dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 162
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    jejku jak piknie! I widzisz - na kiniec czerwca bedziemy na tym samym etapie Domek budowany wzorowo!!! Jestem pod dużym wrażeniem Za okna - uważam dobra cena.

  2. #42
    Guest

    Domyślnie

    No, rzeczywiście widok z okien będziesz miała super i budowa postępuje jak należy. Ja mam z tyłu domu sad, codziennie mogę oglądać kilka sarenek i wszystko byłoby dobrze, gdyby ten sad był ogrodzony. Obecnie zżerają nam każde nowoposadzone drzewko
    Pozdrawiam i dołączam do grona czytelniczek.

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bagat

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    Witam Cię z otwartymi ramionami Aniu, wszelkie komentarze są bardzo miło "czytane"
    Widok jest super, teraz mam tylko trzech sąsiadów, więc dzicz jest niemal pełna ,
    A ogordzić planujemy się w sierpiu, bo i o sadzie myślimy na wiosnę (właściwie o kilku drzewkach owocowych )

  4. #44
    Guest

    Domyślnie

    Bagat, mamy coś wspólnego, a mianowicie koty. Hmmm, tylko, że kotów u mnie sześć. Dwa - kocia mama i koci tata - przyprowadziły się do mnie w ubiegłym roku. Zaraz potem przyszły na świat trzy kociaki. A w tym roku do ich grona dołączyła jakaś sierotka. Nie wiem co będzie jak te koty zaczną się mnożyć wiosną. Jakoś nie mam sumienia pozbywać się ich. W sumie są zupełnie nieszkodliwe, do domu mi nie wchodzą, buszują po podwórku, bawią się z moimi chłopcami. Wystawiam im tylko resztki jedzenia. Dzięki moim sierściuszkom pozbywam się myszy, żab, jaszczurek i ptaków. Polują na wszystko co się rusza, nawet na motyle.

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Kominki bardzo mi sie podobaja My juz tez zrezygnowalismy z kominka z plaszecz - jednak to zbyt duza inwestycja
    Ajakiej firmy to wklady?

  6. #46
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bagat

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    Niestety ekologia w tym wydaniu na razie się nie opłaca, a szkoda...
    Wkłady to niedościgniony (zwłaszcza cenowo) Chezzales (13-15 tys ). Ale podobne są też Sparke za ok 3-4 tys., tylko muszę je zobaczyć w realu, no i w ogóle "połazić trochę', może coś jeszcze tańszego się znajdzie
    Fajna stronka forumowa: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=40057 ciekawe pomysły na obudowy

    Ania nasz kotek, jest jak nasz przyszły kominek: tani w "zainstalowaniu", nieużutkowy (tylko karma, nie ma mowy o łowach), bardzo rekreacyjny (przytulanka, niegroźna nawet dla 3 latka) . I za to go kochamy

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    No i widzisz bagat - przegonilas mnie Bedziesz miala dach szybciej niz ja!

    Co do kolorkow - jak wiesz mamy taka sama dachowke
    I tez wybralam orzechowe okna - troche ciemniejsza okleina jest MS niz u ciebie. Tynk prawdopodobnie kremowo- bezowy. Rolet nie robiebrazaowych, bo nie ma brazu, ktory nie pogrzlby sie z dachowka i oknam (bo to nie ten sam braz i nie chce 3 odcienia wprowadzac), wiec zrobie pewnie kremowe - albo taka ciemna kaqwe z mlekiem i mnie maja. Dla mnie te brazy to troche taki isz masz - ale niektorym sie podoba. A jaki tynk? Taki zolty jak na obrazku?

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tabaluga1
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    bagat
    Szybciutko ten Twój domek stanął. Jeszcze niedawno oglądałam dołki z betonem, a tu już proszę.
    U mnie też na 100% będą okna w podobnej okleinie- ciekawa więc jestem efektów- połączenia z dachówką i roletami. Będę podglądać

  9. #49
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bagat

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny,
    niestety miałam urwanie głowy, więc nie mogłam odpisać.
    U mnie prace nieco zwolniły tempo, ale pan narazie obiecuje, że na 26 czerwca dach będzie pokryty
    Elewacja ma mieć kolor podobny jak na rysunku, tzn jasnożółty, ale widziałam takie piękne oliwki... . Myślę, że domek w tym kolorku wyglądałby najpiękniej (niestety mąż ma inne zdanie )
    Tynki zewnętrzne nie będą barwione w masie, więc co ma wisieć...

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Wow jakie tempo! Kurcze - wyprzedzisz mnie na bank. Tak sobie mysle, zeby moze instalacjiei tynki tez wstawic przed oknami

  11. #51
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bagat

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie


    Wcale mi sie nie podoba, że cię wyprzedzę,masz bardzo fajne pomysły i chciałam jeszce co nieco podpatrzyć , Zresztą jeszcze nic nie wiadomo , bo moja więźba skończy się robić dopiero w przyszły piątek.
    Elektryk zacznie sobie mierzyć i podkuwać pewnie razem z dekarzami , natomiast boimy się klaść dogocennej miedzi przed zamknięciem domku, bo może ktoś wynieść kabelki
    Kradzież hydroforu rozłożyła mnie. Może sobie namiot rozbiję przed domkiem na wakację, dzieciakom napewno się to by podobało.

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Fakt - kradna na potegę. Dlatego ja najpierw chciałam wstawic okna. I dokładnie w tym samym czasie uruchamiam alarm z monitoringiem, żeby mieć spokoj. Mam nadzieję.
    Rozwiazalam tez problem ewentualnego zniszczenia drzwi wejsciowych.

    Przejscie przez garaz zabijam na stale deskami. A drzi wejsciowe robie na razie prowizoryczne - z desek - zamykane na klodke. W ten sposob moga je sobie inni uszkodzic. Nie dam tez zadnemu robotnikowi kluczy od docelowych drzwi

    A firmie ochronirskiej takie drzwi wystarcza do uruchomienia alarmu juz rozmawialismi- 60 zł za miesiac biora) - byle sie nie telepaly i ruchem nie wzbudzaly alarmu. Mysle, ze takie rozwiazanie sie sprawdzi i unkiniemy jakis powazniejszych kradziezy

  13. #53
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bagat

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    Iga teraz my też teraz to już nic nie zostawimy bez alarmu, hydrofor nowy mamy , ale chłopaki mają go demontować na noc , a docelowo pewnie wstawimy też tam czujkę
    Okna mamy też wstawiane łącznie z alarmem (dlatego tak nam się paliło z elektrykem, bo musi wszystko przygotować)
    W poniedziałek rozmawiamy z firmą ochroniarska, a i tak myślimy o ubezpieczeniu już wszystkego od zakończenia dachu.
    Firma u nas bierze niestety 100/msc (tam są tylko 3 domy! )
    Drzwi wejściowe tymczasone rzecz jasna (nawet nie mam wybranych docelowych )

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Pieknie ten twoj dom juz z wiezba wyglada Normalnie zazdroszcze W srodku tez fajne rozwiazania - ach ta polokragla scianka

  15. #55
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bagat

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    Dzięki
    Wiem, że nie można zakochać się w "przedmiotach martwych", ale domek ma duszę .
    a za dokładnie 2 tygodnie będzie sobie stał już z calutkim dachem, oknami i będzie zamykany na klucz !!
    Jakbyś miała chęć zobaczyć w realu położoną naszą dachówkę, ze wszystkimi gąsiorami, koszami, itp to serdecznie zapraszam

    a w tej wnęce z półokrągłą ścianką, narazie (przez najbliższe kilka lat ) zammiast schodów będzie "przepiekna kompozycja z suchych kwiatów w stylowym wazonie" lub też rozłożysty fotel czekający na wchodzącego, lub też...wiele innych rozwiązań tymczasowych [/b]

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Zobacze - moze skorzystam z zaproszenia

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    No i przez ciebie musze juz dachowke zamowic i za nie zpalacic!
    Bo Pan z Kaczej zamawia transport i jak tez wezme to bedzie mial pelny jeden samochod No ale zapowiada sie, ze w przyszlym tygodniu to i u mnie zaczne klasc dachowke No chyba, ze to nie o ciebie chodzi, ze masz miec dostawe na czwartek w Borówcu -ale to bylby zbyt duzy zbieg okolicznosci

  18. #58
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bagat

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    Najmocniej przepraszam , ale to "niestety" pewnie chodzi o mnie po Bożym Ciele spodziewam się transportu.
    Iga, jeśli pan chce to jednym transportem pchnąć to może uda nam się coś wytargować
    Super, że będziecie też już będziecie mieć dach.
    A co do "zadość uczynienia" myślę, że jakiś browarek...

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    No jasne - browarek i to pod dachem

    Ale jestem ci wdzieczna, bo dzis sie okazalo, ze moj dekarz ma klasc dachowke Zanosi sie, ze bedziemy miely dach mniej wiecej rowno

  20. #60
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bagat

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    No to się cieszę...
    a z browarkiem "sprawa do domówienia" ( ulubione z żargonu budowlańców)

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony