dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał monka
    Planuję przesuwane drzwi tarasowe 200/230. Czy taki wymiar ma sens? czy skrzydło nie będzie za wąskie?
    bedzie OK - spoko
    Klopoty zaczynaja sie ponizej 1000 - a juz skrzydlo 800 to naprawde hustawka
    I jeszcze jedna obserwacja - praktyczna a nie czysto teoretyczna - ktora jeszcze bardziej wszystkich amatorow przesuwek powinna zainteresowac
    Przy bardzo ciezkim skrzydle np. szyba P-4 relnie jeszcze dobrze suwaja sie skrzydla 800mm szerokosci, Mniejsze juz kiepsko. Zas pojscie w skrzydla bardzo szerokie niczym nie gorzi (pod warunkiem nie przekroczenia nosnosci sanek - min 120 kilo w wiekszosci okuc) poza jednym - by takie skrzydlo zamknac koniecznie trzeba juz uzyc dwu rak - sterowanie sama klamka nie wystarczy chyba ze dodamy jeszcze kilka zeta i zastosujemy okucia wspomagajace ruch zamykania skrzydla
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Zas pojscie w skrzydla bardzo szerokie niczym nie gorzi (pod warunkiem nie przekroczenia nosnosci sanek - min 120 kilo w wiekszosci okuc) poza jednym - by takie skrzydlo zamknac koniecznie trzeba juz uzyc dwu rak - sterowanie sama klamka nie wystarczy chyba ze dodamy jeszcze kilka zeta i zastosujemy okucia wspomagajace ruch zamykania skrzydla
    Właśnie jareko, co do wspomagania ruchu zamykania skrzydla przy takiej przesuwce jak zamiesciles powyzej (2700x2400)...
    jak sądzisz trudno jest zamykać takie skrzydło bez tego wspomagania?
    Na wystawie widzieliśmy tylko skrzydło zamykane poprzez ruch klamki (profil Schuco, okucia WinkHaus) i fajnie działało (wręcz nie dało
    się zamknąć "ręcznie" skrzydła, tylko za pomocą ruchu klamki skrzydło "wskakiwało" na swoje miejsce) ...
    tylko te dodatkowe kilka zeta to było ok 800zł

    Dodatkowo mam pytanie, czy takie zamykanie za pomocą klamki ma jakieś wady (np. jakieś szybkie wyrobiebie się mechanizmu etc...)

    Wojty

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar monka
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    8.956

    Domyślnie

    jareko dzięki za informację. Jeszcze tylko jedno pytanie czy przy oknach zorientowanych na połunie/ zachód można zaryzykować kolor (złoty dąb) przy profilu Schuco CT 70? czy jest to mocno ryzykowne?
    Uparłam się na kolor ale obawiam, że jak pojawią się problemy wynikające z nagrzewania to będę sobie pluła w brodę

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Wojty - bedzie ciezko bez wspomagania co nie oznacza ze nie bedzie to mozliwe Zamiast jedna reka zamykac bedziesz dwoma A te 800 zeta to jaki procent wartosci Twych okien? 2? 5? Pomysl juz teraz bo pozniej jak dzieciaki zamknac okna nie beda mogly (lub Ty na stare lata) to owszem - mozna to zamienic ale koszt nieporownywalnie wzrasta
    monka - jak wspomnialem - nie bedzie zle a jak jeszcze szyba bedzie ciezka (np. O-2 czy juz P-2) to bedzie jeszcze lepiej
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #45

    Domyślnie

    Pytanie do ekspertów od okien:

    Mam w projekcie okno tarasowe sz. 2700 (3x900) w. 2300. Dwa skrzydła rozwierane.

    Czy możliwe do uzyskania są szkrzydła PCV (okucia i szyby antywłamowe, jedostronny kolor) o takich wymiarach i parametrach bez konieczności wstawiania poprzeczki?

    Czy zastosowanie alternatywnie okna przesuwanego dla tych wymiarów (2700x2300) zmieni coś w kwestii poprzeczki, a właściwie jej braku?

    O ile należałoby zmniejszyć wysokość okien, zeby nie było koniecznosci wstawiania poprzeczki?

    Czy kwestia zastosowania szprosów wnosi cokolwiek w sprawie stabilności okna?

  6. #46

    Domyślnie poprzeczka w skrzydle Gealan 8000

    Ja na ten przykład mam w projekcie dwa okna (jedno na balkon, drugie na taras) co d o których po przeczytaniu tego wątku zaczynam mieć parę wątpliwości. To pierwsze ma wymiary wys. 2230/ szer. 1940 (R+RU) ze słupkiem ruchomym, a to tarasowe: wys. 2270/ szer. 2850 (FIX+R+RU) również ze słupkiem ruchomym. Wszystko to planuję na profilu Gealan S 8000 IQ z bydgoskiego Oknovidu - jednostronnie barwionym w kolorze Machoń. Z tego co tutaj wyczytałem to widzę że nie da się tego wykonać bez poprzeczki (czy też przewiązki) w skrzydle. Czy mam rację?
    Czy w ogole da się to wykonać na profilu okiennym?
    Pozdrawiam
    Marwoc

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony