dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 66
  1. #1

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ewuniu popieram, ale zaraz sie pewnie dyskusja zrobi jak w tym watku o kocie...
    najbardziej mnie dziwi nie to ze wlasciciel nawet nie chce sterylizowac ale to ze trafiaja sie jeszcze weterynarze ktorzy propaguja to samo czyli rozmnarzanie zwierzad "dla zdrowia"

  3. #3

    Domyślnie

    dyskusje były juz nie raz
    ja się rozpocznie kolejna, to sobie znowu pogadamy
    bo temat bardzo na czasie - wiosna idzie
    może ktoś kolejny da sie przekonać

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    wczoraj był ten dzień "zero". Co prawda to nie kotka, a kocurek Bambus, więc nie sterylizacja a kastracja
    Dziś się ma już dobrze.

  5. #5
    Jeden mały kot zmienia powrót do pustego mieszkania w powrót do domu - Pam Brown

  6. #6

    Domyślnie

    Z chirurgicznego punktu widzenia i u kotki i u kocura prowadzi się kastrację (bo usuwa się gruczoły płciowe- u koteczki jajniki a oprócz nich macicę, a u kocura jądra), sterylizacja polegałaby na podwiązaniu jajowodów/nasieniowodów a tego się nie wykonuje.
    Tak więc nazewnictwo "sterylizacja"- w odniesieniu do kotek i "kastracja" w odniesieniu do kocurów to wyłącznie kwestia umowna.
    Nikt nie powinien się gniewać za zamienne stosowanie tych określeń.
    ... jeden poleciał tam, drugi śmignął sam, trzeci wzbił się nad kukułcze gniazdo

  7. #7

    Domyślnie

    Ewunia nazewnictwo jest jak najbardziej istotne, tym bardziej ze robi sie z tego strone internetowa

    dla uscisnienia, sterylizacja i kastracja sa dwoma sposobami zapobiegania ciazom, ale sposobami calkiem roznymi.
    Sterylizacja stosuje sie wtedy, kiedy niepozadany jest przeplyw plemnikow, ale zostaja zachowane wszystkie procesy hormonalne. Sterylizacje stosuje sie przewaznie u ludzi, tak u kobiet jak i u mezczyzn.. np zaspawanie jajowodow.
    Kastracje uskutecznia sie u zwierzat, tak plci meskiej jak i zenskiej, a polega ona na tym ze usowa sie wszystkie narzady rodne u kotek, suk... a u kocorow i psow jajka Przez co pozbywamy sie pociagu seksualnego i z tym zwiazanych zachowan.

    ale ze przyjelo sie slowo sterylka, to juz inna sprawa

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mohag
    Ewunia nazewnictwo jest jak najbardziej istotne, tym bardziej ze robi sie z tego strone internetowa ...

    ... ale ze przyjelo sie slowo sterylka, to juz inna sprawa
    dlatego powiedziałam, że nie istotne
    z tego co wiem, wszystkie wykonywane sterylki sa w rzeczywistości kastracjami
    chociaz nie zaszkodzi wczesniej zapytać weta, co on przez to rozumie i na czym zabieg ten u niego polega

    BTW, JA rozróżniam te pojęcia

  9. #9

    Domyślnie

    moja 7 miesieczna kicia wrocila wlasnie do domu po sterylizacji. Misty ma sie dobrze, rana ladnie sie goi, wszystko OK

  10. #10

    Domyślnie

    Mój Gizmo został wykastrowany miesiąc temu w wieku 7 miesięcy.
    Po zabiegu zabrałem bidaka do domu uprzednio porządnie owinąwszy kocem ponieważ mrozik nietęgo szczypał.
    Zabieg był o 19 a ok. 22 już próbował wstawać...jak dał radę już chodzić to pierwsze dokołysał się na nasze poduszki...
    Na drugi dzień po południu znowu był tym samym drapiącym rozbójnikiem . No może prawie tym samym

    W każdym razie widok jego prób wstawania i chodzenie był baaardzo smutny

  11. #11

    Domyślnie

    smutny widok, to zaledwie przez kilka godzin
    a potem spokój do końca życia

  12. #12

    Domyślnie

    tia...w sumie to i racja
    gryzie tak samo jak wcześniej

  13. #13

    Domyślnie

    a czy ktoś z was kastrował dorosłego kocura - takiego 2-3letniego? Mamy zamiar przygarnąć pięknego kocura i chcę go wykastrować, tylko zastanawiam się czy nie będzie z tego większych problemów.

  14. #14

    Domyślnie

    ja przed laty kastrowała 4 letnie
    było normalnie, żadnych problemów
    a jakich sie spodziewasz?

  15. #15

    Domyślnie

    podsikiwania, i tego że po kastracji nie dojdzie tak szybko do siebie, no i słyszałam że kastracja w tym wieku może nie być w 100% skuteczna

  16. #16

    Domyślnie

    dojdzie do siebie normalnie jak każdy inny kot
    ryzyko niepełnej skuteczności zawsze istnieje
    dorosły kot, który przez ileś lat znaczył, potrzebuje więcej czasu na wyciszenie hormonów i często się zdarza, że jego mocz przez pewien czas ma smrodek charakterystyczny dla niekastrowanego kocura
    trwać to może przez nawet 3-4 tygodnie, chociaż z każdym dniem słabnie
    przez pewien okres może również pozostać przyzwyczajenie do wypinania się w celu znaczenia, choć i to z czasem mija
    może być również tak, że wszystko zanika od razu

  17. #17

    Domyślnie

    dzięki uspokoiłaś mnie mam nadzieję że nasz rudzielec dobrze to zniesie

    pozdrawiam serdecznie

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWY KRÓL ZWIERZĄT
    tyberian

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.002

    Domyślnie

    Kto się orientuje jakie są w tej chwili ceny sterylizacji czy kastracji? Chodzi mi zarowno o psy czy suczki jak i koty.
    Wiara w zwycięstwo jest połową zwycięstwa.

  19. #19

    Domyślnie

    25 marca (sobota) 2006 r.
    Ogólnopolski Dzień Sterylizacji Zwierzą
    t


    na dole strony jest spis województw

    po kliknięciu otwiera sie lista lecznic w danym województwie wraz z adresami i cenami
    Jeden mały kot zmienia powrót do pustego mieszkania w powrót do domu - Pam Brown

  20. #20

    Domyślnie

    Dołączyłam swoją kicię do pooperacyjnych.
    Od piątku już prawie doszła do siebie.
    Nie myslałam, że sama tak to przeżyję...
    Ufff. Dobrze, że mamy to za sobą.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony