dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 111
  1. #41

    Domyślnie

    Widzę, że Filo się odezwał, czyli chyba jedyny w tym gronie "posiadacz" Preafy ma się dobrze. Jak tam mrozy?
    Co do mnie, czekam na wstępną wycenę. Chyba brak pieniędzy zmusi mnie do działania dwuetapowego i poddasze w tym Zaciszu zrobię później. Choć nie jest to całkiem "później" - kanały wentylacyjne i tak muszą być zrobione, to samo komin, a może jeszcze wydzielę łazienkę. I tak przed jesienią nie zacznę, nie bardzo się więc nadaję na królika doświadczalnego. Może ktoś zacznie wiosną?
    Jaka piękna katastrofa ...

  2. #42

    Domyślnie

    Widzę, że mieszają się tu 2 tematy. Anonimowy chce murować ściany z pustaków karamzytowych. Ja właśnie buduję z keramzytu 36,5. Wg Optiroca powinno się takie ściany dodatkowo zbroić, nie pamiętam dokładnie chyba co 3-4 warstwy. Zbrojenie systemowe jest dość drogie, kosztuje ok. 6-7 zł mb. Pewnie można takie zbrojenie wykonać samemu, mnie jednak nie udało się kupić cieńszego pręta jak fi 6 a w centrostalu robili wielkie oczy. Stąd w końcu kupiłem "optirocowskie". Generalnie ich przedstawiciele twierdzą, że wszystkie ściany murowane bez spoiny pionowej powinny mieć zbrojenie co kilka warstw. Trudno powiedzieć czym może grozić jego brak.

    Karp

  3. #43
    Guest

    Domyślnie

    Filo!
    Pisałem do Ciebie na priv, ale brak odpowiedzi wiec zapytam tu.
    Czy mozesz z nami podzielic sie pierwszymi spostrzezeniami z zamieszkiwania w swoim nowym domu?
    Interesuje mnie np. koszt opłat za Legalett?
    Namiary na Ciebie dał mi p. Adrian G. z dobrejm solidnej i ucziwej Praefa - IED Sosnowiec.
    Stoje przed podjeciem dezycji o budowie domu Legalett + Praefa.
    Pozdrawiam
    Piotr

    [email protected]

  4. #44

    Domyślnie

    Witam wszystkich, szczegolnie Ciebie, Piotrze
    Nie wiem, na jakiej podstawie twierdzisz ze IED Sosnowiec to
    firma dobra i solidna. Mnie zniechecila na przelomie lipca
    i sierpnia, gdy w reklamach dom 102 m2 "budowala" za 128 kzl,
    a kontakcie bezposrednim - za 160+ kzl. Informacja o tej
    nizszej cenie byla na ich stronie chyba jeszcze w listopadzie-
    grudniu 2002. Owszem obsluga w firmie calkiem mila, ale
    za te pieniadze

    Najlepszego - Krzysiek

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    On 2003-02-18 11:09, jprzedworski wrote:
    Może ktoś zacznie wiosną?
    Mam taką nadzieję że jesienią będę już w "tym" mieszkał

  6. #46
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Emil
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    412
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Do Filo ewentualnie to Piotra ( Anonimowy)

    Mysle ze wszystkich interesuja bezposrednie informacje o tym jak sie mieszka w domu z "Praefa" i jakie sa koszty uzytkowania Legalettu.
    Jesli mozna na forum, to bardzo prosze
    Emil

  7. #47
    Guest

    Domyślnie

    Witajcie!
    Ja tez mam zamiar zamieszkac najpozniej jesienia w nowym domy zbudowanym w systemie Legalett + Praefa. Czyli budowa w miesiacah maj - lipec lub czerwiec - sierpien. Takie sa plany, a co znich wyjdzie czas pokaze.
    Mariusz, a czy wiesz czemu tak skoczyly ceny w IED?
    Bylem, pytalem i przyjmuje ich wyjasnienie.
    Poza tym i tak sa lepsi niz Praefa Warszawa, ktora nadal mi nie wycenial domu (czekam od lipca 2002, a ostatnio obiecywano mi to ponad tydzien temu).
    Natomista niezawodna jest Praefa Miedzyrzecz i Legalett Gdansk - koresponedncja jest codzienna i to konkretna, a nie jak w przypadku Warszawy - jak narazie jedynie "obiecanki cacanki".
    Zarowno IED jak i Praefa Warszawa, to bardzo mlode firmy i duzo sie jeszcze musza nauczyc, ale postepy sa ...
    Ja budujac sam i tak zaplace wiecej.
    Pozdrawiam.

  8. #48

    Domyślnie

    PIK 33 .Czy Legalett zaproponował jakieś dobre rozwiązanie ogrzewania poddasza przy Praefie? Czy sama płyta może ogrzać te pomieszczenia?

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Puszcza się podobno rury grzewcze od Legalettu w stropie.
    W przypadku stropu drewnianego niestety, potrzebne są grzejniki na górze.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    On 2003-02-18 09:59, Anonymous wrote:
    Ale to chyba produkcja "wielkiej płyty"!
    Ja chcę mieć ściany murowane!
    A do czego wlaściwie potrzebna ci zaprawa między bloczkami?

    Wielka płyta Praefy to ten sam keramzyt co i bloczki, tyle że zrobiony w jednym kawałku wielkości ściany.
    Ograniczeń wielkiej płyty made in PRL, ten system nie ma, ściany mogą być dowolnego kształtu i wymiaru, z oknami i drzwiami jakimi chcesz i gdzie chcesz.

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    On 2003-02-18 00:29, Filo wrote:
    Czym mogę służyć ?

    Filo
    Wrażeniami z budowy i eksploatacji domu z Praefy, dla tych, co tak jak ja, są napaleni na ten system i ewentualnie nie zdają sobie sprawy w co się pakują.

  12. #52
    Guest

    Domyślnie

    PIK33
    Czytałem na innym watku o Twoich dylematach z poszukiwaniem domu z 5 pokojami. Nie wiem czy wiesz, ze w Twoim pieknym Białymstoku jest biuro architektoniczne, ktore stworzylo bardzo ciekawy dom parterowy majacy 5 pokoi (w tym takze pom. gospod., spizarnia, dwie lazienki) o powierzchni 122 m2 + 18 m2 garaż.
    Dom nazywa sie BETA I.
    Wersji domu jest juz kilka(strop derwniany lub Teriva, gabinet, schody ... i to wszytko w parterze, ... albo z poddaszem uzytkowym - dodatkowe 70 m2, ktore mozna np. wykonczyc za kilka czy kilkanascie lat).
    Zeby bylo ciekawiej taki dom juz tamze stoi.
    Wlasnie zamierzam go wybudowac z Praefa i Legalett. Moze jestes zainteresowany rysunkami (mam ich juz z 10 w roznych wersjach, np. wersja w kolorze od strony elewacji wejsciowej z pieknym ogrodem, ... ) ).
    Sluze tez adresem i tel do architekta, z ktorym via e-mail koresponduje od blisko roku konsultujac konieczne zmiany (praca z nim to wielka przyjemność).
    Moze nie warto szukac daleko, a na miejscu.
    Poza tm gdybysmy razem budowali taka chalupke, to moze udaloby sie uzyskac jakies wieksze upusty w Praefa i Legalett za taki sam projekt?
    Pomysl - moze warto?
    Ale to oczywiscie poda warunkiem, ze jeszcze nie kupiles projektu.
    Pozdrawiam.
    Piotr

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Projektu nie kupiłem, podesłać możesz, chętnie obejrzę - w necie nie znalazłem tego projektu.

  14. #54

    Domyślnie

    Do Anonimowego Piotra
    Piotrze - zarejestruj sie wreszcie (to nie bardzo boli ).
    Natomiast powiedz, jakie wytlumaczenie uzyskales w IED ?

    Krzysiek

  15. #55
    Guest

    Domyślnie

    Pik33
    OK. Wieczorem przsle Ci BETA I.

    Mariusz!
    W jakim celu mam sie rejestrowac? Masz mnie przecież na priv (to ja napisałem do Ciebie). Zarejestrowałem sie i co dalej? Mam za kazdym razem wpisywac swoje dane? Po co? Szkoda czasu! Jako Anonim jest szybciej.
    A propos szybkosci - jak mozna szybko wejsc na nasz watek?
    Odnosnie IED - czy znasz historie p. Zajaca z Bielska B. - jemu zbudowali po cenach z lutego i ...
    Pozdrawiam.
    Piotr

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Jakoś tak na forum się przyjęło, że z zarejestrowanymi lepiej się gada. Jakoś pewniej.

  17. #57

    Domyślnie

    Piotrze - mi tez nie za bardzo chce sie za kazdym razem logowac,
    ale jakos tak - jak pik33 napisal - lepiej.
    Nie wiem, na jakich warunkach budowano w Bielsku - jak cos wiesz,
    napisz !

    Krzysiek

  18. #58

    Domyślnie

    Pewniej to znaczy: "wiem z kim gadam, bo ma jakos na imie lub ksywe"?
    A przeciez za ta ksywa czy imieniem moze sie kryc zupelnie kto inny
    Netykieta tak nakazuje.
    Ok. Dostosuje sie do zwyczajow tu panujacych.
    Pozdrawljaju wszystkich "budowlancow"
    Peter

  19. #59

    Domyślnie

    Pozdrawiam Cie rowniez !
    Krzysiek

  20. #60

    Domyślnie

    Witam,

    Wywołany do tablicy informuję, że:

    Wciąż w domu nie mieszkam ale moment ten jest już bliski.

    Legalett:
    1. Bardzo dobra współpraca z firmą Legalett - Polska: Pozdrowienia dla Pana Wojtka !
    2. Wykonanie płyty nie jest skomplikowane ale wymaga kogoś, kto będzie pilnował zgodności z projektem nie dopuszczając do wystąpienia rutyny budowlanej. W moim wypadku ekipę stanowiłem ja, ojciec i żona.
    3. Ważnym i dla mnie jak się okazało nie łatwym jest ostatni etap: czyli zalanie konstrukcji betonem i dokładne wyrównanie. Założenie jest takie aby zrobić to bardzo dokładnie tak aby można było bezpośrednio kłaść posadzkę ceramiczną albo wykładziny czy panele (po wygładzeniu). Ja się przeliczyłem z naszymi możliwościami i wyszło nie najlepiej, więc będę musiał dołożyć do interesu całkiem sporą kasę na wylewki samopoziomujące.
    4. Ogrzewanie działa, do końca jak ? to będę wiedział po wprowadzce. Teraz utrzymuję 10 C - co wymaga około 3-4 h/dobę pracy generatora. Budynek jest ocieplony w około 80%.
    5. Agregat trochę słychać więc raczej umieśiłbym go przedpokoju lub wiatrołapie ale nie w sypialni. Możliwe, że efekt całkowicie zniknie jak dobrze go zabuduję.

    Praefa:

    1. Z terminowością nie miałem problemu. Zamawiałem ściany + montaż bezpośrednio u producenta: PRAEFA.
    2. Bardzo ważna kwestia to przygotowanie dojazdu pod fundament. Ja przygotowałem drogę i poszerzyłem wjazd a i tak było "wiele atrakcji" łącznie z obracaniem 14m naczepy przy pomocy dżwigu.
    Jednak jestem wstanie uwierzyć, że potrafią dojechać wszędzie - jest tylko kwestia czasu i kosztów. Warto kwestię dojazdu dogadać przy umowie zakupu.
    3. Sam montaż przebiegł sprawnie.
    4. Ściany są od wewnątrz gładkie i równe. Od zewnątrz trochę gorzej ale nic co by się nie dało przykryć ociepleniem.
    5. Ja wybrałem tapetowanie, pod malowanie trzeba by dać cienką gładź.
    6. Warto się przyłożyć aby dobrze zaprojektować puszki, peszle i bruzdy - potem jest żal, że mogłobyć gotowe a teraz trzeba kuć
    7. Wybierz konkretne okna i drzwi przed zatwierdzeniem projektu a ich osadzenie będzie proste i łatwe. Ja zwlekałem za długo i faktycznie zakupiona stolarka trochę się rozminęła z projektem. Teraz muszę się bawić z gipsem
    8. Budynek ocieplony 15cm wełny wysechł dość szybko i nie mam problemu z wilgocią.
    9. Generalnia wiele frajdy daje takiiiiii 2-3 dniowy przyrost wymarzonego domu .

    To by było na tyle. W razie pytań dodakowych służę pomocą.

    Pozdr, Filo.


Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony