dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 92 z 214
Pokaż wyniki od 1.821 do 1.840 z 4265
  1. #1821
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kozien
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Sieborowice
    Posty
    107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał conq Zobacz post
    Witam,

    Dodaję plusa do zamieszczonej już na białej liście firmie Tynk-Tech
    Wykonali u mnie tynki maszynowe knaufa , które przerosły moje oczekiwania
    i cenowo też byłem miło zaskoczony

    pozdrawiam
    Skąd jest ta firma i ile płaciłeś ?
    kozien

  2. #1822
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kozien
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Sieborowice
    Posty
    107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mozarcik Zobacz post
    Witam,

    zakończyliśmy stan surowy otwarty, więc podzielę się kolejnymi doświadczeniami:

    dom wybudowała nam ekipa Pana Piotra Zasadniego (Fachbud). Budowali wcześniej u rodziny, przy czym zostali im poleceni. Nie mam do nich najmniejszych zastrzeżeń. Wszystko w terminie (umawialiśmy się z nimi w jesieni zeszłego roku i - tak jak się dogadaliśmy - zaczęli w marcu br.). Skorzystałam także z wzoru umowy polecanej tu na forum (Pan Piotr nie miał najmniejszych zastrzeżeń - podpisał bez słowa). Zbudowali nam piwnicę (z wylaną płytą - jak się okazało, nie każda ekipa to stosuje, niektórzy zostawiają pod stopami po prostu ziemię i tylko pną ściany do gry...), parter, poddasze użytkowe, wraz z dachem (deskowanym, dachówka ceramiczna). Wszystkie nasze "widzimisię" poprawiali wg naszego życzenia (pomimo braku tego w projekcie). Mieli może z jedną, dwie mniejsze wpadki (np. początkowo ścianę kolankową na poddaszu wymurowali o 1 pustak za mało - ale to już wina błędnego i niekompletnego projektu, o którym pisałam poprzednio), Ilekroć ktoś teraz do nas przychodzi na budowę, to zazdrości nam świetnego stanu surowego - ścian równych, prostych, "techniki" budowania, pomysłów (np. pomimo brau kanalizacji już zawczasu wbudowali nam rury w posadzkę, aby w przyszłości tylko się ewentualnie podłączyć). W ekipie mają też stolarza - on w sumie nas naprowadził na o wiele lepszy pomysł położenia schodów ażurowych w salonie (choć powinna to zrobić pani architekt....). Poza tym, ostatnio jak przyszła ekipa do pomiaru okien, to byli mocni podziwu dla panów budujących, gdyż maksymalne różnice na pionie w oknach wynosiły 0,5 - 1 cm góra (a w poprzednim domu, skąd brali pomiar, było to nawet 12 cm!!!!). Zatem szczerze polecam. My jeszcze się pewnie do nich uśmiechniemy przy okazji robienia podbitki czy strychu.

    Przy okazji polecę firmę Trapez - Carbo z Zakopańskiej. Wybieraliśmy u nich dachówki, rynny i okno dachowe. Może cen nie mieli zbyt rewelacyjnych, ale można rzec, że przyzwoite (nam akurat się udało trafić na tę dachówkę i kolor co chcieliśmy, bo poprzedni zamawiający się rozmyślił co do koloru i im zalegała na stanie). Jedyne co radzę w ich przypadku, to samemu sobie zrobić obliczenia ilości dachówek i innych elementów. Chyba nie mają ręki do tych fachowców, bo nam obliczyli w sumie o 1 paletę za mało i musieliśmy domawiać (i czekać 3 tygodnie na zamówienie). Reszta elementów była w porządku. Poza tym, to wszystko miło, profesjonalnie (pan nas obsługujący (Tomasz) znał nawet historię firm produkujących dachówki do kilku fuzji wstecz) Dowóz na budowę organizują bezpłatnie, a po wszystkim zabierają palety z powrotem i zwracają za nie pieniążki na rachunek.

    Wybieraliśmy także okna do domu (PCV). I tu moje ogromne rozczarowanie. Jako że mamy domek 2-rodzinny, w sumie mieliśmy 28 sztuk okien. Koniec końców zamówiliśmy w OknoPlusie (choć zwiedziliśmy chyba ponad 15 punktów...). Np. w Okno-Plaście nie mają w ofercie stopniowanego uchyłu, ponadto kolorystyka dość powszechna. W OknoPlusie wprowadzili ostatnio chyba kilka nowych kolorów (my wybraliśmy właśnie jeden z nich). Co mnie znowu zdziwiło, w fabyce OknoPlastu w Ochmanowej dają nawet mniejsze rabaty niż u dystrybutorów w Krakowie! A wydawać by się mogło, że powinno być na odwrót... Nasze okna zamówiliśmy na Węgrzcach - tam dostaliśmy najkorzystniejszą cenę (a przecież było o co walczyć w kontekście ilości okien). Co prawda ten pomiar przekładali dwukrotnie, ale w końcu się zjawili. O efektach poinformuję po montażu.

    Mam od Was pytanie: czy możecie polecić jakiegoś architekta wnętrz? Przed robieniem elektryki musimy wiedzieć, gdzie mają być gniazdka i może warto byłoby już teraz zaprojektować np. salon czy kuchnię...

    Pozdrawiam
    Poszukuję inf. o okno-plusie a dokładnie montażystach w Węgrzcach, też zastanawiam się nad tą firmą ale chciałbym wiedzieć jak montują okna. Jeśli można proszę o odp.
    kozien

  3. #1823
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Gonzokrak
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Północ Krakowa
    Posty
    25

    Domyślnie Izolacja balkonów i tarasów

    Witam
    Poszukuję pilnie ekipy do zrobienia izolacji na balkonach i tarasie. Może ma ktoś ekipę do polecenia i może się podzielić informacją jaką izolację położył.
    Czekam na odpowiedz

  4. #1824
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ulkap
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozien Zobacz post
    Poszukuję inf. o okno-plusie a dokładnie montażystach w Węgrzcach, też zastanawiam się nad tą firmą ale chciałbym wiedzieć jak montują okna. Jeśli można proszę o odp.
    Chodzi o firmę Graffitti Stop?
    Home sweet home!

  5. #1825
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    SweetMonia

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozien Zobacz post
    Kto ma doświadczenie z firmą TEKO - schody? Poszukuję kogoś na północ Krakowa do instalacji elektrycznych i wod-kan. Kogo możecie polecić? Może do centralnego odkurzacza też by się ktoś nadawał godny polecenia?
    Witam, osobiście nie miałam doświadczenia z firmą TEKO, ale widziałam jak wyglądają ich schody u dwójki znajomych - totalna porażka Po roku u znajomej schody bujają się na wszystkie strony, a u znajomego trzeszczą, zgrzypią i piszczą, do tego zaczęły się rozwarstwiać. Oboje czekają na serwis gwarancyjny, ale firma ich olewa. Ja na pewno nie skorzystam z ich usług.

    U mnie elektrykę i centralny odkurzacz robiła firma Amper Tech i jestem bardzo zadowolona. Mogę polecić.
    Wod-kana i CO sama poszukuję, więc tutaj nie pomogę.

  6. #1826
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kozien
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Sieborowice
    Posty
    107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał ulkap Zobacz post
    Chodzi o firmę Graffitti Stop?
    tak dokładnie o nich
    kozien

  7. #1827
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kozien
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Sieborowice
    Posty
    107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał SweetMonia Zobacz post
    Witam, osobiście nie miałam doświadczenia z firmą TEKO, ale widziałam jak wyglądają ich schody u dwójki znajomych - totalna porażka Po roku u znajomej schody bujają się na wszystkie strony, a u znajomego trzeszczą, zgrzypią i piszczą, do tego zaczęły się rozwarstwiać. Oboje czekają na serwis gwarancyjny, ale firma ich olewa. Ja na pewno nie skorzystam z ich usług.

