dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 1521
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 30404
  1. #1041

    Domyślnie

    Cytat Napisał swimmer
    Ja podobnie jak Ty mam z tym dylemat, ale ponieważ zdecydowaliśmy się na ofertę Climy z osobną popmą typu woda- powietrze do przygotowania c.u.w. to podarujemy sobie reku. Ona pochłania ciepłe powietrze z wnętrza więc rekupertor nie miałby już czego odzyskac... Tak myślę, alemoge się mylic.
    My tez raczej bierzemy caly system z Climykomort ale reku bedzie. Wg mnie ta pompa do wody pobiera tylko powietrze z pomieszczenia, w ktorym stoi a co z reszta pomieszczen? Wydaje mi sie, ze po prostu w to pomieszczenie z pompa nie wpina sie kanalu wyciagowego z reku.
    Jezeli ktos ma niski dom z podaszem uzytkowym to wentylacja grawitacyjna moze nie wydolic.

  2. #1042
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Stelka
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    481
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    To wszystko jest trochę dziwne !
    Dzwoniłam dzisiaj do Climy i pan X od samego początku naszej rozmowy próbował mnie zniechęcić do pompy ciepła mówił że się często psują , są drogie i bardziej poleca do budynków użyteczności publicznej Przy czym próbował mnie utwierdzić w przekonaniu że teraz są inne sposoby ogrzania domu ( słoma , brykiety itp) Natomiast bardzo chwalił solary rurowe ale przecież nie ogrzeją w zimie całego domu . Powiedział jeszcze że ogrzewanie podłogowe elektryczne + solary dają koszt eksploatacji podobny do PC .
    Nie zdziwiłabym się gdybym coś takiego usłyszała od osoby trzeciej ale od samego producenta PC ?????? Ale i tak się nie poddaję . W środę jadę do Jasła Zobaczymy co mi powiedzą .Ale przyznaję że już jestem trochę zdezorientowana .
    Pasja Stelki
    Komentarze do Pasji Stelki

    "Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś"

  3. #1043

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stelka
    To wszystko jest trochę dziwne !
    Dzwoniłam dzisiaj do Climy i pan X od samego początku naszej rozmowy próbował mnie zniechęcić do pompy ciepła
    najwidoczniej nie do tej c(k)limy dzwonisz.Jest Clima i Klima -to o czym piszesz to raczej Klima

  4. #1044
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Stelka
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    481
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    najwidoczniej nie do tej c(k)limy dzwonisz.Jest Clima i Klima -to o czym piszesz to raczej Klima
    mery26masz rację!!!!!!!!!!!!!
    Teraz spojrzałam na moja listę z numerami tel. i to nie jest Climakomfort!!!
    ale obciach... sorry za to zamieszanie,ale mam na kartce nabazgrane tyle tel.że cięzko się połapac
    z drugiej strony trochę mi ulżyło,że to nie była Climakomfort
    ech..i pomyslec ,że gadałam z gościem ok 15 minut
    Pasja Stelki
    Komentarze do Pasji Stelki

    "Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś"

  5. #1045

    Domyślnie

    no dobra przeczytałem wszystko 2 razy i mam pytanie ?????

    - czy im wiecej ocieplenia[styropianu} w podłoge tym lepiej { mam grunt piaszczysty
    - i jak się ma grubość wylewki, gęstość rurek do odczucia cieplnego na podłodze

    prosimy o pomysły i opinie tych co już przez to przebrneli, dodam że mamy mieć montowaną pompe firmy z JASŁA

    POZDRO......
    Tu była reklama

  6. #1046

    Domyślnie

    Do podłogówki powinniscie wykonać projekt - "ciepłość" podłogi niezauważalna - podłoga neutralna dla stóp (nie zimna ale i nie ciepła). Oczywiście zagęszczenie rurek w danym pomiesczeniu zwiększy temperaturę - dlatego najlepiej zróbcie projekt. I oczywiście im więcej styropiany tym lepiej ale bez pzesady.

  7. #1047

    Domyślnie Do tych comają PC Neuratherm z ClimaKomfort

    Witam wszystkich entuzjastów!
    Przyznam że forum ekspresowo przestudiowałem w kilka dni ale "zielony" nie jestem bo z ClimaKomfortem jestem "zaprzyjaźniony" praktycznie od chwili projektowania domu. To wszystko po to aby optymalnie działała nasza PC
    Jestem tuż przed podpisaniem umowy i chcę od nich w tym sezonie PC+podłogówkę.
    Mam pytanie do tych, którzy już od nich sprzęt mają u siebie zainstalowany: czy decydowaliście się na permanentnie proponowany w ich ofercie kocioł elektryczny (dogrzewacz) EKW? To kosztuje 1300zł netto i ma awaryjnie wspomagać PC przy najcięższych warunkach atmosferycznych. Grunt u mnie nienajlepszy do PC ale uprzejmy Pan ciągle twierdzi, że "i tak dadzą radę bo i w piasku układali". Mnie zaproponowano 7 wiązek DZ. No więc jak faktycznie - brać taki kociołek elektyczny jako zabezpieczenie czy kupić o 1300zł ładniejszy kominek?

    Pozdrawiam
    ultimate

  8. #1048

    Domyślnie Do tych co mają PC Neuratherm z ClimaKomfort c.d.

    Jeszcze nikt nie odpowiada więc zapytam dalej: czy ktoś z nabywców PC próbował w umowie ze sprzedawcą zawrzeć punkt o gwarantowaniu przez sprzedawcę takich to a takich parametrów pracy urządzenia? Słowem: niejako gwarancję na ciepło z PC przy skarajnych warunkach atm.?

    Pozdrawiam
    ultimate

  9. #1049

    Domyślnie Re: Do tych co mają PC Neuratherm z ClimaKomfort c.d.

    Cytat Napisał ultimate
    zawrzeć punkt o gwarantowaniu przez sprzedawcę takich to a takich parametrów pracy urządzenia? Słowem: niejako gwarancję na ciepło z PC przy skarajnych warunkach atm.?
    a jak to sobie wyobrazasz?
    np.:"przy -20 ma byc w domu +20"????
    mozna jedynie ogólnie określić czy podłogówka da rade ogrzac budynek przy zakładanych z grubsza parametrach i czy PC da odpowiednią ilość kW.Wszystko teoria.Pozyjemy zobaczymy.

  10. #1050

    Domyślnie Re: Do tych co mają PC Neuratherm z ClimaKomfort c.d.

    Cytat Napisał mery26
    a jak to sobie wyobrazasz?
    np.:"przy -20 ma byc w domu +20"????
    mozna jedynie ogólnie określić czy podłogówka da rade ogrzac budynek przy zakładanych z grubsza parametrach i czy PC da odpowiednią ilość kW.Wszystko teoria.Pozyjemy zobaczymy.
    No oczywiście tak się nie da, bo nikt z montażystów PC nie będzie brał odpowiedzialności za wady izolacji budynku. Ale ja piszę o zapwenieniu że urządzenie da ciepło (np. konkretna temp. na wy ciepłociągu przy -20 na zewnątrz). Czyli de-facto pytam o wydajność PC a nie całego systemu ogrzewania. To takie głupie pytanie?

  11. #1051

    Domyślnie

    No właśnie - my też się czaimy do podpisania umowy z Climą i mamy te same dylematy...czy możecie nam zdradzic coś na temat oferty: jaka powieszchnia domu, moc pompy i koszta? my będziemy mieli jednostkę pro D 7/14. 7 wiązek kolektora na 450 m/ 1,7 głęboko. dom patrerowy 136m. chcemy jeszcze kominek z dpg więc również zastanawiamy się nad sensem kotła...a na działce piach...
    I jeszcze jedno : bierzecie od nich podłogówkę czy same pompy? pozdro.

  12. #1052

    Domyślnie

    U nas do grzania będzie zupełnie podobna powierzchnia: ~150m kw. Co do podłogówki od nich: zastanawiam się nadal i bedę jeszcze chwilę: co prawda fajnie jak wszystko jest od jednej firmy i na pewno łatwiej szukać niesprawności, ale... w Opolu lokalni, autoryzowani montażyści np. Purmo (takie same warunki gwarancyje na podłogę) żądają góra 80zł netto/m kw... Tak więc różnice idą w tysiące złotych. Będę jeszcze myślał.
    Wysyłam coś na priva. pozdrawiam.

  13. #1053

    Domyślnie

    Wysłaliśmy do Ciebie też kawałek informacji... Na oko widac, że to samo, ale...czym ty zamierzasz grzac ciepłą wodę? Podziel się.

  14. #1054

    Domyślnie

    Co do grzania wody: bojler elektryczny Zaskoczeni? Wydaje mi się że prawie 8tys. za PC do c.w.u. (i to niezbyt ciepłej) to _naprawdę_ za dużo. Może kiedyś zintegrujemy to z solarami jak stanieją
    Co do "markowej" podłogówki: cała rzecz w prawidłowym projekcie: będziemy mieli mieszane podłogi drewno/ceramika i stąd mogą wyniknąć trudności z wydajnością cieplną. Nadal się wahamy. Zwróćcie uwagę na szczegóły: "Pan Kazio" podaje cenę za m kw. samej ułożonej podłogi i chce tam zagęścić rurki pewnie jak mu wyjdzie wygodnie (a więc pewnie co >=10cm co daje 5-8mb rury na 1m kw). C-K kładzie ogrzewanie nieco inaczej - u nich zagęszczenie rur wynosi 5, 7.5, 10 cm. Pytałem innych instalatorów: twierdzą że to zbyt duże zagęszczenie. Ale jednak... może dzięki właśnie temu C-K jest tak pewna że to będzie poprawnie działało z drewnem na podłodze? Ja pytałem lokalnego "Pana Kazia" czy umie położyć rurki tak gęsto i odparł że po prostej to tak, ale na zakrętach to się już nie da takich łuków robić. Może więc rurka NEURA oferowana przez C-K jest jakaś ciut lepsza?
    Różnica w cenie pomiędzy "Panem Kaziem" a C-K zmniejsza się jeszcze bardziej, jeśli weźmie się pod uwagę że C-K mieści w swojej cenie wszystkie dodatkowe elementy takie jak szafki, rozdzielacze itp. Tego może się nazbierać na min. 1000zł przy wieloobwodowej instalacji.
    Pozdrawiam
    ultimate

  15. #1055

    Domyślnie

    no nie do końca . Nasz Pan kAzio chce 35, w tym 10 zł. to robocizna.. reszta to materiał. dodaj do tego jeszcze 20 za lepszy i 800 za rozdzielacze "ile by ich nie było" to zgoda to idzie w dziesiątki tys., ale na korzyśc pana Kazia jednak. poza tym my na podłodze całego parteru chcemy granit, a na piętrze panele przystosowane do podłogówki. podobno takie są.Co dogrzania wody..no zaskoczyleś nas! Myśmy myśleli o solarach, ale co z zimą w takim układzie? Czy solary + bojler el. wyjdą taniej niż pompa do c.u.w.? Raczej wątpię, a z kolei CK chyba nie oferuje kompeksowego rozwiązania zjednej pompy? To by załatwiło temat zimy, a latem solary...ideał

  16. #1056

    Domyślnie

    Nie zarzekam się że wezmę podłogówkę od C-K bo mocno pracuję nad alternatywą (ale markową, jednak "Kazimierzowi" tego nie zlecę) Porównuję autoryzowanych instalatorów Purmo, Herza i TeCe.

    Wracając do c.w.u.: tak sobie kalkuluję i wychodzi mi (wg. normatwnego zużycia wody / mieszkańca wg. Muratora) że żeby się ta pompa zwróciła na "0" po 15 latach użytkowania to musiałoby mieszkać u mnie w domu non-stop ~10 osób (taryfa dzienna) lub nawet ~20 jeśli bojler chodziłby zwykle w II taryfie. Łyżka mówi: "niemożliwe".
    Pozdrawiam
    ultimate

  17. #1057

    Domyślnie

    No i powiedz jak się kształtują u nich ceny za podłogówkę. Co do przygotowania ciepłej wody też nam namieszałeś. Jeśli masz rację, to rzeczywiści inwestowaniew pc do c.u.w. mija się z celem. Ciekawe czy pompa do c.o. może też grzac wodę w zimie? Albo przynajmniej tylko ją podgrzac np. poprzez wpuszczenie jednej rurki do pojemnika z wodą i dogrzanie jej grzałką. A latem pompa śpi, grzeją kolektory słoneczne. Co Wy na to?

  18. #1058

    Domyślnie

    Ciekawe czemu stosują takie rozwiązanie i w czym jest problem że nie grzeje cwu. Może woda w obiegu jest za chłodna . Moja pompa (nie CK) steruje dwiema pompami od co i od cwu i wyraznie głośniej chodzi jak grzeje obwód cwu.Spokojnie grzeje wodę do 50 st C

  19. #1059
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał ultimate
    Nie zarzekam się że wezmę podłogówkę od C-K bo mocno pracuję nad alternatywą (ale markową, jednak "Kazimierzowi" tego nie zlecę) Porównuję autoryzowanych instalatorów Purmo, Herza i TeCe.

    Wracając do c.w.u.: tak sobie kalkuluję i wychodzi mi (wg. normatwnego zużycia wody / mieszkańca wg. Muratora) że żeby się ta pompa zwróciła na "0" po 15 latach użytkowania to musiałoby mieszkać u mnie w domu non-stop ~10 osób (taryfa dzienna) lub nawet ~20 jeśli bojler chodziłby zwykle w II taryfie. Łyżka mówi: "niemożliwe".
    Pozdrawiam
    ultimate
    Coś odnośnie PC do cwu
    Ja chciałem PC tylko do cwu z odzysku wentylacji ale zrezygnowałem kiedy się dowiedziałem że będzie miala podawaną sprawność gdy będzie powietrza od 400-600m3/h i będzie ono miało ok. +20 stopni. U mnie mały domek (145 m3/h, max latem ok. 300), więc pozostałą ilość powietrza musialbym brać z zewnątrz czyli średnio nie byloby +20 tylko zimą duużo mniej i PC niewiele by mi dała. Mógłbym dać powietrze o tempo. +20 ale w mniejszej ilości i wyszłoby chyba na to samo.
    Czytałem na forum niemieckim o PC do cwu i ludzie wlaśnie biorą powietrze z małej części z np. piwnicy a reszta z zewnątrz u nich jest niby cieplej a zasobnik z takiej pompy ładuje się ok 10-14 h, a niby z tą sprawności którą podają producencji powinno być ok. 6, 7 h.
    Wniosek z powyższego: Sprawność faktycznie mocno spada i za np. 12000 zł nie warto kupować PC (wraz z zasobnikiem zintegrowanym) tylko do cwu bo ona się zwróci po 20- 30 latach. Zależy oczywiście od zużycia cwu.
    Niestety nie ma nic za darmo.
    Za ekologię musimy płacić.
    Gdyby były dopłaty jak w niemczech to byloby warto a tak ...

    pzdr

  20. #1060

    Domyślnie

    Chyba mnie coś Excel okłamał w kwestii szybkości zwracania się PC do cwu, więc policzmy na piechotę:
    Założenia:
    1. Wg. Murator 2/2002 str. 115, 1osoba zużywa dziennie 60L ciepłej wody na co potrzeba 2,5kWh energii.
    2. Liczymy dla 4 osób w domu
    3. Średnioroczna sprawnosć pompy cwu = 3
    4. Sprawność bojlera = 100%
    5. Cena prądu w I taryfie = 0,42zł/kWh
    6. Cena prądu w II taryfie = 0,23zł/kWh
    7. Cena bojlera ~150L z grzałaką: 900zł brutto (7% VAT)
    8. PC do cwu=8453brutto (7% VAT)
    Obliczenia:
    Na roczne grzanie cwu potrzebujemy: 2,5kWh*4os.*365dni=3650kWh
    różnica w cenie ogrzewaczy: 8453-900=7553zł
    bojler/rok: I taryfa =1533zł, II taryfa =840zł
    PC cwu/rok: I taryfa =511zł, II taryfa =280zł
    roczna oszczędność w I taryfie =1533-511=1022zł
    roczna oszczędność w II taryfie =1533-511=560zł

    różnica w cenie/roczna oszczędność = zwrot na "0" wyrażony w latach:
    grzanie w I taryfie: ~7 lat
    granie w II taryfie: ~13 lat
    Myślę, że zwykle grzeje się w trybie mieszanym, więc realy wynik będzie gdzieś pośrodku.
    Tak więc nie wychodzi tak tragicznie jak napisałem parę postów temu, przepraszam za tamten błąd ale mam jeszcze wątpliwości co do założenia nr1 (z Muratora). Jakoś nie potrafię z żoną zrozumieć jak 4 os. rodzina zużywa 240L ciepłej wody na dobę! Myślę że może tylko połowę tego, a wtedy obliczany powyżej okres zwrotu wydłuży się 2 razy...
    Sprawdźcie moje obliczenia jw, niewiadomą tu jest także średnioroczna sprawność PC cwu, którą przyjąłem jako "3". No i zweryfikujcie cenę pompy, bo głowy nie dam że to tylko tyle bo nie wiem ile chcą za materiały montażowe a jak C-K znam to nie mało
    Pozdrawiam
    ultimate

Strona 53 z 1521