dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Śliwa

  1. #1

    Domyślnie Śliwa

    Mam w ogrodzie starą, ale bardzo ładną śliwę. Chciałabym ją trochę "odmłodzić" - w ubiegłym roku słabo owocowała, widać było wiele suchych gałęzi. Moje pytanie : kiedy i jak ciąć ? Czy obejdzie się bez drabiny strażackiej? (tj, czy muszę ciąć również te gałęzie na samej górze)

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj

    Co prawda nie jestem ogrodnikiem ale moje doświadczenie wiąże się z pracą na działce moich rodziców.A mają sporo owocowych drzewek. Musisz wyciąć wszystkie stare i uschnięte konary, mocno przyciąć wszystkie szkieletowe. Bardzo ważne jest uzyskanie szerokich katów pomiędzy bocznymi pędami szkieletowymi a przewodnikiem. Najlepiej zrobić to na przełomie maja i czerwca i nie bój się ciąć - śmiało, tym bardziej, że to stara śliwa. Słońce musi dochodzić do wszyskich zakamarków drzewa

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał chopinetka
    Witaj

    Co prawda nie jestem ogrodnikiem ale moje doświadczenie wiąże się z pracą na działce moich rodziców.A mają sporo owocowych drzewek. Musisz wyciąć wszystkie stare i uschnięte konary, mocno przyciąć wszystkie szkieletowe. Bardzo ważne jest uzyskanie szerokich katów pomiędzy bocznymi pędami szkieletowymi a przewodnikiem. Najlepiej zrobić to na przełomie maja i czerwca i nie bój się ciąć - śmiało, tym bardziej, że to stara śliwa. Słońce musi dochodzić do wszyskich zakamarków drzewa

    pozdrawiam
    więc jednak bez drabiny strażackiej się nie obejdę
    Natka

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Nie wiem tylko, czy nie trzeba bedzie rozłożyc cięcia na 2 a nawet 3 lata, jeśli drzewo jest mocno zaniedbane. Jak obetniesz ponad połowę gałęzi na raz to może nie wpłynac dobrze na drzewo.

    Ale juz uprzedzam, że nie jestem ogrodnikiem, itd.

  5. #5

    Domyślnie Zmiany na liściach śliwy Dąbrowickiej.

    Na śliwie Dąbrowickiej są przebarwienia liści. Jaka to przyczyna i czym ewentualnie opryskać.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN3104.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	60,6 KB
ID:	431663   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN3105.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	39,2 KB
ID:	431664   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN3106.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	59,1 KB
ID:	431665   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN3107.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	67,7 KB
ID:	431666  

  6. #6

    Domyślnie

    Proszę o pomoc w diagnozie przyczyny przebarwień na liściach.

  7. #7
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Znając życie to mrówki zrobiły sobie świniarnię w postaci hodowli mszyc to ich ulubione zajęcie , nie wytępisz mrówek nie będziesz miał niczego .

  8. #8

    Domyślnie

    Mrówek nie mam na drzewie ani mszyc - robiłem opryski Mospilan 20 SP.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej wirus PPV.

  10. #10

    Domyślnie

    Jak podają ta śliwa jest tolerancyjna na szarkę. Na owocach brak objawów tej choroby . Ja dziś sprawdziłem liście śliwy Dąbrowickiej wyżej są zdrowe - bez plam. Nie będę jej wycinał na razie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony