dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 123
  1. #21

    Domyślnie

    Kiedyś był taki cykl "co jest lepsze", porównujący materiały np. wełnę i styropian. Brzmiał dokładnie jak reklamówka, a brakowało w nim czegoś w rodzaju podsumowania ze strony Redakcji. Wiadomo, że "każda pliszka swój ogonek chwali", ale miałam po tych artykułach lekki mętlik w głowie, choć generalnie idea była niezła.

  2. #22

    Domyślnie

    pitbull,
    a "nieznani", "ktorzy sa mocni w gebie i teoretyzuja" także na tym forum Cię nie irytują? "Znani" od "nieznanych" różnią się tylko tym, że widzą swoje zdjęcia w gazetach i niczym więcej. Jeden powie coś ciekawego, a po rozmowie z innym wiesz tyle co przed - jak powiedział Maksymilian Paradys - "zwykła rzecz". Ja pomijam artykuły, które mnie akurat nie interesują albo czytam je na końcu, w nadziei, że może coś jednak się dowiem.
    Pozdrowionka

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Zgadzam sie z Toba (100%). Brakuje podsumowania nawet nie redakcji (MOZE JEJ NIE WYPADAC), bo nie wiem czy te artykuly nie bysly sponsorowane ale niezaleznego zrodla oceny np. ITB lun innej organizacji majacej z materialami doczynienia

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Dobra Metal, tylko po rozmowie albo po wymianie pogladow z "nieznanychi" z forum mozesz sobie jakis poglad wyrobic, ktory jeszcze mozesz w czasie dyskuski modyfikowac, a po "znanych" nie jestes w stanie nic okreslic.
    Przyjmuje zasade, ze jesli z przeczytanego tekstu nic mi nie zostaje i nic nie zwraca uwagi to mnie on interesuje i go nie czytam a chcialbym M. czytac z zainteresowaniem na kazdej stronie.
    Odnosze wrazenie ze "znani" nie maja sie czym pochwalic, co wywoluje u mnie torsje spowodowane kontekstem ich ideowych wypowiedzi z mozliwoscia wzrokowej konfrontacji tego o czym mowia.

  5. #25

    Domyślnie

    pitbull,
    Co do zasady nieczytania przeczytanego. Twoje zarzuty dotyczą cyklu artykułów. Mnie w większości nie interesują wywody "wielkich" architektów. Przekonałem się o tym już po kilku przeczytanych artykułach, więc teraz ich nie czytam, a jeżeli już zaczynam to ze świadomością, że być może stracę czas - mój wybór. Ale może kogoś innego to akurat "rajcuje" - jego wola.

    "... chcialbym M. czytac z zainteresowaniem na kazdej stronie."
    - ja też bym chciał.

    "Znani" mogą pochwalić się i pokazać dokładnie to co "nieznani" - "zwykła rzecz", może tylko za inne pieniądze.
    Nia zauważyłem na forum "mozliwosci wzrokowej konfrontacji tego o czym mowia."
    Pozdrowionka

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Metal jestes jeszcze ciezszym przypadkiem niedowiarstwa niz ja sam (a za takiego sie uwazam). Jasne ze masz wolna wole i mozesz wybrac co chcesz czytac. Ja tez nie czytam wypowiedzi architektow, interesuja mnie rozwiazania, dlatego zdjecia z budow z krotkimi opisami dokladnie analizuje.
    Ale jak powiedziales nie czytasz "znanych" i ja tez, plus jeszcze inne osoby, to w takim razie po co utrzymywac sztuczna fikcje, to lepiej juz dac reklamy ktorych tez nie lubie (ale je toleruje z wiadomych przyczyn).
    Co do wzrokowego przemawiania i uwierzenia w ludzi, jak mi dasz swoj mail na privie to Ci przesle "cos wizualnego", moze to Cie przekona.
    3manko

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Mam wrażenie że Metal i Pitbul powinniście spokojnie przenieść tą dyskusję na priv.
    Co do tematu , uwielbiam Muratora, ale również z nim kupuję Twój Dom. Z reszty zrezygnowałem. Ostatni dobry pomysł w Twoim Domu to seria artykułów "Justyna buduje dom" podobny do "Szkoły budowania " Tylko tak bardziej od strony przeciętnie biednego jak ja inwestora.
    Kupowanie materiałów, rózne przypadki losowe, sprzedaż swego mieszkania i cała reszta.
    To jest bardziej wiarygodny pod moim kątem inwestor, niż pan Rywin niestety (choć i tak mu po cichu zazdroszczę.)

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    No widzisz powiedziales o nim a nie o kims innym bo przynajmniej cos zobaczyles. To co zobaczyles jest kwestia gustu (nie mial nic ponad miare przecietna wedlug mnie) ale przynajmniej mogles to ocenic.

  9. #29

    Domyślnie

    Masz racje Bobiczek.
    Właściwie chciałem tylko powiedzieć, że nie mam nic przeciwko cyklom artykułów "Znani ...", czym tym o architektach, a wywiązała się z tego do nikąd prowadząca dyskusja.
    Przepraszam i już się zamykam.
    Pozdrowionka

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiarus

    Zarejestrowany
    Jun 2001
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To ja coś dodam , robiłem projekt indywidualny i kiedy spotykałem się z architektami (w celu wybrania tego właściwego ) kiedy zaczynałem wątek " pismo murator" to z tego co pamiętam to zaden architekt nie wpadał w zachwyt a nawet odwrotnie nie mieli pozytywnej opini , mówili : " owszem jak nie mam co robić to popatrze co tam piszą" - ciekawe czemu ???

  11. #31

    Domyślnie

    Ja chciałbym przeczytać o standardach budowania i wyposażania w bliskich geograficznie krajach o podobnych klimacie a bogatszych - Austria, Niemcy, Holandia, Dania, Finlandia etc. Jest tam mnóstwo domów małych i ładnych, pewnie nie droższych. Jakie instalacje, media etc. Pozdrawiam.

  12. #32
    Guest

    Domyślnie

    bobiczku-mnie sie wydaje, ze Tobie chodzi o Ładny Dom. Ja tez kupuję, bo jest sporo informacji dla takich osób jak ja.Choć oczywiscie wiele informacji pokrywa się z tym, co w Muratorze.
    Co do znanych, to zerknę zawsze, ale nie traktuję historii tych ludzi jako przykład budowania dla mnie. Bardziej jako plotkę. Przecież oni dysponują zupełnie innymi środkami niż ja.I na pewno mniej są zaangazowani w to budowanie, bo wynajmują do tego firmy.
    Na początku też mnie irytowała ta neutralność muratora w opisach technologii. Ale przeszłam już cały proces wyboru tych zasadniczych rzeczy i jest ok. Sama gazeta nie wystarczy. tzreba drążyć temat.Troszkę mnie dziwi , ze murator propagując tanie i przystępne budowanie wcale nie wyraza tego w przedstawionych domach-zarowno projektach jak i wystawach domów modelowych. Uwazam,ze te domy wcale nie sa takie tanie. Oczywiście taniosc to rzecz wzgledna, ale z tego, co się zorientowałam to większosć z nas dysponuje niewielkimi środkami. Mam uznanie dla muratora za propagowanie jakichś zasad w budowaniu i projektowaniu-widzę ich próbę uporzadkowanie bałaganu wokół.
    Chciałabym jednak rozszerzenia rubryk i stron o zwykłych ludziach-nieznanych.I ostatnio chyba przesadzają utykając swoje projekty po całej gazecie. Ja znam je na pamięć. Przytulny sni mi sie po nocach-ale z przesytu.
    Dzisiaj snil mi się za to beton portlandzki.W ogóle zrobiłam pierwsze zakupy-we snie niestety.

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Wiarus, ja Ci powiem czemu architekci nie lubia ogladac tych gazet. Poniewaz w Muratorze wytworzyly sie pewne "uklady" ktore promuja pewnych projektantow, z roznych przyczyn (jakich- nie wnikam), rozumuje ze architekt jako tworca nie lubi ogladac cudzych pomyslow, nierzadko dobrych, bo wiadomo ze najlepszym projektantem jest on sam i stad ta niechec. Ale sprobuj go zapytac co on zrobil.... 3 godziny z glowy. Aha nie jest to ogolna zasada.

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Opalko - masz rację.Chodzi oczywiście o Ładny Dom (mam wszystkie numery - Muratora zresztą od 96r też)I uważam że podobieństwo obu publikacji może jest, ale zawsze troszkę inaczej.
    Natomiast co do tematu Znani budują - dajcie spokój.
    Też można coś przyuważyć - ja widziałem fajne szyny na firany kute, pojedyncze i po sprawdzeniu nie tak drogie jakby można sądzić po osobie opisywanej.
    A pamietacie jak Marian Opania pisze o góralach którzy spadli z jego stropem na dół?
    Zawsze można w tym wątku znaleźć coś interesującego.

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    No dobra dam spokoj ale zdjecia, prosze o zdjecia .... moga byc nawet gorale ze zwalonym stropem

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Zwalone stropy mogą być, znane buźki też, nie mam nic przeciw architektom (nawet zarozumiałym), ale ciągle upieram się by zobaczyć elegancki mały domek. Taki co to wygląda tak, że aż dech zapiera, a wydano tylko 200tys.

  17. #37
    Guest

    Domyślnie

    Pitbull, popieram. "Znani..." lepiej pasują do jakiegoś plotkarskiego pisemka niż do "Muratora".
    Obserwuję też z rozczarowaniem, że po odejściu p.W.Rudolfa, pismo powoli, ale systematycznie obniża loty.
    A propos, dlaczego odszedł ?

  18. #38
    Guest

    Domyślnie

    Zapomniałem dodać, że z kolei "Ładny dom" zwyżkuje odkąd wspomniany W.R. jest tam naczelnym.

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Anonimowy - kupiłem sobie Ładny Dom po tym co napisałeś i wydaje mi się, że chcą być kopią Muratora. Sęk w tym, że kopiowanie nie pozwala na prześcignięcie oryginału. Podobają mi się w zasadzie tylko 2 rzeczy: ściągi i report o elewacjach. Porady są dla przedszkolaków, a zestawienie kredytów (p. wątek kredyt hipoteczny) beznadziejne i cuchnie (Skunks co Ty na to?)sponsoringiem.

  20. #40

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony