dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 149
Pokaż wyniki od 801 do 820 z 2978
  1. #801
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Obiecałyście foty, i co?

    Ja wklejam nasz kawałek


    Szczerze mówiąc, to nie pamiętam, kiedy to zdjęcie było robione, chyba w czwartek:



    A tutaj dzisiejsze:




    Placki zanikają powoli - ten kawałek na dole (bliżej prawej strony) jeszcze z tydzień temu był łysy, a ten w górnym lewym rogu też ma maleńkie trawki - nie widać ich niestety na zdjęciu:


    Dziś było drugie koszenie - ta sama wysokość, czyli 4,5 cm, ale tym razem trawka jakby dłuższa była (trudno mi powiedzieć, bo nie zakładałam kosza), no i na pewno było jej więcej, bo też źdźbła nie są już takie rachityczne (przynajmniej te starsze).
    Foty były robione jeszcze przed koszeniem.

    A przed nami ładna, ciepła pogoda, więc na pewno nasze trawniki to wykorzystają

    Czekam na wasze fotorelacje!!!

  2. #802
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    u nas ładnie rośnie, postaram się wkrótce wkelić zdjęcia. Jeszcze nie koszony, ale chyba niedługo trzeba będzie
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  3. #803

    Domyślnie

    Moj trawniczek zasiany 6 wrzesnia ma sie dobrze, rosnie w oczach i wciaz pojawiaja sie nie nowe zdziebelka. A ten ktory wysialem tydzien temu poki co "nie daje oznak zycia". Moze ruszy sie w tym tygodniu, bo zapowiadaja troche wyzsza temperature

    pozdrawiam

  4. #804

    Domyślnie

    mój trawnik tez ruszył, pomalutku, ale do koszenia jeszcze mu daleko...
    zobaczymy co przyniesie ten tydzień... wczoraj zrobiłam zdjecia ale nie miałąm czasu ich zamieśćic, postaram sie zrobic to jutro

    pozdrawiam

  5. #805

    Domyślnie

    wyobraźcie sobie jaka ja muszę być ciekawa co z moim trawnikiem jak mam do niego jakieś 70 kolosków kurcze, ciekawość mnie zeżre nie mam zielonego pojęcia co się tam dzieje. Ostatnio jak byłam na działeczce to wyłączyliśmy automatyczne podlewanie bo nie ma sensu przy takiej wilgotności jaka ostatnio była. Teraz podjadę prawdopodobnie w niedzielę to pstryknę kilka fotek. Ma się ocieplić więc powinno być ok

  6. #806

    Domyślnie

    Zajrzyjcie do wątku ,,jaka trawa na trawnik" opisałem tam historię trawnika który teoretycznie nie powinien się udać,zmieściłem też zdjęcia (w drugim poście - w pierwszym nie otwierają się).
    JERZYSTAR

  7. #807

    Domyślnie

    chętnie pooglądałabym ale ten link w drugim poście tez się nie otwiera

  8. #808
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    tak wygląda mój trawnik 3 tyg. od wysiewu. Jest sporo łysych plam, ale są równomierne, nie wiem co o tym myśleć....

    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  9. #809

    Domyślnie

    Podłączę się do tematu…

    Mam pytanie. 1,5 roku temu posialiśmy trawę. Niestety chyba nie był to zbyt dobry gatunek (miał być) bo trawa zaczęła nam rosnąć dużymi kępami. Ta wyższa rosnąca w kępkach przerastała ta ładna drobna pojedyncza. Teraz ekipa kładła nam kostkę (chodniki i podjazd) Trzeba było co nieco przekopać –trawa się zniszczyła –nie jest nam jej szkoda bo była niezbyt ładna. Po wykonaniu chodników i podjazdu okazało się ,że trzeba wyrównać teraz teren – dosypać sporo ziemi. I co teraz???!! Czy teraz powinnam wykopać i usunąć cała ta trawę a następnie dosypać ziemie ogrodową, wyrównać i znowu siać nowa trawę? Co zrobić ! „wydziabanie” tej trawy graniczy z cudem- jest bardzo mocno ukorzeniona- a może Randapen ją potraktować i dopiero nawieść świeżą ziemie na to??

    Proszę o radę.
    Dzięki i pozdrawiam
    KasiaR

  10. #810

    Domyślnie

    Tak,w drugim linku też się nie otwiera.Można obejrzeć tak (sprawdzone): w google wpisać onet foto - otworzy się fotoalbum onetu. W jego wyszukiwarce (znajdż zdjęcia użytkowników) proszę wpisać staczo i są fotki.
    JERZYSTAR

  11. #811

    Domyślnie

    udało mi się własnie zgrac zdjęcia zrobione w niedziele od rana, czyli 5 tygodnie po wysianiu, a tydzień po tych ostatnich co zamieściłam powyżej (na poprzedniej stronie)
    a więc trawka prezentuje się tak:







  12. #812

    Domyślnie












    starałam się wkejac analogiczne miejsca co poprzednim razem...
    i co? myslicie że będzie z tego jakis trawnik?

  13. #813

    Domyślnie

    Do mundzi - 5 tygodni to jeszcze za krótki okres żeby przewidzieć ostateczny wygląd trawnika.Przez jasień i zimę może nastąpić wiele korzystnych zmian. Do kasiR - po zniszczeniu starego trawnika randupem trzeba glebę przeorać glebozgryzarką i ostrymi grabiami wygrabić co się da. Nie ma potrzeby wybierania darni, ona zgnije w ziemi i będzie nawozem.Nie ma też konieczności przysypywania ziemią.Obejrzyj mój trawnik wg. instrukcji z poprzedniego postu.on właśnie w ten sposób został wymieniony.
    JERZYSTAR

  14. #814

    Domyślnie

    Jrrzy dzięki za info. Ziemią musze przysypać ponieważ musze podniesc teren do wysokości nowych chodników i podjazdu

  15. #815

    Domyślnie

    czyli pozostaje mi czekac.. ale to trudne

    mimo wszystko, obawiam się, że ta trawa nigdy nie będzie taka, jak bym chciała... ah...
    no nic, bedę czekała

  16. #816

    Domyślnie

    Cytat Napisał hustawek
    Decyzja zapadla - dzisiaj wysiewam kolejne 100m - prognozy na najblizszy tydzien przewiduja ok 15 stopni - zobaczymy jak trawka szybko wzejdzie
    No i udalo sie - na trawniku wysianym 27 wrzesnia w czwartek pojawily sie zielone ździebełka - to chyba efekt cieplejszej nocy z srody na czwartek. Tak czy inaczej trawa wysiana 27-go wymagala 12-tu dni aby wzejsc, a ta wysiana 6-go wrzesnia - 6 dni. Różnica kolosalna

  17. #817

    Domyślnie

    Witajcie! W weekend pojechaliśmy na działeczkę i oto jaką trawkę ujrzeliśmy-z góry sorki za tak dużą ilość fotek




    w niektórych miejscach wygląda jeszcze tak







    przyznam, że widok mnie pozytywnie zaskoczył. Byłam przekonana, że ujrzę wielkie łyse placki a rzeczywistość okazała się nie taka straszna a najbardziej zachwycił mnie kolor
    Zaskoczyło mnie, że najlepiej wzeszła i rośnie w całkowitym cieniu a przecież to trawa sportowa więc powinna lepiej rosnąć w miejscach nasłonecznionych.

    a co Wy sądzicie na temat tej mojej trawki?

  18. #818

    Domyślnie

    jestem pod wrażeniem!!!! Aneczka, Twoja trwa jest po prostu przepiekna!!!!
    gratuluję i niech sie pięknie rozrasta
    a ja z ta nasza to sie mogę schowac pod ziemie
    paskudna jest
    a w sobote nie wytrzymałam i dosiałam, chociaz pewnie zupełnie bez sensu to było, ale nie dałam rady tak bezczynnie na nia patrzeć

    ANiu, jeszcze raz gratuluję... jest super

  19. #819

    Domyślnie

    chyba na wiosnę będziemy zakładac ten trawnik jeszcze raz

  20. #820

    Domyślnie

    Dziękuję

    Kosztowało to sporo pracy i wysiłku, pieniędzy też niemało....nawet nie będę zliczać by się nie stresować ale ponieważ działka jest usytuowana na typowo piaszczystym terenie wśród starych sosen trzeba było dowieźć sporo ziemi aby cokolwiek miało szansę rosnąć. Ten trawniczek ma jakieś 300 m2 a przyczep ziemi poszło jakieś 7. Ale nie to najgorsze, najcięższe okazało się rozbijanie tych cholernych brył, grud. Ziemia była jakby z podmokłych łąk i owszem nawet oprócz torfu jest w niej obornik. Ale jak to zostało takie wilgotne przywiezione to wyglądało ok. Od razu badałam ph Natomiast jak tylko ziemia wyschła pozbijała się w wielkie grudy. Rozbić to bez specjalnych urządzeń do tego typu spraw to była masakra. I tak nie udało się do końca ich rozbrylić więc trawnik ten nie jest jak pole golfowe, tak jak planowałam są niewielkie zagłębienia niestety....ale tak musi być i już. Dodatkowym problemem okazał się chodnik, który jest dość nisko względem wysypanej ziemi położony. Poza tym ziemia leżała tak na kupie całe lato więc w międzyczasie zdążyła zakwitnąć i to zdrowo, więc parę razy była plewiona, ale dzięki temu teraz póki co jest mało chwastów.
    Najmniejszym problemem jeżeli chodzi o wysiłek okazało się zamontowanie systemu nawadniania. Choć mąż robił to pierwszy raz w życiu i w dodatku sam to zajęło mu to 2 dni i gotowe

    Mundzia, życzę wytrwałości i ładnej w końcu trawki. A może powinniście najpierw nawieźć ziemi bo na fotkach jakoś nie wygląda ona za specjalnie. Choć to może tylko takie wrażenie......nie jestem specem, może fachowcy coś doradzą.... głowa do góry, będzie dobrze. Myślę, że w przyszłym roku wszyscy z tego tematu, którzy zakładali trawnik teraz w jesieni będą się chwalić swoimi pięknymi "dywanami"

    Oby tylko przymrozki nie przyszły zbyt szybko...

Strona 41 z 149

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony