dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    Witam - jestem tu nowy ale chyba zacznę bywać częściej bo w tym roku zaczynam budowę ;o)
    Otóź pomysł rządu jest spóźniony - w tzw.międzyczasie na skutek spadku stop kredytów w USA, ruchu kursów walutowych i zmniejszeniu stóp procentowych kredytów w Polsce aktualnie kredyt ze stałym oprocentowaniem 8% jest nędzną ofertą.
    Żeby nie być gołosłownym, podaje dla porównania koszty różnych rodzajów kredytów. Kwota kredytu 150 tys.pln, na 20 lat:
    PLN 318 413.13 1 491.53 stałe (10.3%)
    PLN 277 034.82 1 912.12 malejące (10.3%)
    CHF 232 797.34 1 463.96 malejące (6.55%)
    USD 216 363.87 1 305.04 malejące (5.54%)
    Znaczenie kolumn:
    #1 - waluta kredytu
    #2 - łączny koszt kredytu po uwzględnieniu ulgi
    #3 - pierwsza rata
    Wnioski chyba nasuwają się same - jakby co to mogę wyjaśnić skąd się wzięły te liczby.
    BTW. Jest jeszcze "coś". Nazywa się to "kredyt spłacany z udziałem towarzystw funduszy powierniczych" - jest to bardzo pokrętne i wykorzystuje fakt, że od tego roku ulga liczona jest od odsetek od kredytu. Chodzi o to, żeby całe raty były odsetkami Jak już dokładnie policzę to się znowu odezwę.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Anonimowy - jak zwykle zachęcam do rejestracji, bo nick może być równie anonimowy, a będziemy mogli Cię "wywołać" (ja obecnie czytam prawie tylko te posty gdzie ktoś napisał Frankai. Opcja Szukaj umożliwia mi takie odfiltrowanie).
    Kredyty z funduszami powierniczymi są od dawna, tylko jakoś nie trafiły do przekonania ludzi. Nie pamiętam już dobrze co mi się nie podobało, ale mnie też nie rzuciły mnie na kolana. Może to się teraz trochę zmieni. Opisz to ludziom trochę szerzej, bo może zainteresuje to parę osób.
    Pekao SA zszedł o ile się nie mylę już do 8,99% w PLN dla VIP'ów (deklarowane miesięczne wpłaty na konto >5kPLN).

  3. #23

    Domyślnie

    Ciekawe, jak to wszystko będzie wyglądać, jak kolega Kołodko dorzuci nam podatek importowy... A moje "wsady importowe" przy wykończenia domu zaczynają powoli odmaszerowywać w bliżej nieokreśloną dal! Chyba nie zasnę do jutra.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Luśka - nie bój nic - jakoś to będzie. Gorzej mają Ci co wzięli kredyt w Euro. Podatek importowy to będzie do 6% (kiedyś tak mówili). Gorszy już jest wzrost ceny Euro w niektórych materiałach i 22% VAT za niedługo.

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kate

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    7

    Domyślnie

    dołączam do klubu "budujący bez ulgi"

  6. #26

    Domyślnie

    No to droga braci budowlana podkręcamy tempo budowy zanim znów zaczniemy dokładać do państwowych bankrutów w/g planu pana K!

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    No to już nie jestem Anonimowy.

    Jesteśmy na etapie kończenia papierologii, a w przyszłym miesiącu gadamy z bankami (wstępnie juz to zrobilismy).

    Jak już zrobię jakieś konkretne porównania to je tu opiszę.

    Na razie radzę wszystkim zapoznac się z ofertą kredytową banków - z powodu przesunięć w kursach i stopach kredyt budowlany ostatnio stał się znacznie atrakcyjniejszy (przymiarki robię sobie od ponad pół roku - w tym czasie rata miesięczna przy tej samej kwocie kredytu spadła mi o prawie 600,- PLN)

    Ech... żeby tak jeszcze nasze Stołeczne Jaśnie Państwo nie gmerało przy finansach... byłoby prawie normalnie
    Jasiu

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony