dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie Co w ramach etapu instalacje?

    Usiłuję zebrać informacje na temat tego co może być przydatne przy spisywaniu zakresu prac w tym etapie.
    Na razie wyszło mi, że

    Siła w kuchni i garażu
    TV w każdym pokoju
    Telefon - w kilku miejscach. W każdym pokoju?
    domofon - przy drzwiach, w holu na parterze i na pietrze
    ileś tam punktów swietlnych, kontaktów i wyłaczników
    Kable do kina domowego - tylko gdzie? w salonie? W jakimś pokoju? W hobby room?

    na zewnątrz:
    - do lampek na Gwiazdkę (z przodu)
    - przy tarasie
    - do lampki nad wejściem - zapalane z zewnątrz
    - do kosiarki itp z tyłu i z przodu domu - wyłączane i właczane od wewnątrz
    - coś do oswietlenia posesji chyba by się przydało.
    - do studni-pompy do podlewania ogródka
    - do furtki i bramy
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  2. #2

    Domyślnie Re: Co w ramach etapu instalacje?

    Cytat Napisał kze
    Kable do kina domowego - tylko gdzie? w salonie? W jakimś pokoju? W hobby room?
    My w zasadzie nie mamy dużego wyboru - kable są w salonie.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    mogę Ci podpowiedzieć a propos oświetlenia świątecznego - postaraj sie zamontować gniazdka jak najwyżej ( mój taras cały oświetlony świecącymi soplami -gniazdko pod sufitem -super.....ale z przodu mąż się uparł na gniazdo nisko - bo do kosiarki sie przyda - i dekoracje świąteczne musieliśmy połączyć przedłużaczem) i jeszcze jedno - wyłącznik tychże dekoracji mamy z tablicy głównej - ale .....również pod ten wyłącznik podłączone jest oświetlenie przed domem i na tarasie ....Reasumując .....mając wyłączone dekoracje nie można oświecić przed domem lampy ani tarasu.....Zwróć na to uwagę -niby drobiazg ale jednak ważny....

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Kabelków sieciowych Ci nie trzeba? Internetu w domku nie będzie?
    Dużo osób dorabia po ustawieniu wkładu oświetlenie koło kominka . Pomyślcie o tym...
    Na schodach/ hallach warto pomyśleć o przełącznikach krzyżowych - żeby nie trzeba się było wracać z połowy domu w celu wyłączenia jakiegoś światełka. Taki przełącznik warto mieć też w sypialni przy łóżku (jeśli sypialnia słusznych rozmiarów)
    Warto poprowadzić trzyżyłowy kabel do furtki - może kiedyś będziesz chciał mieć videofon, a co
    Nie myślisz o instalacji alarmowej???

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Fakt! Jeszcze instalacja alarmowa. Ale ona to chyba po instalcji pradowej i zakłada ja spec od alarmu nie?
    A to oświetlenie koło kominka to po co? Kiedy ma zastosowanie? Znaczy, że jak siedzę przy kominku to włączam by poczytać książkę?
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał kze
    Fakt! Jeszcze instalacja alarmowa. Ale ona to chyba po instalcji pradowej i zakłada ja spec od alarmu nie?
    A to oświetlenie koło kominka to po co? Kiedy ma zastosowanie? Znaczy, że jak siedzę przy kominku to włączam by poczytać książkę?
    U nas od razu wszystko idzie, alarmówka też.
    Oświetlenie kominka - zależy, jaki będziesz miał. Sporo osób robi sobie coś w rodzaju podświetlanych półeczek w obudowie kominka. Jeśli jest kominek z dgp, trzeba do czegoś podłączyć turbinkę...

  7. #7

    Domyślnie

    U nas też kable pod instalację alarmową będzie od razu kładł elektryk

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał baba_budowniczy
    Cytat Napisał kze
    Fakt! Jeszcze instalacja alarmowa. Ale ona to chyba po instalcji pradowej i zakłada ja spec od alarmu nie?
    A to oświetlenie koło kominka to po co? Kiedy ma zastosowanie? Znaczy, że jak siedzę przy kominku to włączam by poczytać książkę?
    U nas od razu wszystko idzie, alarmówka też.
    Oświetlenie kominka - zależy, jaki będziesz miał. Sporo osób robi sobie coś w rodzaju podświetlanych półeczek w obudowie kominka. Jeśli jest kominek z dgp, trzeba do czegoś podłączyć turbinkę...
    Kominek ma być do celów reprezentacji i reklamy, a dgp tylko delikatne grawitacyjne.
    Ale rzeczywiscie zapomniałem o pułeczkach, które są niedaleko kominka. Na nich planowałem podświetlenie. Tylko nie wiem, czy z dołu, czy z gór...
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    moje półki są oświetlone z góry ....

  10. #10

    Domyślnie

    też myślę, że z góry bedzie lepiej

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Z dołu to chyba stojace przedmioty by ciut zasłaniały światło..
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    moje wyglądaja tak:


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony