dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Komentarze do Pamiętnika Mojej Mamy

    Pokusiłem się do założenia pamiętnika do "Pamiętnika Mojej Mamy" założonego przez Harego
    Zapraszam do komentarzy

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar HARY
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Dziękuję Rom za założenie komentarzy, teraz będziemy widzieć czy kogoś interesuje moja pisanina

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na razie czytam
    jak sie rozwinie bede komentowac
    (czy M. to ty?)
    pozdrawiam!

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar HARY
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Nie, ja to H.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar HARY
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Nie, ja to H.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał HARY
    Nie, ja to H.
    zanotowałam

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy dziennik. strasznie mi sie spodobalo to, ze można sobie przeczytac tez co Twoja mama pisala...Ciekawe to sobie zaplanowalas z tym dziennikiem...Czekam na ciag dalszy i na zdjecia...

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar HARY
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Ciąg dalszy będzie jutro, zdjęcia niestety nie, mam ich dużo ale niestety w formie papierowej

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Hej
    Bardzo bym chciał się dowiedzieć czegoś więcej na temat projektu. HARRY mógłbyś go opisać???

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar HARY
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Projekt ten znajduje się pod tym adresem:
    http://www.mtmstyl.com.pl/projekty/j...ult.asp?id=174
    Mam nadzieję, że dobrze go przeniosłam. Na zewnątrz dom wygląda na malutki ale w środku ze względu na brak ścian jest sporo przestrzeni. Salon, kuchnia + hol (obok pokoi) ma razem z 40m2. Pokoje nie są może za duże, ale ustawne. Wjazd mamy od strony wschodniej, przez okna w salonie wpada światło prawie przez cały dzień. Jedyną zmianę w projekcie jaką zrobiliśmy. to nie mamy tej małej ścianki obok łazienki i zadaszonego tarasu na zewnątrz. Dodatkowo na salonem urządziliśmy pokój synowi.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar HARY
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Sprawdzając, czy dobrze przeniosłam adres zauważyłam, że mamy trochę inne okna tzn. wszystkie mamy tej samej wysokości a małe jest poprostu połową dużego.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał HARY
    Projekt ten znajduje się pod tym adresem:
    http://www.mtmstyl.com.pl/projekty/j...ult.asp?id=174
    Mam nadzieję, że dobrze go przeniosłam. Na zewnątrz dom wygląda na malutki ale w środku ze względu na brak ścian jest sporo przestrzeni. Salon, kuchnia + hol (obok pokoi) ma razem z 40m2. Pokoje nie są może za duże, ale ustawne. Wjazd mamy od strony wschodniej, przez okna w salonie wpada światło prawie przez cały dzień. Jedyną zmianę w projekcie jaką zrobiliśmy. to nie mamy tej małej ścianki obok łazienki i zadaszonego tarasu na zewnątrz. Dodatkowo na salonem urządziliśmy pokój synowi.
    Domek bardzo mi się podoba. Widzę też, że jest tani w budowie. biuro projektowe wycenia go na 100 tys. netto. Jedyne czego mi by tam brakowało to pomieszczenie gospodarcze. Piszesz, że zrobiliście dodatkowy pokój nad salonem - w którym miejscu zrobiliście schody do niego i jaką ma ten pokoik powierzchnie??

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar HARY
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Otwór na schody zrobiony jest obok filara tak jak w projekcie wyłaz na strych. Schody gotowe tak zwane "marynarskie" Myśmy zrobili wymian na 2 belki stropowe a można chyba zrobić na 3 i wtedy jest trochę łatwiej ze schodami. Architekt zezwala na zmianę kąta nachylenia dachu o 5 stopni, które dają większą przestrzeń na poddaszu, ale i tak nie jest źle. Tam gdzie wysokość jest 1,8 m powierzchni jest 16m2, do tego dochodzą jeszcze skosy gdzie stoja meble i miejsce do spania. Jeśli chodzi o pomieszczenie gospodarcze to korzystamy z reszty strychu (nad całym domem)

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    W jaki sposób robicie te fundamenty? Bo z tego co wyczytałem najpierw zalewaliście ławy fundamentowe (nazywane w pamiętniku stopami), potem pewnie idą bloczki (nazywane kamieniami) a potem coś piszesz o szalowaniu i zbrojeniu pod dalszą część fundamentu???? Możesz coś więcej napisać jak ten fundament był robiony?

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar HARY
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    i zbrojeniu pod dalszą część fundamentu????
    Pamiętnik mamy przepisuję dosłownie. Każda część domu zakańczana jest wieńcem który spina całość. Tak samo jest z fundamentami. Z pustaków zasypowych ustawialiśmy ściany fundamentowe, na górze ścian zrobiliśmy szalunek w który weszło zbrojenie i całości zalano betonem. Bardzo przepraszam jeśli coś piszę niezrozumiale. Nie pomyślałam, że ktoś może nie wiedzieć o czym ja mówię Postaram się pisać bardziej czytelniej i zrozumialej.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    No teraz wszystko rozumiem
    To pewnie ja jestem niekumaty

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AdamJ

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1

    Domyślnie

    czy to już koniec pamiętnika

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar HARY
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Oczywiście że, to nie koniec. W ostatnim czasie zmieniłam pracę więc trzeba się wykazać no i mieliśmy "odświeżenie" naszego domku. Po prostu brak czasu na przyjemności. Postaram się w krótkim czasie coś napisać

  19. #19

    Domyślnie

    HEJKA
    jakoś nie mogę otworzyc tych zdjęć - my budujemy małego szypra na działce na Mazurach właśnie szlifują się ściany. Prosz eo foto jestem bardzo ciekawa jak u Was ten domek wygląda, u nas podnosilismy dach wie cteż planujemy sypialnię na podaszu.
    ewe
    ewe

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar HARY
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Mam od jutra zamiar zacząć pisać pamiętnik dalej, sprawdzając na czym skończyłam także zauważyłam zablokowane zdjęcia. Foto Galerie zablokowały możliwość host linku. Jeśli mi podasz adres emailowy to mogę Ci parę fotek wysłać.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony