dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    witam
    w niedalekiej przyszlosci mam zamiar budowac domek jednorodzinny
    slyszalem rozne opinie na temat kosztu takiej inwestycji.
    oczywiscie materialy sa zroznicowane pod wzgledem cenowym i roznice moga byc zznaczne, mnie interesuje jednak koszt budowy mozliwie taniego domu, bez przesadnych oszczednosci.
    ile trzeba wydac, aby sie moc wprowadzac, ile na stan surowy
    itd...
    za wszystkie informacje bede wdzieczny

  2. #2

    Domyślnie

    Jakiego domku? 100 czy 350m2?
    Srednio musisz liczyc 1300-2500 za 1m2 stan do zamieszkania

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    okolo 100 m2, dzialke juz mam

  4. #4

    Domyślnie

    leon, nikt ci nie da gotowych rozwiązań, na samym dachu 2 podobnych domów może być różnica 30kzł i to nie biorąc pod uwagę jakości materiałów. podobnie ze ścianą, ociepleniem, kotłownią nie mówiąc już o wykończeniu. Dla orientacji przejrzyj wątki ile za więźbę; ile za stan surowy itp. dzięki temu wyrobisz sobie jakiś pogląd na sprawę

  5. #5

    Domyślnie

    Swieta racja Bartt, kazdy dom to inna cena.
    Jeden zbuduje za 100 tys zł a drugiemu 400 tys.zł bedzie mało.

  6. #6

    Domyślnie

    Leon. Mi stan surowy zadaszony pochłonął 500 zl / m.kw powirzchni całkowitej. Dom parterowy technologia tradycyjna,trochę własnej pracy i stały nadzur nad pracownikami.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Smok napisz z czego masz dach ,strop czy wszystkie betony z gruchy ,jakie ściany ,to będe miał pełniejszy obraz Twoich wydatków.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedzi
    moim zamiarem bylo uzyskanie jakis danych statystycznych- jakiegos zarysu- krotki opis- cena
    zawsze mozna z takich wiadomosci zrobic jakas przyblizona kalkulacje

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Mamy powierzchni mieszkalnej 90m + garaż i składzik, razem ok. 105m2. (taki projekt wybraliśmy narazie) Mamy nadzieję zmieścić się w ok. 140 tys (z instalacjami, ściany 2-warstwowe, parterówka bez poddasza użytkowego, dachówka bet., ocieplenie styropian). Oczywiście bez żadnych cudów na kiju. A może jesteśmy zbytnimi optymistami????? Sądzę (mam nadzieję) że nie. A jak Ty szacujesz swoje koszty?

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    ja na razie nie robie kalkulacji, za malo danych

    proponuje forme podawania wydatkow:

    fundament: XXX PLN
    sciany: XXX PLN
    dach: XXX PLN
    instalacja XXX PLN
    itd

  11. #11

    Domyślnie

    Dom o pow. 150 m.kw parterowy
    Lawy fundamentowe lane z gruszki + praca własna
    Sciany fundamentowe ok. 2200 bloczków m6, wysokosc 110 cm
    Sciany parter suporeks, strop drewniany,wieźba krokwiowo-jętkowa,dachówka betonowa IBF, dwa kominy, chudziak
    R=23000
    M=48000
    Różne 4000
    Razem ok. 75000 pln

  12. #12

    Domyślnie

    Dom o pow. 150 m.kw parterowy
    Lawy fundamentowe lane z gruszki + praca własna
    Sciany fundamentowe ok. 2200 bloczków m6, wysokosc 110 cm
    Sciany parter suporeks, strop drewniany,wieźba krokwiowo-jętkowa,dachówka betonowa IBF, dwa kominy, chudziak
    R=23000
    M=48000
    Różne 4000
    Razem ok. 75000 pln

  13. #13

    Domyślnie

    Nie podam ceny poszczególnych etapów bo kazdy ma inny dom.Koszty przewaznie liczy sie "od metra".Zajrzyj na wątek "Lista płac wykonawców" Powodzenia

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    i zapomniałąm dodać że planujemy beton kom.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Leon a masz już projekt? Jeśli tak to pochwal się jaki.

  16. #16

    Domyślnie

    A u mnie bylo tak:
    Dom D43 - Murator, Porotherm 38 P+W, dachowka BRAAS, okna drewniane HUMDREX, tynki KNAUFF (wewn. + zewn.), Garaz wolnostojacy dwustanowiskowy (G01+ zmiany w projekcie)+ 2 bramy Hormann, dzialka pod miastem 5500 mkw, notariusze, woda, prad, bez ogrodzenia, instalacja elektryczna, instalacja alarmowa. Zapisywalem kazdy gwozdz kupiony na budowe.
    Taki zestawik kosztuje mnie teraz 150.000, czyli 1000 PLN/ m kw. budynku mieszkalnego.
    Pozostalo: ogrzewanie (elektryczne) + kominek + DGP + "wykonczeniowka".
    Buduje w Wielkopolsce.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Pewnie dużo w tym Twojej pracy, bo 1000/m2 przy tym stanie to naprawdę super wynik. Gratulacje

  18. #18

    Domyślnie

    Ja mam mieć dom o pow. uż 115m2, użytkowe poddasze, prosty dach. Zrobiłem kalkulację stanu surowedo zamkniętego. Ściany BK 24 plus 12 cm styropian, dachówka ceramiczna na 180 metrowym dachu.
    Wyliczyłem,że powinno wystarczyć 50000zł (plus 10000 na pewne rzeczy, których nie uwzględniłem). Najdroższy w tym wszystkim będzie dach (około połowy kosztów - 25000zł).
    Pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    leon jak wrócę do domu prześlę ci wstępny kosztorys budowy mojego domu. Zrobiłem go na razie na oko (jestem na etapie pozwoleń budowlanych), ale mam nadzieję, że dość dokładnie. Kosztorys jest zrobiony przy uwzględnieniu materiałów i wykończenia z górnej półki cenowej, więc może być taniej. Bartek

  20. #20

    Domyślnie

    Bartt, moj kosztorys obejmowal materialy z gornej polki, doplate wykonawcy, dodalem 20%...... a i tak pomylilem sie o 25 k PLN

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony