dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie skad sie w domu bierze internecik????

    Kochani,
    skad sie w domu bierze internet? teraz mam siec osiedlowa, ale bedzie ją trzeba porzucic po zmianie lokum. Na modem nie bede sie szarpac, bo przy 4 ososbach aktywnych internetowo- to bym z torbami poszla.

    MAcie jakis pomysl co trzeba zrobic zeby miec?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Jeśli na modem wogóle masz okazję się szarpać to znaczy, że masz telefon. A jak masz telefon to znaczy, że możesz mieć Neostradę od naszej telekomunikacji. Prędkość wedle uznania od 256 do kilku giga.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PREZESUM RECORDUM Avatar Whisper
    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    7.604
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    253

    Domyślnie

    Chyba że nasza telekomunikacja w swej nieskończonej dobroci zamontowała telefon z antenką. A wtedy... człowiek się cieszy jak się połączy na 9,6kbs
    Pozdrawiam, Whisper

    Bo im nie wystarczy patrzeć na ręce - im te ręce trzeba obcinać...
    Dziennik Whisperów
    Komentarze

  4. #4

    Domyślnie

    9.6 to może przy Motoroli bo jak się ma z antenką z firmy chyba RWT to nawet fax nie pójdzie.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar macio
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Witam

    Najbardziej popularne w domach jest łącze drogą radiową, ja mam takie i działa bardzo dobrze, podłączony mam jeden komp, więc nie wiem czy przy kilku tez działa dobrze. Trzeba jednak pamietac ze w niektórych miejscach nie da się podłączyć bo sygnał jest za słaby(np.w jakiejs dolinie), równiez występują zakłócenia przy bardzo złych warunkach pogodowych.

    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    (wybaczcie kobiecie) a co to jest łącze radiowe i czy ma coś wspólnego z telefonem radiowym?
    my home is my castle

    pozdrawiam.Aga

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Aga - to nie ma nic wspólnego z telefonem
    sygnał przekazuje antena dookólna a komputer z anteną lub sama antena odbiorcza musi "widzieć" tę nadawczą
    zero przewodów ale sygnał uzależnia pogoda (jak zauwaza macio)
    macio - ilość odbierajacych sygnał w jednym w domu komputerów nie ma znaczenia
    pzdr

  8. #8

    Domyślnie

    brzoza- dzięki , masz może jakieś linki do tematu, żebym nie musiała więcej zadawać głupich pytań?

    macio- jak załatwiałeś to łącze, jakie są koszty?
    buduję niedaleko wieliczki - pozdrawiam krajana
    my home is my castle

    pozdrawiam.Aga

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Aga - poszło na priw - jak to działa w mojej gminie
    pozdro

  10. #10

    Domyślnie

    broza też poproszę o namiary i szczegóły jak dla agi. U nas, ok.18km od Łodzi była jedna firma która chciała taki internet montować ale koszt był b.wysoki 1.500zł materiały+300zł robocizna no i najważniejsze konieczność podpisania umowy na 24 m-ce z wysoką stawką m-czną! Pzdr.

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    rosa - u mnie internet jest za darmo - kupuje sie własną karte radiową plus ewentualnie antene ...
    wśród mieszkańców gminy znalazł się pewien Pan...
    początkowo miał być to pomysł na życie, później już jako zastępca wójta przekonał Radę Gminy, że warto zainwestować w sieć internetową
    razem z kolegami z Politechniki Rzeszowskiej przygotowali projekt, studium wykonalności, budżet
    przyjęty przez Radę Gminy został w 2004 roku zgłoszony do ZPORR
    tak rozpoczęła się droga gminy do wielkiego świata ...
    początkowo z Internetu miały korzystać tylko placówki administracyjne i oświatowe, natychmiast okazało się, że przepustowość bezprzewodowych łączy jest tak duża, że Internet można zaoferować wszystkim
    koszty były na tyle niskie, że zdecydowano się robić to nieodpłatnie. analizy wykorzystania pasma wskazują, że w dzień najczęściej dostęp do sieci wykorzystywany jest w pracy, a wieczorem w domu
    dzięki temu łącza są w miarę równomiernie obciążone
    niestety sa i wady
    zdarzaja sie zaniki nadawania z róznych anten ...
    jesli ktos ma mozliwośc odbierania sygnału z kilku anten ... moze nie narzekac ...
    dzięki rosa za zainteresowanie
    linki wysle na priwa
    pzdr

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar macio
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Witam Krajankę

    Mam z firmy
    http://internet.zetosa.krakow.pl/
    na stronce są koszty podłączenia i abonamentu, nie wiem o co chodzi z tym kupnem komputera , ja nic nie kupowałem tylko musiałem podpisać umowę na 2 lata, że jak zrezygnuje wczesniej to płace karę. Wygłada to tak: dzwonisz do nich (na numer z wieliczki) mówisz, że chcesz się podłaczyc, przyjeżdza pan z laptopem i sprawdza czy jest u Ciebie odbiór sygnału. Jak jest ok to montuje antenę, wkłada kartę sieciową do kompa i po bólu. Za antenę i kartę nic więcej nie płaciłem - tylko 98 PLN. Mam nadzieję, że uda Ci się załatwić sprawę pozytywnie.

    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    serdeczne dzięki za linki
    brzoza, u was to życie jak w madrycie . pozazdrościć.
    macio, dzięki, zadzwonię do zeto, chociaż w/g strony www moje zachodnie rubieże się nie łapią . zobaczymy. znasz może więcej dostawców w wieliczce?
    my home is my castle

    pozdrawiam.Aga

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar macio
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Przykro mi ale nie znam, jak ja szukałem w zeszłym roku to nic innego nie znalazłem.

    Pozdrawiam

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Aga w Wieliczce sa nastepujacy dostawcy internetu:
    http://www.betanet.pl/zasieg1.php?baza=24
    http://www.123wifi.net/PL/navigator.php
    No i wspomniane wczesniej ZETO

  16. #16

    Domyślnie

    U mnie internecik wziął się z powietrza dzięki dostawcy realizujacej swoją usługę drogą radiową. Firma K3 się chyba nazywa i jak do tej pory nie było z nią większych problemów - konkretni goście i nawet się starają. Jestem zadowolony.
    Tomek_R

    Mieszkamy!!!

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga_kraków
    serdeczne dzięki za linki
    brzoza, u was to życie jak w madrycie . pozazdrościć.
    Aga ... a jesli moze sie oprócz tego wybrzydzac
    miedzy darmowym internetem radiowym, neostrada, lub kilkoma dostawcami prywatnymi
    .. to u nas prawie jak w ny yorku ...
    pozdro


  18. #18

    Domyślnie

    Witam wszystkich!!!
    Ja niedługo będę się przeprowadzać i już się martwię, bo w starym domku mam neostrade, ale postanowiłam sobie, że do nowego domku nie wpuszczę telekomunikacji. Co mam zrobić? Czy ktoś mógłby mi pomóc i przesłać jakiś namiar na radiowy internet w wielkopolsce (ok. 40km od Poznania), bo ja mam wrażenie, że nie dotarła jeszcze do nas cywilizacja

  19. #19

    Domyślnie

    najpierw miałem modem, teraz neostradę - w sumie jestem jednym z nielicznych, kto nie narzeka na tepse (obsługa), no tyklo te ceny mogłyby być bardziej, bardziej

  20. #20

    Domyślnie

    Jezier dzięki za te linki
    (nie widać cię ostatnio na forum- jak ci się mieszka?)
    my home is my castle

    pozdrawiam.Aga

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony