dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1457 z 1521
Pokaż wyniki od 29.121 do 29.140 z 30404
  1. #29121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Jak zmniejszona temperatura na cwu w okolice 43st to na grzanie załączała się ok 10 razy na dobę.
    Ustaw grzanie raz, góra dwa na dobę. Jak co chwilę dogrzewa straty postojowe ostatnie kilka * to COP ma nędzne. Jak ogrzeje z pół zasobnika zimnej, wodociągowej wody na raz, to i COP zbliży się do katalogowego.

  2. #29122
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    wkraczasz na śliski grunt, ..
    Nie ma jak zacząć dzień i o 5 rano pogrozić zbyt dociekliwym na FM, palcem.
    Rozmawialiśmy spokojnie, w granicach dyskusji. Pojawił się admin i w trakcie dyskusji zaczął ciąć posty. Post asolta w trakcie, zniknął. Po moich uwagach, się pojawił. Gdyby admin miał tylko chęć, napisałby jak było i czy post został skasowany i przywrócony.

    Kubson zapytał mnie kiedyś na priv, dlaczego tu pisuję skoro jest jak jest. Odpowiedziałem mu, że nie mam w tym żadnego interesu. Po prostu, kiedyś "porady bezinteresownych użytkowników" kosztowały mnie ponad 3k pln (strata na sprzedaży zbyt dużego kotła na eko).
    Teraz próbuję ustrzec przed takimi "bezinteresownymi użytkownikami", wstającymi o 6 rano i przez cały dzień, bezinteresownie klikającymi i dającymi rady na FM.
    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Biznes musi się kręcić a zwierzyna wpada w sidła.
    Właśnie.
    Mnie dziwi tylko jedno. Jak co niektórzy są ze sobą "bezinteresownie" połączeni. Oczywiście, wcześniej się nigdy nie znali. Tylko tyle.
    Tylko co z tego naszego pisania, jak admin zaraz skasuje niewygodne posty....
    Tyle z mojej strony.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 03-01-2019 o 07:52

  3. #29123
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post

    Kubson zapytał mnie kiedyś na priv, dlaczego tu pisuję skoro jest jak jest. Odpowiedziałem mu, że nie mam w tym żadnego interesu. Po prostu, kiedyś "porady bezinteresownych użytkowników" kosztowały mnie ponad 3k pln (strata na sprzedaży zbyt dużego kotła na eko).
    Teraz próbuję ustrzec przed takimi "bezinteresownymi użytkownikami", wstającymi o 6 rano i przez cały dzień, bezinteresownie klikającymi i dającymi rady na FM.
    .
    Moze z łaski swojej zechcesz podac chociez jeden przyklad gdzie moje porady były zle, spowodowały strate u inwestora lub musiał reklamowac czy to złe ozc, projekt lub instalację. Na mnie narzekają jedynie ci których zdanie na dany temat diametralnie rózni sie od mojego. Mozesz byc pewny ze tyle hejtu ze strony innych uzytkowników forum nie doswiadczył nik inny oprócz mnie. Byc moze jestem kontrowersyjny, ale nie jestem oszustem i klamcą.

  4. #29124
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Moze z łaski swojej zechcesz podac chociez jeden przyklad gdzie moje porady były zle, spowodowały strate u inwestora lub musiał reklamowac czy to złe ozc, projekt lub instalację. Na mnie narzekają jedynie ci których zdanie na dany temat diametralnie rózni sie od mojego. Mozesz byc pewny ze tyle hejtu ze strony innych uzytkowników forum nie doswiadczył nik inny oprócz mnie. Byc moze jestem kontrowersyjny, ale nie jestem oszustem i klamcą.
    A widzisz gdzieś swój nick w mojej wypowiedzi? Nie? To dlaczego podejmujesz temat? Wszczynasz kłótnie?

    Odnieś się lepiej, do tego co kłamliwie napisał pan plusfoto Forumowicz Wielki Sercem o swoim rocznym zużyciu CWU, o którym dyskutowaliśmy. Bo to był temat naszego sporu.

  5. #29125
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Pozwolicie że insynuacje na temat mojej higieny pominę i zignoruję bowiem do takiego poziomu nie będę się zniżał. Natomiast przypomnę lub może uświadomię niektórym osobom że należy myśleć i dokonywać pewnych wyborów przed faktem a nie po fakcie. Nie tak dawno co niektórym osobom trudno było zaakceptować fakt iż nie zawsze obiegówka dla CWU jest potrzebna bo to przecież marnotrawstwo wody i szamba się szybko zapełnią jak kilka litrów wody dziennie pójdzie bezużytecznie, ale już przy prysznicu czy kąpieli takich zahamowań nikt nie ma i niech się leje 70, 80 czy 100 litrów. Przecież to dla higieny. A wystarczyło przeczytać tylko informacje które znajdują się na każdym opakowaniu od baterii czy to prysznicowej, kuchennej czy łazienkowej i wybrać świadomie. A jednym z podstawowych parametrów tam uwidocznionych jest maksymalny przepływ jaki ta bateria zapewnia. Zaznaczam maksymalny co nie oznacza wcale iż z takiego należy korzystać. Przyzwoite komplety prysznicowe pozwalają przy dobrym strumieniu wody na 5 -7 minutowy prysznic z zużyciem około 30 litrów wody z czego przy użyciu mieszacza 1/4 to będzie woda zimna. I to by było tyle na ten temat.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  6. #29126
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Pozwolicie że insynuacje na temat mojej higieny pominę i zignoruję bowiem do takiego poziomu nie będę się zniżał. Natomiast przypomnę lub może uświadomię niektórym osobom że należy myśleć i dokonywać pewnych wyborów przed faktem a nie po fakcie. Nie tak dawno co niektórym osobom trudno było zaakceptować fakt iż nie zawsze obiegówka dla CWU jest potrzebna bo to przecież marnotrawstwo wody i szamba się szybko zapełnią jak kilka litrów wody dziennie pójdzie bezużytecznie, ale już przy prysznicu czy kąpieli takich zahamowań nikt nie ma i niech się leje 70, 80 czy 100 litrów. Przecież to dla higieny. A wystarczyło przeczytać tylko informacje które znajdują się na każdym opakowaniu od baterii czy to prysznicowej, kuchennej czy łazienkowej i wybrać świadomie. A jednym z podstawowych parametrów tam uwidocznionych jest maksymalny przepływ jaki ta bateria zapewnia. Zaznaczam maksymalny co nie oznacza wcale iż z takiego należy korzystać. Przyzwoite komplety prysznicowe pozwalają przy dobrym strumieniu wody na 5 -7 minutowy prysznic z zużyciem około 30 litrów wody z czego przy użyciu mieszacza 1/4 to będzie woda zimna. I to by było tyle na ten temat.
    Poważnie?
    Napisz nam lepiej, jak z tym twoim rocznym (ale mieszkasz od wakacji), podanym zużyciem CWU. Dla "przeciętnie 4 osób"
    Zgłosiłem twoje kłamstwa adminowi. mam nadzieję, że dotrze to tez do redakcji. Pozdrawiam.

  7. #29127
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Poważnie?
    Napisz nam lepiej, jak z tym twoim rocznym (ale mieszkasz od wakacji), podanym zużyciem CWU. Dla "przeciętnie 4 osób"
    Zgłosiłem twoje kłamstwa adminowi. mam nadzieję, że dotrze to tez do redakcji. Pozdrawiam.
    Wydaje mi się że komentarz zbyteczny. Wystarczająco się ośmieszasz.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  8. #29128
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ustaw grzanie raz, góra dwa na dobę. Jak co chwilę dogrzewa straty postojowe ostatnie kilka * to COP ma nędzne. Jak ogrzeje z pół zasobnika zimnej, wodociągowej wody na raz, to i COP zbliży się do katalogowego.
    Mam ustawione grzanie 13-6 i załacza się 2-3 razy na dobę. Na miesiąc miałem ustawiona niższą temperature ale czas taki sam.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  9. #29129
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Człowieku, plusfoto podał nieprawdziwe dane, rozumiesz? Podał roczne zużycie CWU, a mieszka od wakacji.Więc przestań mi tu pisać jakieś dyrdymały i zmieniać temat. Jesteś stronniczą osobą, wobec plusfoto. w dobrym tonie, dla swego i jego dobra nie powinieneś tu nawet być.
    Podawanie nieprawdziwych danych, może być dezinformacyjne dla innych użytkowników. Jest to świadome wprowadzanie w błąd. Ktoś gotów pomyśleć na podstawie takich nieprawdziwych danych, że ma takie małe zużycie CWU i CO, ponieważ ma tak sprawny sprzęt grzewczy i takiej a nie innej firmy. A może nawet cudownie zrobioną instalację CO i OP. Rozumiesz to?
    TwójPan zaczynasz naprawdę przeginać. Co to znaczy nieprawdziwe dane? To że mieszkam od wakacji to znaczy że co oszukiwałem kogoś podając zafałszowane niezgodne z odczytami z liczników dane? Ogarnij się. Skończyły się argumenty to próbujesz za wszelką cenę zdyskredytować każdego rozmówcę. To taka twoja przypadłość i większość się do tego już przyzwyczaiła. Ale nazywanie kogoś kłamcą czy posądzanie o celowe oszukiwanie czy machlojki to już lekka przesada.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  10. #29130
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Można by tak bez końca ale najwyższy czas by przerwać ten spór.
    Posty nie związane z tematem będą usuwane. Proszę nie komentować mojego postu bo nie jest to odpowiednie miejsce. Uwagi odnośnie pracy moderatorów proszę zgłaszać Redakcji.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #29131
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Jak zrobić by przy niskim zapotrzebowaniu praca PC była efektywna?

    Oczywiście chodzi o CO, żeby nie było niejasności.
    Dziękuje.
    Witam

    Pozwolić PC pracować z wydajnością zbliżoną do nominalnej i w konsekwencji "taktować", jak prezentowałem to w poście https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7758752 oraz https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7758761
    a także następnych.

    Ale to tutaj mało popularne.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  12. #29132
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Co należy zrobić, że by uzyskać takie parametry?
    Wystarczy dążyć do doprowadzenia wyższej temperatury w obiegu aby wyeliminować odszraniania w trybie 2. Niestety w niektórych przypadkach może okazać się to nierealne. Natomiast jeśli chodzi o CWU to chętnie zobaczę który to panas w temperaturach -2 do +2 osiąga COP powyżej 2,5. W/g tabeli przy wodzie na wyjściu z pompy 55 stopni a taka jest w przypadku podgrzewu CWU COP dla 2 stopni na zewnątrz wynosi 2,21. Należy również pamiętać iż nie uwzględnia on pracy pompy obiegowej i elektroniki.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #29133
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    To ja ponawiam pytanie, bo chyba nikt nie odpowiedział.



    Co należy zrobić, aby uzyskać takie parametry?

    Kubson,
    moje pomiary to oczywiście nie to samo co pomiary certyfikowanej jednostki-natomiast wydaje mi się,że są jakoś miarodajne (mam zewnętrzny licznik energii elektrycznej oraz ultradźwiękowy ciepłomierz renomowanego producenta).
    Wyniki były u mnie w miarę jednoznaczne-przy bardzo niskiej mocy (modulacja ok20Hz) spada COP od katalogu niekiedy (szczególnie kiedy były defrosty) o ok 20-30% (jak dobrze pamiętam).Wg mnie przy każdej PC nadchodzi zawsze moment pracy z min obciążeniem-nie wiem jak jest z COP-ami u innych producentów.Panas podaje swoje dane katalogowe tylko dla max mocy. W Panasie może być tak, kiedy PC jest przewymiarowana i grzejemy non-stop (paradoksalnie przypomina to problem dużego zużycia węgla w przewymiarowanym piecu-wiem ,bo tak miałem na Cichewiczu 27kW...).
    W katalogu Panasa znalazłem taki parametr : moc wejściowa 1,86kW , to może wiele wyjaśniać dlaczego nie można uzyskać mniejszej mocy i są gorsze COP-y od katalogu na min modulacji (mocy) ...
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  14. #29134
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź.

    Rozumiem, że mam kupić PC wymienić w niej obiegówkę, założyć bufor pomimo, że często nie jest to koniecznie, tak mi się przynajmniej wydaje. Wtedy będzie możliwy taki COP? Tak?
    Czyli wszyscy co maja PC muszą zrobić takie rzeczy? Czy może są jakieś inne sposoby na osiągnięcie takiej sprawności przy niskim zapotrzebowaniu?
    Nie mam bufora.
    Po co chcesz wymieniać obiegówkę?

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  15. #29135
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    W/g tabeli przy wodzie na wyjściu z pompy 55 stopni a taka jest w przypadku podgrzewu CWU COP dla 2 stopni na zewnątrz wynosi 2,21. Należy również pamiętać iż nie uwzględnia on pracy pompy obiegowej i elektroniki.
    Witam,
    chyba się mylisz-Panas podaje dane razem ze swoją obiegówką i defrostami (norma EN14511) , a pompa wtórna z buforem nie pracuje w trybie CWU
    pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  16. #29136
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Możesz mi wytłumaczyć co ma wyższa temperatura do odszraniania w trybie 2, (czy wszystkie PC tak maja), do sprawności? Nie rozmawiamy o CWU. Nigdzie nie zastanawiałem się dlaczego masz COP dla CWU ok 2, bo to jest norma. Przecież cały czas pisze o CO.

    Dziękuję.
    Gdy temperatura wody w obiegu przekroczy 27 stopni (czyli praktycznie powrót) to odszranianie odbywa się przy pomocy jakby odwróconego obiegu gazu. Przy niższej temperaturze odszranianie odbywa się w modelach od 9kW i dwu wentylatorowych przy pomocy sprężarki gdzie wchodzi ona na maksymalne obroty a przy niższych modelach jedno wentylatorowych przy pomocy grzałki lub również sprężarki jeśli grzałka zostanie wyłączona w ustawieniach. Pociąga to za sobą wzrost zużycia energii bez jej produkcji. W przypadku trybu I odszranianie trwa krócej a zużyta energia na odszronienie jest dużo mniejsza
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  17. #29137
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Witam,
    chyba się mylisz-Panas podaje dane razem ze swoją obiegówką i defrostami (norma EN14511) , a pompa wtórna z buforem nie pracuje w trybie CWU
    pzdr
    Defrosty i owszem ale w trybie I nie II a on pociąga za sobą niecałe 100 Wh przy jednostce dwu wentylatorowej a nie 700 - 800 Wh jak przy trybie II. Natomiast co do obiegówki to mam wątpliwości bo może się okazać to tak samo mylne jak i przy liczniku zużycia przy pompie ale głowy sobie nie dam uciąć.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  18. #29138
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Witam,
    chyba się mylisz-Panas podaje dane razem ze swoją obiegówką i defrostami (norma EN14511) , a pompa wtórna z buforem nie pracuje w trybie CWU
    pzdr
    Nie wiem jak Panas liczy COP dla grzania CW. Z pewnością jest on wyższy niż wyżej podany na początku grzania, gdy gradient temp. wody zasilającej i temp. wody w zbiorniku jest dość duży.
    W dniu wczorajszym przed północą grzałem CW. temp. zewn. -1. W końcowej fazie przy temp. zasilania 57* delta wynosiła zaledwie 2,5*. Ile w tej chwili wynosił chwilowy COP? Aż się bałem liczyć, ale wyszło, że ok. 1,85.
    Mam zbiornik z wężownicą tylko 1,4 m2, co bez wątpienia wpływa na możliwość odbioru wytworzonej przez PC energii.
    Średni COP dla całego cyklu grzania może być w takich warunkach zbliżony do tego, który wyżej podano.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  19. #29139
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Czy na podstawie swoich doświadczeń możesz napisać jak uzyskać wysoką sprawność PC przy niskim zapotrzebowaniu, bo przecież chyba takie domy się teraz buduje?
    Ok-idealnym rozwiązaniem tego problemu jest dobranie PC "na wymiar" tj z dopasowaną charakterystyką mocy max i min dla potrzeb budynku (tj min/max budynku=min/max PC)
    Mamy tu dwie szkoły :
    -PC na "wymiar" do pracy ciągłej (ale i tak ok70-80% idzie w T2) i na lepszej sprawności
    -PC "przewymiarowana" pod T2 (nawet jak ktoś nie trafi , to ma nadal dużo kWh w T2 -nawet 80-90%,a z kolei jak mocno przesadzi z mocą -to nie nadaje się do pracy ciągłej.Wtedy najlepiej grzać wg termostatu)
    No i jest proza życia-tzw "złoty środek" lub balans-moim zdaniem jak przewymiarujemy PC nie przesadnie np o 20-30% od największej potrzebnej mocy (Uwaga !) , to raczej nic strasznego się nie wydarzy (szczególnie jeśli wyjdzie kilka niedoróbek i OZC się trochę rozjedzie ).
    Do tego nie zawsze są dostępne co 0,5kW moce PC...
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  20. #29140
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Niestety są PC, które nigdy nie używają grzałek do defrostu. Zresztą producenci wykonują swoje pomiary wg. normy, która uwzględnia w COP defrosty. Dlaczego u siebie tak nie masz ustawione?
    Ale moja nie używa grzałki. Używa sprężarki ale ona przez około 7 minut pracuje na maksa z mocą ~ 4,8 kW
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 1457 z 1521