dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 111
  1. #1
    Guest

    Domyślnie ?ciany keramzytowe

    Dostałem wycenę!!!

    Dom 300 m.kw, sciany+strop 650m.kw. cena 114000 tys. Troche duzo chociaż kusi szybkośc i jakośc wykonania. natomiast boje sie np:
    zmaian i kucia w instalacji elektrycznej (sciana ma tylko 15 cm) a zmiany zawsze sie wprowadza jak sie juz widzi dane pomieszczenia. Wadą tez jest np. niemoznoścprzesuniecia scianki działowej. Tradycyjnie muruje sie je na końcu wiec zawsze mozna ja przesunąc 20 cm w lewo lub prawo. takie decyzje czesto powstaja jak juz mozemy fizycznie wejsc do pomieszczenia
    Teraz czekam na kosztorysy 3 firm tradycyjnych (rózne materiały BK,Ceramika, Bloczki z keramzytu i Silka) Zobaczymy jakie beda róznice cenowe

    Pozdrawaim

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Sorry to miało być w atku o scianach z paefy. Nie wiem co sie stało
    Pozdrawaim

    A tak na marginesie moze ktos budował z pustaków keramzytowych.??

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    300 m2 - 114000? To by była rewelacja!!! na swoją wycenę wciąż czekam...

  4. #4

    Domyślnie

    wycenili tanio , mi za sciany w Praefie ( 305 m) chcą 68 ale bez stropu , bo technologia Praefy się do tego nie nadaje? Jakie firmy robią tobie wycenę w innych technolofiach , skąd wziąłeś o nich dane?

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Słuchajcie te 114 tys to ściany, parteru, poddasza i stropu.
    Tak naprawde nie wiem czy to duzo czy mało. Czekam na oferte innych firm metoda tradycyjną. Prównam ceny biorac pod uwage np. brak koniecznosci tynkowania .
    No i sam musze zrobic fundament. Chyba tracydyjny bo dom jest niepodpiwniczony wiec płyty chyba nie ma co wylewać?!

    Pozdrawaim Grzesiek

  6. #6

    Domyślnie

    Nadal się zastanawiam nad Praefą ale już na pewno wybiorę Legalett. Jeśli masz ciężko z gazem - to zastanów się . Razem firmy dają jakiś upust - tylko jeszcze nie wiem jaki

  7. #7

    Domyślnie

    Aha, musisz pamiętać że Praefa ma dosyć spore wymagania jeśli chodzi o fundament.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    No, mam od biedy całość. Tak naprawdę doślą w poniedziałek, bo siadł im net. Stan zamknięty z instalacjami i elewacjami, prawie pod klucz (bez podłóg, malowania i białego montażu) - trochę ponad 140k.
    Za dużo w stosunku do możliwości.
    No, ale jest gdzie zbijać tę cenę. Cena okien jest kosmiczna (być może moja wina, bo się machnąłem - projekt produkcji własnej - z wymiarami dwóch okien i są w rezultacie tego błędu niestandardowe). Zastanawiam się też czy ocieplenie musi aż tyle kosztować. Tudzież 6,5 k za instalację elektryczną.. to też jakoś dużo. Poza tym sami mówili, że ceny są katalogowe bez upustów, a te upusty bywają i 20%.
    Jest pole do negocjacji.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: pik33 dnia 2003-02-09 10:15 ]</font>

  9. #9

    Domyślnie

    PIK 33 wycenę robił Gorzów czy oddział? ( ew. który)?

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Warszawa.

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    PIK 33. To twoja cena jest rewelacyjna.(moja przypominam 114K)
    Powiedz jak duży masz dom.??
    Ile m.kw ścian ci wyliczyli??
    Co z fundamntem i jaki planuja strop??

    Mi wycene robił Gorzów. Może w Stolicy taniej......

    Pozdrawaim Grzesiek
    Acha jestem z Wrocławia

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    120 m2 przy podłogach.
    System: fundament Legalett, ściany Praefa, strop filigran. Więźba dachowa prefabrykowana - ściany kolankowe w więźbie.

    Praefa wyliczyła 302 m2. Ściany z Praefy kosztowałyby 57k. No ale duże oszczędności daje zrobienie ścian kolankowych zamiast z Praefy, w więźbie dachowej - i stropu filigran zamiast monolitu z Praefy.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: pik33 dnia 2003-02-09 09:56 ]</font>

  13. #13

    Domyślnie

    Te 140 k wyglada i tak bardzo zachecajaco - ja dostalem wstepnie "po oczach" kwote
    ok. 160 k za D09 (dom na 102) z legalettem (inwest-eko-dom Sosnowiec - obecnie
    Praefa-inwest-itp)
    Sprawdz, co w tym daja - czyli ogrzewanie dajesz elektryczne ? Jakie zapotrzebowanie mocy na ogrzewanie ? Co z cwu ?
    Pozdrawiam - Krzysiek

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    D09 jest duży, jeśli chodzi o powierzchnię zabudowy. Ma prawie 2 razy większą powierzchnię podłogi parteru - droższy będzie Legalett - i więcej ścian. Nie ma co prawda stropu, ale za to więcej dachu o bardziej złożonym kształcie niż w przypadku mojego domku. Pewnie dlatego drożej wyszło.

    Legalett elektryczny, CWU będzie na bojler. Zapotrzebowannie max, według moich obliczeń rzędu 7 kW, ale po to będę miał kominek.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: pik33 dnia 2003-02-09 14:26 ]</font>

  15. #15

    Domyślnie

    PIK , co to jest strop filigranowy , do jakiej rozpiętości można go stosować?

  16. #16

    Domyślnie

    PIK 333. Dziś dostałem ofertę z firmy budującej w Optirocu. Stan surowy otwarty = ok 105 000 za 170m. Nie wiem tylko ile ,,spuszczą" w momencie , gdy będzie Legalett ( bardzo mi na nim zależy).dachówka braas, sciany działowe B-K. Podobno budują bez zastrzeżeń - wszystko ( barakowóz, Wc0 mają ze sobą . Może lepiej coś takiego?

  17. #17

    Domyślnie

    PIK 333. Dziś dostałem ofertę z firmy budującej w Optirocu. Stan surowy otwarty = ok 105 000 za 170m. Nie wiem tylko ile ,,spuszczą" w momencie , gdy będzie Legalett ( bardzo mi na nim zależy).dachówka braas, sciany działowe B-K. Podobno budują bez zastrzeżeń - wszystko ( barakowóz, Wc0 mają ze sobą . Może lepiej coś takiego?

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    Podaj namiary prosze na te firmę z Optiroca. Mam z hurtowni cennik ich materiałów, gdybym jeszcze miał wykonawców znających sie na technologii keramzytowej to byłoby super.

    Pozdrawiam

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Surowy otwarty 120 m2 to ja mam w Praefie za 75k (25k Legalett, 40 k Praefa, 10 k więźba) nie licząc upustów. Przy tym Praefy nie tynkuję, pod instalację mam rurki, a ściana nie ma mostków termicznych (monolit) i jest dokładnie wykonana. Przy okazji w Legaletcie mam instalację grzewczą.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: pik33 dnia 2003-02-10 23:56 ]</font>

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    On 2003-02-09 21:43, automik wrote:
    PIK , co to jest strop filigranowy , do jakiej rozpiętości można go stosować?
    Cienkie płyty betonowe z których wystaje zbrojenie, zalewa się je potem betonem z gruchy. Dokładniejsze informacje dają się chyba znależć w Muratorze i innych czasopismach budowlanych. W internecie np tu: http://www.baumat.com.pl/Baumat6.htm Max rozpiętość, na w/w stronie piszą że 12 m. U mnie jest max 4.20, więc nie ma problemu z jakimkolwiek stropem.

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony