dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 149
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 2978
  1. #1001

    Domyślnie

    Witam
    Próbowałem właśnie glebogryzarką i sam nie wiem robi troche bałaganu tnie wszystko na drobne i robi sie niezły bałagan i nie da rady już tego jakoś dokładnie przebrać czy więc najlepszym sposobem może pracochłonnym nie będzie przebranie tego ręcznie ?

  2. #1002

    Domyślnie

    Na tym forum dawano już radę, by przykryć trawę na dłuższy czas czarną folią. Po kilku tygodniach kopanie będzie prawdziwą rozkoszą (sama kopałam już po 2). Pomysł z dołem nie jest najlepszy, ponieważ ziemia z niego wykopana nie będzie ziemią próchniczną, w której mogą roznąć rośliny. Jedyna rada - darń na pryzmę i czekać aż się zrobi kompost, a do uzupełnienia ziemię kupić.

  3. #1003

    Domyślnie

    Spójrz na zdjęcie ja już wszystko przekopałem pytam co zrobić z ta trawą czy oddzielać od ziemi czy glebogryzarką potraktować. Ziemia wkopana z dołu miała by posłużyć jako ziemia pod trawę nie pod rośliny pod rośliny kupię ładnej ziemi a pod trawę myślałem żeby ziemię którą wykopię wymieszać z jakimś torfem itd.

  4. #1004

    Domyślnie

    Posłuchaj co ja zrobiłam a właściwie mój mąż z moją pomocą na około 800metrach Mąż kopał i trawę wytrząsał widłami ja zbierałam i do taczki.Usypaliśmy jakby wał z tej trawy i innego badziewia. Po jakimś czasie gdy trawa z resztkami ziemi i z darnią wyschła jeszcze raz wytrząsałam i paliłam. Inny sposób to co masz w tej chwili można zrobić tzw kompost i podlewać go wodą co jakiś czas przerzucać z kupki na kupkę i podlewać. Przerobi się toto na b.dobry kompost pod nową trawę. Te dwa sposoby to robota dla głupiego ale na skróty się nie da.Na skróty to ludziska wywiezli by to gdziekolwiek. Trawa to roslina b.wymagajaca i jej sie nalezy b.dobra ziemia.

  5. #1005
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    No dobrze czy ktoś mi podpowie co dalej
    Obecnie działka przeorana , następnie globogryzarka , następnie wygrabiane.

    Teraz myśle ze należałoby ją jakoś ubić ( aby osiadła ) i wyrównać .
    1) Jak ja ubić , nie mam walca , ktoś powiedział " aby dechy do butow i naprzód" ? Jakieś podpowiedzi

    2) Jak wyrównać ? Jakś długa dechą ?

    3) Ile powinna taka ziemia się uleżeć ?

  6. #1006
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    (...) teraz - zbieranie i czyszczenie ziemi
    Już po czyszczeniu z kamiorów i wszelakiego dobra mojego areału - przez ca tydzień zebrałem 15 taczek kamiorów i gruzu ... - totalna porażka - no ale jest już w miarę czysto - można wpuszczać glebogryzarkę
    --
    Pozdrawiam

  7. #1007

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/roundup-p...ch,t108516.htm,

    "zaplątał się" na 5 stronie,
    proponuję lekturę przed wylaniem " mocnej dawki randapu" ,
    ja wiem że czasem się nie da/chce inaczej,
    ale może chociaż warto poznać argumenty przeciw, a przynajmniej świadomie podjąć decyzję

  8. #1008
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta-mam niebieski dach
    http://forum.muratordom.pl/roundup-po-roku-dwoch,t108516.htm,

    "zaplątał się" na 5 stronie,
    proponuję lekturę przed wylaniem " mocnej dawki randapu" ,
    ja wiem że czasem się nie da/chce inaczej,
    ale może chociaż warto poznać argumenty przeciw, a przynajmniej świadomie podjąć decyzję
    Link nie działa ...
    --
    Pozdrawiam

  9. #1009

    Domyślnie

    to ja jeszcze z innej beczki
    nawiozłem ziemi na podniesienie terenu na jesieni (z patykami i innym "dobrem") - zacząłem to równać z grubsza i zbierać owo "dobro"
    teraz zaczął wyłazić perz i inne zielska, których nazw nie znam
    nie jest tego dużo, ale z lekka się zieleni

    i pytanie: teraz roundup i potem (po dwóch tygodniach) glebogryzarka?
    czy jakiś inny plan?

    jestem taki zielony w zakładaniu trawnika, jak trawa u mojego sąsiada

    pozdrawiam

  10. #1010

    Domyślnie

    [quote="pablitoo"]
    Cytat Napisał marta-mam niebieski dach
    http://forum.muratordom.pl/roundup-po-roku-dwoch,t108516.htm,

    "zaplątał się" na 5 stronie,
    Link nie działa ...
    na 5 stronie tu w ogrodach
    pt.: roundup po roku dwóch,

    nie wiem czemu nie działa "wklejka"

  11. #1011
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta-mam niebieski dach
    (...)

    nie wiem czemu nie działa "wklejka"
    LINK - odniosę się do odpowiedzi Mirka - trzecia odpowiedź od początku wątku - sam walczę Randapem od prawie 3 lat z chwastami na mojej działce - chwasty szlag trafia a wszystko dookoła i w ich miejscu rośnie pięknie i bujnie .
    Nie obserwuję żadnego destrukcyjnego działania tego środka na glebę czy inne rośliny rosnące w miejscu zwalczonych chwastów .
    --
    Pozdrawiam

  12. #1012

    Domyślnie

    Witajcie,
    Ja mam następujący problem i proszę o poradę.

    Jakieś 3 tygodnie temu wziąłem się za ogród celem zrobienia tarawnika. Było tam troche starej darni, ale przewaznie perz.
    Posprzątałem działkę z kamieni, drewienek, pozostałosci po budowie itd.
    Zawołałem zaprzyjaźnionego rolnika i ten mi wstępnie tam gdzie mógł przeorał działkę, następnie skultywatorował (urządzeniem powyżej, z zębami) i po jakimś czasie zabronował. Potem ja to wszytko pograbiłem, wytrząsłem perz, trawę itd. w miejscach gdzie nie mógł wjechać ciągnik przekopałem widłami "amerykańskimi".
    Potem nawiozłem kilkucentymetrową warstwę nieco lepszej ziemi, wyrównałem, wygrabiłem i było cacy. żadnej trawki, kamini, równiuteńko. .
    Podlewałem toto, by się ziemia ubiła. W międzyczasie posypałem lekko azofoską bodajże i przewałowałem. I dalej podlewałem.

    Ostatnio przeorałem toto trochę tu i ówdzie robiąc system nawodnienia. Zasypałem, ubiłem. I jest prawie cacy. Prawie, bo przez te 3 tygodnie z tej ładnie przygotowanej gleby wyszły/wychodzą znowu chwasty, szczególnie perz. Jest tego trochę tu i ówdzie, robi się coraz większe. Nie za bardzo mam czas i chęci by bawić się z tym wyrwają ręcznie (szczególnie że jest sporo perzu)

    Chciałbym to jeszcze nieco ostatecznie porównać (ino pograbić) i juz siać trawę. Nalepiej w najbliższą sobotę tj. za 4 dni. No i nie wiem czy te wychodzące chwasty zostawić? Czy może przed sianiem potraktować to co wschodzi Roundupem. Potem posiać trawę licząc na to że chwasty będą ginęły a trawa wzejdzie i będzie ładnie rosła? Czy oprysk tuż przed sianiem nie zaszkodzi potem trawie?

    Pozdrawiam
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  13. #1013
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ozeo

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witajcie. Mam podobny kłopot. Działka ok. 18 ar , wyrównana pod budowę ziemią gruzową - w tej chwili jest twarda , pełno kamieni i suchego trawska. Różni mędrcy radzą a ja nie wiem co począc z tym wszystkim , Doradzono mi zdaracie tych suchych zielsk ( po 0,5 - 1 m wys ) koparką , całą działkę przejechac. I na to nawieźc ziemi , ok. 20 -30 cm , wyrówna , przeorac. Czy jest to jakaś metoda? Każda rada będzie bezcenna. Pomóżcie....

  14. #1014

    Domyślnie

    Ja tak zrobilam, na dzialce miałam kupe perzu i innech chwastów wjechalismu glebogrzarka, nawiezlisy ziemie, teraz czekamy az troche opadnie, Roundupu nie stostowałam......jeszcze... i mam nadzieje ze tak zostanie

  15. #1015

    Domyślnie

    Po spryskaniu Rounupem trzeba poczekac z 2-3 tyg z sianiem trawy.


    Ktos juz pisał na forum, ze w walce z perzem pomogło częste koszenie. bo perz nie znosi koszenia

  16. #1016

    Domyślnie

    Po spryskaniu Rounupem trzeba poczekac z 2-3 tyg z sianiem trawy.


    Ktos juz pisał na forum, ze w walce z perzem pomogło częste koszenie. bo perz nie znosi koszenia

  17. #1017

    Domyślnie

    Co byście nie robili to i tak razem z trawą wyrosną chwasty

  18. #1018
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ozeo

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Mnie o glebogryzarce nie wspominali , stwierdzili że koparą gość wszystkiego dokona , zedrze cały śmieć , ten roślinny też. I na to ziemia , 20-30 cm? Na jednym z wątków wyczytałem że i 10cm dla trawy wystarczy. Kurcze, Nagietka , dodajesz otuchy , dzięki. Może to wystarczy?

  19. #1019
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Jeśli można, to się włączę w dyskusję - moim zdaniem żadnego Roundupu , tylko dokładnie oczyścić ziemię z chwastów przed posianiem trawy i dopiero na odchwaszczony grunt wysiewać

  20. #1020

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia i marek
    Jeśli można, to się włączę w dyskusję - moim zdaniem żadnego Roundupu , tylko dokładnie oczyścić ziemię z chwastów przed posianiem trawy i dopiero na odchwaszczony grunt wysiewać
    He he dobre jak się ma 500m2 działki do przeorania to byc może bez roundapu uda się ale jak ja mam ponad 1000m2 to sorry ale łopata nie wystarczy

Strona 51 z 149

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony