dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie Słupy na poddaszu

    Witam.
    Ciekawi mnie ile macie słupów na poddaszu i w jakich miejscach są one ustawione. Czy sa one po środku pokoju, czy w rogu... I przede wszystkim, czy nie przeszkadzaja Wam one w mieszkaniu na poddaszu.
    Oczywiście zakładam, że chodzi o domy z poddaszem uzytkowym.
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  2. #2

    Domyślnie

    jeśli się nie mylę, to nie będziemy mieć słupów...
    Joanna
    domek

  3. #3

    Domyślnie

    Witam

    U nas dach podparty jest dwiema stalowymi ramami z kształtownika HEB 160
    .Dzięki nim na poddaszu nie ma ani jednego słupa.

    pozdrawiam D.RZ

  4. #4

    Domyślnie

    hej,
    co kto lubi ..
    mam 8 (18x18 cm) slupow na poddaszu
    4 na srodku pokoi
    4 przy scianach - specjalnie nie chcialem ich chowac w scianie.
    Mi nie przeszkadzaly te slupy na srodku - w projekcie ich nie bylo - kierownik kazal dostawic - nie oponowalem.
    Dla mnie slupy sa super - dodatkowo plyty KG zrobilem tak, zeby belki 18x18 cm wystawaly z sufitu na jakies 4 cm.
    Uwaga:
    pokoje sa spore - najmniejszy ma 22 m2 "po podlodze" i dlatego te slupy nawet na srodku nie przeszkadzaja.
    W mniejszych pomieszczeniach ze slupami na srodku moze byc trudniej.
    Ale i tak namawiam.
    (Y)

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Kze-można sie przyzwyczaić jak pokój duży to nawet nie przeszkadza





  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    No, ale ja myslałem, by jak najwięcej słupów usunąć...
    Ew-ka - a jak mieszkaniem w takich pokojach? Juz troszkę tam mieszkasz i jak? Nie ma problemów?
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał kze
    No, ale ja myslałem, by jak najwięcej słupów usunąć...
    Ew-ka - a jak mieszkaniem w takich pokojach? Juz troszkę tam mieszkasz i jak? Nie ma problemów?
    a ile Ty masz tych słupów ? Bo u nas są 4 i dwa nad garażem .O usuwaniu to chyba zapomnij ,bo przecież one podtrzymują dach .

    Słupy wkomponowaliśmy - u Kasi Dziadek zrobił płóki ,a w łazience został wkomponowany w ścianę ....

    Nie jest tragicznie ze słupami ,a nawet może być uroczo - córka zrobiła na słupie mini galerię i jest bardzo dekoracyjnym meblem w pokoju.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Słupy z pomieszczenia nad garażem już usunałem Konstrulktor policzył i mam kupic sobie stalowe teowniki... Ale zainteresowałem sie słupami z pokojach. Czy dobrze się z nimi mieksza, czy nie przeszkadzają, czy nie utrudniaja komunikacji... itp
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  9. #9

    Domyślnie

    kze,

    z tymi profilami stalowymi uwazalbym ....
    Pol biedy jesli profil "biegnie" gdzies na poddaszu nieuzytkowym, na strychu ...ale jesli bedziesz mial takie zelastwo w skosach - jak to ocieplisz ?? Bedzie przemarzalo, wilgoc sie moze w tych miejscach wykraplac....
    Poza tym te profile sa dosyc drogie - profil C 180 walcowany na goraco to wydatek okolo 100 zl/mb.
    Jakie profile i ile musisz kupic ?
    Kto Ci to dostarczy ?
    Kto wniesie na dach ? dzwig ?
    Kto pospawa ?
    Czy trzeba spawacza z uprawnieniami ..czy moze to posmarkac byle kto ?

    Jesli to proste profile umocowane w scianach nosnych to OK - ale jak jakies konstrukcje przestrzenne, trapezoidy - przemysl raz jeszcze

    (Y)

  10. #10

    Domyślnie

    kze,

    i zobacz jak u Ewki ladnie .... moim zdaniem WLASNIE te slupy nadaja uroku...
    nie mieszkam jeszcze ...ale duzo bardziej uciazliwe i niebezpieczne sa skosy niz slupy

    Y

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Profile w ścianach nośnych + 2 stalowe belki w konstrukcji dachu nad poddaszem uzytkowym.
    generalnie nie trapezoidy tylko tak jakby litera T, gdzie daszek litery T jest stalowy, ma długośc ok.5m i waży ok 200kg i wchodzi w skład konstrukcji, która będzie stanowić sufit na poddaszu.
    200kg to 4 chłopa podniesie...
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yoric
    kze,

    i zobacz jak u Ewki ladnie .... moim zdaniem WLASNIE te slupy nadaja uroku...
    nie mieszkam jeszcze ...ale duzo bardziej uciazliwe i niebezpieczne sa skosy niz slupy

    Y
    Byłem u Ew-ki, bo mam bardzo podobny projekt. Ale to nie zmienia faktu, ze w pomieszczeniu nad garażem nie chcę słupów. I architekt mi je usunał.
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yoric
    ...ale duzo bardziej uciazliwe i niebezpieczne sa skosy niz slupy

    Y
    to są święte slowa ....skosy ....jak ja ich nie lubię

    a co do słupów .....do wszystkiego można sie przyzwyczaić ...nawet do szubienicy
    one tak bardzo mi nie przeszkadzają ,chociaz ten słup na holu mnie wnerwia ale tak musi być i już.
    Nie znam tego rozwiązania z kątownikami ale tegoroczna zima z takimi opadami ciężkiego śniegu pokazała jedno -solidny dach to podstawa....a na dachu takim jak ja mam -kopertowym -śnieg zalegał długo .....




    tu jest ten nieszczęsny słup na holu

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Dachu nie chcę osłabiac, ale w hobby room nie chciałem mieć słupów.
    Moja Żona lubi skosy...
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Zapewne widziałeś u mnie te konstrukcje stalowe.
    Dzięki temu nie ma żadnych słupów na środku.
    2 słupy stalowe przy ścianach i 3 drewniane przy ścianach.

    Obie ramki stalowe ważyły w sumie 1200 kg.
    Potrzebny był specjalistyczny zakład spawalniczy, transport bardzo dużym samochodem (długość ramki 12m), no i oczywiście dźwig.
    No i z 8 chłopa do zamontowania tego.

    Ale organizacyjnie to nie problem: zamawia się stal, którą bierze zakład robi ramki wg. projektu, załatwia transport, dźwig i ludzi.

    Całość robocizny ze sprzętem kosztowała 2200 zł.
    Materiał chyba 3500 zł.

    Coś za coś: zabawa nie jest tania, dodatkowy etap budowy, dodatkow problemy - właśnie teraz wychodzą przy ocieplaniu dachu - no bo trzeba to jakoś zaizolować te części idące w skosach.
    Ale nie ma słupów.

    Ja w zasadzie nie podejmowałem decyzji, czy robić to czy nie - po prostu od początku ustaliłem, że idę zgodnie z projektem i nie będę kombinował, bo każde rozwiązanie ma plusy dodatnie i ujemne.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Rafal9 - ja mam w projekcie słupy. Architekt mi je miał usunąc i usunął, ale.. Teraz mam jakieś przy scianach... Chyba wybiore sie do Ciebie by te słupy przy scianach zobaczyć. Byłem kilka razy u Ciebie, a tych słupów przy ścianie nie zauwazyłem.
    U mnie wyszło jakieś 900kg stali. Okazało sie, że dokładnie to mamm mieć 4 stalowe słupy w scianie i 2 litery "pi" TT.
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka
    Cytat Napisał Yoric
    ...ale duzo bardziej uciazliwe i niebezpieczne sa skosy niz slupy

    Y
    to są święte slowa ....skosy ....jak ja ich nie lubię

    a co do słupów .....do wszystkiego można sie przyzwyczaić ...nawet do szubienicy
    one tak bardzo mi nie przeszkadzają ,chociaz ten słup na holu mnie wnerwia ale tak musi być i już.
    Nie znam tego rozwiązania z kątownikami ale tegoroczna zima z takimi opadami ciężkiego śniegu pokazała jedno -solidny dach to podstawa....a na dachu takim jak ja mam -kopertowym -śnieg zalegał długo .....




    tu jest ten nieszczęsny słup na holu
    A czemu nie lubisz skosów?
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał kze
    A czemu nie lubisz skosów?
    moja głowa nie lubi kilkanaście razy już sie uderzyłam o te nieszczęsne skosy ... co prawda bez większego uszczerbku na skosach ale nie lubię tak znienacka ..... w głowę .....

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar goralandrzej
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    229
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    U mnie w projekcie nie ma słupów ale wykonawca chce dołożyć 2 tak aby schowały się w ścianach, nie protestuję.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał goralandrzej
    U mnie w projekcie nie ma słupów ale wykonawca chce dołożyć 2 tak aby schowały się w ścianach, nie protestuję.
    Jak w ścianach to bez problemu. Ja tam mam schowane wszystkie słupy...
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony