dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie

    składając zeznanie za 99r. i 00r nie odpisałam wpłat do kasy mieszkaniowej, czy da się to jeszcze odliczyć, dodam, że niestety zginęły mi wszyskie pity
    z góry dziękuję za podpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli masz przynajmniej PIT-y z zakładu pracy i dowody wpłat na KM, sprawa moim zdaniem jest do załatwienia korektą zeznania. Niemniej korektę trzeba składać na obowiązujących w danym czasie formularzach. Do korekty trzeba dołączyć pismo uzasadniające.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Kiedyś spotkałem się z wyjaśnieniem ekserta bodaj, że w Gazecie Prawnej, że termin do 30 kwietnia zobowiązuje podatnika na złożenie deklaracji opodatkowej natomiast brak jest terminu na wniesienie korekty zeznania podatkowego. Czyli taką korektę można złożyć w dowolnym czasie byle był on krótszy niż 5 lat od daty złożenia deklaracji (licząc pełne lata kalendarzowe). Ale w praktyce tego nie "ćwiczyłem".
    Co do zgubionego zeznania to przypuszczam, że pozostaje tylko zwrócenie się do US z wnioskiem (opłata skarbowa 5 zł) o udostępnienie do wglądu zeznania a następnie spisanie danych lub też skserowanie go.
    Spróbuj, może uda się Tobie odtworzyć PIT z 99 r. na podstawie Pitu za 2000 r., oraz informacji od pracodawców PIT 11 lub 8B za 99 r.
    Powodzenia
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Formularze z 99 r. pobierzesz ze strony http://www.mf.gov.pl/dokument.php?dzial=151&id=10099

    Jestem przekonany, że czekać Cię będzie także konieczność dokonania korekt za lata 2000, 2001 i 2002. Formularze za te lata znajdziesz także na tej stronie.

    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  5. #5

    Domyślnie

    dziękuję za pomoc
    zrobię tak:
    zwrócę się w formie pisemnej do US w celu wglądu do PIT 99r., zrobię korektę w tych latach w których to będzie konieczne, a następnie po wypłacie pieniążków podzielę się z wami tą miłą wiadomością (mam przynajmniej taką nadzieję)

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Życzę powodzenia

  7. #7

    Domyślnie

    Niestety korzystałam już z takiej uprzejmości pań w US.
    Odbyło się to, o dziwo, zupełnie bezboleśnie. Kupiłam czekoladki i poszłam skruszona wyznać paniom urzędniczkom swoje luki w edukacji.
    Były bardzo miłe. Pomogły mi nanieść poprawki nie tylko na ostatnim PIT-cie, ale i na wiążących się z nim wcześniejszych zeznaniach podatkowych.
    Sprawę załatwiałam troszkę z pominięciem drogi służbowej stąd czekoladki.

  8. #8

    Domyślnie

    wstrzymałam się z wizytą w US ponieważ w 99r. byłam jeszcze młodym "dzieckiem" i nie zarabiałam za wiele, wpłaty do kasy mieszakniowej faktycznie dokonywali moi rodzice więc boję się teraz,że jak będę chciała odliczyć wpłaty do kasy to wyjdzie,że nie zarobiłam nawet tylu pieniędzy;
    prozę pomóżcie, nie bardzo wiem co mam robić Iść czy nie iść

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony