dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 70
  1. #41

    Domyślnie

    Moja dachówka z Ruppceramiki przetrwała dwie zimy i dwie potężne wichury. Nie ma żadnych przecieków .Kładzie się ją łatwo, bo ma dużą tolerancję , dobrze kryje i przylega. Tylko wykonawcy narzekają, gdy ją przycinają, bo jest bardzo twarda. Na Roebena się nie zdecydowałam, bo już wtedy słyszałam, że jest nienajlepszej jakości i ma sporo reklamacji.

  2. #42

    Domyślnie

    Nie uciekaj wątku bo będzie dalszy ciąg - czuję to w kościach, a ty marny przedstawicielu lepiej dzwoń lub zwolnij się z tej roboty. Biblioteka tam twoje miejsce - cisza spokój i nikt nie zawraca gitary.

  3. #43

    Domyślnie

    olałeś mojego kolegę, olałeś mnie także, ale radzę Ci dzwoń, co prawda miałeś według mnie czas do 5 maja, ale mam litość nad miernotami i dam Ci jeszcze szansę- więc dzwoń miernoto.

  4. #44

    Domyślnie

    Poczytałem to i w sumie się cieszę, że połozyłem blachodachówkę. Nie przecieka,nie pęka i nie podwiewa. UFF

  5. #45

    Domyślnie

    On 2003-04-03 10:46, greg98 wrote:
    Dachówki Robena nie wystepują w II gat. Przynajmniej tak twierdzi ekspert na stronie Robena (http://www.roben.pl/faq_archive.xml?11145)
    Z kolei mój wykonawca twierdzi, że II gat występuje tylko w przypadku czerwonej.
    Komu wierzyć ?
    Nie wiecie jak sprawdzic na opakowaniu, która to klasa ?
    Grzegorz
    Oglądając ceramikę Robena w pewnej dużej hurtowni, sprzedawca powiedział mi, że I gat. jedzie na zachód i sprzedawany jest w I gat. II gat. jedzie na zachód i jest sprzedawany w II gat. III gat. zostaje w Polsce i jest sprzedawany jako I . Wiem, że mogę wywołać tym postem burzę, ale tak mi mówił.

  6. #46

    Domyślnie

    ja mam na etykiecie oryginalnej palety gat.I, ale to tylko pieczęć. Dachówki były i są krzywe, choćby nie wiem kto przyjechał i jak wmawiał.

  7. #47
    Guest

    Domyślnie

    On 2003-05-11 16:15, Szadam wrote:
    Poczytałem to i w sumie się cieszę, że połozyłem blachodachówkę. Nie przecieka,nie pęka i nie podwiewa. UFF
    Ale zardzewieje i pognie sie pod kominiarzem

  8. #48

    Domyślnie

    Czesc
    Wlasnie przed chwila bylem w hurtowni dachowek. Od 2.06 ida w gore ceny dachowek Robena. Ta ktora nas interesowala - miedziana angoba ma byc po 3,54/szt. (teraz 3,37) Na moje pytanie o jakosc tych dachowek padla od razu propozycja zainteresowania sie Rupp Ceramiką - Syriusz. Podobno cenowo biorąc pod uwagę upust bylaby w cenie Robena - dach 4-spadowy 220 m2 - za jakies 20tys. (cena wliczajac 4okna i orynnowanie). Jutro mam dostać dokładną wycenę.
    Syriusz jest angobowany, rozni sie od miedzianego Robena m.in. tym ze nie ma polysku. Wczesniej ogladajac Robena wlasnie ten polysk nam nie odpowiadał.
    Czytając wcześniejsze wypowiedzi na temat Robena prawde mowiac troche sie wystraszylem. Nie znajac rynku budowlanego latwo wkopac sie w ekipe majaca problemy z Robenem.
    Prosze właściciele dachów pokrytych Syriuszem powiedzcie jakie macie doświadczenia z kładzeniem dachu.
    Pozdrawiam
    Adamski

  9. #49

    Domyślnie

    No coz , Roben byl, jest i bedzie jedna z najgorszej jakosci dachowek na polskim rynku , przeczytajcie moj temat : Krzywa dachowka Robena...

  10. #50

    Domyślnie

    Wowka ta dachówka jest b.łatwa do położenia bo jej zamki prawie nie istnieją, śnieg pod dachem bo jest krzywa i laboratorium nic nie stwierdzi ,trzeba samemu ja zbadać - wystarczy położyć na płasko i zobaczyć jak sie kołysze i nawet najlepszy wykonawca tego nie zmieni.Takie zamki - chodzi o ilość nie o jakośc - mają wszystkie !!!!!!!!!! dachówki zakładkowe Roben,Koramik,Creaton,Bogen ,Meyer Holsen, Nelskamp,Pfleiderer i te ,których nie ma jeszcze na naszym rynku,więc bez ściemy,że tylko dekarz winny.
    Pozdrawiam

  11. #51

    Domyślnie

    My mamy miedzianą dachówkę Robenana na dachu już 3 rok i dopiero w tym roku robimy ocieplenie poddasza więc mogliśmy obserwować folię przez kolejne zimy i nic nam nie podwiewa ani nie podchodzi nigdzie woda . Jak wygląda nasz domek i dachóka można zobaczyć klikając na linka. Pozdrawiam
    proszę o komentarze te pozytywne i.......negatywne też http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=74557

  12. #52

    Domyślnie

    a mi moj dekarz powiedzial ze ceramiczne dachowki zawsze bedą krzywe mniej lub bardziej ( zaleznie od firmy) bo to efekt ichniego tam wypalania czy jakoś tak....

  13. #53

    Domyślnie

    Mniej lub bardziej to dobre okreslenie... Istnieje cos takiego jak Norma Produktu ( Polska Norma Nr ... ) Niestety w naszym Kraju nie ma odpowiednio mocnych instytucji chroniacych Konsumenta. W Niemczech czy USA firmy produkujace takie buble jak Röben dawno znalazlyby sie w katalogach konsumenckich z odpowiednia ocena... Dlaczego dachowka Röben produkowana w Niemczech ma zupelnie inna jakosc ?
    A dlaczego proszek Ariel kupiony w Niemczech pierze duzo lepiej niz ten z polskiego supermarketu ?

  14. #54

    Domyślnie

    my niestety tez mamy Robena i dopiero bedziemy układac kolor mamy miedziany.Wykonawca uprzedził nas ,że moze byc spory odrzuc dachówek nie zapowiada sie ciekawie. Dach mamy przewidziany dopiero na kwiecień tak ,ze napisze potem jak to naprawde wygladało.

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał renab
    Wywołałam burzę więc spieszę donieść, co słychać na placu boju. Przedstawiciel R. dostarczył 2 dachówki do ich laboratorium i mam już wyniki. Obie mieszczą się w Polskich Normach. Ja rozumiem, że tak może być, ale na pytanie dlaczego więc ja mam na całym dachu na folii 3-5 centymetrową warstwę śniegu - nie potrafił odpowiedzieć.
    Przy takiej zabawie w rosyjską ruletkę, mogą sobie spisać na straty kolejne 330 m2 dachu.
    Gdyby podeszli do Waszych problemów ze zrozumieniem i fachowością, może jeszcze bym się zastanawiała, ale teraz już skreślam Robena z ulubionych.

  16. #56

    Domyślnie

    Mamy Robena kolor havana brown, dachówka leży trzeci rok, my przemieszkaliśmy drugą zimę i wszystko jest O.K. Nic nie zacieka, śniegu nie podwiewa. Sporo naszych sąsiadów ma Robena, chociaż nie wiem czy narzekają. Dla nas nasza dachówka jest super, nic nie przecieka, wygląda dobrze.

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar radekkamila
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    142
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    czytam i dochodze do wniosku, ze kupujac dachowke Robena gram w rosyjska ruletke???jednym sie udaje innym nie...?troche sie przerazilem bo mam zamowiona wlasnie Robena "Jesienny lisc". moze sama nazwa dachowki mowi za siebie ze dachowka nie sprawdza sie w zimie tylko jest dobra na jesien, hehe , zarty zartami, a ja moge miec klopoty z dachem . zdania sa podzielone, niestety z wiekszoscia na NIE. i co teraz? czy nawet w wypadku jakichkolwiek wad fabrycznych deskowanie i dwie warstwy foli zapobiegna przeciekaniu wody?czy po prostu zastanowic sie nad zmiana dachowki...

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał radekkamila
    sama nazwa dachowki mowi za siebie ze dachowka nie sprawdza sie w zimie tylko jest dobra na jesien,
    Wiosną i latem też się nie sprawdzą. Powinienneś mieć 4 komplety dachówek i je przekładać wraz ze zmianą pór roku.

  19. #59

    Domyślnie roben prawda ze strony wykonawcy

    widzę zagubienie użytkowników co do marki roben. Wobec tego zdecydowałem się napisać trochę ze strony wykonawcy. Jestem inżynierem po Politechnice Krakowskiej prowadzę firmę budowlaną od 1997 roku.
    Według mnie dachówka roben jest bardzo dobra dachówką na dachy bardziej pochyłe przy czym należy porównać dachówki które roben wystawia na wystawkach w sklepach a te które są przywożone na budowę.
    na wystawkach przeważnie są dachówki idealne często produkowane w niemczech a na budowę przyjeżdzają dachówki przypominające drugi a nawet trzeci gatunek produkcji polskiej.Faktycznie jeżeli ktoś wie jak to zrobić to jest szansa na 100% zadowolenia przy czym zaznaczam iż ja sam parę razy jeździłem na dziwne reklamacje. Jest to dachówka z którą czasami dzieją się cuda (Jeśli ktoś ma problem to proszę na meila.) Ja sam układam przeważnie robena (nie z mojego wyboru lecz klienta) lecz uważam ją za najmniej wartą pieniędzy jakie się za nią płaci. Osobiście każdemu kogo stać polecam dachówki creaton a dla mniej zamożnych tondach lub koramic. Mój pierwszy dach z tondachu ułożyłem w 1998 roku i do tej pory leży nienagannie. Prawdą jest iż roben ma najlepszy marketing wśród dachówek i stąd bierze się jego popularność. Wobec nadchodzącego nowego roku życzę wszystkim dużo dobrych decyzji dotyczących materiałów budowlanych bo nie są to proste decyzje dla laików oraz szczęśliwego nadchodzącego 2008 roku.

    kto ma pytania to zapraszam [email protected]

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie Re: roben prawda ze strony wykonawcy

    Cytat Napisał artdom
    Jestem inżynierem po Politechnice Krakowskiej prowadzę firmę budowlaną od 1997 roku.
    ktos z takim wyksztalceniem i doswiadczeniem bedzie dla nas kopalnią wiedzy , zwlaszcza w temacie dach ciesze sie , ze do nas dolaczyles , witaj na forum

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony