dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 149
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 2978
  1. #161

    Domyślnie

    A my właśnie kilka dni temu posialiśmy trawę i nawet zwalcowaliśmy
    Jest jeszcze w trakcie kiełkowania...a dziś rano było -5 st
    Jak myślicie? Czy naszą trawkę trafił już szlag??

  2. #162
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Walcowanie to mus
    Becik -a kiedy sialiście dokładnie, że już wschodzi?
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  3. #163

    Domyślnie

    Z tym kiełkowaniem to trochę na wyrost powiedziane... sialiśmy chyba w piątek....chciałam tylko zapytać czy z takich nasionek które jeszcze nie są trawką może coś jeszcze byc po takim fest-przymrozku

  4. #164
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    ja siałam w sobotę dlatego pytałam

    zasięgałam języka - ponoć nie szkodzi
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  5. #165

    Domyślnie

    Cytat Napisał czupurek
    Walcowanie to mus
    Becik -a kiedy sialiście dokładnie, że już wschodzi?
    Ja siałam 1 kwietnia i już mam ok. 3-4 cm łodyżki. Jak napisałam wcześniej - bez wałowania, bo mi je na mojej gliniastej glebie odradzono.

  6. #166

    Domyślnie

    Cytat Napisał NatkaB
    Cytat Napisał czupurek
    Walcowanie to mus
    Becik -a kiedy sialiście dokładnie, że już wschodzi?
    Ja siałam 1 kwietnia i już mam ok. 3-4 cm łodyżki. Jak napisałam wcześniej - bez wałowania, bo mi je na mojej gliniastej glebie odradzono.
    A dlaczego odradzono?
    Też mam gliniastę glebę, ale chciałem troszkę powalcować aby wyrównać jakieś kępy, grudy ziemi, itd (po glebogryzarce, która uprawiała ziemię jesienią)
    gg 5902123

  7. #167

    Domyślnie

    Cytat Napisał czupurek
    Walcowanie to mus
    Becik -a kiedy sialiście dokładnie, że już wschodzi?
    A jeżeli nie zwalcuję ?
    Trochę dużo tego areału wokół domu dlatego biorę pod uwagę również wariant bez walcowania.

  8. #168

    Domyślnie

    Cytat Napisał G
    Cytat Napisał czupurek
    Walcowanie to mus
    Becik -a kiedy sialiście dokładnie, że już wschodzi?
    A jeżeli nie zwalcuję ?
    Trochę dużo tego areału wokół domu dlatego biorę pod uwagę również wariant bez walcowania.
    To przynajmniej nie żałuj nasion.
    Dla dżentelmena... luźne szelki.

  9. #169
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    ja mam glinę ale wałowałam
    czy coś wyrośnie - zobaczymy w sobotę mija tydzień od siania
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  10. #170

    Domyślnie

    Cytat Napisał jędrzej
    To przynajmniej nie żałuj nasion.
    ROZKAZ !!!

  11. #171

    Domyślnie

    Mam do Was pytanko. Zakładam trawnik. Chcę nawieźć trochę ziemi i to wszystko wyrównać itd. A teraz do sedna. Obok mnie robią utwardzenia okolicznych dróg i mają (UWAGA !!)... duży walec. Zastanawiam się nad ubiciem tej ziemi dużym cięzkim walcem. Tylko zastanawiam się czy potem coś na tym wyrośnie ? I czy nie jest to próba "zabicia komara armatą "? Co Wy na to ?

    Pozdrawiam,
    Śliwiok to brzmi... tak sobie.

  12. #172

    Domyślnie

    Nie sądzę aby był to dobry pomysł. Taki walec ubije ci ziemie na beton (pod warunkiem, że da radę tam wogle wjechać)
    gg 5902123

  13. #173
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Walcowanie ogrodowe to całkiem coś innego niż drogowe. W ogrodzie walec robi trzy rzeczy:
    1. Rozbija bryłki ziemi które trudniej i dłużej rozbijało by się grabiami.
    2. Lekko ubija ziemię co ułatwia jej wyrównanie. (po walcu widać nierówności)
    3. Dociska ziemię do nasion. To to samo co udeptywanie ziemi przy sadzeniu drzewek. Nasiona (korzenie) dostają więcej wilgoci gdy są dociśnie do ziemi.

  14. #174
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Zastanawia mnie jedna z metod odchwaszczania stosowana przez byłego właściciela mojej działki. Była to metoda mechaniczna. Raz na dwa - trzy tygodnie glebogryzarką przejechał ziemię. Sadził tam chryzantemy wczesną jesienią, a przez całą wiosnę i lato utrzymywał czystą - bez jednego chwastu glebę. Robił tak w tym miejscu przez wiele lat, więc nie było tam chwastów wieloletnich. Ciekawe czy da się tą metodą zniszczyć je.
    Wiem - można:
    - poczekać aż chwasty wyrosną (około 4 tygodni)
    - zlać 'Randapem' poczekać aż wypali (około 2 tygodnie)
    - przekopać
    - i ... zacząć od początku.
    Jeśli nie pozwolę aby rosło, to może samo padnie bez chemii.

  15. #175

    Domyślnie TRAWNIK - zakładanie trawnika, wątek zbiorczy

    Co trzeba zrobić żeby na nieuprawianej ziemi wyrosła ładna trawka bez chwastów i innych zielsk. W tej chwili mam na działce całą masę różnego rodzaju zielsk. Powierzchnia ok 400 m2.

  16. #176

    Domyślnie Re: Trawa

    Cytat Napisał ALF
    Co trzeba zrobić żeby na nieuprawianej ziemi wyrosła ładna trawka bez chwastów i innych zielsk. W tej chwili mam na działce całą masę różnego rodzaju zielsk. Powierzchnia ok 400 m2.
    Skosic na krótko
    popsikać roundapem
    przeorać/przekopać
    zwalcować/wyrównać
    posiać trawę
    intensywnie podlawać
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  17. #177

    Domyślnie Z Randapem...

    Z Randapem to bym tak nie przesadzał, żeby od razu tak po całej działce. Po drugie jeżeli Randap ma być skuteczny to nie orać po użyciu bo wszystko weźmie w łeb. Chwasty są były i będą trzeba tylko umieć z nimi walczyć. Oczywiście Radndapem, ale wybiórczo. Najlepiej kupić rurę do pędzlowania i niszczyć chwasty tam gdzie są. Wystarczy to zrobić raz w miesiącu przerz pierwszy rok. Później wydaje się, że rzadziej, ale to różnie bywa, bo zależy co rośnie u sąsiadów za płotem, albo po drugiej stronie drogi. Na fotkach trawniki wyglądają często lepiej niż w rzeczywistości, albo jest to zdjęcie trawnika z rolki zaraz po ułożeniu. Trzeba się trochę napracować, żeby trawnik wyglądał ładnie. szczególnie dotyczy to miejsc, gdzie się często chodzi, lub dociera mniej światła itd.
    Ogólna zasada na ładny angielski trawnik jest taka, że wiosną aeracja, później widłowanie z podsypywaniem piaskiem, teraz zasilanie i 17 razy skosić i nie zapomnieć o podlewaniu.

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  18. #178
    Guest

    Domyślnie Trawa jaki gatunek

    Planuję zasiać trawę WEMBLEY tylko nie wiem czy trzeba też patrzeć na firmę która ją produkuje. Czy ktos z was zamawiał trawę przez internet. Jaka jest jej jakość ? A może wybrać tą BARENBRUG, która jest lepsza i czy można ją gdzieś kupić przez internet. U mnie są w centrach ogrodniczych tylko zwykłe trawy - chyba oszczędzają na forsie. A ja chcę mieć ładny trawnik proszę o radę.

  19. #179

    Domyślnie

    Poczytaj sobie wątek o zakładaniu trawnika

  20. #180

    Domyślnie

    Mam działkę 13,5 ara. Spryskałem całą randapem dwukrotnie i po 4 tygodniach było łyso - eszystko wypaliło na. Nawiozłem ziemi, przekopałem i posiałem. Brak chwastów.

Strona 9 z 149

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony