dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 189 z 214
Pokaż wyniki od 3.761 do 3.780 z 4265
  1. #3761

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    jestem już po jakichś etapach to mogę kogoś polecić i na odwrót

    rejon, okolice Skały, za Zielonkami

    jeśli chodzi o białą listę Wykonawców:


    - przyłącze kanalizacyjne i wodne - Pan Morawski ze Skały. Zrobił co miał zrobić, jakoś szczególnie tanio nie było, ale zrobione solidnie, tak jak się umawialiśmy; telefon 519 124 296

    - instalacja woda kanalizacja wewnątrz - Pan Chmiel, tel. 784 463 437, przyszli, zrobili co mieli zrobić, posprzątali, nie mam zastrzeżeń

    - okna - firma z szyldem Drutex przy głównej drodze przez Zielonki, Alusas - dość przyzwoita cena, zamontowane w dwa dni, jak na razie wszystko w porządku

    - geodeta - Łukasz i Marian Tarnówka

    Czarna lista:

    - firma budowlana Adam Zębala z Kozierowa - do samej roboty nie mam zastrzeżeń, od fundamentu po dach zwykle było zrobione, ale podejście właściciela do kontaktów z klientem jest przerażające. Póki z żoną byliśmy mili i zgadzaliśmy się na wszystko, było ok. Pan przyjeżdżał, pogadał, pośmialiśmy się. Ale jak terminy go zaczęły gonić i przekładał u nas rozpoczęte roboty, zaczęło się nieprzyjeżdżanie na umówione terminy, nie odbieranie telefonów i opryskliwość. Koniec końców zrobił co miał zrobić i się rozliczyliśmy. Na etapie kanalizacji okazało się jednak, że zapomniał założyć kompletu jednego z kominków wentylacyjnych na dach, który był rzucony w kąt garażu. Gdy dzwoniliśmy i prosiliśmy o dokończenie tego, bo sami nie wiemy jak to zrobić, obiecywał przez miesiąc że przyjedzie, aż w końcu straciłem cierpliwość. Jeśli ktoś ma nerwy ze stali to może próbować, bo prace budowlane są zrobione OK, parę rzeczy też nam podpowiedział przed pierwszymi kłótniami, ale podejście do klienta w dzisiejszych czasach - zgroza.

    - radzę też uważać na Pana który dla Tauronu wykonuje w tym rejonie przyłącza elektryczne, bo próbował nas naciągnąć na wykonywanie mapek, za które ma zapłacone z Taurona

  2. #3762

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej_mielec Zobacz post
    Witam,
    Czy miał ktoś z was styczność z firmą Robbud Robert Śliwa ( http://robbud.net/ ) ?

    Na forum nie znalazłem żadnych opinii na temat tej firmy.

    Pozdrawiam
    Bralismy go pod uwagę. po dokładnym sprawdzeniu nie zdecydowaliśmy się, po szczegóły zapraszam na priv.

  3. #3763

    Domyślnie

    Czy ktoś byłby uprzejmy polecić rzetelnego kierownika budowy? Kraków/okolice?

  4. #3764
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Na białą listę chętnie wpiszę mojego Geologa:
    www.geoseis.pl Piotr Kokoszka.
    Bardzo komunikatywny i kulturalny człowiek. Od czasu zrobienia badań już kilka razy kontaktowałem się z nim mailowo pytajac o studnie, drenaże itp w kontekście mojego gruntu i zawsze dostaję wyczerpującą odpowiedź, jakieś rysunki, przekroje itp w temacie mojego pytania - bardzo polecam.

    oraz Architekta:
    Katarzyna Walczyk-Konderak fink projekt
    Robiliśmy adaptację (w sumie sporo zmian) Pani Katarzyna zajmowała się tez papierolologią do PNB i składała wniosek w naszym imieniu - PNB wydane bez żadnych wezwań do uzupełnienia. Sam proces adaptacji też bez większych opóźnień - powiedzmy w normie. Powie co mysli, doradzi, ale nie forsuje na siłę swoich rozwiązań.
    Dla mnie jedyny minus to dłuugi czas odpowiedzi na maile, lepiej dzwonić, a ja taki mailolubny raczej jestem
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 16-05-2018 o 08:29
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  5. #3765
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jara_k

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Zakliczyn
    Kod pocztowy
    32-840
    Posty
    1

    Domyślnie

    Biala lista :
    -hydraulik : Martyka Mieczysław z Zakliczyn - szybko solidnie i fachowo
    -elektryk : elektrykkafel.pl z zakliczyna - ma wszystkie uprawnienia łacznie z budowlanymi szybko, solidnie i tanio .
    Polecam tych wykonawcow

  6. #3766
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mogę numer do hydraulika z Zakliczyna???
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  7. #3767
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Anita85

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Zabierzów
    Kod pocztowy
    32-083
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Poszukuję sprawdzonej osoby do wykonania metalowych balustrad na balkony - okolice Rząski k. Krakowa

  8. #3768
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    czy ma ktoś może godnego polecenia montażystę rolet dachowych zewnętrznych?

  9. #3769
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ann300

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-315
    Posty
    8

    Domyślnie

    Budujemy Dom w Rododendronach 6N

    Biała lista:
    - Luskar- Wielka Wieś- dostawca mat. budowlanych- solidnie, terminowo i w dobrych cenach. Doradcy bardzo pomocni.
    - ATP Instal- przyłącz wody i kanalizacji- Pan zarobiony i czasem jest utrudniony kontakt, ale prace wykonuje bardzo rzetelnie.

    Czarna lista:
    - PEKABET- systemy kominowe- wysyłka nie terminowo, kominy zapakowane na palecie byle jak, kilka elementów uległo zniszczeniu w transporcie. Nast. razem kupiłabym system w Leiera albo sprzedawane przez Luskar- dostępne na miejscu.

  10. #3770
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ann300

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-315
    Posty
    8

    Domyślnie

    Pilnie POSZUKUJĘ

    - Wykonawcy tynków i wylewek. Supertynki mają termin na wrzesień, a ja poszukuję kogoś na koniec lipca. Proszę o polecenia. Tynki gipsowe.
    - Dostawcy bramy garażowej automat - z montażem
    - wykonawcy ocieplenia dachu pianką PUR

  11. #3771

    Domyślnie

    Mogę Ci polecić swoich wykonawców tynków i wylewek (choć termin masz dość naglący szczerze mówiąc):
    Tynki: Modern Tynk http://modern-tynk.pl/
    Wylewki: Dawid Hałat 665 215 248

  12. #3772

    Domyślnie

    Wlasnie zakonczylismy wspolprace z SuperTynkami. Wszystko w najlepszym porzadku, jako pierwsza z ekip na naszej budowie nie pozostawila niesmaku. Ekipa posprzatala po sobie, nie mielismy zadnych zastrzezen. Nasz dosc srogi w ocenach Kierownik Budowy, odebral prace bez komentarzy. Trzeba umawiac sie z polrocznym wyprzedzeniem, ale to nasz wymazony dom w ktorym bedziemy mieszkac reszte zycia, wiec warto poczekac.

  13. #3773

    Domyślnie

    Biała lista:
    Ja też potwierdzam, że firma Supertynki jest bardzo rzetelna. Wykonali kawał dobrej roboty, dają sobie radę z nawet z krzywymi ścianami.
    Solidnie, szybko, bez opóźnień.

  14. #3774
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    erawera

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-682
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Do czarnej listy dodaje Pana Macieja Kosowskiego z Woli Duchackiej, który reklamuje się jako fachowiec od wykańczania/remontu mieszkań w ogłoszeniu https://www.google.com/url?q=https:/...GUKG42zZXoektw

    Pan jest osoba nieuczciwą, nie dotrzymuje umów oraz nie wykonuje swojej pracy w należyty sposób. Łazienka, którą dla nas wykonywał została porzucona w trakcie prac i Pan Maciej unika jakiegokolwiek kontaktu. Położenie płytek jest wykonane niezgodnie ze sztuką i estetyką, dodatkowo zniszczył elementy wyposażenia łazienki tj. mocowanie muszli, baterię wannową. Usługi świadczone w ramach prac ogólnobudowlanych tzn. przełożenie kontaktów i elektryki zakończone niepowodzeniem - brak światła w przedpokoju, wystające kable. Po dwóch i pół tygodnia męczenia płytek Pan pozbierał się i uciekł nie informując nas, że rezygnuje.

  15. #3775

    Domyślnie

    Bardzo prosze o odp osobe która pisała post z 2011r.

  16. #3776

    Domyślnie

    a czy ktoś poleci dobrego architekta? Najlepiej Skawina albo Wadowice? Potrzebuje kogoś kto zaprojktuje nasz dom, miło bedzie jeżeli sam też coś podpowie od siebie.

  17. #3777
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Azauriel

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-428
    Posty
    18

    Domyślnie

    Mi wykonywał architekt z Myszkowa. Kompetentny, wiele rzeczy doradził, podpowiedział, ale to chyba standard. Projekt wykonywany na podobieństwo dostępnego na Extradom, ale robiony od podstaw. Wyszło w sumie taniej niż dostosowywanie gotowego (całość 4500 zł), w tym uzgodnienie zjazdu. Minus, jak dla mnie to czas realizacji. Od chwili złożenia dokumentów 10 miesięcy. Architekt zrzucał winę na Urząd, ale wina leżała po obu stronach. Teraz pewnie byłoby szybciej bo przetarł ścieżki. Jeżeli chcesz podeślę dane.

  18. #3778
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Kobax
    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Kalwaria Zebrzydowska
    Kod pocztowy
    34-130
    Dzielnica
    Zebrzydowice 289a
    Posty
    83

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o wszystko związane z meblarstwem, to polecamy samych siebie!

  19. #3779

    Domyślnie

    Witajcie,

    Poszukuje sprawdzonej ekipy do zrobienia dachu (ok 300m2), czterospadowy z lukarnami. Chcę przykryć przed zimą (tego roku ).

  20. #3780

    Domyślnie

    CZARNA LISTA:

    - wylewki - 515827993 lub 531871699 SPEC-TECH - F.U. SPEC-TECH Ireneusz Warecki - wylewki ponacinane (bo nie dylatacje) w złych miejscach (np. przy słupie o przekroju kwadrata nie nacięli w jednej linii, problem z ułożeniem płytek w salonie) lub wcale, wylewka spękąła, na tarasie również. Niestety nie reaguje na zgłoszenia telefoniczne twierdzi, że nie ma czasu aby przyjechać lub przyjedzie (może za 3 tygodnie). Dwumetrowa łata obnażyła wszystko, 1-2cm wgłębienia, kilka mniejszych na takiej długości w dowolnie wybranym miejscu domu. W garażu wylewka "wylała" poza linię bramy bo szalunek puścił - zasłonili to tak abym nie zobaczył przy odbiorze.

    - Adam Siudak painthouse 512216610 - działa na terenie i okolicach Krakowa oraz Kielc. Malował sufity natryskowo i wykonywał beton architektoniczny/tynk strukturalny - prawie wyszło dobrze ale na końcu brakło mu materiału i dorobił z innego koloru myśląc, że tego nie zauważę. Miał to poprawić ale przestał odbierać telefon.


    BARDZO CZARNA LISTA (ku wielkiej przestrodze):

    - kostka brukowa - Andrzej Florczyk, Kraków Sidzina, jeździ dostawczym Iveco - 3 miesiące opóźnienia w rozpoczęciu prac. 120m2 w tym trzy chodniki po 10mb wykonywał (bardziej slimaczył się) ponad 4 miesiące przy czym doszedł do etapu ułożenia kostki bez zawibrowania. Wszystko szło jak po gruzach. Dostał projekt z wymiarami, mylił się kilkukrotnie. Złe spadki. Odpływ liniowy uszkodzony, oblepiony betonem. Nie dbał o otoczenie ani porządek na miejscu pracy. Była jesień a ziemia dość gliniasta jak popadało to z brudnymi buciorami łaził on i jego ludzie po kostce nanosząc całe to błoto zmieszane z kamieniami na kostkę. Skutkowało to tym, że materiał został porysowany i uszczerbiony. Mniejsze kamyczki, które powpadały pomiędzy kostkę powodowały odstępy 2-3cm (twierdził, że to w porządku) lub utykały w tych szczelinach uszkadzając materiał. Miejscami gdy brakło mu kostki powciskał wycięte z kostki 2-3 centymetrowe paski (!!!). Obrzeża i polisady ułożone niby na półsuchym betonie przy czym pod koniec jego pracy to był już sam piasek rozpadający się w rękach. Palisada przechylała się na boki. Kostka pozapadała się jeszcze na końcu naszej przygody. Gdy odkryłem, że pod chodnikiem jest tylko kilka cm podsypki bezpośrednio na rodzimym gruncie zaczał się wymądrzać i kłamać, że to nie prawda. Uszkodził i pobrudził elewację. Generalnie ręce opadają jak patrzę na sąsiednie działki gdzie podobne metrażem powierzchnie układają*jedna za drugą po 2 max 3 tygodnie. Sprawa poszła do prawnika i trafi na wokandę. Pan Florczyk na wezwania do naprawy szkody jakie otrzymał nie zareagował.

    - balustrady - Robert Gruchacz 537912439 ZŁODZIEJ, z miejscowości Włosań lub Dobczyce. Telefon jest wyłączony więc pewnie ma inny. Zdjęcie gościa można zobaczyć na facebooku. Na wakacjach podpisaliśmy umowę na wykonanie zewnętrznych balustrad z terminem na jesień (!) bo mi się nie spieszyło (wtedy). Zaczał montować uchwyty i na tym się skonczyło. Zaliczka wzięta gościa nie ma. Jeśli udało się skontaktowac to cały czas były choroby, wyjazdy do rodziny i inne nieszczęścia jakie mogą przydażyć się wykonawcy. W smsach łamaną polszczyzną wyznawał bóle i cierpienia jakie go dotykają. Twierdził, że ma materiał zakupiony ale nie chciał pokazać. Twierdził cały czas, że będzie wykonywał. Niestety wyszło jak zwykle. Najzwyklejszy złodziej i nic więcej. Sprawa zgłoszona na policji oraz powództwo cywilne. Obydwie w trakcie.


    SZARA LISTA

    - supertynki.pl - generalnie ok, były poprawki i spinki z właścicielem i grupą, poniewaz w umowie mają napisane o zachowaniu wszędzie kątów prostych "a zwłaszcza w pomieszczeniach takich jak łazienka czy kuchnia". No to przy pierwszym sprawdzeniu polegli i były pretensje, że ja "dopiero teraz" czyli po wykonanej pracy im to pokazuję itp. Daję ich na szarą, ponieważ ogólnie jest dostatecznie. Na poprawki przyjechał (ponoć) współwłaściciel czy jakiś wiodący fachman p.Jacek i prawie wszystkie wskazane przeze mnie narożniki ponaprawiał. Generalnie moja rada taka, że przy wpółpracy z tą ekipią należy im wskazać gdzie nam zależy na kątach prostych (np gdzie bedzie szafa) wtedy tam się być*może przyłoża


    BIAŁA LISTA

    - Kierownik - Marcin Górszczak, polecam pana Marcina, życiowo podchodzi do sprawy, zna się na konstrukcjach, kosztorysowaniu, projektowaniu, nie odpuszcza wykonawcom, na budowie bywa tyle ile trzeba,
    - Elektryk Sebastian Wielowski 880231059 http://instalacje-elektryczne.net - u mnie pracowali w 2 osoby plus pomocnk lub dwoch, pracują szybko, doradzają, uśmiechnięci
    - stan surowy - Robert Kędra perfekt dom-ogród - opinie w internecie są różne ale nam jakoś ta współpraca się układała i w około 3 miesiące postawili dom z dachem, czekaliśmy na okna dachowe do czwartego miesiąca bo przyszły złe ale ogólnie ok.
    - instalacje - Koterla z Chrzanowa.
    Ostatnio edytowane przez saintos ; 28-11-2018 o 14:46

Strona 189 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony