dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 136
  1. #1

    Domyślnie Kostka granitowa

    Szanowni Forumowicze,

    Prośba o podzielenie się informacją, gdzie w Warszawie/okolicach można kupić kostkę granitową.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  3. #3

    Domyślnie

    witaj
    pwoznicz
    Czy to musi być kostaka granitowa? Ja ze względu na wysoką cenę, będę na tarasie i przed domem kładła kostkę brukową Jadara. Mają rodzaj , który bardzo przypomina granit zresztą nazywa się podobnie - granito.

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  4. #4

    Domyślnie

    W Warszawie kupowanie kostki granitowej to pomyłka. My sprowadzalismy z "granitowego zagłębia" czyli okolic Strzegomia. MOżna tam dostać kostkę po 170 - 190 zł za tonę co daje około 22 zł za m2 plus transport. Kostka betonowa się nie umywa.
    Opłacalność rośnie jak się zamawia około 26 ton - wtedy całość wychodzi najtaniej bo wykorzystujesz na full jeden pełen transport. My braliśmy "zaledwie" 14 ton, ale i tak cenowo wyszło na poziomie betonowej podróby a zawsze to granit. Jadar z tych lepszych wyrobów to cena coś około 60 zł za m2??

  5. #5

    Domyślnie

    Oczywiście zgadzam się, że to nie ta sama jakość, ale cena chyba inna, mi podano 34zł/m2.pwoznicz ile ty tego granitu potrzebujesz, może chociaz za transport zapłacimy wspólnie bo cena podana przez ankalenka wydaje się być atrakcyjna. Jak spodoba ci się ten pomysł, to reszta na priv.

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał ankalenka
    W Warszawie kupowanie kostki granitowej to pomyłka. My sprowadzalismy z "granitowego zagłębia" czyli okolic Strzegomia. MOżna tam dostać kostkę po 170 - 190 zł za tonę co daje około 22 zł za m2 plus transport. Kostka betonowa się nie umywa.
    Opłacalność rośnie jak się zamawia około 26 ton - wtedy całość wychodzi najtaniej bo wykorzystujesz na full jeden pełen transport. My braliśmy "zaledwie" 14 ton, ale i tak cenowo wyszło na poziomie betonowej podróby a zawsze to granit. Jadar z tych lepszych wyrobów to cena coś około 60 zł za m2??
    Także myslę o kostce granitowej na podjazdy i tarasy. Ankalenka - napisz czy to jest takiś konkretny sort kostki ? np o zróznicowanych wymiarach ? 9słyszałem, że są róznbe sorty ) Kolor ? A może jakies namiary na waszego dostawcę ? (może być na priv jakby co). Poza tym z tego co piszesz wynika, że tona wystarcza na ok 8,0 m.kw powierzchni - czy tak ?
    pozdrawiam

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Z tego co wiem ja, tona to 5-6 m2 w zależności od wymiaru kostki. Najładniej ponoć wygląda 7x7
    Też się przymierzam, ale trochę do Was daleko

  8. #8

    Domyślnie

    podobno najtańszy sort to kostka o wymiarach mieszanych (mniejsze, większe ...). więcej pracy dla brukarza ale efekt bardzo naturalny - widziałem u znajomych kiedyś to pewne że może spokojnie konkurować cenowo z sroższą kostką betonową. A przecież co do materiału - nie ma dyskusji...., choć ostatnio kolega mnie straszył, że dziecię na rowerku sie przewracać będzie (niby że na betonie ma gładko bardziej )

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    spróbuj odżniezyć podjazd wyłożony kostka granitowa - krew cię zaleje
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    spróbuj odżniezyć podjazd wyłożony kostka granitowa - krew cię zaleje
    Przyznam, że o tym też myślałem .... tak ciężko łopata chodzi ? słyszałem tez że w ogóle granit bardzo łatwo śliski zomą się robi (o wiele łatwiej od betonu) ...

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    spróbuj odżniezyć podjazd wyłożony kostka granitowa - krew cię zaleje
    Dlaczego? Ślisko? Nierówno? Śnieg włazi ??

  12. #12

    Domyślnie

    pewnie nierówno raczej Rezi ?

  13. #13

    Domyślnie

    Nie przesadzajcie z tym odśnieżaniem. Faktycznie samą łopatą nie da się kostki granitowej wyczyścić do gołego kamienia - potrzebna miotła. Może jak ktoś ma dużo hektarów do odśnieżenia, to się urobi. A ja mam niewielki kąt nachylenia podjazdu do garażu i nie odczuwałem potrzeby perfekcyjnego odśnieżania - w każdym razie nie tej zimy, kiedy śniegu wszędzie full. Na gołej kostce ślisko nie jest wcale nawet jak jest mokro (może będzie za 20-30 lat jak granit się zetrze z wierzchu), myślę ze na betonowej byłoby gorzej.
    Tomasz M.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    strasznie nierówno ..... wiedze jak sąsiad to odsnieża
    kostka bardzo mi się podoba i nawet byłem skłaonny wyłozyc sobie podjazd połaczenie rozmiaru 9-11 i mniejszych .Po rozmowie z kilkoma uzytkownikami wszyscu stwierdzi ze ładne to i owszem ale jezeli chodzi o odsnieżanie to totalna porazka .Najlepiej miotła jak snieg jest świeży , jak jest troszke zmorożony nie da się do dobrze odśnieżyć i robi sie ślizgawka
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Jeszcze lepsza slizgawka tworzy sie na nawierzchni z betonu.

    Kostkę granitową odsnieża sie łopatą do sniegu, a nastepnie mozna jeszcze miotłą.

    U nas wszyscy mają mniejsze lub wieksze ilosci granitu na podjazdach i nikt nie ma problemow z odsniezaniem.

    Moim zdaniem bruk betonowy przy domu jednorodzinnym nie wygląda elegancko.
    Budownictwo to moja pasja

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    spróbuj odżniezyć podjazd wyłożony kostka granitowa - krew cię zaleje
    Spróbuj posypywać solą przez 10 sezonów kostkę betonową.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  17. #17

    Domyślnie

    Wlasnie zdecydowalem, ze wyrzuce sprzed domu granit i dam betoniki. Mam nachylenie 12% i bardzo śliski zjazd - wlasnie z tego względu, że z granitu nie da sie pozgarniać sniegu- tylko jak jest sypki i suchy to da sie go pozamiatać.
    Miedzy granitowymi torami jazdy mam wysepke z bruku betonowego - o! i to jest zupelnie inna rozmowa: zawsze czysto, bez szarpania, łatwo się zgarnia i WCALE NIE TAK SLISKO jakby sie moglo wydawac. Wbrew pozorom betoniki nie są śliskie - to calkiem szorstka powierzchnia. Za to jak pozostalości ubitego śniegu na granicie stopnieją w dzień, a w nocy zamarzną, to dopiero jest ślizgawka.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  18. #18

    Domyślnie

    mój mąż odśnieża, i jeszcze słowa marudzenia nie słyszałam, a marudny to on jest. ślisko to mamy od podjazdu do furtki gdzie się chodzi po "trawie", ale na pewno nie na granicie. Kostka o której pisałam była w dwóch rozmiarach 4*6 cm i 9*11 cm, ta grubsza na podjazd, mniejsza na ścieżkę od furtki do schodów i opaskę dookoła domu i garażu. Z drobnej kostki wychodi teoretycnie 8-8,5 m2, tej większej 5-6 m2, szczerze mówiąc nie sprawdzałam. Została mi po układaniu niespodziewanie duża góra kostek, a starałam się liczyć "na styk".
    Jedyny błąd jaki robiłam to nie zamówienie krawężników granitowych. Potrzebowałam raptem 16 m bieżących, ale mąż się uparł przy betonowych "bo nie będzie widać". Widać jak cholera.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał THORIN
    1. Kolor ?
    2. A może jakies namiary na waszego dostawcę ? (może być na priv jakby co).
    3. Poza tym z tego co piszesz wynika, że tona wystarcza na ok 8,0 m.kw powierzchni - czy tak ?
    pozdrawiam
    a.d. 1. W tej cenie koloru się nie wybiera szaro ruda albo szara, co mają na stanie.
    a.d. 2
    na priva ale to nie żadna okazja, zwykła cena i zwykła kopalnia granitu
    a.d. 3
    jak pisałam powyżej

    pozdrawiam,

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał ankalenka
    mój mąż odśnieża, i jeszcze słowa marudzenia nie słyszałam, a marudny to on jest. ślisko to mamy od podjazdu do furtki gdzie się chodzi po "trawie", ale na pewno nie na granicie. Kostka o której pisałam była w dwóch rozmiarach 4*6 cm i 9*11 cm, ta grubsza na podjazd, mniejsza na ścieżkę od furtki do schodów i opaskę dookoła domu i garażu. Z drobnej kostki wychodi teoretycnie 8-8,5 m2, tej większej 5-6 m2, szczerze mówiąc nie sprawdzałam. Została mi po układaniu niespodziewanie duża góra kostek, a starałam się liczyć "na styk".
    Jedyny błąd jaki robiłam to nie zamówienie krawężników granitowych. Potrzebowałam raptem 16 m bieżących, ale mąż się uparł przy betonowych "bo nie będzie widać". Widać jak cholera.
    Czyli nie jest tak źle . Ja nie mam jakiejs wielkiej różnicy wysokosci przy wjeździe, pewnie sporo zależy od jakości ułożenia. Jak na razie nie dałam się przestraszyć

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony