dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 149
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 2978
  1. #221

    Domyślnie Re: wysiana trawa

    Cytat Napisał soldier
    zasilic nawozem
    a jaki nawóz polecasz po wysiewie?

  2. #222

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg
    A po co się wybiera te kilka cm ziemi?
    A jak jest z ew. nawożeniem? Rozumiem, że wtedy dajemy nawóz bezpośrednio pod rośliny?
    Kilka cm pozwoli połozyc na wierzch korę i zrobić misę. Kora powinna być niżej aby kosiarka o nią nie zawadziła nożem.
    Nawozić mozna w płynie lub normalnie. Wtedy deszcz pomoże w rozpuszczeniu nawozu.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  3. #223
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    wg


    u mnie tez tak było.Więc kupiłam agrowłóknine i przykryłam ziemie, wyciełam otwory na to wszystko co juz rosło.I posypałam kora.Poki co chwasta nie ma.

    Agrowłóknina ( czarna) kupiłam po 2,80 za mb szerokosc 160 cm.

  4. #224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska

    Agrowłóknina ( czarna) kupiłam po 2,80 za mb szerokosc 160 cm.
    Dobra cena! Gdzie kupowałaś ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  5. #225

    Domyślnie

    Dziękuję za rady. W końcu wykorzystałem worki po korze do przykrycia ziemi, korę przegrabiłem i przysypałem nią worki.
    Pozdrawiam.
    Włodek

  6. #226

    Domyślnie

    Aha, może jeszcze ktoś mi powie czy to nie wpłynie negatywnie na glebę pod spodem bo w innym wątku coś piszą, że agrowłóknina ją degraduje. Jeśli wpływa niekorzystnie to co z tym robić po jakimś czasie - wyjąć?
    Pozdrawiam.
    Włodek

  7. #227
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    sakus

    Zarejestrowany
    May 2002
    Skąd
    Starogard Gdański - gmina
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    372

    Domyślnie

    U mnie nawieziono ok 40 przyczep torfu lekkiego PH 7-7,5 -działka wymagała zniwelowania różnic w poziomie, a rodzice żony kopali na polu zbiornik na wody opadowe (więc 2 pieczenie przy jednym ogniu ). Po rozplantowaniu tego torfu poziom działki średnio podniósł się o ok 15 cm. Leży sobie tak już od miesiąca. Jutro mam zamiar spryskać wszystko co wyrosło Rundapem i za ok. 3-4 tygodnie usunąć uschnięte zielsko. Czy po usunięciu zielska koniecznie muszę ten torf przemieszać z podłożem pierwotnym? Czy mogę siać trawę bezpośrednio na odchwaszczony torf? Czy przed wysianiem powinienem to jeszcze zwałować? (jest bardzo miękko)
    Proszę o radę.

    Sakus

  8. #228
    Guest

    Domyślnie

    Jaki efekt da nawiezienie ziemi na nie równą działkę o podłożu gliniastym (porośniętą chwastami, trawą i koniczyną) bez wcześniejszego przeorania ziemi? Czy można w ten sposób uzyskać ładny trawnik?

  9. #229
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał łukasz
    Jaki efekt da nawiezienie ziemi na nie równą działkę o podłożu gliniastym (porośniętą chwastami, trawą i koniczyną) bez wcześniejszego przeorania ziemi? Czy można w ten sposób uzyskać ładny trawnik?
    Może nie do końca odpowiedź na to pytanie, ale podobne zdanie jak zacytowane powyżej czytałam już wiele razy i zawsze zastanawiam się dlaczego koniecznie chcecie nawozić nową ziemię. Przecież zazwyczaj te działki na których teraz macie domy były polami uprawnymi i jeszcze dodatkowo (oprócz oczywście kwestii budowalnych) ściąga się humus (nazywany często matką ziemią) żeby tego nie zniszczyć. Gdy mamy już posprzątaną działkę po budowie to wystarczy często dobrze przeorać lub przekopać, dla ożywienia życia biologicznego posiać coś na nawóz zielony, ponownie zakopać i często to już absolutnie pod trawnik wystarczy. Jeśli jeszcze do tego dołożymy nawozy sztuczne lub obornik, ewentualnie trochę torfu (choć niekoniecznie) to już szczyt szczęścia dla ziemi.
    Nie zapominajcie, że główną metodą uprawy ziemi jest orka tj. widły amerykanki (łatwiej wybiera się perz i inne stałe chwasty) i trochę treningu dla mięśni. Kopiemy głęboko, na 2 sztychy (tj. 2 głębokości wideł).

  10. #230

    Domyślnie

    Można też nierówności bronować za pomocą drewnianej palety ciągniętej na linkach przez 2 mocnych. Jak silni to nawet paletę czymś dociążyć.

  11. #231

    Domyślnie

    Zakładam trawnik.

    Wykonałem do tej pory:
    - oprysk roundapem;
    - skoszenie uschniętych chwastów po 2 tygodniach;
    - przekopywanie na 1.5 sztycha 400 m kw. wraz z usunięciem perzu i śmieci;
    - teren wyrównany grabiami i 2 m. deską plus paleta obciążona kamulcami;

    Czy siać trawę teraz w czerwcu /ryzyko -> w sierpniu nikt nie będzie podlewał / czy wstrzymać się do jesieni / i wtedy w jakim jesiennym miesiącu wysiewać/?
    Czy odczekać jak odrosną obecnie chwasty i jeszcze raz roundap zaordynować.
    Czy można jakiś przedplon zastosować / jak jesienia wysiewac chciałbym trawkę/, ma to sens?
    woytek

  12. #232
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Ogrodnik, który robił u mnie ogród i siał trawę powiedział mi żebym nie dosiewała trawy w wolne placki ponieważ trawa powinna się sama rozkrzewić tylko bardzo dużo podlewać. Mnie korci podosiewać w te puste miejsca. Co Wy o tym myslicie?

  13. #233
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    NATKA


    ja kupiłam barenburga w hurtowni ogrodniczej. Cena nie taka straszna. Poszukaj w wiekszych hurtowniach ogrodniczych.
    Aha uwazaj bo jest barenburg w workach po 5 kg bez zadnych oprócz nazwy napisów_ to barenbugr na zacienione miejsca.
    Fajnie wyglada barenburg sport i barenburg gazon

  14. #234

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska
    NATKA


    ja kupiłam barenburga w hurtowni ogrodniczej. Cena nie taka straszna. Poszukaj w wiekszych hurtowniach ogrodniczych.
    Aha uwazaj bo jest barenburg w workach po 5 kg bez zadnych oprócz nazwy napisów_ to barenbugr na zacienione miejsca.
    Fajnie wyglada barenburg sport i barenburg gazon
    I ja kupiłam Barenbruga (rapid) - w sklepie internetowym www.gardenshop.pl

  15. #235
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Natka


    no własnie jak juz napisałam to dopiero przeczytałam ze już kupiłaś...

  16. #236

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg
    Dziękuję za rady. W końcu wykorzystałem worki po korze do przykrycia ziemi, korę przegrabiłem i przysypałem nią worki.
    Worki foliowe chyba nie są dobrym rozwiązaniem. Nie pozwalają glebie oddychać i pobierać wody.
    Proponuje czarną agrowłókninę - kupiłem ostatnio 3,2 x 10 m za 60 zł.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  17. #237
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Zaczynam powoli rozumieć jak to jest z tą trawą. Mam teraz trzy gatunki: uniwersalną, gazonową i samosiejkę (po jakieś 8 arów każdej) (około 3-4 godziny koszenia raz w tygodniu) (jeśli będzie potrzeba to podam firmy, gatunki, skład, sposób siewu, zdjęcia itd.) Jestem trochę zaszokowany bo miałem o trawie całkiem inne mniemanie. Podobno gazonowa bardzo wolno rośnie, a u mnie wychodzi jej 1-2 cm dziennie! Po skoszeniu jest piękna, ale miała wolno rosnąć!!! Natomiast uniwersalna rośnie 1-2 cm na tydzień. Gazonowa jest jasna i grubo (szeroko) liścienna, a uniwersalna jest ciemna i ma cienkie listki. Na gazonie zgodnie z opinią widać ślady po przejściu , nie mówiąc o przejechaniu taczką. Uniwersalnej nic nie rusza. Wszystkie koszę na maksymalnie podniesionej kosiarce. Zapomniałem napisać o samosiejce którą zachwycałem się w tym wątku wcześniej. Totalna pomyłka. Idzie pod randap. Z sianymi trawami to jak 1 do 1000.
    Teraz czekam na deszcz, bo mam następne kilka arów do obsiania i znów zmienię gatunek (różne gatunki trawki bardzo ładnie się komponują)
    Ta nowa nie będzie deptana. Powinna być maksymalnie dekoracyjna. Tempo wzrostu nieistotne. Ważne by była inna niż pozostałe. Myślę o Barenburgu gazonowym.

  18. #238

    Domyślnie nowo posiana trawa-kiedy nawozić, spryskać i czym

    Trzy tygodnie temu posialiśmy trawę firmy Barenburg, wykiełkowała po tygodniu lecz razem z nią pojawiły się chwasty. Dlatego też mam pytanie czy już po pierwszym koszeniu potraktować ją opryskiem na chwasty i jakim czy poczekać do wiosny. Następne pytanie czy i czym nawieźć młody trawniczek. Dodam tylko że przed siewem trawy nie pryskaliśmy żadnym środkiem chwastobójczym.

  19. #239

    Domyślnie Re: nowo posiana trawa-kiedy nawozić, spryskać i czym

    Cytat Napisał swbeata
    Trzy tygodnie temu posialiśmy trawę firmy Barenburg, wykiełkowała po tygodniu lecz razem z nią pojawiły się chwasty. Dlatego też mam pytanie czy już po pierwszym koszeniu potraktować ją opryskiem na chwasty i jakim czy poczekać do wiosny. Następne pytanie czy i czym nawieźć młody trawniczek. Dodam tylko że przed siewem trawy nie pryskaliśmy żadnym środkiem chwastobójczym.
    Po pierwszym koszeni daj trawie z tydzień i zerknij ile jest chwastów - są takie które po 2-3 koszeniach znikają
    te które nie znikną po 3 koszeniach potraktowałbym STARANE ( nie poźniej niż w końcu sierpnia, na początku września)
    Nawóz trawnikowy możesz dać już teraz ale bardzo małą dawką np: 1/4 tego co zalecają - 0,5 - 1 kg na 100 m kw.

  20. #240
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie Re: nowo posiana trawa-kiedy nawozić, spryskać i czym

    Cytat Napisał swbeata
    Trzy tygodnie temu posialiśmy trawę firmy Barenburg, wykiełkowała po tygodniu lecz razem z nią pojawiły się chwasty. Dlatego też mam pytanie czy już po pierwszym koszeniu potraktować ją opryskiem na chwasty i jakim czy poczekać do wiosny. Następne pytanie czy i czym nawieźć młody trawniczek. Dodam tylko że przed siewem trawy nie pryskaliśmy żadnym środkiem chwastobójczym.

    Beata

    ja tez sialam barenburga - przed siewem razem dany byl nawoz Hydrokompleks.Jak masz siewnik to na nr 4 i spoko mozna sypac.Musisz po tym podlac. Tez mam ciut chwastow.
    Wiekszosc ogrodnikow starane kaze pryskac w przyszlym sezonie.Teraz staraj sie czesto kosic nawet 2 razy w tyg, i recznie rwac chwasciory ....

Strona 12 z 149

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony