dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1398 z 1521
Pokaż wyniki od 27.941 do 27.960 z 30404
  1. #27941

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Pytanie brzmi -czy jesteś zadowolony z pompki ? Jak się ma grzanie obecnym systemem do poprzedniego , szczególnie interesuje mnie temperatura CWU - da się wyciągnąć 50*C bez grzałki ?
    Jestem zadowolony. Patrząc na koszty ogrzewania to myślałem że będzie drożej .
    Gdybym grzał tylko w II taryfie jak grzałem prawie do końca stycznia to sądzę że koszty ogrzewania były by bardzo niskie ale na razie patrzę jaki rodzaj pracy będzie dla mnie i mojego komfortu najlepszy.
    Ja grzeję do chyba 45 stopni ale z tego co pamiętam bez grzałki spokojnie do 50 można dać ,
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #27942

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ja grzeję do chyba 45 stopni ale z tego co pamiętam bez grzałki spokojnie do 50 można dać ,
    Nie jest korzystnie eksploatować sprężarkę na full, lepiej jest użyć grzałki na te parę godzin w sezonie.
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  3. #27943
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jvc

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    117

    Domyślnie

    Panowie jak tam u Was ten tydzień przy obecnych mrozach?
    U mnie jest trzeci sezon grzewczy i pierwszy raz podjąłem decyzję o dołożeniu trzech godzin pracy pompy w dziennej taryfie.
    Normalnie chodzi 22-6 i 13-15 i zwykle to wystarczało żeby mieć 23-24 stopnie rano i około 22 na wieczór.
    A dzisiaj zonk bo na dole(salon + kuchnia) mam 21,5 stopnia czyli jakieś 2 stopnie mniej niż normalnie ,więc żeby na wieczór nie było katastrofy musiałem dodać 3 godziny do okienka popołudniowego czyli 13-18 i teraz zobaczymy na wieczór.
    O 7.30 ( po 8 godzinach pracy pompy) czyli 1,5 godziny od zakończenia grzania ( do 6) , na zasilaniu 21 stopni ,więc chyba słabo..
    Ostatnio edytowane przez jvc ; 28-02-2018 o 08:06
    Dom z poddaszem. Powierzchnia całkowita 220m2 , powierzchnia grzania 180m2
    PC Vitocal 242-G , 10KW. Dolne źródło 2x100m

    Sezon grzewczy 2015/2016 - 3278 kWh x 0.27zł = 885 zł,
    Sezon grzewczy 2016/2017 - 4073 kWh x 0,27zł = 1099 zł,

  4. #27944

    Domyślnie

    Cytat Napisał jvc Zobacz post
    Panowie jak tam u Was ten tydzień przy obecnych mrozach?
    U mnie jest trzeci sezon grzewczy i pierwszy raz podjąłem decyzję o dołożeniu trzech godzin pracy pompy w dziennej taryfie.
    Normalnie chodzi 22-6 i 13-15 i zwykle to wystarczało żeby mieć 23-24 stopnie rano i około 22 na wieczór.
    A dzisiaj zonk bo na dole(salon + kuchnia) mam 21,5 stopnia czyli jakieś 2 stopnie mniej niż normalnie ,więc żeby na wieczór nie było katastrofy musiałem dodać 3 godziny do okienka popołudniowego czyli 13-18 i teraz zobaczymy na wieczór.
    O 7.30 ( po 8 godzinach pracy pompy) czyli 1,5 godziny od zakończenia grzania ( do 6) , na zasilaniu 21 stopni ,więc chyba słabo..
    Ja teraz od około 2 tygodnie grzeję cały czas , a może wtedy kiedy termostat zdecyduje. Ustawione mam 22,6 stopnia (pompa wyłącza się po osiągnięciu 22,8 i włącza się po spadku do 22,4) , więc i tak pompa nie działa cały czas ...

    Ale spadek 2 stopnie w ciągu dnia byłby dla mnie nie do przyjęcia. U mnie włączyłem pracę stałą jak przy graniu w II taryfie spadała temperatura poniżej 0,5 stopnia ...

    Komfort (termiczny) dla mnie jest najważniejszy a jak zapłacę za cały sezon te 100zł więcej to nie zbankrutuje a marznąc w domu nie chce ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #27945
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    CO - grzanie mam ustawione jak temp. na zewnątrz spadnie poniżej 20 stopni przez dłużej niż 1h, steruje krzywa, pompa śmiga w t2 na podbiciu +2 stopnie, w t1 bez podbicia, przez co i tak grzeje głównie w taniej (około 90%)

    temp. w domu miierzona termometrem w pokojach (nie podłogi ale powietrza)
    góra - około 22-23 stopnie
    dół - od 24 do 25 stopni

    i odkąd są mrozy walczę z ciepłem... zmniejszam krzywą tak, żeby osiągnąć max 22 na górze (w sypialniach), zalecenia lekarza (max 21 w sypialniach)
    a tu pompa mi robi numery i wciąż jest ciut za dużo (zmniejszyłem krzywą już łącznie o 3 stopnie.... robię to powolutku, bo nie chcę przesadzić)
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  6. #27946
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jak zmniejszasz krzywą to zmniejszasz i dół. Przykręć trochę przepływy na górze i będzie OK.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  7. #27947
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ja teraz od około 2 tygodnie grzeję cały czas ,

    Komfort (termiczny) dla mnie jest najważniejszy a jak zapłacę za cały sezon te 100zł więcej to nie zbankrutuje a marznąc w domu nie chce ...
    Szkoda,że wcześniej tak mocno negowałeś to co do Ciebie i nie tylko do Ciebie, pisałem.Wtedy twierdziłeś , że to głupota z mojej strony.
    A w rezultacie, choć po pewnym czasie-zrobiłeś dokładnie tak jak ci napisałem.Tak czy siak,dotarłeś do tego sam.Gdybyś miał termostaty z możliwością podglądu temp.podłogi, albo przynajmniej zatopionych kilka czujników w posadzce, dotarcie do tego, że grzejąc tak jak grzejesz,jest najtańszym, najbardziej ekonomicznym a na 100% najbardziej komfortowym rozwiązaniem-zajęło by ci dużo mniej czasu.
    Gdybyś od samego początku tak grzał, z najmniejszą z możliwych temp.na zasilaniu ale non stop, miałbyś parę złotych więcej,a nie mniej w kieszeni.

    Plus mniejsze koszty zakupu przewymiarowanej jednostki,oczywiście
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 28-02-2018 o 13:30

  8. #27948

    Domyślnie

    Cytat Napisał jvc Zobacz post
    Panowie jak tam u Was ten tydzień przy obecnych mrozach?
    U mnie jest trzeci sezon grzewczy i pierwszy raz podjąłem decyzję o dołożeniu trzech godzin pracy pompy w dziennej taryfie.
    Normalnie chodzi 22-6 i 13-15 i zwykle to wystarczało żeby mieć 23-24 stopnie rano i około 22 na wieczór.
    A dzisiaj zonk bo na dole(salon + kuchnia) mam 21,5 stopnia czyli jakieś 2 stopnie mniej niż normalnie ,więc żeby na wieczór nie było katastrofy musiałem dodać 3 godziny do okienka popołudniowego czyli 13-18 i teraz zobaczymy na wieczór.
    O 7.30 ( po 8 godzinach pracy pompy) czyli 1,5 godziny od zakończenia grzania ( do 6) , na zasilaniu 21 stopni ,więc chyba słabo..
    Może problemy z dolnym źródłem?!
    Ja przedwczoraj po powrocie z weekendu dołożyłem godzin, bo musiałem dogrzać +2 stopnie i teraz właśnie grzeję 22:00-6:00 i 13:00-15:00. Amplituda jest poniżej 1 stopnia, bo w dzień ładnie słońce pomaga.

    @okobar
    Ps. Jak wy dajecie radę przy 25 stopniach zimą? Toż to sauna dla mnie
    Ostatnio edytowane przez kerad85 ; 28-02-2018 o 16:36
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  9. #27949

    Domyślnie

    Witam, może ktoś coś podpowie. Dwa budynki wolnostojące, parterowe po 130m2 pow.użytkowej. W nich po 4 pomieszczenia. Całość podłogówka. Pod posadzką 10cm styropianu, ściany silikat i 15cm styropianu, strop 30cm wełny. Duże okna. Pompa mitsubishi 14KW. Dwa zbiorniki cwu po 300l. plus bufor. Domy wakacyjne. Latem nie było niepokojących rachunków. Jesienią było montowane sterowanie poszczególnymi pomieszczeniami. Grudzień zużycie prądu ok.5000kw. Więc dodatkowe pomiary i liczniki. Tydzień temu -1 dzień -4 w nocy przez 24h wzieła 100kw. Wczoraj -10 dzień -19 noc przez 24h wzieła 150kw. CZY TO JEST WOGÓLE MOŻLIWE? Zaznaczam że tam jest tylko temp. podtrzymania 10 stopni. Pompa ma grzałki 9KW, ale są wyłączone. Czy ten kto montował (znajomy) mógł popełnić jakieś błędy? Nie wiem co dalej. Montował u szwagra podobny metraż i pompa i u niego ok. Może pompy nie nadają się do tak niskiej temperatury wewnątrz, albo hydraulik nie wie co mówi, bo twierdzi że budynki są źle ocieplone.

  10. #27950
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Jak zmniejszasz krzywą to zmniejszasz i dół. Przykręć trochę przepływy na górze i będzie OK.
    i dobrze, bo na dole też według mojej żony za gorąco
    Moja lepsza połowa chce mieć 23 max na dole a na gorze 21
    a mi zimno w 21
    jeszcze rok temu mogłem biegać w 22 stopniach w samych majtach
    teraz mi zimno (wystarczyło zrzucić 36kg )
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  11. #27951
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerad85 Zobacz post
    Może problemy z dolnym źródłem?!
    Ja przedwczoraj po powrocie z weekendu dołożyłem godzin, bo musiałem dogrzać +2 stopnie i teraz właśnie grzeję 22:00-6:00 i 13:00-15:00. Amplituda jest poniżej 1 stopnia, bo w dzień ładnie słońce pomaga.

    @okobar
    Ps. Jak wy dajecie radę przy 25 stopniach zimą? Toż to sauna dla mnie
    kiedys dla mnie też, teraz lubie ciepełko

    moja zona zaś marudzi ze za gorąco...
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  12. #27952

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irkov Zobacz post
    Witam, może ktoś coś podpowie. Dwa budynki wolnostojące, parterowe po 130m2 pow.użytkowej. W nich po 4 pomieszczenia. Całość podłogówka. Pod posadzką 10cm styropianu, ściany silikat i 15cm styropianu, strop 30cm wełny. Duże okna. Pompa mitsubishi 14KW. Dwa zbiorniki cwu po 300l. plus bufor. Domy wakacyjne. Latem nie było niepokojących rachunków. Jesienią było montowane sterowanie poszczególnymi pomieszczeniami. Grudzień zużycie prądu ok.5000kw. Więc dodatkowe pomiary i liczniki. Tydzień temu -1 dzień -4 w nocy przez 24h wzieła 100kw. Wczoraj -10 dzień -19 noc przez 24h wzieła 150kw. CZY TO JEST WOGÓLE MOŻLIWE? Zaznaczam że tam jest tylko temp. podtrzymania 10 stopni. Pompa ma grzałki 9KW, ale są wyłączone. Czy ten kto montował (znajomy) mógł popełnić jakieś błędy? Nie wiem co dalej. Montował u szwagra podobny metraż i pompa i u niego ok. Może pompy nie nadają się do tak niskiej temperatury wewnątrz, albo hydraulik nie wie co mówi, bo twierdzi że budynki są źle ocieplone.
    10 cm dla mnie to nie izolacja pod podłogówkę, co tu się rozpisywać... Paradoksalnie tam gdzie grzanie najmniej izolacji.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  13. #27953

    Domyślnie

    Marcin34_Śl jaką masz temperaturę zasilania na CO, że Ci COP 4.3 wychodzi ?

  14. #27954
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irkov Zobacz post
    Witam, może ktoś coś podpowie. Dwa budynki wolnostojące, parterowe po 130m2 pow.użytkowej. W nich po 4 pomieszczenia. Całość podłogówka. Pod posadzką 10cm styropianu, ściany silikat i 15cm styropianu, strop 30cm wełny. Duże okna. Pompa mitsubishi 14KW. Dwa zbiorniki cwu po 300l. plus bufor. Domy wakacyjne. Latem nie było niepokojących rachunków. Jesienią było montowane sterowanie poszczególnymi pomieszczeniami. Grudzień zużycie prądu ok.5000kw. Więc dodatkowe pomiary i liczniki. Tydzień temu -1 dzień -4 w nocy przez 24h wzieła 100kw. Wczoraj -10 dzień -19 noc przez 24h wzieła 150kw. CZY TO JEST WOGÓLE MOŻLIWE? Zaznaczam że tam jest tylko temp. podtrzymania 10 stopni. Pompa ma grzałki 9KW, ale są wyłączone. Czy ten kto montował (znajomy) mógł popełnić jakieś błędy? Nie wiem co dalej. Montował u szwagra podobny metraż i pompa i u niego ok. Może pompy nie nadają się do tak niskiej temperatury wewnątrz, albo hydraulik nie wie co mówi, bo twierdzi że budynki są źle ocieplone.
    Przecież ta pompa chodzi na samych grzałkach...

    Albo w tych domach okna są pootwierane...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  15. #27955

    Domyślnie

    @Irkov - zgadzam się z tym co napisał jasiek71 - to nie jest możliwe. Chyba, że ktoś ci się podpiął za licznikiem...
    5000kwh w grudniu? - to daje około 161kwh/dzień. Nie ma możliwości, żeby tyle ci PC wzięła przy odłączonych grzałkach...a grudzień ciepły był przecież...
    A teraz przy -19 bierze 150kwh/dobe??
    Nawet bufor+grzejniki nie tłumaczą takiego zużycia dla utrzymania 10C....no chyba, że się podgrzewa w buforze wodę do jakiejś "ładnej" temperatury non stop...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  16. #27956

    Domyślnie

    Witam, przeglądam wasze wpisy i zastanawia mnie współczynnik COP. Mi za luty wyszło 980kWh, dużo bo jeszcze nie mieszkamy ale temperatury mam docelowe. Jaki powinien być wspomniany COP w takim miesiącu jak właśnie minął? Połowę miesiąca krzywą miałem -15/37C -- 10/27, ale na poddaszy robiło się ponad 23C więc zmniejszyłem do 35C i 25C. Niestety COP na poziomie 2.4. Chyba słabo. Dzisiaj rano było -17 i pompa pobierało 3.6KW, dawała 9kW, COP wyświetlała 2.5. Wcześniej myślałem że przy tak niskich temperaturach defrosty się nie robią ale tak nie jest i pompa przez kilka-kilkanaście minut bierze 5kW. Tak powinno być? Proszę o radę. Pompa to Panasonić 9 TCAP, gen h, 3f.

  17. #27957
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irkov Zobacz post
    Witam, może ktoś coś podpowie. Dwa budynki wolnostojące......
    przecież już pisałem - jeśli to Panas wersja H to powrót nie może być niższy niż 10 - 11 stopni. bo inaczej wyłączy się sprężarka a załączą grzałki - nawet w przypadku ich wyłączenia w ustawieniach. Ochrona układu przed uszkodzeniem.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  18. #27958
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Cytat Napisał idaredy2017 Zobacz post
    Marcin34_Śl jaką masz temperaturę zasilania na CO, że Ci COP 4.3 wychodzi ?
    Więkosz miesiąca grzałem na 30 stopni, w ostatnim tygodniu (mrozy) 31 St i 32 S. w nocy.

    Tylko ja grzeje non stop i oprócz zeszłego tygodnia to pompa pracuje na minmalnej mocy, sprężarka chodzi z 20HZ i zuzycie bardzo niskie (jak na rysunku). Wg Mnie przy grzaniu ciągłym COP jest lepszy o 15-20%. Po drugie dane z katalogów dotyczą temp. zasialnia 35 ST.

    Jak nie grzałem non stop to miałem COPy za styczeń 3,9 a grudzień 4,0. Przed mrozami to miałem w lutym nawet 4,8.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180215_201516.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	79,8 KB
ID:	408358  
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  19. #27959
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Więkosz miesiąca grzałem na 30 stopni, w ostatnim tygodniu (mrozy) 31 St i 32 S. w nocy.

    Tylko ja grzeje non stop i oprócz zeszłego tygodnia to pompa pracuje na minmalnej mocy, sprężarka chodzi z 20HZ i zuzycie bardzo niskie (jak na rysunku). Wg Mnie przy grzaniu ciągłym COP jest lepszy o 15-20%. Po drugie dane z katalogów dotyczą temp. zasialnia 35 ST.

    Jak nie grzałem non stop to miałem COPy za styczeń 3,9 a grudzień 4,0. Przed mrozami to miałem w lutym nawet 4,8.
    Marcin to są 3 wyjścia 1. OZC masz do dupy. 2. Liczniki totalnie bajerują. 3. Ty bajerujesz. Z twojego OZC wynika że tyle energi co dostarczsz to twój dom potrzebuje gdzieś przy +5 - +6 stopniach.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 01-03-2018 o 08:18
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  20. #27960
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Nic nie bajeruje, tak mam . To tylko pokazałem przykład, że przy grzaniu ciągłym dużo czasu pompa pracuje na minimalnej mocy (to nie jest zdjęcie z tego tygodnia) i na logikę, nie trzeba dużo tej mocy, zeby utrzymac temp. zasilania 30 ST. W tym tygodniu to COP mam tak z 2,9 przy mrozach i pompa zużywa 28-30 KW dziennie z CWU (30 kW *COP3/24 h = 3,75 KW to by się zgadzało z OZC).

    Plusfoto - możesz się nie zgodzić ale uważam, że przy grzaniu non stop COP jest 15-20% lepszy
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

Strona 1398 z 1521