to tylko delikatny "plasticzek", nie ugina się. Nie ma problemów z ogólnymi zarysowaniami, ale z uderzeniami jest gorzej - kiedyś do wanny wpadły mi nożyczki i ślad już pozostał.
    Aha, jeszcze jedno. W tej mojej spokojnie mieszczą się dwie osoby

  15. #15

    Domyślnie

    Mam, taką narożną, z laminatu. Niby nie ma z nią kłopotu- od ok.10 lat. Ale dziecko znalazło wadę fabryczną- pęcherzyk powietrza, pomiędzy żelkotem- a podłożem. I powstała dziura- uderzenie plastikową zabawką, na szczęście w części zewnętrznej- nie będącej pod wodą. Dziura nie jest na wylot, może można było by zaszpachlować czymś?. Albo trzeba będzie wymienić!, ale narożnych stalowych, lub żeliwnych nie widziałem!.
    Marek.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony