dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21

    Domyślnie

    Ja prawde mowiac dziwie sie Redakcji, ze opisujac bledy budowlane koncentruje sie na elementach, ktore powinny byc w projekcie. Po to sa projektanci aby odpowiadali za konstrukcje budynku. I to oni decyduja czy ma byc wieniec i jaki i czy slupki i co ile. Przy niskich sciankach kolankowych wieniec i slupki czesto nie sa potrzebne - i projektant ktory opracowal projekt musial to przeliczyc i jesli na projekcie tego nie ujal to nie ma takiego wymagania. Wyobrazam sobie osoby ktore po przeczytaniu tego artykulu stwierdza z przerazeniem ze nie maja wiencow i pewnie ich projektant cos sknocil... A u nich byc moze wcale takiej potrzeby nie ma. Co nie znaczy ze lepiej by bylo gdyby wieniec byl. Dlatego lepiej widzialbym ten artykul jako ZALECENIA Redakcji a nie jako BŁĘDY (przynajmniej w tej czesci o wiencu). Za chwile Redakcja napisze ze karygodnym bledem jest stosowania drewna prosto z tartaku a 90% budujacych wlasnie tak to robi i bedzie znow przerazone...

    D.

  2. #22

    Domyślnie

    Dave z tym projektantami to jest też różnie i powiem szczerze jest to przykre. U mnie był zapis pionowe słupki zbrojone w rozstawie co 2-3m. Co za dowolność. Jedna wielka fikcja.
    Pozdrawiam.

    Jednego co się nauczyłem patrząc na projekt - to podchodzić do niego z dużym dystansem. Nie jestem z tego zbytnio dumny bo świadczy to o miernej jakości mojego projektu. Szkoda tylko, że rekomendowany przez Muratora.

    Pozdrawiam

  3. #23
    Guest

    Domyślnie

    Szkoda, że fachowcy "Muratora" nie ingerują częściej w nasze dyskusje. Chwalebnym wyjątkiem jest tylko p. Nitka.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony