dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie

    Na wiosne mam zamiar tynkowac wewnatrz caly dom metodą tradycyjną , wstepnie umowiony jestem juz z ekipą na 10 zl/m.kw. nie liczac piasku cementu itd. Sasiad ktorego wlasnie poznalem zaprosil mnie i pokazal mi tynki , ktore w zeszłym roku kładla firma maszynowo i musze przyznac ze bylem w lekkim szokuJak rowniotko i gladko wygladaly sciany, dodam ze caly dom wytynkowali w 3 dni, a cena 11zl/m.kw. wraz z zaprawa to wporownaniu do mojej tez dalo mi wiele do myslenia.Bardzo interesuje mnie opinia osob, ktore kladly tynki tą metodą, czy pozniej nie wyszly jakies niespodzianki.Napiszcie takze cene m.kw.

  2. #2

    Domyślnie

    Było już o tym na forum. Przejrzyj wątek "tynki gipsowe czy naturalne".
    Ja u siebie robiłam gipsowe, maszynowo i jestem b. zadowolona. Właśnie malujemy wnętrza i jest OK. Cena, którą podałeś na pewno nie obejmuje wszystkiego. My płaciliśmy 17 zł/m2. Ogólnie ceny kształtują się ok. 20 zł
    pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz, rzeczywiscie jest tego sporo ale...Cena jaka podal mi sasiad cos mi nie pasuje z publikacji dostepnych na forum oscyluja 17-25 zl/m2 skad u niego 11 zl? Chyba ze chodzi tu o tynki gipsowe, ktorych to kilka osob juz mi odradzalo.Ja jezeli sie zdecyduje na metode mechaniczna to tynk tradycyjny piasek , cement , wapno. Byłbym wdzięczny za każdą informacje dotyczącą tego tematu

  4. #4

    Domyślnie

    To właśnie tynki gipsowe kosztują 17-20 zł/mkw i są takie gładkie i szybko sie je robi
    ja mam zwykłe cem-wap po 7 zł/mkw i też sie ciesze
    Pzdr, AK

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    moj wykonawca usilnie namawia mnie na tynki gipsowe za które ceni sobie 13 zł/m plus materiał. Jego zdaniem tworzą one lepszy klimat w domu i nie pękają? tak jak cementowe.
    księguś

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    13 zł za m2 plus materiał. Za drogo, znajdź innego wykonawcę lub się targuj.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja tynki wapienne wykonałem w poprzednim roku i płaciłem za nie 6 zł z metra bez materiału. Tynki wyszły pięknie. Myślę, że trzeba bardziej poszperać, popytać. Są fachowcy którzy robią niezbyt drogo i dobrze.
    Ja też miałem oferty i po 15 zł bez materiału.
    Pozdrawiam

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Do Tczarka.
    Czy tynki o ktorych piszesz, i ta cena, kładzione były mechanicznie?

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Do Tczarka.
    Czy tynki o ktorych piszesz, i ta cena, kładzione były mechanicznie?

  10. #10

    Domyślnie

    On 2003-02-18 11:41, gonzops wrote:
    ...Chyba ze chodzi tu o tynki gipsowe, ktorych to kilka osob juz mi odradzalo.Ja jezeli sie zdecyduje na metode mechaniczna to tynk tradycyjny piasek , cement , wapno....
    Dlaczego odradzano Ci tynki gipsowe?

  11. #11

    Domyślnie

    On 2003-02-18 13:00, tczarek wrote:
    Ja tynki wapienne wykonałem w poprzednim roku i płaciłem za nie 6 zł z metra bez materiału. Tynki wyszły pięknie. Myślę, że trzeba bardziej poszperać, popytać. Są fachowcy którzy robią niezbyt drogo i dobrze.
    Ja też miałem oferty i po 15 zł bez materiału.
    Pozdrawiam
    Podasz mi namiary na tych fachowców? adres: [email protected]

    Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Witam
    Odradzano mi, bo jak twierdzili w pomieszczeniach o takich tynkach powietrze jest b. suche , a z kolei jak zaczne stosowac nawilzacze czy tez nawiewniki w oknach to znow to ma swe dobre i zle strony.Oczywiscie nie jestem fachowcem w dziedzinie budownictwa i przytoczone tutaj argumenty moga niejednego smieszyc, ale ja z taka argumentacja sie spotkalem - aby generalnie unikac kladzenia tynkow gipsowych.
    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    On 2003-02-18 13:00, tczarek wrote:
    Ja tynki wapienne wykonałem w poprzednim roku i płaciłem za nie 6 zł z metra bez materiału. Tynki wyszły pięknie. Myślę, że trzeba bardziej poszperać, popytać. Są fachowcy którzy robią niezbyt drogo i dobrze.
    Ja też miałem oferty i po 15 zł bez materiału.
    Pozdrawiam
    Czy kładłeś tynki mechanicznie? Jezeli tak to podaj namiary

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Napiszcie prosze, szczególnie Tczarek, czy za 6 zl/m2 to bylo kladzione mechanicznie

  15. #15

    Domyślnie

    Ja zrobiłam 3 m-ce temu tynki tradycyjne. Też odradzano mi gipsowe bo są bardzo higroskopijne. Dodatkowo podoba mi się faktura tynków tradycyjnych. Zaznaczyłam moim wykonawcom, że ściany mają być lekko chropowate (żadnych gładzi gipsowych).
    Wygląda super i już widzę oczami wyobraźni efekt po nałożeniu kolorów.

  16. #16

    Domyślnie

    On 2003-02-19 11:45, renab wrote:
    Ja zrobiłam 3 m-ce temu tynki tradycyjne. Też odradzano mi gipsowe bo są bardzo higroskopijne. Dodatkowo podoba mi się faktura tynków tradycyjnych. Zaznaczyłam moim wykonawcom, że ściany mają być lekko chropowate (żadnych gładzi gipsowych).
    Wygląda super i już widzę oczami wyobraźni efekt po nałożeniu kolorów.
    Ile fachowcy wzieli od metra ?

  17. #17

    Domyślnie

    11 zetów za m2 plus materiał (Kraków). Może nie najtaniej ale za to policzyli mi taką samą stawkę za wylewki a inni śpiewali za to bajońskie ceny.

    Renata

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony