dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 136
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    Ankalenka - ile zapłaciliście za transport i jakimi samochodami zwykle wożą taką kostkę (chodzi mi o tonaż)?

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał ankalenka
    Opłacalność rośnie jak się zamawia około 26 ton - wtedy całość wychodzi najtaniej bo wykorzystujesz na full jeden pełen transport.
    baba_budowniczy,
    dokładnie nie pamiętam ile dałam za transport, pamietam tylko że całość wyszła coś około 40 zł za m2, a jakbym wzięła pełny załadunek to wychodiło coś ze 35 zł za m2, licząc z transportem. Oczywiście płaci się za transport w dwie strony, więc jak ktoś ma bliżej do Strzegomia cena znacznie spada.

  3. #23
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał ankalenka
    Cytat Napisał ankalenka
    Opłacalność rośnie jak się zamawia około 26 ton - wtedy całość wychodzi najtaniej bo wykorzystujesz na full jeden pełen transport.
    baba_budowniczy,
    dokładnie nie pamiętam ile dałam za transport, pamietam tylko że całość wyszła coś około 40 zł za m2, a jakbym wzięła pełny załadunek to wychodiło coś ze 35 zł za m2, licząc z transportem. Oczywiście płaci się za transport w dwie strony, więc jak ktoś ma bliżej do Strzegomia cena znacznie spada.
    Dzięki . U nas "na oko" pewnie pójdzie około 25 ton , bo chcemy jeszcze taras i opaskę wokół domu

  4. #24

    Domyślnie

    widziałem taką podstawową kostkę granitową i jest ona bardzo nierówna - myślę że łopatta będzie się zacinać na tych nierównościach. Dlatego chyba wybiorę betonową.

  5. #25

    Domyślnie

    Przesadzacie z tym odśnieżaniem. Granit jest O.K.. Po co odśnieżać "do żywego"? Śnieg usuwa się na tyle aby nie utrudniał chodzenia lub jeżdżenia.
    A gdyby tak podgrzewany trawnik - cały rok byłoby zielono...

  6. #26

    Domyślnie

    Mozecie wypowiedziec sie na temat takich cen (w poblizu do mnie, czyli nie place za transport):
    Kostka granitowa surowo-łupana
    kostka szara 4x6 305 zl brutto/tona, 36 zł brutto/m2
    kostka szara 8x11 281 zl brutto/tona, 58 zł brutto/m2
    kostka rudo-szara 4x6 262 zl brutto/tona, 31 zł brutto/m2
    kostka rudo-szara 8x11 256 zl brutto/tona, 53 zł brutto/m2
    Robocizna to ok. 40 zl/m2. Przy robociznie firmy ceny kostki beda nizsze o 15 proc. z uwagi na 7 proc. VAT. W kazdym razie mala szansa, ze zmieszcze sie ze wszystkimi kosztami w 100 zl/m2. Troche duzo, co o tym myslicie?

  7. #27

    Domyślnie

    Witam.
    Mam już kostkę 3 lata i zgadzam się ze wszystkim z ankalenką. Też wziąłem kostkę ze Strzegomia całą wannę tzn. 26ton. Za transport zapłaciłem 1.300zł (ok.2x200km). W tym transporcie było: 3 tony krawężników(15-20), 13ton (9-11), 6ton (4-6) i 4tony grysu na podład i spoinowanie. Cena w tamtym okresie była na f-rę odpowiednio do wielkości: 250, 200, 170 i 50zł/tonę grysu. Krawężniki mam na podbudowie cementowej a cała reszta nie ma ani grama cementu! Ekipa też była z tamtych okolic. Ich ceny: 10zł/mb krawężnika, 35zł/m2 podjazdu i 30zł/m2 ścieżki. Zakres prac: korytowanie (na podjeździe 50cm wybierali ziemi), żółty piasek zagęszczany, tłuczeń gruby zagęszczany, tłuczeń drobny też zagęszczony, znowu trochę piasku i układanie kostki w różne wzory w grysie. Potem grys w spoiny, szczotkowanie i ubijanie specjalną maszyną. Przy tej metodzie nie mam trawy w spoinach i nie tworzą się kałuże. W zimie nie mam żadnych problemów z odśnieżaniem; ważna jest wysokość krawężników aby przy odśnieżaniu nie "ściąć" rośliny. Poza tym przy małych opadach śniegu kostka dzięki takiej podbudowie jest "ciepła" i roztapia śnieg. Wystarczy tylko pilnować aby nie było na niej więcej niż kilka centymetrów śniegu. Resztę zrobi za nas słońce i granit.
    Jeszcze jedna uwaga. Sąsiad ma kostkę betonową kilkuletnią i jest jak mi mówi wściekły, bo mieszka jak na stacji benzynowej- wszędzie plamy z oleju, ropy i benzyny. U mnie, nawet jak jakieś auto "zostawiło coś" to granit sam sobie wraz z deszczem poradzi. Pzdr.

  8. #28
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał rosa
    Witam.
    Mam już kostkę 3 lata i zgadzam się ze wszystkim z ankalenką. Też wziąłem kostkę ze Strzegomia całą wannę tzn. 26ton. Za transport zapłaciłem 1.300zł (ok.2x200km). W tym transporcie było: 3 tony krawężników(15-20), 13ton (9-11), 6ton (4-6) i 4tony grysu na podład i spoinowanie. Cena w tamtym okresie była na f-rę odpowiednio do wielkości: 250, 200, 170 i 50zł/tonę grysu. Krawężniki mam na podbudowie cementowej a cała reszta nie ma ani grama cementu! Ekipa też była z tamtych okolic. Ich ceny: 10zł/mb krawężnika, 35zł/m2 podjazdu i 30zł/m2 ścieżki. Zakres prac: korytowanie (na podjeździe 50cm wybierali ziemi), żółty piasek zagęszczany, tłuczeń gruby zagęszczany, tłuczeń drobny też zagęszczony, znowu trochę piasku i układanie kostki w różne wzory w grysie. Potem grys w spoiny, szczotkowanie i ubijanie specjalną maszyną. Przy tej metodzie nie mam trawy w spoinach i nie tworzą się kałuże. W zimie nie mam żadnych problemów z odśnieżaniem; ważna jest wysokość krawężników aby przy odśnieżaniu nie "ściąć" rośliny. Poza tym przy małych opadach śniegu kostka dzięki takiej podbudowie jest "ciepła" i roztapia śnieg. Wystarczy tylko pilnować aby nie było na niej więcej niż kilka centymetrów śniegu. Resztę zrobi za nas słońce i granit.
    Jeszcze jedna uwaga. Sąsiad ma kostkę betonową kilkuletnią i jest jak mi mówi wściekły, bo mieszka jak na stacji benzynowej- wszędzie plamy z oleju, ropy i benzyny. U mnie, nawet jak jakieś auto "zostawiło coś" to granit sam sobie wraz z deszczem poradzi. Pzdr.
    A właśnie - jakie w przypadku granitu są elementy wykończeniowe? Chcemy mieć taras z kostki, przydałyby się jakieś palisadki czy coś takiego.

  9. #29

    Domyślnie

    A czy jest konieczność stosowania krawężników, czy można ułożyć bez tak jak się układa kostkę betonową?

  10. #30

    Domyślnie

    Ja w zeszłym roku ( wrzesień ) kupowałem kostkę w okolicach Strzegomia. Kostka w dwóch wymiarach 4/6 i 9/11. Kostka tzw. żółta ( taki lekko piaskowy kolor ) Płaciłem 160 zł /tonę + transport 700 zł (okolice Poznania ). Do pełnego wykorzystania transportu wziąłem cztery tony tzw. niesortu - odpadu, który zużyję w ogrodzie. Odpad gratis.
    Przywieźli mi to w workach.

    Co do odśnieżania to większość ma tu rację. Szufla zacina się na lekkich nierównościach. Wypracowałem pewną metodę. Jeżeli śniegu napadało dużo to zgarniam najpierw tyle ile się da szuflą. Resztę dobijam szeroką miotłą ze sztywnym "włosiem". Warunkiem powodzenia akcji jest świeży puszysty śnieg. Jest ok.
    Jak się zrobiły lodowe muldy ( raz nie chciało mi się odśnieżać ) to poprostu skułem je szpadlem aż iskry leciały. Na betonowej bym się nie odważył.
    Podsumowując : przy zachowaniu pewnej dyscypliny to odśnieżanie nie stanowi większego problemu.
    Ktoś wcześniej pytał o krawężniki . Ja mam zrobione z kostki 9/11 cm .

    To tyle.
    Pozdrawiam,
    Śliwiok to brzmi... tak sobie.

  11. #31

    Domyślnie

    Czyli podane przeze mnie ceny nie sa szczegolnie atrakcyjne?

  12. #32

    Domyślnie

    No raczej nie są. Chyba, że mieszkasz 500 km od Strzegomia.
    Poszukaj na allegro. Ja tak zrobiłem. Nawet pojechałem do Strzegomia zapoznać się z tematem. Jedyny problem to brak możliwości zważenia towaru przy dostawie. U mnie tak jakby zabrakło 3 ton.
    W mojej miejscowości taka sama kostka na placu w hurtowni kosztowała 380 zł tonę. Niezłe przebicie.

    Poszukaj jeszcze troszkę. Mnie całość z położeniem około 120 m2 kosztowała 9500 zł czyli w granicach 80 zł/m2.

    Pozdrawiam,
    Śliwiok to brzmi... tak sobie.

  13. #33

    Domyślnie

    Hejka moi drodzy

    Słuchajcie, czy nie macie namiarów na brukarza do granitu za rozsądną kasę ( okolice Warszawy )..
    Zdziercy chcą 65 w górę za samą robociznę...

  14. #34

    Domyślnie

    Heja!

    Dopiero dzisiaj wpadł mi w ręce murator z tego miesiaca i na stronie 47 czytam, że w Ślęży tona kamienia ( tylko nie wiem do końca jakiego???) kosztuje 20 zł/t. Czytał to ktoś? Wygląda to całkiem nieźle.

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    spróbuj odżniezyć podjazd wyłożony kostka granitowa - krew cię zaleje
    Bez przesady. Lopata plastykowa i idzie bez problemu a mam tez kostke 4x4cm. Warunek oczywiscie, zeby snieg nie byl ubity kolami samochodu lub udeptany

  16. #36

    Domyślnie

    www.kostka-granitowa.com.pl

    Np kostka granitowa rudo szara
    4x6 244zl/tone wydajnosc ok 9m2/tone
    8x10 231,80zl/tone wydajnosc ok 5m2/tone

    Transport : zestawy samowyladowcze i skrzyniowe 25 ton
    2,68zl/km brutto

    Z Krakowa do Strzegomia jest ok 300km czyli za transport 25 ton zaplacilbym ok 1600zl
    Za m2 kostki 4x6 wychodzi mi ok 34 zl. Biorac pod uwage ceny kostek betonowych wydaje sie byc to cena atrakcyjna.
    Za tydzien , dwa bede wiedzial ile dokladnie potrzebuje kostki , dzis wiem tylko tyle ze jesli zdecyduje sie na ta kostke bedzie to jeden pelny transport plus byc moze cos jeszcze i wtedy poszukam kogos z ok Krakowa kto "dopelni" ten drugi transport.
    Sa jacys potencjalni chetni?

    A moze ktos moglby polecic tanszy transport?

  17. #37

    Domyślnie

    polecam www.allegro.pl są oferty z warszafki
    pzdr
    albo my ich, albo oni was...

  18. #38

    Domyślnie

    a inne kamienie piaskowce, wapienie na mazowszu?
    macie może jakieś namiatry, bo ceny w hurtowniach mnie zabiły a ze Śląska na pd mazowsze to troszku dużo za transport
    pozdr
    pozdrawiam
    Iw.
    jeśli nie można a bardzo się chce to wolno

  19. #39

    Domyślnie

    Na Mazowszu ciężko o porządne kamieniołomy, chyba tylko kamienia polnego można nazbierać. Najbliżej będzie chyba udać się w stronę Kielc - np. piaskowiec kopią w okolicach Szydłowca. Zależy do czego ten kamień. Piaskowca z Szydłowca (jasny), na podjazd bym nie dawał bo kruchy i się brudzi, chyba że w postaci tłucznia. Granity raczej tylko na Śląsku
    Tomasz M.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goni_Mnie_Peleton
    www.kostka-granitowa.com.pl

    Np kostka granitowa rudo szara
    4x6 244zl/tone wydajnosc ok 9m2/tone
    8x10 231,80zl/tone wydajnosc ok 5m2/tone

    Transport : zestawy samowyladowcze i skrzyniowe 25 ton
    2,68zl/km brutto

    Z Krakowa do Strzegomia jest ok 300km czyli za transport 25 ton zaplacilbym ok 1600zl
    Za m2 kostki 4x6 wychodzi mi ok 34 zl. Biorac pod uwage ceny kostek betonowych wydaje sie byc to cena atrakcyjna.
    Za tydzien , dwa bede wiedzial ile dokladnie potrzebuje kostki , dzis wiem tylko tyle ze jesli zdecyduje sie na ta kostke bedzie to jeden pelny transport plus byc moze cos jeszcze i wtedy poszukam kogos z ok Krakowa kto "dopelni" ten drugi transport.
    Sa jacys potencjalni chetni?

    A moze ktos moglby polecic tanszy transport?
    Myślę że można taniej kostka ok. 170,oo/t transport 2zł netto,
    ja będę szukał ale za ok 2 miesiące.
    ale
    Artur

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony