dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21

    Domyślnie

    Zgadzam się w zupelności . Ostatnio doszedlem do finału udzielenia kredytu w GE i PKO .Wbralem PKO ponieważ :
    1. W GE w złotówkach oprocentowanie = 10,5 ( PKO 7,75)
    2. Czas oczekiwania na odpowiedź w GE 6 dni roboczych, w PKO ( przez Expandera) 4 dni.
    3. Wczesńiejsza spłata w GE = 2% prowizji ( od kwoty wziętego kredytu!!!), PKO = 0
    5. GE nie ogłąda nieruchomości - robi tylko zdjęcia. Ponieważ zepsuł im się aparat ( 1 na Warszawę) poprosił żebym ja zrobił ( Pan chciał 3 z zewnątrz i wewnątrz).Napstrykałem fotek z 10, a on pokręcił głowią że w zasadzie to powinny być wszystkie pomieszczenia ( nie zrobiłem drugiej łazienki).
    6. GE zażądał oświadczenia z pracy o zarobkach z dwóch lat(???)
    7.GE zażądał poświadczonych wyciągów z konta oraz kart kredytowych z 3 miesięcy. Po przyniesieniu dzwonili , że chcą jeszcze poświadczenia jak wykorzystywałem limit pozyczki na koncie w ostatnim okresie( mimo , ze ostatnie 3 miechy żadnej pożyczki nie brałem).
    8. W końcu największy ABSURD. Pożyczkę pod zakup dzialki brałem pod hipotekę mieszkania. Dwupoziomowe , 100m2 , 3 letniez cegły . Mam kupca który bierze je od reki za 210 tys . Wartość mieszkania przekracza 250 tys. Napisałem w wycenie ze jest warte 240 tys , ponieważ jesli bierzesz pozyczkę poniżej 30% wartości obniżają oprocentowanie o 0,5%( chciałem 80tys).No i wyobaźcie sobie , że dzwonią ponieważ wg analityka ( który ogłądał moje zdjęcia) mieszkanie jest warte 230 tys i dlatego podwyższają oprocentowanie o te pól punktu.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Swego czasu czytałem jak GE załatwiło klientów (mogę minimalnie myslić się w wartościach, więc jeżeli ktoś pamięta dokładnie, to niech sprostuje). Stopy spadły o 3 czy 4 pp, a u nich oprocentowanie o 0.5pp. Raz stopy wzrosły o 1pp, to u nich oprocentowanie też o 1pp w górę. Lepiej jest więc - podobnie jak to było z loaktami antybelkowymi - wybrać bank opierający koszt kredytu o LIBOR-y, WIBOR-y czy inne taki, lub ewentualnie o stopę bazową banku. W tym ostatnim przypadku macie taką pewność, że w trosce o nowych klientów nie wydyma Was.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony