dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 12
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 225

Temat: pseudoHODOWLA

  1. #41

    Domyślnie

    Alis jeżeli kupisz szczeniaka po rodowodowych rodzicach ale bez rodowodu to niestety to nie jest pies rasowy w zaden sposób nie jesteś w stanie udowodnić że ten pies jest po tych rodzicach a nie po innych i nigdy w 100% nie wiesz co z niego wyrośnie

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga_koty
    Cytat Napisał Jagna
    Ale mimo, że jest cudny, mądry i bardzo rasowy, to nie zostanie nigdy tatusiem Żeby wystąpił jako reproduktor musiałabym znać przyszłą mamusię i na dodatek wszystkich odbiorców przyszłych szczeniąt a to jest niemożliwe, więc mój miś do końca życia będzie żył w cnocie....Sorry
    Nie ma nad czym ubolewać
    Zgadzam się
    Moje psisko jest ChPl i reproduktorem, ale uczciwie przyznam, że cieszę się, iż tylko raz był tatusiem ... ludziska potrafią oddać do schroniska podrośnięte młodziki z papierami ... i jak pomyślę, że mogłoby to przytrafić się Bobiskowemu dzieciakowi, to aż mnie COŚ za gardło łapie.


    @Alis, rodzice z rodowodami, ale bez uprawnień uzyskanych na wystawach, w myśl przepisów, płodzą ... kundelki w typie rasy.

  3. #43

    Domyślnie

    Aga- kwestia rodowodów będzie przeze mnie nakreślona, jednak nie będę się na tym skupiac, nie to będzie osią główną artykułu (może punkt wyjścia?- jeszcze nie wiem, zbiorę materiały, nakreślę konspekt i zobaczę)
    A jeśli chodzi o psy ze schroniska, to sama też polecam, po przełamaniu pierwszych lodów zyskuje się najwierniejszego i najmądrzejszego czworonoga u boku Jeśli kiedyś zdecyduję się na psa (bo teraz przerzucilam sie na koty ), to TYLKO ze schroniska!

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał tyberian
    aby mógł sprzedać przyszłe szczeniaki po suczce jako rodowodowe musi być na co najmniej 3 wystawach w tym co najmniej jedna międzynarodowa a suczka musi mieć przynajmniej 3 złote medale w odstępie nie mniej niż 6 miesięcy. Po tym etapie można wystąpić do ZK o prawa hodowlane.
    Trochę sprostuję. Żeby szczeniaki były z metrykami to przede wszystkim suka musi mieć po ukończeniu 15 miesięcy zaliczone trzy wystawy (w tym jedna międzynarodowa lub klubowa) z oceną co najmniej bardzo dobrą. Nie musi mieć żadnych medali.
    Nie każdemu się chce być z psem na wystawach, nie każda zaraz dostaje złote medale itp, itd.
    Jak już pisałam, medale nijak nie mają się do praw hodowlanych.
    Jeśli krycie jest w obrębie rasy a niezgłoszone to szczeniaki są wprawdzie rasowe ale bez metryki.
    Nie rozumiem?
    Miot któremu wydają metryki po zgłoszeniu do ZK to miot po medalistach z prawami hodowlanymi.
    Połowa prawdy - rodzice muszą mieć prawa hodowlane, i znowu - medale nic tu do rzeczy nie mają.
    Z tym, że ten pies który wyjeżdża z wystawy bez medalu też jest rasowy.
    Powiedziałabym nawet, że każdy pies który jest wystawiany na wystawie jest rasowy

  5. #45

    Domyślnie

    LeoAureus - dzięki za sprostowania
    Jak to było...? Gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania...?
    Trochę nam się tu zagmatwała dyskusja, takie gordyjskie paskudstwo zaczęło kiełkowac Pozdrawiam

  6. #46
    Jeden mały kot zmienia powrót do pustego mieszkania w powrót do domu - Pam Brown

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tulla
    Jak to było...? Gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania...?
    Ha ha, trafne powiedzenie

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie


  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka
    We wrześniu ub.roku Dora urodziła 9 szczeniaczków .Ojcem został przepiękny Toffi - reproduktor z "papierami".
    Czytam i oczom nie wierzę! Skoro Twoja sunia nie ma uprawnień hodowlanych nie powinna mieć dzieci!!! A właściciel Toffiego, jeśli Toffi ma prawa hodowlane, powinien zostać wykluczony ze Związku Kynologicznego. Czy kolega hodowca, który poradził Ci kupić rasową sukę nie poradził Ci, żebyś nie przyczyniała się do rozmnażania psów "w typie labradora"???
    Zapotrzebowanie na tego typu maluchy jest ogromne, ale my dopuściliśmy do ciąży naszej suni tylko z względów zdrowotnych
    Aha, ciekawe kto Ci takich bzdur naopowiadał? Powiedz, że wierzysz jeszcze w to, że jeśli pies ma czarne podniebienie to jest groźny.
    Dokumenty rodziców były do wglądu
    Przecież Ty nie masz dokumentów uprawniających do hodowli!
    Nie znając właścicieli ani hodowli -sama nie kupiłabym psa z niepewnego źródła.
    No, ja nie kupiłabym od Ciebie...

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    LeoAureus - widzę ,że Twoje oburzenie nie pozwoliło zrozumieć moich słów.Napisałam przecież ,że suka została dopuszczona RAZ i więcej nie będzie ....jeśli zdecydowałam sie na potomstwo to z kim miała je mieć ? z kundlem ? czy prawdziwym labradorem ? Jeśli miała dzieci to co miałam z nimi zrobić ? potopić ? I jeszcze jedno .....zapotrzebowanie na labradory bez dokumentów oceniłam po ilości chętnych .....a nie po czarnych "podniebieniach groźnych psów ".....po so ten sarkazm ?
    Wiem ,że nie kupiłabyś ode mnie psa przecież masz swoją hodowlę .....

  11. #51

    Domyślnie

    OK, może trochę mnie poniosło, ale wytłumacz mi, dlaczego zdecydowałaś się, żeby Twoja suka miała dzieci?
    A jeśli nie mogłaś się powstrzymać od tych dzieci, to dlaczego nie dopuściłaś jej po uprzednim uzyskaniu praw hodowlanych?

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał LeoAureus
    OK, może trochę mnie poniosło, ale wytłumacz mi, dlaczego zdecydowałaś się, żeby Twoja suka miała dzieci?
    A jeśli nie mogłaś się powstrzymać od tych dzieci, to dlaczego nie dopuściłaś jej po uprzednim uzyskaniu praw hodowlanych?
    Chyba dalej cie ponosi

  13. #53

    Domyślnie

    Zgadzam się z LeoAureus ....
    Twierdzenie, ze suka powinna mieć chociaż raz szczeniaki "dla zdrowia" jest takim samym przesądem jak to, że pies groźny bo ma czarne podniebienie Co jest zdrowego w ciąży i wychowywaniu szczeniaków? Noszenie 9 szczeniaków w brzuchu jest takie zdrowe? Czy wielogodzinny poród? A może wycieńczające odchowywanie?????????
    To taka sama bzdura, jak i to, że każda kobieta powinna mieć przynajmniej 1 dziecko .....

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał y_not
    Zochna - nielegalne jest
    ale g...takiemu zrobisz
    hodowce normalnego mozna wykluczyc ze zwiazku kynologicznego- a pseudohodowce?

    nie sadze zeby jakikolwiek sad sie tym zajal ze wgl na "niska szkodliwosc"
    jedyny sposob to wlasnie naglasniac problem, ostrzegac i czasem nakrzyczec
    nie beda ludzie kupowac - nie bedzie pseudohodowli (albo beda na tyle nieoplacalne ze w wiekszosci znikna)
    pozdarwiam
    Można złożyc zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 286 Kk (podstępne doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem). Jeżeli koleżanka dostała zaświadczenie z pieczątka weterynarza, to:
    - jezeli wet naprawdę wystawił takie zaświadczenie, a zwłaszcza gdy wiedział, w jakim celu je wystawia to odpowiada za dwa prezstępstwa: poświadczenie nieprawdy (art 271 Kk) i pomocnictwa (art. 286 Kk)
    - jeżeli sprzedajacy podrobił zaświadczenie to poza 286 odpowiada za przestęsptwo z art. 270 kk. Gdy natomiast tylko używa zaświadczenia weterynarza poświadczającego nieprawdę, dodatkowo dochodzi mu odpowiedzialność za przestęsptwo z art. 273 kk (użycie dokumentu poswiadczajacego nieprawdę). Gdy podstepem wyłudzi takie zaświadczenie od weterynarza, to 272 (wyłudzenie poswiadczenia) i 273 (posługiwanie sie takim dokumentem, który został uzyskany w wyniku wprowadzenia w bład osoby wystawiajacej zaświadczenie stwierdzające nieprawdę. Są to przestępstwa ścigane z urzędu, więc w każdym przypadku wystarczajacym jest zawiadomienie o tym fakcie Policji lub Prokuratury.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał rrmi
    Chyba dalej cie ponosi
    Czytając takie rzeczy zawsze będzie mnie ponosiło, jednak w poprzednim swoim poście nie uzewnętrzniłam tego.
    Zadałam tylko proste pytania.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka
    my dopuściliśmy do ciąży naszej suni tylko z względów zdrowotnych
    a jakiesz to dobroczynne względy "zdrowotne" miałas na uwadze?
    powielasz mit o "zdrowotnym" wpływie ciąży na suczkę

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka
    Napisałam przecież ,że suka została dopuszczona RAZ i więcej nie będzie .....zapotrzebowanie na labradory bez dokumentów oceniłam po ilości chętnych
    to tak, jakby ktoś się tłumaczył, że tylko RAZ ukradł samochód, bo zapotrzebowanie na kradzione części samochodowe ocenił po ilości chętnych
    i nie mów, że porównanie jest nieadekwatne do rangi problemu
    nieuczciwość, to jest nieuczciwość, obojętnie czego dotyczy

  18. #58

    Domyślnie

    Zgadzam sie calkowicie z Ewunia i Leo. Suka, ktora nie ma uprawnien hodowlanych, nawet jak ma papiery, nie powinna miec dzieci. To, ze suka przynajmniej raz powinna urodzic jest bzdura, takie brednie wypowiadalo sie 20 lat temu.

    Nie zaprzeczam, ze dobrze opiekowalas sie maluszkami, ze byly pod troskliwa opieka weta, ale dlaczeko nie wyrobilas papierow hodowlanych, tego juz nie moge zrozumiec. Moja kolezanka ma sunie z metryczka, sunia juz jest po dwoch wystawac, za jakis czas moja kolezanka bedzie starala sie zalatwic jeszcze uprawnienia hodowlane, ale przedtem ma jeszcze kilka wystaw do zaliczenia. Podchodzi ona powaznie do calej tej sprawy, zbiera juz potencjalna liste chetnych. I nie bedzie rozmnazac suki czysto dla pieniedzy, bo sa ludzmi zamoznymi, wiec nie o pieniadze tu chodzi.

    Ja ma psa schroniskowego, ale gdybym kupowala rasowego, to tylko z metryczka, nigdy tzw 'porodowodowego', bo to totalna bzdura.

  19. #59

    Domyślnie

    Ewunia - przepisy już idą do mojej teczki
    Agduś - wielki dzięki za konkrety Wielki pokłon

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    po raz pierwszy usunęłam swoją wypowiedź z FORUM...............


    Porównać mnie do złodzieja...................

Strona 3 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony