dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 111 z 149
Pokaż wyniki od 2.201 do 2.220 z 2978
  1. #2201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tempo wzrostu traw zależy od nawożenia, wilgotności i mieszanki trawnikowej. Jak posiałeś sportową to nie ma bata - musi szybko rosnąć.

    Zdecydowanie nie polecam ograniczania azotu. Fosfor stymuluje kwitnienie - a kiedy trawnik zakwitnie jest do likwidacji.
    Trzeba ograniczyć po prostu dawkę.


    A kosić się powinno gdy trawa urośnie nie więcej niż o 2 cm względem docelowej wysokości. Jeśli więc trawnik ma 4 cm wysokości to kosić trzeba zanim osiągnie więcej niż 6 cm.

    Na boiskach sportowych kosi się codziennie.

    Trawnik jest najbardziej pracochłonnym i kosztownym elementem ogrodu.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-07-2016 o 12:59

  2. #2202
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.zoo Zobacz post
    Ale przenawozilem czy po prostu dlatego ze jest nawozona. Przy odpowiednim nawozeniu rosnie w tym tempie?
    Tak rosnie zaraz po dostarczeniu azotu jak jest cieplo i ma wode.Tydzien temu nawozilem i we wtorek koszona, w piatek jechana kosiarka znowu.
    Nie da sie niestety miec ladnego nienawozonego i niekoszonego trawnika. Wyjdzie w efekcie "sciernisko" z tendencja do szybkiego zakwitania. Ja nawoz wole sypac w mniejszych ilosciach, ale czesciej.

    Trawnik to bez watpienia bardzo pracochlonna czesc ogrodu, ale wlasnie dlatego zadbany trawnik sprawia tak wiele przyjemnosci.

    BTW: Nie przesadzajmy z tymi kosztami. Jak juz zdamy sobie sprawe, ze azot w hipernowoczesnym "nawozie do trawnikow" jest identyczny z tym w saletrze czy moczniku, a "nawoz jesienny do trawnikow" to praktycznie Polifoska, nie bedzie drogo, a rownie skutecznie.
    Ostatnio edytowane przez Pyxis ; 23-07-2016 o 10:25
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  3. #2203
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kosztuje też roboczogodzina koszenia, paliwo do kosiarki, wertykulatora, m3 wody

  4. #2204
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    To w takim razie musze chyba wymienic siewnik, zeby sie nie blokowaly kulki to musze dac na maksa, a wtedy na 450m poszlo mi 25kg, a powinno 9-18kg.
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  5. #2205

    Domyślnie

    Proszę o pomoc
    Mam do wysiania ok 1200m2 działki. Póki co chciałabym posiać trawę aby była, nie zależy mi na dywanie, wręcz dywan przy takiej powierzchni i zarośniętej chwastami okolicy jest dla mnie w tej chwili niemożliwy do stworzenia. Trawnik może być zachwaszczony, byleby dało się to skosić i jako tako wyglądało. W tej chwili jest dosłownie klepisko, suche placki piaszczystej ziemi i sporo chwastów (aczkolwiek jak spadnie deszcz, to widać, że ziemia nie jest najgorsza, posadziłam na środku działki dwie tawułki i rosną bardzo ładnie bez podlewania). Do tego kilka "kup" ziemi nawiezionych kilka miesięcy temu celem wyrównania części działki (na moje oko na około 800-900 m. poziom ziemi jest właściwy, tylko trzeba trochę wyrównać, na resztę musimy nasypać ze 30cm ziemi). Na piątek ma przyjechać koparka aby te kupy rozwieść i wyrównać teren. Popełniliśmy chyba błąd, bo na wiosnę kupiliśmy też 3 ciężarówki ziemi siewnej. Kupy tak sobie leżą i rosną na nich ogromne chwasty, które usunęłam w ostatni weekend. Urobiłam się nieziemsko i nie wyobrażam sobie teraz pielenia całej działki, bo o ile z kup chwasty wychodziły za jednym pociągnięciem, o tyle na klepisku nie idzie to tak łatwo. Nie chcę też robić oprysków. Pomysł był zatem taki, aby rozwieść kupy ziemi na miejsca gdzie trzeba, zasypać chwasty które są, następnie przejechać cały teren glebogryzarką, zagrabić i wyciągnąć chwasty które się uda, następnie w jakiś nieznany nam sposób rozwieźć ziemię siewną (Mąż chce wynająć ludzi, dać im taczki i niech to rozwożą, nie wiadomo tylko skąd tych ludzi wziąć). Przeczytałam jednak parę stron wstecz, że lepiej tą ziemię siewną rozwieźć i dopiero przejechać glebogryzarką, to by szczerze mówiąc rozwiązało mój problem z tą ziemią, ale mąż uważa, że ta ziemia powinna być na wierzchu i nie wolno jej mieszać z tą, która jest na działce Proszę o radę, bo nie mogę patrzeć na to klepisko, w tej chwili nawet nie bardzo jest jak skosić to co rośnie, bo działkę trzeba wyrównać, a i miejsc zarośniętych jest mniej, niż suchych placków... Proszę o radę, jak to ogarnąć najmniejszym kosztem (tak, wiem że trawnik jest najdroższy i najbardziej czasochłonny, ale na chwilę obecną nie widzę alternatywy). Zależy mi po prostu na w miarę równej działce, którą będzie można kosić oraz nie chciałabym "zmarnować" ziemi siewnej, bo kosztowała dość sporo.

  6. #2206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    rozsyp ziemię, wyrównaj. Jeśli warstwa nawieziona będzie grubsza niż 10-15 cm to lepiej wymieszać z glebogryzarką. Odczekaj trzy-cztery tygodnie, polej herbicydem, odczekaj aż uschnie, wygrab, wyrównaj docelowo i we wrześniu siej trawę na stanowiska suche. Skoro to nie docelowy trawnik, nie ma sensu szarpać się na super mieszanki. Starczy aby miał dużo kostrzewy owczej i ewentualnie kostrzewy trzcinowatej. Mało życicy.

  7. #2207

    Domyślnie

    Dzięki Elfir, tej ziemi siewnej będzie pewnie koło 3-5cm, to nie warto tego wszystkiego najpierw rozwieźć, a później glebogryzarką przejechać? Czyli że Mąż znowu ma rację? czyli musimy najpierw przejechać glebogryzarką tą ziemię co jest na działce, zagrabić to, a dopiero na koniec rozwieźć tą ziemię siewną? Czy uważasz, że bez herbicydów nie ma sensu się za to brać? Naprawdę nie chciałabym sięgać po chemię, jest to dodatkowy koszt, i ja się nie znam na tym, boję się że przedobrzę i zaszkodzę ziemi, poza tym za płotem rosną 1,5 metrowe chaszcze, które na bank się zaraz u nas rozsieją... Może moja niechęć do chemii jest bezsensowna? jaki jest przybliżony koszt herbicydów na 1000-1200m2? Na nasiona trawy liczę 500-700zł, nie chcę też kupować byle szajsu, bo ten "trawnik" miałby jednak przetrwać kilka ładnych lat.. Raczej planowałam go później stopniowo odchwaszczać i ewentualnie dosiewać, niż robić od nowa. No i oczywiście zmniejszać jego powierzchnię tworząc rabaty.

  8. #2208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    3 cm będzie praktycznie niezauważalne dla roślin.

    Nasiona taniej trawy 1 kg na ok. 40 m2 , 1 kg ok. 20 zł (a znajdziesz taniej)
    potrzebujesz 27-28 kg, co daje 550-600 zł

    Bez nawadniania nie ma sensu kupować dobrej jakości nasion.

    Glifoherb, dawka maksymalna na trwałe chwasty 7,5l/ha
    Czyli na 1000 m2 potrzebujesz 0,75 l
    1 l kosztuje w necie 23,3 zł

    Jeśli jesteś w stanie sama odchwaścić teren, to gratuluję zdrowia

  9. #2209

    Domyślnie Duża działka - duży problem ;)

    Witam
    Przeczytałam co prawda wieeele stron z tego wątku, ale potrzebuję sobie w głowie ułożyć możliwie prosty plan działań na mojej działce, by skutecznie ją odchwaścić i zasiać trawę. nie dysponuję dużymi funduszami, więc interesuje mnie plan raczej "minimum"

    Chcę moją działkę (ok 2000 m2) podzielic na dwie części (nie wiem, czy to ma znaczenie):
    1- łąka kwietna
    2. trawnik


    Teraz jest to mocno zaniedbane raczej gliniaste siedlisko chwastów wszelakich

    Chcę zrobić tak:
    -jesienią spryskać Roudupem całość
    - po uschnięciu zaorać (to dobra nazwa? chcę, żeby porobiły się takie przeorane bruzdy, które przez zimę przemarzną) - zostawić na zimę

    -wiosną przjechać glebogryzarką, odczekać parę tygodni na chwasty: i ew wyrwać/spryskać roundupem
    * opcjonalnie dosypać piasku/torfu ?

    - i w końcu zasiać trawę (tzn najpierw wyrównać teren (grabie?), walcem utwardzić, zagrabić, zasiać i znowu walcem przejechać), na części, gdzie ma powstać łąka nie planuję kosić za często (żeby kwiatki się rozmnażały ), a trawę, wiadomo, często kosić planuję.

    Czy dobrze to sobie w głowie układam czy o czymś zapominam?

    nie zależy mi na czasie (tzn nie musze mieć mięciutkiej trawki już na "dziś", ale zależy mi, zeby docelowo moje małe dzieci mogły na bosaka chodzić po działce bez większych obrażeń od-chwastowych )

    z góry dziękuję za ewentualne podpowiedzi!

    April

  10. #2210
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Może dodaj do tego planu jakiś zagajnik? Trawnik 1000 m2 to sporo pracy.

    Po co dwa razy Roundap? Czasem faktycznie trzeba dwa razy, ale pod rząd. W ciepłą zimę niepotrzebnie chwasty porosną.

  11. #2211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    kosztuje też roboczogodzina koszenia, paliwo do kosiarki, wertykulatora, m3 wody
    Woda studzienna. Majac trawnik i wode z wodociagu byloby ciezko - to fakt. Paliwo to w sumie grosze, ale za to koszenie to sama przyjemnosc. Nic nie slyszysz, moga wolac, rozne sprawy mozna przemyslec w tym czasie... to wlasnie po to te wczesniejsze wydatki.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  12. #2212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.zoo Zobacz post
    To w takim razie musze chyba wymienic siewnik, zeby sie nie blokowaly kulki to musze dac na maksa, a wtedy na 450m poszlo mi 25kg, a powinno 9-18kg.
    Jesli masz siewnik z wiecej niz jednym otworem wylotowym, to zaklej je zostawiajac tylko jeden. Nie beda sie te granulki blokowaly, a ilosc nawozu bedzie odpowiednio mniejsza.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  13. #2213
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aprilkotka Zobacz post
    Czy dobrze to sobie w głowie układam czy o czymś zapominam?
    Piszac "grabie" zapomnialas, ze jestes tylko czlowiekiem.
    Przy takim "areale" jak nie chcesz sie (nomen omen) zaorac, to musisz miec albo ludzi, albo sprzet. Jesli koparkowy ma pojecie o swojej pracy, to powinien Ci dzialke wyrownac i rozmazac po wierzchu ta ziemie lezaca w kupach i po tym zabiegi batdle powinny zniknac z pola widzenia. Pozniej jakis uczynny rolnik z ciagnikiem wyposazonym w zestaw kultywator + brony. Niech sie nie spieszy i pojezdzi "troche" po dzialce. Po t ych zabiegach i usunieciu kleczy zebranych brona, dobrze by bylo usunac kamienie, ale z takiej powierzchni to bedzie ich pewnie z pol przyczepy, wiec raczej tylko te wieksze. Drobne reczne poprawki w obrebie planowanego tego ladniejszego trawnika. Walcowanie calosci - tu juz niestety ciezki sprzet nie pomoze. Pozniej wysianie nasion na trawnik i lake kwietna i goraca modlitwa o deszczowa koncowke lata i jesien, a jesli rzadko chodzicie do kosciola, to sprzet do nawadniania (jak rozumiem budzet nie uwzglednia systemu automatycznego).

    Taki trawnik bedzie pewnie mocno zachwaszczony, ale jak przeczekasz do nastepnego lata, to bedziesz mogla juz uzyc chemii do odchwaszczenia, bo recznie obleciec 10 arow trawnika nie dacie rady nawet z mezem (tym bardziej, jesli sasiadujecie z chaszczami) i na pewno juz bedzie mozna na niego dzieciaki wypuscic. Trzeba sie liczyc z dosyc czetym koszeniem, bo chwasciory rosna zadziwiajaco szybko i jak wystawia leb, to trzeba go uciac. Pozniej juz z gorki. Koszenie, nawozenie, podlewanie... i tak w kolo Macieju. Jak bedziesz pilna, to po 3-4 sezonach bedziesz miala bardzo ladny trawniczek (chyba, ze sie wk...isz i wyasfaltujesz 3/4 dzialki).
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  14. #2214

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedzi!
    Czyli z sisniem mam nie czekac do przyszlego roku tylko jeszcze w tym roku jesienia posiac, tak? A chemia dopiero w przyszlym roku?
    Hmm czyli jednak zle to sobie w glowie ulozylam

    April

  15. #2215

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Piszac "grabie" zapomnialas, ze jestes tylko czlowiekiem.
    Przy takim "areale" jak nie chcesz sie (nomen omen) zaorac, to musisz miec albo ludzi, albo sprzet. Jesli koparkowy ma pojecie o swojej pracy, to powinien Ci dzialke wyrownac i rozmazac po wierzchu ta ziemie lezaca w kupach i po tym zabiegi batdle powinny zniknac z pola widzenia. Pozniej jakis uczynny rolnik z ciagnikiem wyposazonym w zestaw kultywator + brony. Niech sie nie spieszy i pojezdzi "troche" po dzialce. Po t ych zabiegach i usunieciu kleczy zebranych brona, dobrze by bylo usunac kamienie, ale z takiej powierzchni to bedzie ich pewnie z pol przyczepy, wiec raczej tylko te wieksze. Drobne reczne poprawki w obrebie planowanego tego ladniejszego trawnika. Walcowanie calosci - tu juz niestety ciezki sprzet nie pomoze. Pozniej wysianie nasion na trawnik i lake kwietna i goraca modlitwa o deszczowa koncowke lata i jesien, a jesli rzadko chodzicie do kosciola, to sprzet do nawadniania (jak rozumiem budzet nie uwzglednia systemu automatycznego).

    Taki trawnik bedzie pewnie mocno zachwaszczony, ale jak przeczekasz do nastepnego lata, to bedziesz mogla juz uzyc chemii do odchwaszczenia, bo recznie obleciec 10 arow trawnika nie dacie rady nawet z mezem (tym bardziej, jesli sasiadujecie z chaszczami) i na pewno juz bedzie mozna na niego dzieciaki wypuscic. Trzeba sie liczyc z dosyc czetym koszeniem, bo chwasciory rosna zadziwiajaco szybko i jak wystawia leb, to trzeba go uciac. Pozniej juz z gorki. Koszenie, nawozenie, podlewanie... i tak w kolo Macieju. Jak bedziesz pilna, to po 3-4 sezonach bedziesz miala bardzo ladny trawniczek (chyba, ze sie wk...isz i wyasfaltujesz 3/4 dzialki).
    Sorry, że się wtrącam, ale miałam taki dokładnie plan zrobić, tyle że pomiędzy rolnikiem a wałowaniem jeszcze rozwiezienie ziemi siewnej, a odchwaszczaniem zająć się już w przyszłym roku. Mam pytanie, czy nie trzeba poczekać trochę aż ziemia odleży, bo czytałam że taka ziemia pomimo wałowania zasiana od razu może po jakimś czasie osiąść i wyjdą góry i doliny? Byłoby mi na rękę nie czekać i siać od razu.

  16. #2216
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Zalezy ile nawieziesz, ja kolo tarasu nawiozlem gdzies pol metra i odczekalem sezon, a po sianiu i tak osiadlo z 3 cm i zraszaczs od nawodnienia mi wylazly. Z przodu nawiozlem z 10 moze 15cm, ubilem takim recznum ubijakiem co z 30kg wazy, ale jak przyszla burza ze wszystko plywalo to troche sie pozapadalo, porobily sie gory i doliny, ale na tyle ze jak trawa wyrosnie to sie zgubi
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  17. #2217
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucano

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-858
    Posty
    85

    Domyślnie Od czego zacząć planowanie ogródka?

    Witam,

    W obecnej chwili ogródek przedstawia się następująco:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13236189_1346670468692977_601486286_n.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	362330

    JEst sporo wysokich chwastów spryskanych w maju roundapem ale jak widać niedokładnie.
    Myślałem o nawiezieniu ziemi i wyrównaniu terenu jednak zastanawiam się co najpierw zrobić z tymi chwastami?

    1. Czy skosić, zostawić aż ugniją i wtedy nawieźć humus/czarnoziem i glebogryzarką przejechać?
    2. Czy skosić, przeorać glebogryzarką i wtedy dopiero nawieżć lepszej ziemi?

    Opłaca się zaczynać tą robotę w tym okresie czy lepiej już to przesunąć na wiosnę? Zaznaczam, że nie zależy mi na tym aby trawnik powstał w tym roku ale wyglądałoby to już inaczej.

  18. #2218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wygrab suche chwasty i nawieź ziemi, w zależności od tego ile tej ziemi będzie to wystarczy rozsypać na wierzchu albo przekopać.
    Możesz zacząć przygotowywać pod siew wrześniowy

  19. #2219
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aprilkotka Zobacz post
    Dziekuje za odpowiedzi!
    Czyli z sisniem mam nie czekac do przyszlego roku tylko jeszcze w tym roku jesienia posiac, tak? A chemia dopiero w przyszlym roku?
    Hmm czyli jednak zle to sobie w glowie ulozylam

    April
    nie. Przed założeniem trawnika niszczysz chwasty. Odwrotnie to bedzie trudne do wykonania

  20. #2220

    Domyślnie

    Ja mam taką prośbę o polecenie konkretnej mieszanki traw, Elfir polecała taką z największą zawartością kostrzewy owczej lub trzcinowej i z małą zawartością życicy. No i bardzo ciężko taką znaleźć (znalazłam jedynie taką gdzie kostrzewa owcza jest w ilości 15%) to mało trochę...
    Może już ktoś coś podobnego szukał i może polecić? Potrzebuję w ilości 25kg

Strona 111 z 149

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony