dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 190 z 192
Pokaż wyniki od 3.781 do 3.800 z 3827
  1. #3781

    Domyślnie

    Roślina wygląda całkiem zdrowo, oprócz oczywiście opisanych wyżej objawów. Nie dotyczy to też wszystkich pędów. 1- 2 dziennie.
    'Always have the ugliest house in the street-then you don't have to look at it'

  2. #3782
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Fytoftoroza.

  3. #3783

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Fytoftoroza.
    Jakoś mi te objawy nie bardzo pasują. Oto co wyczytałam w necie: Fytoftoroza atakująca rośliny liściaste ujawnia się na liściach w postaci nekrozy występującej na ogonkach liściowych i blaszce liściowej, rozszerza się w kierunku wierzchołków liści tworząc kształt litery V lub w postaci dużych, ciemnobrunatnych, mokrych plam, które na dolnej stronie blaszki pokryta jest białym nalotem grzybni. Powierzchnia kory jest pomarszczona i zamiera. Niezdrewniałe pędy i kwiatostany zamierają. Choroba prowadzi również do redukcji korzeni i zamierania podstawy łodygi. Przy podstawie pędu, po zdrapaniu kory, wyraźnie widoczna jest różnica między zbrązowiałą – chorą, a jasną – zdrową tkanką.
    Dzisiaj znowu znalazłam zwiędnięty pęd. Te, które oberwałam wcześniej wypuszczają boczne. Cała roślina wygląda zdrowo, nie ma żadnych plam. Blaszki liściowe są czyste, tylko łodyga w jednym miejscu przewężona i uschnięta.
    'Always have the ugliest house in the street-then you don't have to look at it'

  4. #3784
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Pomyliło mi się z wertycyliozą. Sorry

  5. #3785

    Domyślnie

    No właśnie, też sądzę, że to wertycylioza. Czy jest jakaś szansa na uratowanie roślin? Mam około 30 berberysów i część z nich wykazuje objawy. Serce by mi pękło, gdybym musiała je wszystkie wykopać. Po oprysku Topsinem jakiś czas był spokój, a teraz przy tej upalnej pogodzie znowu znajduję uschnięte gałązki. Obrywam je i palę. Wygląda na to, że nie ma na to skutecznego lekarstwa, ale może jest coś, co roślinie może pomóc zwalczyć tego paskudnego grzyba.
    'Always have the ugliest house in the street-then you don't have to look at it'

  6. #3786
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chyba zostaje tylko zalewanie chemią roślin i gleby przy korzeniach.

  7. #3787
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Przetnij długim cięciem, skośnym, porażony pęd. Przy werticiliozie widać brązowe drewno.
    Sarfun 500 SC (0,1%) lub Topsin M 500 SC (0,1%). Opryskać i porządnie podlać.

  8. #3788

    Domyślnie

    Mirku ja z prośbą o diagnozę i leczenie berberysów
    Mam ich wiele, posadzone w szpalerach, pojedyncze sztuki i pojedyncze gałązki w z pozoru zdrowym krzewie jakby usychały- tj na jednym krzewie sa całkowicie zdrowe pędy z błyszczącymi liśćmi a obok drugi pęd tego samego krzaka ma usychające liście-zwijają się jak uschnięte w ruloniki . Po czym rosną obok siebie całkowicie zdrowe krzewy i np 5 krzaków dalej jest taki podejrzany następny. Dodam ,że u nas na zachodzie- lubuskie od msc była cały czas gorąco wprost sucho, i nie podlewałam tych krzewów za często, myślałam ,że to zwykłe podsychanie od suszy ale może by czymś opryskać bo może to jakiś grzyb?? lub co innego gorszego? Poradź Jutro wstawię fotkę
    Dla chcącego nic trudnego!

  9. #3789
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Ponoć Ci popadało... a oprysk jw. Choroba jest dziwna o tyle, że na danej roślinie może w tym roku występowac, a w następnym roślina rośnie ładnie i zdrowo.

  10. #3790

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie, zakupiłem kilka miesięcy temu 90szt. tuji szmaragd, w tej chwili sadzonki mają ok 30-35cm i są w donicach.
    Doniczki są poukładane w ogrodzie, tuje rosną i mają się dobrze.
    Zbliża się zima, a w tej chwili nie mogę wsadzić je w ziemię. Jak mogę je przechować przez zimę? Boję się, że korzenie w donicach przemarzną jeśli nie wsadzę ich do ziemi. Co zrobić?

  11. #3791
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zakop całe donice w ziemi , najlepiej w półcieniu i obsyp ziemię liśćmi lub korą.

  12. #3792

    Domyślnie

    Dziękuję za informację.
    Nie ma jakiejś innej opcji? szczerze nie mam za bardzo w tej chwili gdzie ich wkopać.
    Czy korzenie rzeczywiście może przemrozić? Może gdybym przeniósł je na oświetlone poddasze?
    - niestety nie jest ocieplone i temperatura na poddaszu = temperatura na zewnątrz.

  13. #3793
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    korzenie trzeba zabezpieczyć przed mrozami.
    Zima może być łagodna, ale równie dobrze może być -25 stopni.

  14. #3794
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rene161

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    płock
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    62
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie ,zwracam się do was z gorącą prośbą , zaraz po kupnie domu eksperymentowałam z roślinami i powstał haos .Chcę zrobić teraz porządek z roślinami , ktore posadzilam punktowo , jest to dla mnie okropny problem podczs koszenia i nie tylko chodzi też o wygląd wizualny].Myślę o wyłożeniu przestrzeni gdzie są rośliny arowłókniną i o rozsodnym poprzesadzaniu roślin tak by stworzyć jakieś kompozycje .Problem w tym że nie wiem od czego zacząć?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8242077.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	179377

  15. #3795
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Od zrobienia inwentaryzacji tego co masz i możesz wykorzystać, przesadzić. Potem na tej bazie robisz projekt ogrodu i wychodzi Ci spis roślin, które musisz uzupełnić w zaplanowanych kompozycjach. A potem już tylko realizacja zaplanowanych rabat.

  16. #3796
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rene161

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    płock
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    62
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dzieki mam taki zamiar juz spisałam wszystkie rośliny ,chcę zagospodarować cały ten teren na którym są teraz rośliny i wkomponować jakąś alejkę , może Elfir masz jakąś wizję jak Twoim zdaniem powinno to wyglądać?

  17. #3797
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie mam wizji, bo to tylko jakiś mały wycinek działki a ogród projektuje się calościowo.

  18. #3798
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar alusia1974
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Zory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski Zobacz post
    Ha, żebym ja wiedział, gdzie.... dawno to było. Zresztą ostatnio olałem fotosik, niezależnie od tego, ile wywalę starych fotek to mi obwieszcza, że mam 100 i muszę coś tam kupić. A mam w d... Dlatego mogą być krzyżyki.
    Tu mam takie cuś, samego ogrodu to tam mało
    http://www.flickr.com/photos/bandite...09229451/show/
    bardziej roślinki.
    Witaj Mirku,piekny ogrod!!!!
    Widze,ze masz bluszcz "Golden Colibri"bodajze,pieknie wyglada.Czy mozesz mi powiedziec jak on sie sprawuje?Szybko rosnie?Czy w pelnym sloncu da sobie rade?Chce obsadzic betonowy plot(lewa strona sasiada)bluszczem wlasnie,szukam najlepszej odmiany.Sciana polnocna,czyli slonce caly dzien tam pada.Gorny Slask.W szkolce polecaja mi "Goldenheart"-pewnie dlatego,ze taki akurat maja w ofercie.

  19. #3799
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Przepraszam, dawno nie zaglądałem.
    Oba ładne- i oba nie na nasz klimat. Rośnie ładnych kilka lat... i jak już urośnie to trafia się taka zima jak poprzednia, co kończy się tym, że znów z mozołem odrasta od ziemi.
    Niestety, nie najlepszy pomysł. Nawet gatunek w podłe zimy mocno potrafi przemarznąć. Na glebie, pod śniegiem nie ma problemu. Na wygwizdówku ryzyko. U Ciebie owszem, trochę cieplejsze strony... może?

  20. #3800

    Domyślnie

    Czy mogę opryskać teraz róże miedzianem? -mają już pączki

Strona 190 z 192