    U mnie elektrykę i centralny odkurzacz robiła firma Amper Tech i jestem bardzo zadowolona. Mogę polecić.
    Wod-kana i CO sama poszukuję, więc tutaj nie pomogę.
    dziękuje za to Teko w takim razie i szukam kogoś innego
    kozien

  8. #1828

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozien Zobacz post
    Skąd jest ta firma i ile płaciłeś ?
    Na Białej/Czarnej liście są na nich namiary łącznie chyba z linkiem www
    ceny też tam mają

  9. #1829
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ulkap
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozien Zobacz post
    tak dokładnie o nich
    Wg mnie montażyści są OK aczkolwiek my zamawialiśmy w tej firmie przede wszystkim ze względu na dobrą cenę i profesjonalną obsługę przez p. Kamila. Okna zamontowane prawidłowo i terminowo aczkolwiek ja się na montażystów raz wkurzyłam bo zostawili drewniane kliny w piance, które potem przyjeżdżali usuwać i niby usunęli ale potem się okazało, że nie (kliniki zaczęły parcieć, itp.) i musieliśmy to po nich poprawiać. Montowali nam też drzwi wejściowe i tu bez zastrzeżeń. Kombinowaliśmy z terminem do ostatniej chwili i byli bardzo wyrozumiali i się dostosowali (aczkolwiek to też chyba bardziej zasługa p. Kamila niż samych montażystów). Generalnie są OK i mogę ich polecić.
    Home sweet home!

  10. #1830
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kozien
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Sieborowice
    Posty
    107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał ulkap Zobacz post
    Wg mnie montażyści są OK aczkolwiek my zamawialiśmy w tej firmie przede wszystkim ze względu na dobrą cenę i profesjonalną obsługę przez p. Kamila. Okna zamontowane prawidłowo i terminowo aczkolwiek ja się na montażystów raz wkurzyłam bo zostawili drewniane kliny w piance, które potem przyjeżdżali usuwać i niby usunęli ale potem się okazało, że nie (kliniki zaczęły parcieć, itp.) i musieliśmy to po nich poprawiać. Montowali nam też drzwi wejściowe i tu bez zastrzeżeń. Kombinowaliśmy z terminem do ostatniej chwili i byli bardzo wyrozumiali i się dostosowali (aczkolwiek to też chyba bardziej zasługa p. Kamila niż samych montażystów). Generalnie są OK i mogę ich polecić.
    Dzięki za odpowiedź, no tak Pan Kamil widać zna się na tym czym handluje i zasługuje na miano profesjonalisty
    kozien

  11. #1831

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mozarcik Zobacz post
    Witam,


    Przy okazji polecę firmę Trapez - Carbo z Zakopańskiej. Wybieraliśmy u nich dachówki, rynny i okno dachowe. Może cen nie mieli zbyt rewelacyjnych, ale można rzec, że przyzwoite (nam akurat się udało trafić na tę dachówkę i kolor co chcieliśmy, bo poprzedni zamawiający się rozmyślił co do koloru i im zalegała na stanie). Jedyne co radzę w ich przypadku, to samemu sobie zrobić obliczenia ilości dachówek i innych elementów. Chyba nie mają ręki do tych fachowców, bo nam obliczyli w sumie o 1 paletę za mało i musieliśmy domawiać (i czekać 3 tygodnie na zamówienie). Reszta elementów była w porządku. Poza tym, to wszystko miło, profesjonalnie (pan nas obsługujący (Tomasz) znał nawet historię firm produkujących dachówki do kilku fuzji wstecz) Dowóz na budowę organizują bezpłatnie, a po wszystkim zabierają palety z powrotem i zwracają za nie pieniążki na rachunek.



    Pozdrawiam
    Jak długo czekałeś na zabranie palet? - U mnie już leżą miesiąc i nie ma kto zabrać. Powiedzieli mi, że zabierają palety grzecznościowo - gdy jadą z towarem w dany rejon.
    Poza tym z reklamacją są problemy. Gdy składałam reklamację pytałam jak to zrobić. Powiedziano mi że mam dołączyć zdjęcia rozbitej dachówki. Tak też zrobiłam. Po prawie miesiącu czekania dostałam odpowiedź, że reklamacja uznana, ale muszę im przywieźć rozbitą dachówkę. Gdy pytałam - nie było o tym mowy. Dachówka została przysypana ziemią, gdy porządkowaliśmy teren. Teraz mam wygrzebywać z ziemi, bo inaczej nie wymienią mi. Poza tym kupowałam pełnowartościowy towar, a dostałam uszkodzony i mam na własny koszt im zawieźć?
    Nie wiem, czy ja tak trafiłam, czy to jest taka praktyka w firmie. Dopóki nie zapłaciłam za towar wszystko było miło i uprzejmie. Gdy dostali kasę, zaczęło się olewanie klienta.

  12. #1832
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jfilemonowicz
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    czarna lista : fliziarz 791469308 lub 796146537 lub 792913091

    pracował dla nas wielokrotnie i zbierał same superlatywy, ale raz wyciął taki numer że odradzam !!!
    Architekt z powołania.

  13. #1833

    Domyślnie

    Cytat Napisał qqlio Zobacz post
    To moze "przy okazji" kierbuda

    CZARNA LISTA Odradzam: Kierownik budowy Marian Lukasik
    Odebrane szalunki law na gruncie nienosnym i odebrana konstrukcja dachu, ktora po wizycie insp. nadzoru wymagala duzych, istotnych poprawek to chyba wystarczajace wytlumaczenie.

    Pozdrawiam
    Tak tylko potwierdzam swoj wlasny wpis dodajac nowy fakt
    Ten kierownik dodatkowo probowal wyciagnac ode mnie dodatkowo 500PLN za oswiadczenia o zakonczeniu budowy, ktorych wystawienie jest jego obowiazkiem.
    Generalnie wspolpraca z tym Panem byla zerowa, a jego kompetencje mizerne.
    Tutaj nieco na wlasne zyczenie padlem ofiara typowego bledu "poczatkujacych" i wzialem ekipe z wsadem kierownika budowy...
    Pozdrawiam budujacych.

  14. #1834
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mozarcik
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akadi Zobacz post
    Jak długo czekałeś na zabranie palet? - U mnie już leżą miesiąc i nie ma kto zabrać. Powiedzieli mi, że zabierają palety grzecznościowo - gdy jadą z towarem w dany rejon.
    Poza tym z reklamacją są problemy. Gdy składałam reklamację pytałam jak to zrobić. Powiedziano mi że mam dołączyć zdjęcia rozbitej dachówki. Tak też zrobiłam. Po prawie miesiącu czekania dostałam odpowiedź, że reklamacja uznana, ale muszę im przywieźć rozbitą dachówkę. Gdy pytałam - nie było o tym mowy. Dachówka została przysypana ziemią, gdy porządkowaliśmy teren. Teraz mam wygrzebywać z ziemi, bo inaczej nie wymienią mi. Poza tym kupowałam pełnowartościowy towar, a dostałam uszkodzony i mam na własny koszt im zawieźć?
    Nie wiem, czy ja tak trafiłam, czy to jest taka praktyka w firmie. Dopóki nie zapłaciłam za towar wszystko było miło i uprzejmie. Gdy dostali kasę, zaczęło się olewanie klienta.
    U nas było trochę inaczej. Te palety zabrali rzeczywiście przy okazji, bo - jak pisałam wyżej - musieliśmy domówić dodatkową dachówkę i właśnie jak ją nam przywieźli (1 paleta), to zabrali wszystkie pozostałe.
    Co do reklamacji, to my dachówki przeglądnęliśmy od razu w momencie, jak je nam przywieźli. I od razu stwierdziliśmy braki i zwyczajnie oddaliśmy uszkodzone dachówki panu kierowcy (o fakcie reklamacji tylko poinformowaliśmy dzwoniąc do Pana Tomka). I problemów nie było żadnych z tego tytułu. Żadnych zdjęć, żadnych pism itp. No ale może mieliśmy po prostu szczęście...

  15. #1835

    Domyślnie

    Witam,

    To moje pierwsze polecenie ale jestem je winien.

    Z przekonaniem polecam flizarza - Pana Lucjana z Krakowa.
    Człowiek wolny w swojej pracy ale bardzo dokładny. Robił u mnie łazienkę z "wygibasami", salon oraz kuchnię.
    Nie wydziwia, jak trzeba doradzi, bardzo przyjemny człowiek. Pracuje sam.
    Telefon: 510 968 505.
    Pojemności butelek wódki według informatyków:
    0.1 l - demo
    0.25 l - trial version
    0.5 l - personal edition
    0.7 l - professional edition
    1.0 l - network edition
    1.75 l - enterprise
    3 l - for small business
    5 l - corporate edition

  16. #1836
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ulkap
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał jfilemonowicz Zobacz post
    czarna lista : fliziarz 791469308 lub 796146537 lub 792913091

    pracował dla nas wielokrotnie i zbierał same superlatywy, ale raz wyciął taki numer że odradzam !!!
    Jak się nazywa ten jegomość?
    Home sweet home!

  17. #1837
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akadi Zobacz post
    Jak długo czekałeś na zabranie palet? - U mnie już leżą miesiąc i nie ma kto zabrać. Powiedzieli mi, że zabierają palety grzecznościowo - gdy jadą z towarem w dany rejon.
    Poza tym z reklamacją są problemy. Gdy składałam reklamację pytałam jak to zrobić. Powiedziano mi że mam dołączyć zdjęcia rozbitej dachówki. Tak też zrobiłam. Po prawie miesiącu czekania dostałam odpowiedź, że reklamacja uznana, ale muszę im przywieźć rozbitą dachówkę. Gdy pytałam - nie było o tym mowy. Dachówka została przysypana ziemią, gdy porządkowaliśmy teren. Teraz mam wygrzebywać z ziemi, bo inaczej nie wymienią mi. Poza tym kupowałam pełnowartościowy towar, a dostałam uszkodzony i mam na własny koszt im zawieźć?
    Nie wiem, czy ja tak trafiłam, czy to jest taka praktyka w firmie. Dopóki nie zapłaciłam za towar wszystko było miło i uprzejmie. Gdy dostali kasę, zaczęło się olewanie klienta.
    u mnie bylo identycznie!! wyslalem zdjecie z dachowka czekalem 4 msc ( zostalo mi dachowki bocznej wiec dach skonczyli ) po kilku msc sie przypomnialem oni do mnie ze mam uszkodzona dachowke przywiezc m owie nie mam sorry sprzatalem kolo domu - napisalem pismo i odstąpili od rządań

    czlowiek im zostawil 45000 a tak postepuja... z paletami musialem zawiezc sam na przyczepce bo sie doprosić nie moglem

    mam takie samo zdanie jak ty o Trapezie - do zapłaty są mega uprzejmi jak zaplacisz mają Cię w D...

    Ja kupowalem u wspomnianego Pana Tomka... nie wiem jak Wy podobno roznie mozna trafic sasiad tam teraz kupuje dachowke powiedzialem zeby szedl do kogos innego

  18. #1838

    Domyślnie

    Kolejny raz mogę, a właściwie muszę polecić super fachowca -stolarza. Robił już u mnie drzwi wewnętrzne, boazerie oraz sufity oraz kuchnie. wszystko w dębinie. i zawsze byłem mega zadowolony. a teraz mogę go polecic z czystym sumieniem dla wszystkich którzy mają w planie wykonać u siebie schody. Potrzebujesz zdjęć pisz. Działa głownie w małopolsce.Tel Piotr Miodek 506140382

  19. #1839
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kozien
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Sieborowice
    Posty
    107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał passatwv Zobacz post
    Kolejny raz mogę, a właściwie muszę polecić super fachowca -stolarza. Robił już u mnie drzwi wewnętrzne, boazerie oraz sufity oraz kuchnie. wszystko w dębinie. i zawsze byłem mega zadowolony. a teraz mogę go polecic z czystym sumieniem dla wszystkich którzy mają w planie wykonać u siebie schody. Potrzebujesz zdjęć pisz. Działa głownie w małopolsce.Tel Piotr Miodek 506140382
    chciałbym zobaczyć te schody [email protected].
    Dzięki
    kozien

  20. #1840
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Rapik

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Morawica
    Posty
    6

    Domyślnie

    Mnie też zrobił w konia!!! zabrał mi dziennik i nie chce go oddać!!!!!!! najpierw umówiliśmy od całości roboty a po wykonaniu prac okazało się że oprócz tego co umówiliśmy się to jeszcze muszę zapłacić za godziny przepracowane u mnie....
    JEST ŻAŁOSNY!!!!
    I SZUKA NAIWNIAKÓW!!!!
    DOBRZE BAJERUJE....

Strona 92 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony