dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie

    Różności rzad ostatnio oglasza i niektore rzeczy nawet zachwycają.
    Jakos jednak trudno mi uwierzyć - napiszcie co sądzicie o tych planach, kiedy (jeśli w ogóle) te plany wejdą w życie. Jak wiadomo potrzeba do tego wiele ustaw, ktorych jeszcze nikt nei uchwalił.
    Cytuję za Gazeta Wyborczą:
    "Będą udzielane nisko oprocentowane kredyty - ok. 9 proc. na 25 lat, o stałej stopie, przeznaczone dla budujących dla siebie (...) Nadzorem tego planu zajmie sie Krajowy Fundusz Mieszkaniowy wsparty przez skarb państwa kwotą 2 mld złotych. Jednak kredyty będa udzielane przez komercyjne banki, ktorym Fundusz będzie refundował różnicę między oprocentowaniem kredytu komercyjnego i budowlanego.
    - Nie likwidujemy przy tym ulgi w podatku dochodowym od osób fizycznych. Nadal będzie można odpisać oprocentowanie od kredytu na budowę mieszkania. Realny koszt tego kredytu to ok. 6,5 proc. powiedział Pol(...)"

    Co sądzicie o tych zapowiedziach??

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    byl taki, co obiecal mlodym mieszkania na wiosne. ja nie lykam tego co czerwoni gadaja i dobrze na tym wychodze-nie spotyka mnie zawod.(milosny??)

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Karola - zdecydowana większość nas tutaj jest już na starej uldze i na odsetki się nam nie należy. Skąd wiesz komu będą dawać? Od udzielenia kredytów zwykle płaci się prowizję i to na dzieńdobry. W większości budowlanych jest to 1-2%. 25 lat z czy można będzie bezprowizyjnie zwrócić wcześniej? Może za 2 lat normalny kredyt to będzie 6 procent? Mogą narzucić (tak jak w Kasie Mieszkaniowej) strasznie wysokie limity na zdolność kredytową. Jest takie powiedzenie - "Umiesz liczyć? Licz na siebie". Nie mam zamiaru Cię dołować, ale też nie napalaj się zbytnio - lepiej się mile rozczarować.
    Pytałem się, czy można wycofać się z kasy i w ten sposób "oczyścić się ze starej ulgi" - odpowiedź ustna "nie można", bo w papierach zostaje, że się skorzystało. Myślę, że to da się wygrać w sądzie, ale po co się włóczyć.
    Pozdrawiam
    Sąsiad

  4. #4

    Domyślnie

    Wierzycie że przy takiej dziurze w budżecie znajdą się pieniądze nz dopłaty? Dłuuuugo będą debatować,ustalaćc szczegóły a potem zmieni się ekipa i cześć pieśni.baba

  5. #5

    Domyślnie

    Hm.... mój skrajny pesymizm w tej kwestii zamieniliście w jeszcze bardziej skrajny śmiech.
    Mnie też sie nie chce wierzyć, napisałam bo takie sa zapowiedzi.

    I już tak mnie prosze nie dołować, ze ja sie nie załapałam na starą ulgę.


    Troche pocieszenia może, co??

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Ale załapałaś się na super-atrakcyjne dopłaty do odsetek kredytu o ile zmierzasz brać kredyt, a jak jeszcze jesteś w III grupie podatkowej to ho, ho...... To żeby Cię trochę rozweselić

  7. #7

    Domyślnie

    Nie po to rząd "majstruje" przy ulgach, podatkach itp. żeby wiecej wydawać z budżetu z którego "karmi się", więc ogólnie jeśli idą zmiany to na pewno ażeby więcej od nas wyciągnąć. To pesymistycznie, a optymistycznie cieszmy się, że nie zlikwidowano w ogóle ulgi budowlanej, bo w polityce i pienądzach nie liczą sie argumenty merytoryczne tylko własny interes, więc dlaczegoby nie. Emocje po pewnym czasie zawsze mijają, a my zostalibyśmy z wydrążonymi kieszeniami.
    Cieszmy sie też ( na razie) z obecne stawki VAT-u, pomyślmy co by było gdyby Vat wynosił 22%. Także odważnie-rozważnie DO PRZODU!
    pozdrawiam Pawel

  8. #8

    Domyślnie

    Tak cieszmy się, ale ..... ku przestrodze podaję link - http://podatki.onet.pl/452804,1,0,wiadomosci.html - poczytajcie. Mi się włos jeży na głowie (choć spodziewałam się, że tak bedzie)
    A jeśli chodzi o decyzje rządu - brak słów. najpierw zabierają ulgę budowlaną, zamierzają podnieść Vat na materiały budowlane i dwa dni później przedstawiają program gospodarczy z którego wynika, że rząd popiera budownictwo jako pociąg do wzrosu gospodarczego
    a moje pytanie: popierał jeszcze przed zlikwidowaniem ulgi?
    pozdrowienia
    Agnicha
    P.S. nie bawię się w politykę i nie mam problemów typu: czerwony czy nie, ale jak widzę co oni wyprawiają to krew mnie zalewa !!!

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Agnicha1704 dnia 2002-02-01 10:20 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Agnicha1704 dnia 2002-02-09 23:47 ]</font>

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Niestety takie podejscie powoduje, ze ludzie sie nie interesuja a potem wymagaja. To dosc istotne.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Agnicha - już to czytałem. Dorzucę jeszcze do "dołu" to o czy pisałem wcześniej. Cytat pochodzi ze stony http://www.expander.pl. Artykuł "Tanie kredyty hipoteczne na razie we mgle" (01.02.2002, godz 12:00), Autor Paweł Doliniak. Cytat:
    "Zapowiedź wicepremiera Marka Pola uruchomienia tanich kredytów hipotecznych na razie nie ma dalszego ciągu. Niektórzy eksperci przyjmują sceptycznie nowy projekt, wskazując na możliwe trudności w jego realizacji.
    [...]
    Zgodnie z niedawnymi zapowiedziami wicepremiera, jeszcze w tym roku Krajowy Fundusz Mieszkaniowy ma zostać zasilony kwotą 2 mld zł na tanie (o stopie 9 proc.) kredyty mieszkaniowe. KFM ulokowany jest w Banku Gospodarstwa Krajowego. Nasz bank był informowany o tym projekcie, na razie jednak nie zostały sprecyzowane jego szczegółowe zasady. Kierownictwo banku uznaje założenia tego projektu za dobre, realizacja zależy jednak od zatwierdzenia w budżecie środków na ten cel – powiedziała nam Magdalena Marchlewska, rzecznik prasowy BGK.
    [...]
    Co myślą o pomyśle fachowcy od rynku kredytowania mieszkalnictwa? Mam wątpliwości, czy zapowiedziane nowe kredyty będą rzeczywiście bardzo atrakcyjnymi produktami. Stopa 9 proc. już wkrótce może okazać się niewystarczająca, na przykład nasz bank już obecnie oferuje kredyty o stopie 11,4 proc., która jeszcze spadnie po ostatnich decyzjach RPP – powiedziała nam [...]"


  11. #11

    Domyślnie

    Też mi sie wydaje, że są banki, ktore już kredyty o podobnym oprocentowaniu daja bez łachy

    No tak - Frankai - ale miało byc pocieszenie...

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Karola - pocieszenie to ja znajdowałem nieraz w Muratorze. Jak zobaczyłem, że ludzie o 2-krotnie niższych dochodach niż moje i żony, którzy za oszczędności tylko kupili działkę, a jedynym ich plusem wobec mojego statusu było posiadane małe mieszkanie, potrafili się wybudować - to dlaczego mi się ma nie udać. Czasem tylko wątpiłem podawane przez nich koszty budowy (patrz moja wypowiedź o domu za 200tys.). Jak pamiętam z Forum piszesz, że budujecie mały dom i masz rację. Obecnie też budowałbym mniejszy, choć niewykluczone, że za 5 lat stwierdzę, że nawet ten jest za mały.
    Pozdrawiam i powodzenia w budowie nawet bez "belkowatego" kredytu

  13. #13

    Domyślnie

    karola. Może to cię pocieszy że ja też nie załapałem sie na ulgę podatkową, witamy w klubie !!!!!!

  14. #14

    Domyślnie

    Witaj Rafaelo! Pocieszyłeś mnie
    Ale na moment bo w innym wątku zobaczyłam jakie masz dochody!!!
    Tak czy inaczej - pomysł jest dobry, założmy klub ludzi bez ulgi budowlanej!!!

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nord_g

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    6

    Domyślnie

    Karola - jeden już założyłaś...
    Jak widzę - ma do tej pory 3 członków. Rząd SLD wkrótce upadnie, przyjdzie nowa władza i ulgi wrócą... Żyć nie umierać

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aslaby

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    ja też nie widzę przyszłości w budownictwie!Porównajcie drodzy Forumowicze: jeśli w roku 2003(korzystając ze starej ulgi) zapłacimy 87 zł brutto (po odliczeniach )za materiał o wartości 100 zł netto- to w roku 2005 przy 22% Va-cie zapłacimy 122zł brutto! Różnica: 35zł (Więcej do zapłacenia) Uważam ,że to skanadal.CHyba skorzystam z kredytu...
    Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    O aslaby - czas sie umówić na kawę, może przekonasz Maćka do kredytu? Zamieszkamy szybko w swoich domkach i będziemy żyć długo i szczęśliwie - bo rząd na pewno nam nie pomoże i będzie rzucał "Belki" pod nogi
    A swoją droga miło Cię czytać
    pozdrowienia
    Agnicha

  18. #18

    Domyślnie

    Karola " śmiej się pan z tego"
    Przecież taka akcja to tylko przykrywka, żeby przesunąc trochę kasy do swoich.

  19. #19

    Domyślnie

    Niestety - wszelkie akcje rzadu mozna sprowadzic do tego ze "naobiecujemy rewelacje a w rzeczywistosci i tak łupniemy po kieszeni". Tak przy okazji bardzo fajny artykul na ten temat napisal we wstepie do kwietniowego "Ladnego Domu" (przepraszam za reklame konkurencji) redaktor naczelny. Rzadko kiedy wstepy do magazynow sa interesujace ale w tym przypadku naprawde warto - wszyscy w rzadzie, Sejmie i wysokich urzedach Panstwa powinni to dokladnie przeczytac i przemyslec.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    No to powoli poznajemy szczegóły jak się można było spodziewać - z dużej chmury mały deszcz. Zapraszam do lektury artykułu "Rządowy kredyt mieszkaniowy - co na to BPH PBK?" na, coraz bardziej dołującym, portalu Expander. Kto zdąży tam zajrzeć w ten weekend to znajdzie go jeszcze w "Wiadomościach", a później, to trzeba odkopać z Archiwum ( Autor: Maciej Kossowski, data i czas publikacji: 12/07/2002 17:50:55 )
    Już widzę że to nie dla mnie - te min. 20lat. A jak zechcę sprzedać ten dom? Jakoś nie będzie mi się chciało nagle spłacać wszystkich dopłat.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony