dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Kiedy malować wnętrza

Głosujących
17. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Na razie nie maluj

    2 11,76%
  • 5 29,41%
  • 1 5,88%
  • 2 11,76%
  • 7 41,18%
  • 0 0%
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Kiedy malować wnętrza

    Chcę kolorowych ścian. Jednocześnie pragnę uniknąć zachlapanych podłóg, drzwi itd. Z drugiej strony jeżeli przy ich montażu uszkodzę już pomalowane ściany? Jak to rozwiązaliście? Który wariant zastosowaliście?

  2. #2

    Domyślnie Re: Kiedy malować wnętrza

    Cytat Napisał PrzemoBDG
    Chcę kolorowych ścian. Jednocześnie pragnę uniknąć zachlapanych podłóg, drzwi itd. Z drugiej strony jeżeli przy ich montażu uszkodzę już pomalowane ściany? Jak to rozwiązaliście? Który wariant zastosowaliście?
    Zaznaczyłem odpowiedź pierwszą.
    Mam świeże mury, w dodatku dom pracuje co widać zresztą po sufitach /łączenia ze ścianami/, dlatego będę malował wczesną jesienią lub wiosną 2007r.
    Gdybym miał wyschnięty budynek, to zdecydowanie malowałbym przed montarzem drzwi wewnętyrznych i kładzeniem podłóg.
    pozdr

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Ja zamierzam tylko zagruntować, czyli pomalować na biało jeszcze przed podłogami i drzwiami - po co je brudzić?
    Po roku, jak koncepcja umeblowania i zabudowy powstanie, dopiero wtedy zamierzam malować na jakieś kolory.

  4. #4

    Domyślnie

    na końcu

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Malowaliśmy na końcu. Drzwi, okna i podłogi łatwo zabezpieczyć. Dużo też zależy od umiejętności malującego.
    Mam za to inną uwagę. Warto jesli kolory są mieszane zostawić sobie po litrze farby. Jeśli w domu są dzieciaki to po kilku miesiącach zapragniecie podmalować różne kreski i zadrapania oraz ślady rączek. Wtedy takie zostawione farby są nieocenione. Do tego zaraz po przeprowadzce zdarza się zadraśnięcie ściany.

  6. #6

    Domyślnie

    Odpowiedź przedostatnia.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    My pomalowaliśmy przed parkietami i drzwiami wewnętrznymi. Prawda jest taka, że trzeba będzie malować jeszcze raz. Przy docinaniu parkietu kurzyło się znacznie, przy montażu szaf coś tam się porysowało i trzeba było robić małe poprawki gipsem, więc znowu pył. Ciepłe grzejniki unosiły ten pył do góry - efekt - smugi na ścianach. Praktycznie cały domek nadaje się do ponownego malowania

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony