dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 92 z 192
Pokaż wyniki od 1.821 do 1.840 z 3827
  1. #1821

    Domyślnie

    Jak wykończyć żarnowiec? ale tak na amen.

    ps. mam tego "na hektary".

  2. #1822
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał skromny facet
    Jak wykończyć żarnowiec? ale tak na amen.

    ps. mam tego "na hektary".
    jak na amen to, aż strach napisać taki płyn na R chyba się zaczyna
    ale jak hektary to może zajmnij się produkcją mioteł

  3. #1823
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Wycinać przy ziemi, bezpośrednio po wycięciu posmarować tym na R 1:1 z wodą. Taniej wyjdzie niż oprysk, a i preparatu mniej wyjdzie (ekologiczniej chyba?)

  4. #1824

    Domyślnie

    Witam,
    My przymierzamy się do budowy w przyszłym roku ale już teraz chcę zaplanować umiejscowienie domu i resztę ogrodu.
    Stąd moja prośba... potrzebuje namiar na "zielonego" człowieka z okolic Błonie - Kampinos..... możecie kogoś poradzić.
    Projekt domu też chcemy indywidualne więc jeżeli człowiek będzie współpracował z fajnym architektem to tym lepiej.
    pozdrawiam
    mobile 602 645 876
    hydraulik.net.pl

  5. #1825
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Mirku, pytanie czy zrębki opałowe (nazwa handlowa) mogą zastąpić ....korę
    w skłd tego wchodzą trociny, pozostałości po łupaniu drewna, gałązki drobne,
    liście, igły ........to są odpady z drewna opałowego (sosna) i kominkowego (dąb,
    buk, brzoza, topola
    wizualnie to jest mało estetyczne w porównaniu z korą, ale cena 45zł za mp jest
    fajna
    poszłoby to pod Rh, azalie i magnolie a na wierzch już kora

  6. #1826

    Domyślnie

    Ta cena kory to juz kompletnie zwariowala, zreszta tak jak cena torfu tej wiosny...

  7. #1827
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamles
    Mirku, pytanie czy zrębki opałowe (nazwa handlowa) mogą zastąpić ....korę
    w skłd tego wchodzą trociny, pozostałości po łupaniu drewna, gałązki drobne,
    liście, igły ........to są odpady z drewna opałowego (sosna) i kominkowego (dąb,
    buk, brzoza, topola
    wizualnie to jest mało estetyczne w porównaniu z korą, ale cena 45zł za mp jest
    fajna
    poszłoby to pod Rh, azalie i magnolie a na wierzch już kora
    Może. Lepszy rydz.. korą posypać po wierzchu, coby nie straszyło.
    A co do ceny- kiedyś prosili, żeby brać. Prawo popytu..

  8. #1828
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Cytat Napisał jamles
    Mirku, pytanie czy zrębki opałowe (nazwa handlowa) mogą zastąpić ....korę
    w skłd tego wchodzą trociny, pozostałości po łupaniu drewna, gałązki drobne,
    liście, igły ........to są odpady z drewna opałowego (sosna) i kominkowego (dąb,
    buk, brzoza, topola
    wizualnie to jest mało estetyczne w porównaniu z korą, ale cena 45zł za mp jest
    fajna
    poszłoby to pod Rh, azalie i magnolie a na wierzch już kora
    Może. Lepszy rydz.. korą posypać po wierzchu, coby nie straszyło.
    A co do ceny- kiedyś prosili, żeby brać. Prawo popytu..
    z ceną mi się, źle dojrzało ..... 20zł/m3

  9. #1829

    Domyślnie

    Mirku mam pytanko, znowu mamy w ogrodzie problem z bezpańskimi kotami , mimo że mamy ogrromną kopę piachu( gdzie EWENTUALNIE mogłyby się załatwiać) robią to złośliwie na moich nowo posadzonych rabatkach Wokół iglaków podsypałam wszystko korą i posadziłam wrzosy i inne bylinki. Natomiast co z niezapominajkami i płomykiem douglasa??? Czy moge podsypac lekko korą???? w miejscu gdzie podsypałam rośliny kora koty już nie grasują. Nie wiem jednak czy to nie zaszkodzi i niezapominajkom i płomykom???
    A może polecisz bylinki którym kora nie zaszkodzi a koty nie będą grasować??? mam masę roślin które niestety kolejny rok będą musiały rosnąć w donicach- dzwonek gargański, macierzanka, brzoskwinolistny, campanulla, goździki, liatria, sasanki, lilie, ismeny, szarotka alpejska, heliotrop, szałwia omączona(???), trzykrotka, odętka i wiele innych czy któras z nich nadaje sie do ogrodu- oczywiście przy podsypaniu korą???
    Życie jest piękne, jeśli żyć się umie.

  10. #1830
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał jag_24
    Mirku mam pytanko, znowu mamy w ogrodzie problem z bezpańskimi kotami , mimo że mamy ogrromną kopę piachu( gdzie EWENTUALNIE mogłyby się załatwiać) robią to złośliwie na moich nowo posadzonych rabatkach Wokół iglaków podsypałam wszystko korą i posadziłam wrzosy i inne bylinki. Natomiast co z niezapominajkami i płomykiem douglasa??? Czy moge podsypac lekko korą???? w miejscu gdzie podsypałam rośliny kora koty już nie grasują. Nie wiem jednak czy to nie zaszkodzi i niezapominajkom i płomykom???
    A może polecisz bylinki którym kora nie zaszkodzi a koty nie będą grasować??? mam masę roślin które niestety kolejny rok będą musiały rosnąć w donicach- dzwonek gargański, macierzanka, brzoskwinolistny, campanulla, goździki, liatria, sasanki, lilie, ismeny, szarotka alpejska, heliotrop, szałwia omączona(???), trzykrotka, odętka i wiele innych czy któras z nich nadaje sie do ogrodu- oczywiście przy podsypaniu korą???
    Na koty sposobu nie mam, również nie gustuje w grzebaniu podczas pielenia w kocim g..., kora na pewno nie zaszkodzi. A do ogrodu z tej litanii to bodaj wszystko można posadzić. Zresztą..:
    http://www.swiatkwiatow.pl/ismena---...llis-id94.html
    Znajdziesz swoje roślinki.

  11. #1831
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamles
    z ceną mi się, źle dojrzało ..... 20zł/m3
    Jak barszcz..

  12. #1832

    Domyślnie

    dziękuję za odpowiedź...podsypałam wszystko co się dało póki co....kitek już był i kopał ale w jednym miejscu. Od paru dni jednak pomykam z konewką po ogrodzie i leję litry wody bo sierściuchy tego nie lubią
    Życie jest piękne, jeśli żyć się umie.

  13. #1833

    Domyślnie

    pomozcie bo nie wiem gdzie szukac informacji

    czy media (prad, gaz, woda) prowadzone w ziemi ograniczaja jakos sadzenie roslin? np. korzenie moglyby uszkodzic rury?
    nie wiem jak gleboko siegaja korzenie np. tui, swierkow?

  14. #1834
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Nie bardzo sobie wyobrażam uszkodzenie bądź co bądź solidnej, stalowej czy plast. rury. Ale w przypadku awarii.... wiadomo, trzeba się dokopać.

  15. #1835

    Domyślnie

    czy już można do ziemi wsadzic dynie - grzybek, melona i tykwe? wykiełkowały w domu w doniczce i wyrasta im kolejny okrągły liść? pozdrawiam Lilka
    Glilkos SAMOTNIKOS sweterkos de domo kobitos vel Jamelios&Ptysios mamitos

  16. #1836

    Domyślnie

    Witam - mam pytanie do Mirka, choć nie tylko.

    Chcę kupić krzewy ( np. derenie, tawułki, ogniki itp...), oraz świerki i trochę "lepsze" iglaki, 2-3 letnie(ze sklepu ogrodniczego) wykopane z ziemi z nagimi korzeniami.
    Będę mogła je posadzić tej jesieni, choć bardziej prawdopodobne, że na przyszłą wiosnę. Czy mogę z jak najmniejszym uszczerbkiem dla zdrowia roślin:

    1 - zadołować tak normalnie , razem we wspólnym dole ( najtańsza wersja)
    2 - wkopać osobno, stosują obręcz plastikową żeby korzenie utrzymać w ryzach i żeby potem z jak najmniejszym bólem je przesadzić.
    3 - lub owinąć je w worki z juty z opcją jak wyżej.(najdroższa wersja)

    I jeszcze pytanie czy mogę tak samo przechować rośliny tzn zadołować je do docelowego nasadzenia kupione w workach jutowych l donicach

    dziękuję za rady.

  17. #1837

    Domyślnie dołowanie roślin

    Wydaje mi się, że dołowanie rośłin przez okres letni to duże ryzyko. Ja bym po prostu kupiła te rośliny na jesieni.
    Albo posadziła i jesienią przesadziła. Na pewno przez jeden sezon wegetacyjny ich korzenie nie rozrosną się i nie sa potrzebne opaski. Należy tylko potem wykopać je z odpowiednio większą bryłą korzeniową.
    Ewa G.

  18. #1838
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Mb37, a dlaczego chcesz kupować rośliny aż z takim zapasem czasu?

  19. #1839

    Domyślnie

    Bo mogę je kupić " za grosze" i teraz mam trochę gotówki. Jak skończymy budowę bardzo, bardzo chciałabym założyć ogródek (to znaczy nasadzić właśnie drzewa i krzewy) a z kasą będzie krucho! Dla mnie ogród jest następnym pokojem, który chcę bardzo szybko urządzić. Dlatego jak mam możliwość i nie zaszkodzi to roślinom kupiłabym je teraz. Mogę je "przechować" na działce u rodziców.
    Myslisz, że to zły pomysł?

  20. #1840
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał glilka
    czy już można do ziemi wsadzic dynie - grzybek, melona i tykwe? wykiełkowały w domu w doniczce i wyrasta im kolejny okrągły liść? pozdrawiam Lilka
    Szlag trafi po pierwszym przymrozku. Zresztą - żeby to rosło, to potrzebuje > 15 st. Pewno po 15. 05. A po co tak wcześnie było siać?

Strona 92 z 192